[ NikolaVeber @ 25.06.2005. 14:03 ] @
Pozdrav!

Kao sto naslov govori, zanima me gde se nesto vise o ovome moze procitati. Takodje bi me zanimali svetli primeri na ovom polju.

Ono sto ja imam u vidu, sto se "servisa" tice, su pre svega olaksavanje firmama da dodju do prezentacija (ustupanje prostora, pomoc oko domena i sl.), deo sajta na kojem ce biti katalog firmi...

Servisi za stanovnistvo bi bili e-mail, takodje web space za licne prezentacije, telefonski imenik i sl. Takodje neka integracija sa javnim sluzbama (koliko je izvodljivo obzirom na stanje u kojima se iste nalaze).

Turizam - hoteli i sl, tur. sadrzaju koje mesto moze da ponudi, mapa grada (mozda interaktivna, sa atraktivnim lokacijama i sl.), opste informacije, kontakt - support i sl...


Pre svega bi me zanimali primeri. Na domacem webu sam nasao jako malo kvalitetnih gradskih sajtova.
Takodje, da li sam nesto propustio u samom konceptu (prevideo, nepotrebno stavio)?

Hvala
[ Dragan Varagic @ 01.07.2005. 09:18 ] @
Najbolje je proći različite primere, mislim da na više sajtova ima dobrih primera. Npr. znam za virtuelne ture na http://www.virtualnigrad.com/?c=6

Pogledajte veći broj stranica rezultata redom na
http://www.pogodak.co.yu/search.jsp?q=turizam za primere u SCG.
[ E_busy @ 03.07.2005. 17:33 ] @
Kod nas u Hrv. postoje dva tipa siteova turističkih destinacija. Prvi tip je informativni, znači servisne informacije, tekuća događanja, info o gradskim službama, gospodarskim subjektima, obrtnicima, info općenito o gradu... i orijentirani na lokalno stanovništvo, odnosno sadržaj je prilagođen njima.
Drugi tip su siteovi gradova orijentirani isključivo na turiste koji nude informacije i savjete za goste (što vrijedi vidjeti, kako doći, gdje se zabaviti, ponude restorana i konoba...), virtualne ture, moguće je rezervirati privatni i hotelski smještaj. Vlasnici apartmana na godišnjoj bazi plaćaju cca. 100 eur za prezentaciju na portalu (10-tak fotki, osnovni info i forma za rezervaciju...). Naravno, tu je i prostor za ostale sponzorirane sadržaje turističkih subjekata, posebne ponude, sponzorirane članke...