[ @Vampir @ 21.07.2005. 12:06 ] @
Imam Mozillu FireFox 1.0.4. verziju na Linuxu Mandrake 10.1
Sve je islo kao po planu istaliranja plug-in-a osim za Javu gde on ne moze automatski da uradi nego rucno. Nakon rucnog instaliranjna Jave ona radi u Konqueror-u ali nece u FireFoxu (izbacuje poruku missing plug-in i vraca me na pocetak).
Da li moze ikako da se rucno (ili bilo kako)taj plug-in ubaci u FireFox ?
Nije hitno ako neko zna bilo bi pozeljno :)
poz i unapred hvala
[ mkdsl @ 21.07.2005. 13:46 ] @
Kreiraj /usr/java (na primer) i tu iskopiraj instalacioni fajl (preporuchujem self-extract, ne rpm). Otpakuj ga tu i kreirace ti folder /usr/java/jre1.5.0_04/. Nakon toga udji u folder gde ti je instaliran FireFox sa cd (instalacioni folder FF-a)/plugins i tu kucaj

Code:
ln -s <JRE installation directory>/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so


gde ti je <JRE installation directory> ustvari /usr/java/jre1.5.0_04 (ako je najnovija verzija jave u pitanju).

Nakon toga restartuj firefox i radice ti.

Pozdrav.
[ @Vampir @ 21.07.2005. 14:25 ] @
Odlicno! Puno Hvala Za Savet Radi Kao San

Pozdrav i Hvala
[ gotivac @ 21.08.2005. 00:40 ] @
Hajde da ne otvaram novu temu ...

Naime, svez sam korisnik Linuxa, skinuo sam Mandrake 10.1 distribuciju, instalirao je, i sve je bilo OK prvih dvadeset minuta, dok nisam pokusao da instaliram Firefox. Naime, bilo koja verzija, bilo najnovija, skinuta sa site-a, bilo neke druge verzije koje sam iskopao po PC Chip-ovim CD-ima, odbijaju da se instaliraju, to jest, kada iz terminala pokrenem instalaciju sa:

Code:

./firefox-installer


nakon pozdravnog ekrana instalacije firefoxa i mog klika na "Next", prijavljuje mi sledecu gresku:

Code:

firefox-installer: line 56:  6045 Segmentation fault      ./${BINNAME}-bin $@


Kada instalaciju pokrenem dvoklikom na skript, isto se desava.

Ima li neko ideju sta je u pitanju???

Ah, da, kad pokusam da pokrenem instalaciju sa

Code:

./firefox-installer-bin


, nakon pozdravnog ekrana javlja sledecu gresku:

Code:

SCIM: im_module_init
free(): invalid pointer 0x81b3350!
free(): invalid pointer 0x81b3328!
Segmentation fault


[Ovu poruku je menjao gotivac dana 21.08.2005. u 01:47 GMT+1]
[ gotivac @ 21.08.2005. 00:53 ] @
Takodje,

kad pokusam da pokrenem neku pesmu da mi svira u XMSS-u, on pukne, to jest, zatvori se bez ikakvog obavestenja.

Ono sto me cudi je da sa SUsE distribucijom nisam imao ovakve probleme kada sam je instalirao u VMWare, znaci sve je lepo radilo pod Windows-om... !!!