[ boki12 @ 01.08.2005. 02:38 ] @
Zanima me kako mogu saznati da li neki server podrzava htaccess file zato sto sam vec probao uploadati phpbb forum ali neide zbog .htaccessa
[ Milos Dedijer @ 30.09.2005. 00:12 ] @
Hmmm... Svi serveri podrzavaju... :D Apache recimo...

Omasio si forum...
[ random @ 02.10.2005. 13:49 ] @
Kako misliš, svi serveri podržavaju? .htaccess je specifičan za Apache, i samo Apache ga podržava.

Ne znam u koji forum ovo da premestim.
[ Milos Dedijer @ 14.10.2005. 13:14 ] @
Apache = All u need = all the best = Svi

:D

ma tema je bila na unix security pa sam automatski iskljucio windows servere... pa mi ostade the one and only(naravno ne bukvalno)...
[ boccio @ 22.11.2005. 12:09 ] @
Citat:
boki12: Zanima me kako mogu saznati da li neki server podrzava htaccess file zato sto sam vec probao uploadati phpbb forum ali neide zbog .htaccessa

Apache server "podrzava" korisnicki .htaccess ako dozvoljava AllowOverride za tvoj host. Daklem, ako imas pristupa samom apache-u, procackaj httpd.conf i setuj "AllowOverride All" za svoj <Directory>. Ako si na nekom komercijalnom hostu, cimaj admine za rukav...
Citat:
random:
Ne znam u koji forum ovo da premestim.

Pa jel ste dostigli koncenzus po pitanju mod_rewrite tema, a? :)
[ superbaka @ 22.11.2005. 14:06 ] @
sad vidoh ovu temu pa da je iskoristim... :)
ja sinoc upload-ovao najjednostavniji .htaccess i .htpasswd fajl na jedan besplatan hosting, probao, radi, a posle par sati nece, tj. pristupa se tom folderu bez sifre... probao sam i sa drugim browser-ima, ista stvar... zna li neko u cemu moze da bude problem...