[ vlada13 @ 11.08.2002. 21:58 ] @
Imam win2000 na C particiji i D particiju trenutno oslobodjenu od onoga shto mi je neophodno, mada se ne bih bunio kada ne bih trebao da je formatiram. :)
Pokrenuo sam instalaciju RED HAT 7.2 i doshao po nekom upustvu koje sam skinuo sa neta do disk druid-a(shto je kako sam ukapirao slichno FDISK-u). Koje particije da stavim i kog tipa da one budu (ext2,3,...). AKo bi neko mogao da mi "nacrta" drvo disk druida kako bi to trebalo da izgleda.
Hvala.
E da hteo bih da na 2-goj particiji od 12Gb ostavim 8Gb u FAT32 poshto sam chuo da je za LIN dosta 4Gb
[ Divjak @ 11.08.2002. 23:43 ] @
Moglo bi ovako:
C : Win 2k
D: 8 GB FAT32
Ext2: Linux (3,9 GB)
Linux Swap: 100 MB

[ Zeljko Mitrovic @ 12.08.2002. 07:19 ] @
Citat:
vlada13:
Imam win2000 na C particiji i D particiju trenutno oslobodjenu od onoga shto mi je neophodno, mada se ne bih bunio kada ne bih trebao da je formatiram. :)
Pokrenuo sam instalaciju RED HAT 7.2 i doshao po nekom upustvu koje sam skinuo sa neta do disk druid-a(shto je kako sam ukapirao slichno FDISK-u). Koje particije da stavim i kog tipa da one budu (ext2,3,...). AKo bi neko mogao da mi "nacrta" drvo disk druida kako bi to trebalo da izgleda.
Hvala.
E da hteo bih da na 2-goj particiji od 12Gb ostavim 8Gb u FAT32 poshto sam chuo da je za LIN dosta 4Gb


Ukoliko ne zelis da gubis i te ostale podatke sto imas na D particiji, onda ju podeli sa Partition Magic-om, jer ako se nevaram nemogu ce je podeliti particiju na dva dela bez gubitka podataka sa fdiskom,cfdiskom pa i tim disk druid-om.

Isto tako nemoj zaboraviti postaviti da je linux particija bootabilna, a onda instaliras lilo tako da mozes bootati i windowse.
[ pro @ 12.08.2002. 10:52 ] @
partition magic je sasvim cool reshenje,Ali
Moje iskustvo kaze sledece:
c:8gb/d:8gb/e:12gb,hmm,pokusam da od e:
napravim linux native s'pm-om,on to shatro
odradi kak' treba,al' ne lezi vraze
udarim restart u winu ii..:(
nakon te zeze nisam mogao da pristupim hdd
alii uopshte..znachi nikakve startap diskete
i ostala s..nja..(drugi comp)
uglavnom (da skratim)uspeh da pridjem hardu
pomocu neke alatke(hdd instant recovery)u biosu
naravno sledilo je formatiranje celog harda
i ponovna instalacija svih onih...

oki,mozda sam ja nesht' zeznuo,ali se ipak ne bi
usudio da ga upotrebim ponovo za linuxNative
(za fat oK)

odluka je tvoja svakako
[ mmm @ 12.08.2002. 19:07 ] @
Najbolje resenje je napraviti win particije u PMagic-u a prostor predvidjen za linux ostaviti neformatiran i prilikom instalacije linuxa formatirati,jos lepo izaberes koji ces fajl-sistem.Ne moze omanuti!
[ VRider @ 12.08.2002. 21:50 ] @
Sve sto se rekli vise manje stoji (malko ste komplikovali).
U svakom slucaju, 100MB swapa je malo!