[ DREAMWORK @ 13.07.2005. 23:15 ] @
jel netko zna na kojem programu je rađen Forrest Gump. scene s lennonom,nixonom,kenedijem. imali li kakav sličan program za windows. zanima me program koji ubacuje sam automatski blue screen.
[ bkaradzic @ 13.07.2005. 23:24 ] @
Citat:
CinePaint is in use at many studios. Rhythm & Hues maintains its own internal version and shares source code. Studios aren't required to inform us about what movies it is used on. Below is not a comprehensive list.

* Rhythm & Hues: Harry Potter, Cats & Dogs, Dr. Dolittle 2, Little Nicky, Grinch, Sixth Day, Stuart Little, Planet of the Apes
* Sony Pictures Imageworks: Stuart Little II
* Hammerhead: Showtime, Blue Crush, 2 Fast, 2 Furious
* Flash Film Works: Duplex, The Last Samurai
* Computer Cafe: League of Extraordinary Gentlemen
* Amalgamated Pixels: Elf, Looney Tunes

http://cinepaint.sourceforge.net/
[ DREAMWORK @ 13.07.2005. 23:30 ] @
ne razumijem baš odgovor. zanima me najviše,a to sam vidio u filmu contact da su taj blue screen digitalno ubacili,bez snimanja ispred njega. ako postoji takav program za Windows gdje se može skinut. hvala.
[ Angel_of_Dark @ 14.07.2005. 09:47 ] @
Takvo nesto ne postoji. KAda se snima sa blue screenom to se radi da bi se olaksao posao pravljenja mate-inga - tj. alfa kanala koji sluzi za isecanje i kompoziting. NE postoji program koji sam moze da ti napravi blue screen, niti bi bilo bilo kakve svrhe imati ga. Postoje programi koji sluze da bi se radio mate-painting kao sto su combustion, After effects itd.. ali takvi programi to ne rade automatski, vec je potrebno puno rada i znanja. Inace, dobar program namenjen samo ovome se zove MoKey.
Inace, mislim da je ovo promasen forum za ovakva pitanja.

[Ovu poruku je menjao Angel_of_Dark dana 14.07.2005. u 10:47 GMT+1]