[ Veljko @ 06.08.2002. 14:31 ] @
Tako ja surfujem i citam poruke na es, a meni HD nesto tandrce ?
Pogledam koji su servisi aktivni, nista posebno, dobro mozda XP krlja nesto.
Kad ono ja se diskonektovao i ono stade pogledam d particiju i vidim da mi fali 10GB podataka.
Neko mi je obrisao sve DIVX filmove i par igrica!

Kako???
Pa zar je to tako lako moguce uleteti u XP, nije mi jasno da neko ko tako nesto zna naleti na mene i obrise mi filmove, nista od bitnih podataka nije mi obrisano?
Dal je moguce da i pod xp moram da koristim atguard???

P.S. WINXP PROFESIONAL sa svim mogucim update-ovima sa windowsupdate!
[ Siniša @ 06.08.2002. 14:40 ] @
Da li ti je bio startovan firewall?
[ Veljko @ 06.08.2002. 14:48 ] @
Jeste windows-ov Internet Conection Firewall je bio cekiran
mada ga nista nisam podesavao posebno !?
[ Reljam @ 06.08.2002. 21:22 ] @
WinXP firewall te ne stiti od trojanaca (nije za to namenjen). Preporuka je da drzis antivirus i firewall ukljucen.
[ BobMarley @ 07.08.2002. 00:49 ] @
preporuka je da se naviknes na drugi Win-ov OS ako ne linux posto se zna da je XP od samog izdavanja pokupio najveci minus ikada sto se tice sigurnosti ....
[ Veljko @ 07.08.2002. 13:11 ] @
Da li vredi necemu kombinacija Norton Internet Security 2002 i Norton Antivirus 2002 sa normalno novim antivir. def ?
[ Mihailo @ 07.08.2002. 15:09 ] @
Citat:
BobMarley:
preporuka je da se naviknes na drugi Win-ov OS ako ne linux posto se zna da je XP od samog izdavanja pokupio najveci minus ikada sto se tice sigurnosti ....


?

----

Pre nego zatvoriš rupu, moraš da je pronađeš.
Jer ako si aktivirao npr. Telnet server, Remote desktop sharing ili nešto treće možeš da staviš 100 programa i 200 majmuna da čuvaju kompjuter ali neće moći da ti pomognu.

Prvo pregledaj listu aktivnih procesa - fajl po fajl, pronađi i pogledaj properties za svaki. Kada si on-line pusti C:netstat /a 30 tako da će ti svakih 30 sek izlistati sve aktivne konekcije, pa ako ima neka sumnjiva lako ćeš da pimetiš.

Pogledaj ovu stranu odeljak 'Security'
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/using/howto/default.asp

Skini ovaj program i odradi ono što ti predloži:
http://www.microsoft.com/techn...urity/tools/Tools/MBSAhome.asp

To je za početak :)
[ liban0n @ 14.08.2002. 19:10 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Kako???
Pa zar je to tako lako moguce uleteti u XP??


piece of cake .)
[ dr ZiDoo @ 14.08.2002. 20:18 ] @
šališ se čova...

nije uletion nego naletion... :) :) :)

Ma skini sebi Sygate FireWall, satari se malo konfiguracijom i to je to...
[ Čedomir Krsmanović @ 17.10.2002. 20:38 ] @
Meni Zone Alarm Pro 3 radi okej na XP-u. Nije bilo problema sa securitiem do sada (mada po nekada zna da sabotira konektovanje, ali se to lako reši). Lak je za konfigurisanje i ako se to ok odradi teško da može da procuri=)
[ goran0505 @ 25.10.2002. 18:11 ] @
Ako si vec gledao filmove i nije tako strasno.
Kolko ste sigurni pogledajte ovde http://leader.ru/secure/who.html pa mozete da shvatite da vam firewall-i ne vrede nista.
Pozdrav.