[ iNCUBUs @ 11.08.2002. 17:45 ] @
Imam jedan problem.
Juce su mi doneli jednu masinu da je sredim. U pitanju je brand masina, Siemens/Nixdord Scenic 5h pci,
sto u prevodu znaci p133/32mb/1,2gb...
Na masini je bio instaliran Windows 95 koji uopste nije bio odrzavan, usput je bio zakacen i neki virus i sve
je radilo vrlo lose, cesto se resetovalo itd itd. Takoreci, rad je bio nemoguc.
Ja sam naravno formatirao disk i mislio sam da instaliram Windows 98, ali shvatio sam da to nece biti nimalo
lak zadatak. Naime, pri svakom pokusaju instaliranja, u nekom neodredjenom trenutku, SUWIN bi prijavljivao General
Protection Fault, najcesce u fajlu Krnl386.exe. Pokusao sam sve i svasta, disk je bio proveravan svim mogucim i nemogucim
alatkama ali nikakva greska (bad sector) se nije pojavljivala. Nakon ponovnog pokusaja instalacije (posle prijavljene
greske), Scandisk bi nalazio greske u FATu...
S obzirom da do sada NIKADA nisam nailazio na slicne probleme, zanima me da li iko ima predstavu o cemu se radi?
Sta bi trebalo da pokusam? Inace sistem sam pokretao pomocu W98 boot diskete.
Bios je neki Phoenixov i nema anti-virus protection koji bi mogao da bude moguci uzrocnik problema.
I'm stuck :(
[ CONFIQ @ 11.08.2002. 18:18 ] @
hummmm.... čisto ono što bi ja pokušao....

pokreni fdisk i izbriši stari FAT i napravi novi FAT32

mislim da se to i meni desilo pre neku godinu ne sećam se tačno šta sam uradio ali mi je nekako proradilo...

pokušaj to što sam ti rekao pa javi
[ Mihailo @ 11.08.2002. 18:34 ] @
http://support.microsoft.com/d...spx?scid=KB;EN-US;Q209321&

[ iNCUBUs @ 13.08.2002. 00:53 ] @
Confiq, probao sam, nije uspelo...
probao sam i sa onim malim programom "zap" sto ispise sve 0 pa onda fdisk/format ali ni to nije pomoglo...
probao sam i Win95 da stavim, ali general protection fault se pojavljivao pre ili kasnije...

ne vredi, izgleda da je disk otisao.. mada mi je cudno kako nijedan disk utility ne prijavljuje neku gresku (bad sectori npr)

ostaje da pazljivo iscitam onaj link sto mi je Mihailo dao pa da vidim da li ima nest o konkretno...