[ borisha @ 10.08.2002. 14:25 ] @
kako je moguce da sam ja pokrenuo konqueror (pise da je pravljen sa KDE) pod GNOME okruzenjem???
ne bih da izazivam nekakve rasprave ali moze li neko da mi kaze koji je najbolji window manager (trazi se da nije mnogo zahtjevan u pogledu memorije i cpu-a)?
[ mmm @ 10.08.2002. 18:25 ] @
Svaki program koji je pravljen da radi pod KDE-om mozes da teras pod gnometom iliti bilo kojim wm-om ukoliko imas instalirane odredjene biblioteke koje program trazi.Sto se tice wm-a ja bih ti preporucio blackbox,stvarno jede malo.Skini ga negde ja mislim da je oko 300-400 kila pa probaj,ili prvo instaliraj sa CD-a sve koje si dobio pa odluci.
[ random @ 10.08.2002. 20:07 ] @
Ili još bolje fluxbox (u suštini blackbox+bbkeys+još ponešto)

Ubr, pogrešno je reći da je KDE window manager -- KWin je window manager. Panel (Kicker) i druge aplikacije su odvojene od window managera.
Isto važi za GNOME -- Sawfish je window manager, a GNOME je celokupno okruženje (panel + wm + appleti + fm + browser + aplikacije).

Što se tiče pitanja koji je najbolji, zaista je blackbox/fluxbox jedan od najmanje zahtevnih, ali isto važi i za WindowMaker, i za AfterStep. Sve zavisi od toga kako koristiš računar i koji interfejs ti odgovara. XFCE takođe nije loš izbor za slabije mašine.
[ borisha @ 10.08.2002. 23:34 ] @
ok,
da li to znaci da ako npr. zelim da koristim AfterStep ne moram uopste da koristim KDE niti GNOME jer i oni su wm (samo sa dodatnim prosirenjima)?
[ mmm @ 12.08.2002. 00:28 ] @
Citat:
random:

Ubr, pogrešno je reći da je KDE window manager


Tacno!!
zaebo sam se posto je decko pitao za wm
[ mmm @ 12.08.2002. 00:31 ] @
Citat:
borisha:
ok,
da li to znaci da ako npr. zelim da koristim AfterStep ne moram uopste da koristim KDE niti GNOME jer i oni su wm (samo sa dodatnim prosirenjima)?


Da,samo ukoliko zelis da koristis njiove programe moras imati instalirane biblioteke i to je to.
[ NLO @ 12.08.2002. 00:43 ] @
po meni je najlepshi i najbolji wm enlightenment...
el zna neko neki lepshi? :)
[ random @ 12.08.2002. 03:18 ] @
Beauty is in the eye of the beholder.
[ Dejan Lozanovic @ 12.08.2002. 10:04 ] @
Citat:
NLO`:
po meni je najlepshi i najbolji wm enlightenment...
el zna neko neki lepshi? :)

Da ima on svojih lepih momenata kadakrece da prica onaj zenski glas dok podesavas okruzenje :)), imas osecaj kao da je u pitanju neki SF film :)
[ Illiron @ 12.08.2002. 10:46 ] @
al zato inlajtment jede ko zmaj:)))

da, da fluxbox je super samo cini mi se da i za njega isto treba da se skinu odvojeni konifg programi kao i za blackbox, zar ne?
[ random @ 12.08.2002. 11:18 ] @
Za konfigurisanje tastature ne treba, to je integrisano.