[ Mydoom.f @ 09.06.2005. 17:01 ] @
Da li je neko pravio OS u VB-u? Interesuju me vasa iskustva i ako neko hoce da zajedno napravimo nesto? Ja sam poceo pre neki dan da ga pravim i za sad ide...
[ `and @ 09.06.2005. 18:50 ] @
A kako ti to ide ?
[ Mydoom.f @ 09.06.2005. 19:24 ] @
Onako, ima dosta stvari koje treba da se dorade i naprave.
Skidao sam neke source-ove sa PSC-a, i po ugledu na njih sam radio (samo graficki deo).
[ `and @ 09.06.2005. 22:26 ] @
Zanima me kako si resio :


1.Upravljanje procesorom
2.Upravljanje memorijom
3.... Ostalim hardverom ...
4.Fajl system
5.Upravljanje procesima
6. ...

Za sada toliko
[ Mydoom.f @ 12.06.2005. 12:18 ] @
E, ovako, hocu da vam saopstim kako sam zamislio "OS u VB".
U VB bi bio uradjen samo graficki deo (desktop, aplikacije...), a bootsrap loader, trap dispatcher, context switching... bi bili radjeni u c, c++ ili nekom drugom jeziku u kome je moguce da se naprave.
Ako neko zna kako bi to moglo da se izbudzi (ako je moguce) neka javi!!!
[ Sundance @ 14.06.2005. 09:05 ] @
Korupcija baze je progutala originalni post...nadam se da si ga pročitao jer mi se ne da više tipkat :))

Citat:
Mydoom.f: E, ovako, hocu da vam saopstim kako sam zamislio "OS u VB".
U VB bi bio uradjen samo graficki deo (desktop, aplikacije...), a bootsrap loader, trap dispatcher, context switching... bi bili radjeni u c, c++ ili nekom drugom jeziku u kome je moguce da se naprave.


Ovaj...dečko, ukratko:

1) VB zahtijeva VB runtime
2) VB runtime je k****-palac miješavina win32API wrappera i nekog MS proprietary metajezika
3) VB runtime nije kernel mode.

Ukolko radiš implementaciju nekog GUI shella u VB, onda to znači da

1) pišeš svoj VB runtime koji će pozivati odgovarajuće sistemske pozive tog tvog imaginarnog OS-a kojeg još nisi ni počeo pisati

2) imati emulaciju win32API-ja/nativnog NT API-ja na kojem će se pokretati MS-ov VB runtime, a koju opet nisi ni počeo pisati, ili može biti neki wine/ReactOS-style wrapper na neki tvoj POSIX-compliant personality subsystem tvog imaginarnog OS-a.

Kako god okreneš, VB je pucanje sebi u koljena :-)

Ako ti nije problem...ajd okači o poruku što si dosad iskodirao? :)

BTW: Dobar nick :) Nadam se da znaš rusa koji ga je iskodirao :))
[ Mydoom.f @ 14.06.2005. 13:27 ] @
Batalio sam rad u Basic-u! Od 21. (kad se zavrsi skolska godina) pocinjem sa detaljnim ucenjem C++ i pravljenjem OS-a u njemu (po knjizi sa http://pipin.tmd.ns.ac.yu/nastava/os/OS2.pdf). Poz do 21.
[ dtcs1 @ 20.08.2005. 20:37 ] @
Citat:
Da li je neko pravio OS u VB-u?

haha, koliko ti imas godina???