[ allexandar @ 20.06.2005. 16:28 ] @
imam mikrotik v2.7.1.4
citao sam Basic Setup Guide

potreban mi je samo da sakrijem moj LAN na mrezi mog ISP-a.Znac da sve sa mog lana napolje ide preko jedne IP adrese.ovako, konfigurisao sam kartice ,jedna local ,druga public,dodelio sam im ip adrese lokal=192.168.1.143 public=10.0.0.90, enablovao sam ih. laptop i moj PC su povezani sa mikrotikom(local) a AP je povezan sa mikrotikom(public) , uradi sam [admin@MikroTik] ip firewall src-nat> add action=masquerade out-interface=Public

ali jos uvek ne mogu da pingujem moj AP koji je zakacen na public mreznu karticu.

jos jednom da pomenem da hocu da mikrotik sakrije moj LAN na ISP mrezi ,ali da i dalje mogu na mom racunaru da koristim PPPoE konekciju mog ISP-a.

pozzz
[ acatheking @ 20.06.2005. 21:02 ] @
A interfejs koji si nazvao "Public" je wireless kartica? Ako jeste, nije dovoljno samo da je enable-uješ i da možeš da pinguješ AP.
[ allexandar @ 20.06.2005. 23:07 ] @
ne , inteface "public" nije wireless kartica vec obicna mrezna kartica u koju je ustekan AP koji je u client modu nakacen na ISP.
kako dalje?
[ broker @ 21.06.2005. 12:47 ] @
Imas u uputstvo za Mikrotik objasnjen bas tvoj slucaj sa sve primerom.
[ allexandar @ 21.06.2005. 16:16 ] @
e pa bas zbog toga sam dosao ovde, buni me onaj deo "seting up default route"

to me malo buni, tamo ima internet gateway sto ja ne mogu bas da prokuzim gde je to na mojoj mrezi.
[ acatheking @ 21.06.2005. 17:07 ] @
Koliko sam ja razumeo situacija kod tebe je:

Tvoja mreža <---> MikroTik <---> Tvoj AP klijent <---> AP provajdera

1. Koju IP adresu/masku ima tvoj AP klijent? Koja je IP adresa/maska AP provajdera?
2. Da li si onu adresu na interfejsu Public dodelio iz tog opsega adresa kome pripadaju AP klijent i AP provajdera?

U ovom slučaju kada koristiš MikroTik, PPPOE konekciju nećeš moći da napraviš sa tvog računara. Mogao bi da napraviš na MikroTiku PPPOE interfejs, ali ti to komplikuje stvari.
[ Neelix @ 23.06.2005. 20:57 ] @
procitaj ovu temu
http://www.elitesecurity.org/tema/116052
[ SunglassesAtNight @ 20.01.2006. 00:08 ] @
Moras da das vise informacija o svojoj konfiguraciji, za pocetak:

/interface print

pa zatim

/ip address print

i:

/ip firewall nat print