[ fascinom @ 12.08.2002. 12:36 ] @
Deluje porazavajuce znati konfigurisati DNS, DHCP, NIS, Apache, Sambu pod linux-om a ne znati namestiti tockic na misu! Toliko je frustrirajuce da ponekad pomislim da mi bas iz tog razloga "svakog dana u svakom pogledu" opada kosa sa procelave glave. Koliko jos sajtova treba da posetim i na koliko jos foruma treba da postam kako bih dosao do prosvetljenja!?
Molim vas ako iko zna kako se u RedHat 7.2 distribuciji u /etc/X11/XF86Config fajlu "ozivljava" tockic na misu neka pomogne kako nebi doziveo nervni slom!
[ tarantula @ 12.08.2002. 15:43 ] @
nije tesko ;)))
edituj /etc/X11/XF86Config i nadji "POINTER SECTION"
i tu dodaj da :
Option "ZAxisMapping" "4 5"
sacuvaj izmene i uzivaj :)))
Evo ti moj primer configa :

Identifier "Mouse1"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "IMPS/2"
Option "Device" "/dev/mouse"
Option "ZAxisMapping" "4 5"


ajde sad uzivaj ;))
[ fascinom @ 14.08.2002. 08:07 ] @
He He...
Pokusao sam odkomentirati tu opciju, koja je inace vec upisana u fajl, i dobio sam mogucnost skrol bar pokretati tockicem ali ne i rolanje koje zapravo zelim.
Iz razgovora pod nazivom: "Genius NetScroll +" sam snimio oba dokuneta koja govore o podesavanju misa ali nista od onih opcija koje se tamo navode ne pomazu. Inace mis je bas Genius NetScroll +. Standard koji firme narucuju radi ustede. Zanimljiva stvar je to da u Debianu sve radi kako treba sa opcijom koju si naveo a u RedHat-u ne. Ostaje mi da jos pokusavam pa ako dodjem do resenja ostavicu objasnjenje na forumu.
[ random @ 14.08.2002. 15:10 ] @
Proveri da li ti je podešen Protocol isti na RedHatu i Debianu.