[ *.net @ 01.08.2002. 16:20 ] @
Pozdrav svima.
Potrebno mi je da program iz sigurnosnih razloga omogucava korisniku da radi samo sa sadrzajem jednog direkltorijuma i cini mi se da mi je ipak najlakse da za to koristim explorer kontrolu stim sto za url stavim adresu nekog direktorijuma na lokalnom disku.
Treba mi da na 98-mici (nazalost) u formi sa explorer kotrolom korisnik moze da startuje samo programe u tom direktorijumu, ali postoji jedna mana. Kada u toj explorer kontroli kliknem desni taster mogu da idem na new shortcu i onda se moze startovati bilo koji drugi program na racunaru:(.
Explorer nema nikakav dogadjaj za pokazivanje menija ili desni klik. Ima li nacina da se zabrani konteksni meni ili cu morati da radim preko list view ili neke druge kontrole?
[ tosa @ 01.08.2002. 19:25 ] @
Nisam 100% siguran, ali mogla bi, verovatno, da se napravi aplikacija koja bi
ocistila context menu iz registry-ja (bar one opcije koje smetaju). Svaki context menu je vezan za odredjeni tip fajla, u ovom slucaju "folder" ...
Pogledaj po MSDN-u kako se attachuje file ekstenzija za odredjeni exe i verovatno
ce ti biti jasno sta treba da radis.
[ *.net @ 01.08.2002. 20:10 ] @
nisam te razumeo u vezi file extenzije. mozes li mi to malo pojasniti.
nisam znao da konteksni meni moze da se nadje u bazi. idem sada to da pogledam, hvala.