[ dabd @ 06.07.2005. 17:50 ] @
skinuo sam FormMail skriptu (sa matts scriptarchive) s neta i kao pocetniku mi upoce nije jasno sto trebam napraviti. znam slijedeće - da skriptu moram ubaciti u cgi direktorij i odrediti chmod. nije mi jasno moram li u samoj skripti nešto upisivati - u readme fileu piše "there are only 2 variables in the perl file which you will need to define along with changing the top line of your script to match the location of your perl interpreter.
u skripti mi piše dobra putanja za perl.
što mi znači ovo $mailprog='usr/lib/sendmail';( mislim kako da to nađem u skripti ako tu nešto moram mijenjati).

kada kreiram .html sa formom gdje njega postavaljam - u cgi direktorij gdje je skripta ili bilo gdje drugdje.

molim vas hitno da mi netko pomogne ako zna. baš mi je zagustilo......već danima pokušavam sam ali neideeee...
[ techcode @ 07.07.2005. 21:02 ] @
Stvarno je neverovatno kako ljudi pronalaze toliko stare skripte i posle kao "ma Perl je los" i sl. ;)

Verujem da ti ne pravi problem samo to. Vidi prvo :

www.techcode.net/perl/1.html
www.techcode.net/perl/2.html

Za sendmail moras da pitas administratora ili dokumentaciju od hostinga. Ali obicno je to usr/bin/sendmail - mada to nista ne znaci, mozda je i nesto drugo. A naravno u slucaju da je server Windows sanse da ima instaliran sendmail (www.indigostar.com > indigomail) su ~ 0.001% tako da ces morati da koristis nesto sto se direktno povezuje na SMTP server.

Koliko sam upucen u podesavanja web servera neces moci da postavis html fajl u cgi-bin/. Osnodno mozes tamo da kopiras, ali ne i da "pozoves" tu stranicu.

PS. Sta se desava sa [ url ] tagom? Malo pre je bio u instant dodavanje listi, sada kada menjam poruku ga nema - a uz to svo vreme i ne radi :)

[Ovu poruku je menjao techcode dana 07.07.2005. u 22:04 GMT+1]