[ Gugliša @ 26.07.2005. 09:24 ] @
Molim vas pomozite mi u vezi jednog Excel problema. Imam kolonu A u
kojoj su greškom ispisane cene u nekoliko oblika 12.345,67
12,345,67 12.345.67 i 12,345.67
Sa brojevima u obom formati ne mogu da obavim ni jednu operaciju. Moja
ideja je sa opcijom REPLACE prebacim sve u oblik 12.345.67 pa da onda
sa nekom funkcojom postavim pitanje da li je sedmi karaktrer sa desne strane tacka, a ako jeste onda da ga izbrise.

Hvala unapred.
[ Kallcha @ 26.07.2005. 09:36 ] @
Nisi bio bas najjasniji . Ako samo zelis da skines tacke i zareze onda jednostavno prvo formatiraj celu kolonu da bude u opstem formatu (prva stavka u meniju numbers), onda jednostavno idi na replace (donji polje za zamenu ostavi prazno). Ako si hteo nesto drugo, onda bi bilo pozeljno da malo pojasnis sta hoces.
[ Gugliša @ 26.07.2005. 10:03 ] @
Ovako, radi se o cenama, tako da je potrebno da druga tacka ostane a da se prva izbriše (desethiljada dinara i deset para). Ne znam kako to da izvedem
[ Kallcha @ 26.07.2005. 11:33 ] @
Ako sam te ovog puta razumeo, odradi onako kako sam ti rekao da bi u ćeliji dobio broj npr. 12345678, umetni pored nje jednu kolonu npr. "B" u ćeliji b1 jednostavno =sum(a1/100). Time ćeš dobiti decimale. Kad sve ćelije podeliš, obriši kolonu "A" a ovu novu sa decimalama formatiraj da budu brojevi i još čekiraj da ubaci tačke između hiljada ako ti je i to potrebno.
Hm, nadam se da je pomoglo.:)

Javi mi jel bilo od pomoći
[ Gugliša @ 26.07.2005. 15:51 ] @
Super je ideja, ali moram da napravim formulu koja će raditi sa svim brojevima, bez obzira koliko ima cifara.
[ Kallcha @ 26.07.2005. 18:27 ] @
Onda mi moras podrobnije objasniti, ili jos bolje, posalji mi excel datoteku sa problemom i u nekoj koloni za prve dve-tri stavke kakav rezultat zelis da postignes.
[ Brz_na_tastaturi @ 01.08.2005. 00:48 ] @
Ako SVI podaci koji predstavljaju cene imaju po dva decimalna mesta (bez obzira na to da li su odvojena . ili , važno je da postoje) problem možeš rešiti na sledeći način:

Ako je podatak u A1
u B1 upiši =LEFT(A1;LEN(A1)-2)
u C1 upiši =RIGHT(A1;2)
u D1 upiši =VALUE(B1)+VALUE(C1/100)

sad sa Edit->Replace očisti sve tačke i zareze,
ovim ćeš dobiti podatke koje nad kojima možeš da vršiš računske operacije.
Još jednom napominjem da je bitno da SVI podati imaju podatak o parama ili možeš ručno da koriguješ redove u kojima to nije slučaj tako što ćeš u gornjim formulama 2 da zameniš odgovarujućim brojem decimala.
Možda ćeš u formulama morati da zameniš ; (tačka-zarez) sa , (zarez) u zavisnosti od toga kako ti je podešen sistem.