[ Genie @ 16.08.2002. 22:12 ] @
Upravo sam probao da instaliram RedHat Linux 7.0 na za to predvidjenu particiju. Podesio sam sve sem monitora posto u listi nema Daewoo monitora i potvrdio opciju everything kod instalacije paketa. Posto sam ga pustio neko vreme da radi kad sam se vratio zatekao sam sledecu poruku:

Traceback (innermost last):
File "/var/tmp/anaconda-7.0.1//usr/lib/anaconda/iw/progress_gui.py", line 20, in run
rc = self.todo.doInstall ()
File "/var/tmp/anaconda-7.0.1//usr/lib/anaconda/todo.py", line 1480, in doInstall
if self.method.systemMounted (self.fstab, self.instPath, self.hdList.selected()):
File "/var/tmp/anaconda-7.0.1//usr/lib/anaconda/image.py", line 46, in systemMounted
self.loopbackFile = mntPoint + fstab.filesystemSpace(mntPoint)[0][0] + \
File "/var/tmp/anaconda-7.0.1//usr/lib/anaconda/fstab.py", line 258, in filesystemSpace
space.append((mntpoint, isys.fsSpaceAvailable(topMount + '/' + mntpoint)))
File "/usr/lib/anaconda/isys.py", line 16, in fsSpaceAvailable
return _isys.devSpaceFree(fsystem)
SystemError: (2, 'No such file or directory')

Local variables in innermost frame:
fsystem: /mnt/sysimage//mnt/data

ToDo object:
(itodo
ToDo
p1
(dp2
S'method'
p3
(iimage
CdromInstallMethod
p4
(dp5
S'progressWindow'
p6

<failed>

Sta sad da radim? Da probam ponovo bez nekih paketa?
[ Lord Storm @ 16.08.2002. 22:22 ] @
Verovatno je to zbog graficke instalacije. I meni se desavalo slicno. Pokusaj da instaliras pomocu tekstualne verzije instalacije RedHat-a.
[ Genie @ 17.08.2002. 11:03 ] @
Nece. Upravo sam probao jos jednom u grafickom rezimu bez nekih paketa a zatim i u tekstualnom rezimu ali uvek isto. Poruka iskace pre nego sto instalacija stvarno pocne: napise se "Formatting/file system", pa onda nesto kao "Formatting Swap" i odma posle toga se dobija poruka o kvaru. Inace ja sam prvo, koristeci PartitionMagic 5.1 od D particije napravio E: kao Fat32. Zatim sam nju skratio za 256MB sto je postalo unallocated space koji sam posle u Disk Dupe programu dodelio Linux Swap particiji. Onda sam E preformatirao na Linux Ext2. To je valjda sve u redu. BTW. Instalaciju sam radio po uputstvima iz knjige Red Hat Linux - Arman Danesh a tamo pise da je max za Swap 128MB. El to tacno? Ova knjiga se dobija sa 2 diska RHLinux 6.2 i 7.0. Knjiga je pisana po prvom a ja radim sa drugim. Postoji jos jedna stvar za koju nisam siguran: na jednom mestu ima da se izabere nesto kao "Linear access to Hard Disc (needed for some SCSI drives)" i to je vec ukljuceno ali sam ga ja iskljucivao.

Kod izbora monitora smem li sam da upisem 30-69Khz i 50-120Hz za Daewoo 1509B kako kaze u njegovom User's Guide-u? Takodje kad u listi miseva izaberem Genius NetScroll+ na sledecem ekranu kako god da pomerim misa on samo pobegne u gornji desni cosak i nece da se mrda odatle. Morao sam da izaberem NetMouse(PS/2).
[ Goran Rakić @ 17.08.2002. 11:50 ] @
prvo batali rh7 (ima odvratan kde1), nego uzmi 7.2 ili 7.3 (poslednji sa qt/kde3 koji izgleda divno). U 7.2 verziji ima bolju podrsku za hardver a i anaconda je bolje odradjena (a izgleda isto). Sto se knjige tice mislim da neces imati puno problema a imaces zadnji distro na svom kompu
[ Genie @ 17.08.2002. 15:40 ] @
A kada bih probao i uspeo da instaliram 6.2 pa onda update-ujem na 7.0 da li bih mogao sa neta da skinem update na 7.1, 7.2 ili 7.3, odakle i kolko to zauzima?
[ Lord Storm @ 17.08.2002. 16:03 ] @
Ne znam da li se moze upgrade-ovati. najbolje ti je da preko PC Design-a (www.pcdesign.co.yu) narucis sve sto ti treba.
[ Goran Rakić @ 17.08.2002. 17:58 ] @
moze da se upgrade-uje sa net-a (preko FTP-a) ali nisam siguran koliko bas zelis da skidas nekih 900MB... pcdesign.co.yu
[ Genie @ 17.08.2002. 21:46 ] @
Pa tako sam i mislio. Ali iskrsao je jos jedan problem:

Uspeo sam da instaliram 6.2 ali nije htelo da se pokrene - general protection fault, ali sam uspeo da ga update-ujem na 7.0 koji sam uspeo da pokrenem ali sa diskete. Iako sam instalirao Lilo uvek mi se startuje windows. Imate neki savet?
[ Goran Rakić @ 18.08.2002. 13:31 ] @
pa je l' imas disketu? ako imas boot-uj sa nje pa paste-uj lilo.conf... pazi, može ti se lako desiti da ni win ne možeš da startuješ tako da obrati pažnju pre nego što bilo šta radiš!

Gde ti se nalazi LILO? U MBR-u aktivne particije ili negde drugde? Da li se nalazi na početku diska, ako ne onda pređi na GRUB...
[ Genie @ 18.08.2002. 15:06 ] @
Pa u instalaciji sam sve ostavio na default tj. instalirao se u MBR (Master Boot Record) ali posto se ne pokrece to u stvari znaci da se nije tamo instalirao. Sad bih valjda nekako mogao da ga namestim rucno da se ipak on prvo pokrece? Sta je GRUB?
[ Goran Rakić @ 18.08.2002. 16:44 ] @
GRUB je drugi loader, noviji, napredniji i po meni bolji...
[ Genie @ 18.08.2002. 21:20 ] @
Kako bih mogao da nabavim i instaliram GRUB?

BTW. Mislim da sam probao da startujem Lilo kad sam dobio ovu poruku:
Warning: device 0x0306 exceeds 1024 cylinder limit
Fatal: geo_comp-addr: Cylinder number is too big (4365>1023)

Mislim da je to problem samo ne znam kako da ga resim :(.
[ Goran Rakić @ 18.08.2002. 22:22 ] @
da lilo mora da bude do 1024 cilindra...
pa na rh disku (>=7.2) pored lilo-a imas i grub...
potrazi na rpmfind.net
[ Genie @ 22.08.2002. 12:24 ] @
Malo sam se igrao RH 7.0 medjutim hteo bih nesto da radim. Cilj prelaska na Linux mi je bio da pocnem da programiram i u Kulixu (posto vec radim u Delphiu). Nazalost, otkrio sam da ga u mom CD-klubu nemaju. Tako sam pomislio da ga narucim sa pcdesign.co.yu (zajedno sa RH 7.3) ali tamo imaju samo verziju 1.0 a sada vec izlazi 3.0. Tek 1. oktobra po prvi put krecem na fakultet tako da bih trebao to vreme necim da ispunim :), a muci me dilema: da li da cekam da dodju do novije verzije (Delphi7/Kulix3) posto ce mi trebati jednom kad stigne ili da ipak sad dam 10-15 eura za sve zajedno. Imate li neki savet?

BTW. Sta to sadrzi Full distribucija RH7.3 koja ide na 5CD-a a sto nema obicna koja ide na 3CD-a i da li moze da se nadje na DVD-u?
[ B o j a n @ 23.08.2002. 13:41 ] @
Citat:
Go! X:
da lilo mora da bude do 1024 cilindra...

Sa lba32 opcijom moze i preko 1024

... 0.02$