[ plcb83 @ 21.07.2005. 00:21 ] @
Interesuje me da li je neko nasao posao ?
Sigurno da postoji , ali s obzirom da ima dosta sajtova koji nude poslove nisam cuo da je neko nasao posao. A ima primera za inostrasntvo recimo , da su otisli ljudi...

Ako vec neko procita ovo neka a nasao je posao preko neta, neka kaze preko kog sajta je isao ...
[ neetzach @ 21.07.2005. 09:03 ] @
Ja jesam, preko www.monster.com
[ rafiki @ 21.07.2005. 09:15 ] @
Ja jesam, kao i mnogi moji poznanici: www.jobserve.com

Srecno
[ plcb83 @ 21.07.2005. 09:49 ] @
A koje su to vrste poslova bile?
[ plcb83 @ 28.07.2005. 19:40 ] @
a domaci sajtovi za posao?

www.infostud.com
www.poslovi.net
www.urbae.co.yu
[ SimpleMe @ 29.07.2005. 10:54 ] @
ja sam u avgustu prosle godine nasla posao preko infostud-a
[ plcb83 @ 29.07.2005. 17:29 ] @
E tako nesto sam hteo da cujem!
Posto i ja cesto idem na taj sajt.
JEl i dalje radis?
[ SimpleMe @ 12.08.2005. 11:27 ] @
I dalje radim..
ali pomalo tražim i drugi (bolji) posao...
[ Ćoba @ 12.08.2005. 15:41 ] @
Citat:
rafiki: Ja jesam, kao i mnogi moji poznanici: www.jobserve.com

Koliko vidim ovde su samo poslovi u GB i AUS. Da li si ti dobio posao tamo i kako se resio problem viza ili ovde u SCG?
[ rafiki @ 12.08.2005. 21:07 ] @
Jeste da je velika vecina poslova na Jobserve-u u UK ili Australiji, ali nisu bas svi. Sve zavisi od toga u kojoj IT (pretpostavljam da te to zanima) oblasti trazis posao.

Ja sam preko Jobserve-a stupio u kontakt sa agencijom preko koje sam posle i radio. A radio sam na Bliskom Istoku i u Africi. Zasto bas tamo: iz vise razloga - tamo je bilo vise posla, jednostavnije je otici (vize se lako dobijaju), vece su plate i bolji uslovi rada i stanovanja, ne placas porez, jedinstvena prilika da odes negde gde ovako mozda nikad ne bi ni otisao.

A radio sam kao IT konsultant na poslovima koji zahtevaju poznavanje specificne oblasti - Billing Systems (sistemi za naplatu), konkretno u mobilnoj telefoniji. Jedno vreme veoma trazen (i dobro placen) posao...

Jobserve treba iskoristiti da vidis kakvi strucnjaci se traze, gde se traze i da stupis u vezu sa agencijama za zaposljavanje. Kad te agencije jednom ubace u njihovu bazu, obavestavace te o novim poslovima i pre nego sto se oglas za taj posao pojavi na sajtu. U stvari, najbolji poslovi se nikad i ne oglase na sajtu...

Videces da skoro svi poslovi idu preko nekoliko agencija, pa treba biti u vezi sa njima.

Vize i ostalo zavisi od posla do posla. Nekad vize sredjuje poslodavac, a nekad moras sam. Zato je i laske otici negde van Evrope, jer sredjivanje papira za neku evropsku zemlju moze da traje duze nego sto ti ugovor traje. E sad, ako zelis da emigriras, to je vec druga prica.

Pozdrav
[ plcb83 @ 12.08.2005. 22:48 ] @
Ok , odlican odgovor, mislim da ce koristiti i drugima:)

ALI, interesuje me konkretno za poslove u DOMACIM firmama, kao sto sam naveo gore sajtove za posao , hvale se kako imaju najvecu bazu podataka za posao, a ne znam skoro nikoga ko je primljen preko njih...



[ nyussy @ 21.08.2005. 14:58 ] @
Infostud je sad napravio i mejling listu na koji se salje pregled novih oglasa za posao. Ne moze da skodi

http://poslovi.infostud.com/mailing-lista.php
[ unknown-3 @ 25.08.2005. 20:48 ] @
A koliko vi imate godina?Dal vam je gazda dolazio u kucu i ispitivao vas?Kako to ide?
[ Davor Vlajkovic @ 26.08.2005. 17:55 ] @
@unknown-3

Promenio sam 4-5 posla i do sad mi niko od potencijalnih poslodavaca nije dolazio u kuću, niti sam ja u svojstvu poslodavca nekada išao da ispitujem potencijalnog radnika van firme, ili nekog javnog mesta tipa kafić i sl. Jednostavno ne želim da mešam posao i privatan život. Na tvom mestu ja bih stavio prst na čelo i zapitao se u kakvu to firmu idem. Jedino ako tražiš posao u nekoj egzotičnoj organizaciji tipa BIA, ali ne verujem da bi ti čak i oni dolazili u kuću :)

Zamolio bih te da malo preciznije definišeš o kakvoj firmi/poslu je reč (privatna/društvena, domaća/strana, delatnost).
[ unknown-3 @ 28.08.2005. 18:17 ] @
ok jos neradim u BIA mada volio bih ali ne znam kako.cc:)
Znaci jos neradim nigde imam 14god ali hteo bi da zaradjujem 1000 din mesecno:)
mozda neko zaintresovan:)
[ Dejan Topalovic @ 28.08.2005. 21:14 ] @
Evo ja sam u Austriji nasao posao preko oglasa na internetu, konkretnije preko sajta www.jobpilot.at

Pored derstandard.at, to je jedan od najaktuelnijih i sadrzajem najboljih job-sajtova u Austriji (a pripada Monster.com-u), na kojem svoje ponude ostavljaju mnoge velike firme (Oracle, Siemens, Telekom provideri i td.).

Ja sam se javio na ponudu za Oracle Database Administratora i PL/SQL Developera, otisao na razgovor na kojem sam radio prilicno zahtjevan test i nakon 10-ak dana sam dobio potvrdu da sam primljen.
[ srbaja @ 29.08.2005. 22:19 ] @
Citat:
StRiPy: Ja sam se javio na ponudu za Oracle Database Administratora i PL/SQL Developera, otisao na razgovor ....


Ako možeš molim te da mi odgovoriš na par pitanja:
1. Da li su tražili znanje nemačkog jezika?
2. Jesi li imao problema da dobiješ vizu da bi otišao na to testiranje?
3. Koliko si imao prethodnog iskustva ovde?
4. Da li je od značaja formalno obrazovanje (fakultet i koji?)
5. Da li ti se i pre toga dešavalo da te pozovu da dođeš na razgovor?
6. Kakva je generalno klima u IT sektoru u Austriji (tj. plate i ima li posla), da je generalno moguće naći posao bez znanja nemačkog (samo sa engleskim jezikom)?

Hvala unapred!
[ axelr8r @ 19.09.2005. 21:30 ] @
Ja sam izgleda jedini dobio posao u domacoj firmi.......
Radim u SBB u internet sektoru i za sada mi je odlicno, mada, sto se tice inostranstva, voleo bih negde preko na sljaku.....Ajmo ljudi, treba li nekom cable net? Hehe, pozdrav....
[ Davor Vlajkovic @ 20.09.2005. 20:12 ] @
Ja ipak više poverenja imam u ADSL.

Verujem da ćeš se složiti sa mnom
[ Miroslav Jeftić @ 21.09.2005. 08:11 ] @
Ja sam našao posao preko zavoda za tržište rada, tj. njihove internet prezentacije

http://www.rztr.co.yu/nsz/oglasSearch.do?method=search

Mada sam često koristio infostudov sajt - bio sam na petnaestak razgovora za poslove za koje su oglasi bili objavljeni na njihovom sajtu, ali sam na kraju ipak našao posao preko tržišta rada (pre šest meseci i još uvek sam tu).

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 21.09.2005. u 09:11 GMT+1]