[ mana vortex @ 05.07.2005. 17:35 ] @
evo jednog problema ali ne znam zasto je problem

imam mikrotik koji se vrti na 200 mmx procesoru, 64 mb rama, mreznu kartu, i wi fi karticu d-link 520 G-standard i napajanje od 120 w AT e sad problem je u tome sto u B modu radi superrrrr....ali kad prebacim na G standard samo se smrzne i to je to kad ga restartam takodje se smrzne ali kad iskopcam kabl od antene onda se podigne....e sad u cemu je moj problem jel ima tko ovakva slicna iskustva da mi pomogne ...????

hvala hvala puno puuuuunno !!! na odgovorima !!?
[ PPZ @ 05.07.2005. 23:29 ] @
Imas problema sa IRQ.Zameni maticnu plocu i bice u redu.Ili probaj da izmenjas mesta karticama, mada mislim da nece pomoci.
[ mana vortex @ 06.07.2005. 11:05 ] @
znaci nije problem u 120w napajanju jer mi neki kazu da je preslabo, nego u IRQ iako ne vidim da bi tu trebo bit problem jer su kartice na razlicitim IRQ ali probat cu svakako mozda pomogne...hvala ako se sjetite jos necega slobodno javite !!?
[ PPZ @ 06.07.2005. 23:41 ] @
Nije napajanje, ta tvoja kombinacija ne vuce vise od 80W.Ja imam slicnu u stanu, pa sam mogao da izmerim (Cyrix MMX 300MHz, 64MB RAM, Compact Flash 64MB) i napajanje 180W.Nemam nikakvih problema, uptime 45 days .....
Ali napajanje uvek mozes da proveris, samo nakaci drugo i videces razliku....
[ mana vortex @ 08.07.2005. 19:58 ] @
hvala ti puno na informacijama....
sad me zanima dali ce bit dobra neka ploca za durona na via chipsetu...??
ili mi treba nesto odredjeno za G-standard....


hvala jos jednom !
[ PPZ @ 09.07.2005. 12:42 ] @
Nemoj da se petljas sa AMD procesorima.Mikrotik ih ne podnosi bas najbolje.A kod durona je u pitanju i potrosnja struje, pa ako planiras Mikrotik ruter koji ce biti 24/7 ukljucen, najbolja kombinacija je P III na 450-500 MHz, 64-128 MB RAM, CF-adapter sa CF od bar 128MB.
[ mana vortex @ 16.07.2005. 18:14 ] @
Hm evo mene opet.....
Nabavio sam P3 800 Mhz i neku ecs plocu i sad opet imam problem ?
kada prebacim mikrotik da radi na G vise se ne blokira kompic ali na moje iznenadjenje vise ne vidim G ap a bio je -63dB kao i B na kojem sam sad....
U cemu ja grijesim.....jao pomagajte kartica je D-link dwl 520 s atheros chipsetu

jel kod promjene konfiguracije racunala moram ponovo instalirati mikrotik ili je dovoljno samo prebacit disk na novu plocu i procesor ???

mozda me driver zeza za karticu....
hm uglavno ja vise nemam ideja pa pomozite neznalici !&%$/%#!

Hvala !
[ gonzo_ri @ 17.07.2005. 13:42 ] @
probaj ponovo instalirat;bar to nije neki problem i ne traje dugo jedino podešavanja poslije ako nisi baš na ti s mikrotikom
provjeri i sve spojeve kabela,konektora i slično da nije u tome problem
[ sharkx @ 17.07.2005. 19:35 ] @
cuj ,ja sam imao slican problemcic ,ali sam ga rijesio tako sto sam malo mjenjao kanale i ,stvar je proradila!
[ mana vortex @ 18.07.2005. 10:25 ] @
ok provjerio sam kablovinje i sve je ok e sad...
jel se mora mikrotik mozda restartat kad se stavi kartica da radi na G ???
ili bi sve odma trebalo radit.....
jel kartica vidi sve antene tj ap iako je u B modu, mislim dali vidi i G ap ili ..
ili sve vidi G tek kad je i kartica u G modu ?

a ono s ponovnim instaliranjem ce bit izgleda zadnja opcija a zadnja uvijek uspije LOL..
malo se salim ali ajd da vidimo mozda nesto pogresno radim !

pozdrav !
[ mana vortex @ 19.07.2005. 22:32 ] @
evo rijesenja koje zahtjeva 1 Gb disk ali radi provjereno a ne znam zasto na mikrotiku to ne moze ili ja ne znam kako da to proradi a to je.....

win XP u bridge sa wifi i ethernet...

naime sam bridge sadrzi ip adresu koju zelim te mi server dodjeljuje ip sto s mikrotikom nikako nisam mogao postici.....

sad me zanim dal kome od vas bridge na mikrotiku radi i kako je to postigo

hvala !!! bio bi zahvalan da mi posaljete i upute !