[ digisatplus @ 17.06.2005. 01:35 ] @
Postovana gospodo pogledajmo realnsti u oci ivideceno da se na 2.4 GHZ pojavio novi Wireless provajder www.sbb.co.yu pa me zanimaju sva vasa pozitivna i negativna iskustva u vezi sa koriscenjem usluga i tehnicke podrske ovog provajdera.
[ acatheking @ 21.06.2005. 08:01 ] @
Pa šta ima tu da se priča o toj "realnosti" i servisu koji ne radi. Ima mnogo pametnijih stvari nego trošiti vreme na SBB
[ a1200 @ 21.06.2005. 15:04 ] @
Ako i sa wireless-om posluju isto kao i sa kablovskom televilzijom - dijagnoza je: izbegavati u sirokom luku. Pa njihov kablovski internet je nemoguce dobiti na mnogim lokacijama - upravo zbog "kvaliteta" radova... sta dalje reci... bice, pa nece biti i tako u krug.
[ digisatplus @ 21.06.2005. 21:55 ] @
Deco ja sam danas dobio test nalog za wireless i mogu vam reci da su prvi utisci fantasticni ping do bazne stanice je 1ms ping do dns servera je u rasponu od 8 - 20ms imao sam video konferenciju gde je slika i pokret ko uzivo, doenload sa www.pctv.co.yu je konstantan ( gledano po DUMETAR ) Stvarno nije da preterujem ali cinimi se da bolji internet u akciji nisam video. Stvarno ne znam sta da kazem ostao sam bez reci u samom startu u mom kraju ima tri signala SSID ovog operatora. Za sada stvarno svaka im cast nisam to od njih ocekivao. Znam da su mnogi skepticni kad cuju naziv SBB ali izgleda da su ovaj deo posla odradili kako treba.

Jos jedan detalj netreba mesati njihovu instalaciju kablovske televizije sa WIRELESS servisom ovde im je neko odradio posao ko se razume u stvari do kraja. Visecemo kako ce vreme da pokaze da li ce to biti taj kvalitet ili ce da raste li da pada.
[ acatheking @ 21.06.2005. 22:57 ] @
Eh bre komšo, prvo si indirekrno hvalio potencijalni wireless Memodate, a sada si "preleteo" na SBB ... šalimo se malo... Za svaku je pohvalu taj SBB-ov wireless u našem selu, ali to je još početak, malo je sada korisnika i ako se budu zaleteli kao Verat, u tom slučaju vidim ovu temu na par desetina stranica kao njihovu Ono što su mi drugi pričali je da im je teh. podrška slaba (gotovo nikakva), tako i da nastane problem (wireless je to, prirodno je da hoće) neće imati ko da ga adekvatno rešava. Izvinjavam se ako grešim.
[ digisatplus @ 24.06.2005. 02:12 ] @
Kad bi neko znao da mi objasni kako se ubacuju slike u poruku na forumu pa da ubacim neku da se vidi. Sto se provajdera tice, memodate pa nismam se ja jos nisakim vencao raim sve provajdere koji su spremini na saradnju. Firme koje mudruju nemam sta ni da ih pomenem. a takvih firmi u nasem gradu ima i previse.


Memodata je malo prolupao kao covek, koji misli da je centar sveta i da se oko njega ceo svet okrece. A nije svatio da konkurencija postojeca i buduca nespava na terenu nego radi radi sagledava gde su velika trzista i nepopunjen prostor, a to je bilo mirijevo , zeleznik, dok je memodata spavala posle podene i sanjala kako ja da placam nekoj babi (koja zivi u udovici na mirijevu) struju i da bi dobio navodno intenet , dotle je ekipa iz SBB uletela i zavrsila posao cak potencijalno zainteresovanim otvorila test naloge koji ce da traju oko mesec dana jer toliko treba vremena da se krene sa komercijalnom primenom wireless-a barem sam ja tako danas cuo.
[ acatheking @ 24.06.2005. 09:01 ] @
Kako si otvorio taj test nalog? Putem telefona, maila....? Ne bih da postujem kod njih na forumu jer ne verujem da ga njihov management redovno prati.
[ digisatplus @ 27.06.2005. 23:33 ] @
nalog sam trazio preko zvanicnog foruma sbb http://forum.sbb.co.yu u sekciji wireless nalog sam dobio od Sbb menadjmenta jesi li sad zadovoljan