[ djoca @ 22.08.2002. 12:47 ] @
Jel moze neko detaljnije da objasni da li postoji nacin da iz Srbije imas racun na Paypalu i da to normalno funckionise? jel bi pomogla tu ova VISA kartica koju izdaje Continental?
Ja sam npr imao slucaj da sam prodao prostor na sajtu za neke male pare i ljudi su mi uplatili pare preko paypal-a, ali ja nisam mogao da ih primim bez kartice i posle mesec dana su im vratili. E sad, mene zanima jel uopste moguce da ja primim lovu i ako imam karticu ili nije posto na spisku dozvoljenih zemalja nema Srbije.



srodne teme:

PayPal prevara - zaključavanje novca
PayPal: pomoć potrebna




[Ovu poruku je menjao mungos dana 01.07.2004. u 00:30 GMT]
[ ventura @ 22.08.2002. 16:00 ] @
PayPal su lopovi... Nemoj sa njima da radis posao...

www.paypalwarning.com
[ Zoran Rašković @ 23.08.2002. 17:19 ] @
PayPal -- nikad vise! Ne upustaj se sa njima u posao.

Stalno ti traze neke peripetije, evo meni traze da im faxiram moj phone bill, electric bill i jos nesto kao dokaz da sam ja stvarno na toj adresi, bla bla bla. Kao "radi vece sigurnosti". Nema pojma...
[ Calavera @ 27.11.2002. 23:02 ] @
Za djocu - kako si se uopste registrovao?
Za ostale - da li ste bas sigurni da je sve to tako? (pitam, ne prozivam)Ebay je (mislim) osnivac i vlasnik, i ogroman broj ljudi koristi paypal, ne verujem da bi to islo bas tako kada i bili varalice.
Nesumnjivo je da je to veoma korisna stvar (meni su par poslova klijenti odbili ?!) zbog (moje) nemogucnosti naplate preko paypala.
Video sam ranije negde "country request" ili slican link gde se uz neko obrazlozenje mogao podneti zahtev za ukljucivanje zemlje na approved listing. Jel bi vredelo da se udruzimo nekako i zatrpamo ih zahtevima?
[ ventura @ 27.11.2002. 23:05 ] @
Ebay nije osnivac PayPal-a, on ih je kupio pre mozda 2 meseca...

Mozda im se service popravio, ali ja od mojih para jos uvek nista nisam video...

[ trninic @ 28.11.2002. 01:29 ] @
Mislim da je PayPal i dalje u samom vrhu, moj je omiljeni payment gateway pri izradi sajtova za klijente koji imaju male online 'prodavnice'. Cinjenica je da ima vrlo jednostavan sistem za podesavanje 'shipping cost' na strani naloga. Mislim da mu je jedini pravi konkurent 2checkout. I naravno, u poslednjih pola godine nije bilo nijednog incidenta sa PayPal-om, na 7-8 sajtova klijenata koji stvarno rade i nesto prodaju i neko kupuje preko tih sajtova. Ako neko ima neka slicna iskustva sa drugim pg-ovima, bilo bi lepo da podeli sa drugima.
[ spider_yu @ 07.12.2002. 16:55 ] @
Paypal ni slucajno.Uvek nesto izmisljaju.Pogledaj policy od paypal-a
Citiram:
"PayPal, at its sole discretion, reserves the right to close an account at any time for any reason"

Dovoljno ti to kaze.A ako ti zatvore racun,onda tek posle 180 dana ti salju cek na adresu gde je paypal registrovan sa onim parama koje si imao na racunu.To je pola godine da cekas svoje pare? Zanimljivo...Oni to sve kao radi vece sigurnosti,a sigurnost im je cista 0
[ Ivan Stanojevic @ 17.06.2004. 22:02 ] @
da se i ja umesam - otvorio sam odavno paypal i koristio ga par puta da primim neke manje svote, sve ukupno oko $200 sam imao na payplau i sve je radilo ok... no kad sam pokusao novac da potrosim tj da platim nesto njime racun mi je zablokiran iz 'sigurnosnih razloga' bez ikakvog objasnjenja i traze mi da im saljem bankovne izvode i izvode kreditnih kartica kao da bih ponovo ukljucio moj nalog...

zato - paypal - NIKAD VISE
[ Marko Bijelic @ 18.06.2005. 20:35 ] @
https://www.paypal.com/us/cgi-...r?cmd=_wp-pro-overview-outside

PayPal ulazi u merchant account biznis u kooperaciji sa Website Payments Pro. Time su ponudili mogućnost procesiranja transakcija putem platnih kartica bez preusmjeravanja mušterija na PayPal.

“There are no setup fees, monthly fees, or cancellation fees. There is a low monthly fee of $20.00 USD…” (page 8 of the demo).


Neko je mudro prokomentarisao:
Citat:

Cool, now they can freeze my business account for no reason as well!
[ Rubiroza @ 03.09.2005. 14:58 ] @
Da li neko moze da preporuci neki drugi sajt za prenos novca, jer, koliko vidim, PayPal se ne preporucuje, a, pored toga, u opciji za izbor zemlje ne postoji SCG.
[ Marko Bijelic @ 08.09.2005. 13:17 ] @
WIRED: PayPal Freezes Out Katrina Aid
http://wired.com/news/hurrican...,68788,00.html?tw=wn_tophead_4


02:00 AM Sep. 08, 2005 PT
On the morning of Sept. 3, Rich Kyanka set up a PayPal account to raise money for Hurricane Katrina victims, with the intention of donating the money to the American Red Cross.

Kyanka runs the popular Something Awful web community, which is based in New Orleans, and donations came in quickly. Within nine hours, Something Awful readers had donated $27,695.41. Kyanka donated an additional $3,000 from his own pocket.

"While we are a very cynical and bitter and adult humorous site, when actual tragedies strike, we try to band together and try to help out," the 29-year-old said.

But just as Kyanka prepared to send the money to the Red Cross, the account was locked by PayPal, which launched an investigation into possible fraud.

Kyanka said he thinks PayPal became suspicious because too much money came in too quickly. PayPal spokeswoman Amanda Pires would not discuss details of the case, citing "privacy concerns."

This is not the only post-Katrina fund-raising account PayPal has locked. Members of the forums at dealmac also say a charity account was frozen.

"My account was red-flagged by PayPal for keywords in the hurricane disaster-relief fund," wrote fund-raiser Danny La on the dealmac forums. "On the phone they said that unless I was a nonprofit group then I could not collect (money for charity)."

In an attempt to unlock the Something Awful account, Kyanka faxed copies of bank statements, credit card statements and his driver's license. However, in an e-mail, PayPal told him he would have to wait "between three and five business days" while the investigation continued, Kyanka said.

Kyanka said he asked PayPal to donate the money directly from the account to the Red Cross.

However, PayPal declined, saying it has an exclusive charity relationship with United Way of America.

When Something Awful members complained about the choice of organization -- citing, among other things, theft by the former head of the United Way of the National Capital Area, Kyanka decided to refund all the money back to donors and have them donate it directly to the Red Cross.

PayPal's Pires refused to say why United Way is the only charity that can receive donations through the PayPal website. However, she said it is "rare" for accounts to be flagged for potential fraud. In the second quarter of 2005, the service had a loss rate of 0.19 percent of total payment volume, which, during that same period, was $823 per second, she said.

"In this case, we worked out a solution that we believe the account holder was happy with," she said.

Kyanka said he remains frustrated that the money was not donated to the Red Cross directly.

"I would have been happy if I could have donated money to the Red Cross but having people refund their money and go on this donation drive where nothing got accomplished, that didn't really make me happy," he said.

Kyanka said he could understand PayPal's concerns about fraud, but suggested that perhaps the company could have handled the situation differently.

"You've got to find a balance between assuming everyone is guilty and treating your customers with respect," he said.


[Ovu poruku je menjao mungos dana 08.09.2005. u 14:17 GMT+1]
[ bukovski @ 01.10.2005. 14:21 ] @
OK da ne otvaram novu temu pitacu ovde
Kako bilo kako da otvorim nalog na paypalu . jer jedino preko njega mogu da platim na jednom sajtu ( veoma bitno ) jer placanje creditnim karticama ne odobravaju van USA , cim otkucas broj kartice napisu lepo da nisi iz USA a moram da platim.
Znam procitao sam kako mnogi misle da nije ok i pa su prevaranti ali ja bih uplacivao 50-tak evra svakog meseca koje bih odma koristio za placanje na tom sajtu.

Negde procitah ( odavno nekoliko tema ) da ima neka caka sa otvaranjem racuna u nekoj Nemackoj banci ( kako gde??? ) pa uzimanjem kreditne kartice te banke otvaranje racuna na pay pal-u. Ili caka da neko drugi otvori racun u nemackoj pa mi posalje sve podatke a onda ja uzivam u pay palu ?

Molio bih bilo koji predlog sigurno je neko provalio do sada nacin da se otvori racun i placa preko pay pala naravno bez blokade novca na nalogu.

Hvala unapred .

[ ventura @ 01.10.2005. 14:34 ] @
Ne postoji mogucnost da neko iz Srbije koristi PayPal nalog, bez velikog rizika od blokiranja kompletnog racuna i gubitka svih sredstava na njemu...
[ SileRS @ 05.03.2006. 00:17 ] @
Uprkos tome što je uveliko rasprostranjen u svijetu PayPal nije baš interesantan za naše uslove.
Voditi neki biznis i biti u stalnoj strepnji da bi vaš novac na računu mogao biti zamrznut (čitaj izgubljen)i nije baš ugodno.Lično poznajem dovoljno ljudi kojima se to desilo,tako da je za mene PayPal jedno veliko NO NO.
Ukoliko se bavite nekim OnLine biznisom najbolji izbor je ipak E-Gold!


[Ovu poruku je menjao SileRS dana 05.03.2006. u 01:18 GMT+1]
[ XXXL @ 19.03.2006. 03:04 ] @
Da li prave probleme za Paypal ako su klijenti u Austriji?
Znaci racun mi je na Austrijskoj banci..Da li ce bit problema?
Imam i e-gold, ali mi mozda zatreba i paypal.
Koje jos imaju poznate osim PayPal-a , E-gold-a, Moneybookers-a ?
[ WawaHOO! @ 20.03.2006. 13:12 ] @
Na njihovom sajtu pise da imaju 96 000 000 otvorenih accounta,da li je to istina ?
Ja ne znam engleski bas najbolje pa nisam ni pokusavao da otvorim nalog ali vidim da mnogi za placanje koriste samo njih.
[ ResurrectioN @ 02.05.2006. 18:22 ] @
Koga i kako da slažem da bih mogao da koristim PayPal isključivo za kupovinu na eBAY?
Ako može bez laži i obmane još bolje :-)
Hvala.

[Ovu poruku je menjao ResurrectioN dana 02.05.2006. u 19:27 GMT+1]
[ dados.p @ 22.06.2006. 11:11 ] @
E sad kako smo konstatovali nemoguce je da se preko pay-pala uzmu pare u Srbiji, znaci nesalju. Posto je meni takodje vrlo bitno za e-bay moram to da saznam kako bi se to resilo. Ako ima neko zaista pametan neka odgovori resi vise dilemu, jer se vuce vec 16 postova a niko nije dao konkretan odgovor.
E sad moje pitanje. Ako bi kojim slucaj otvorio racun na pay-palu iz Srbije i oni mi priznaju. A da npr. imam lazni e-gold racun. Da li je moguce da onda trazim isplatu sa pay-pala na e-gold. Ili ova varijanta Ako uspem otvoriti pay-pal negde u Becu npr.( Da li je moguce?) a ja sam iz Srbije. I imam pravi e-Gold racun trazim da isplata bude sa pay-pala na E-Gold pravi i da li E-Gold isplacuje u Srbiju. Molim misljenja.
[ mr_bungle @ 19.08.2006. 01:36 ] @
Citao sam na forumu sve zive postove u vezi Vise Revolving i PayPal.
I ja sam na istu foru kao i neki likovi sa foruma se registrovao preko paypal-a sa VISA
revolving raiffeisen karticom (zemlja 'Finska').
Prvi za*** je sto nisam posle mogao da nadjem j**eni proxy u finskoj da bi pristupao
paypalu. Nadao sam se da me nece blokirati nalog jer
vidim neki ljudi pricaju da vec neko vreme kupuju neverifikovani i da nemaju problema.
Mada ima i ovo:
-----------------------------------------------------------------------
Closing Accounts and Limiting Account Access
This Policy was last modified on June 2, 2006.
...
Any of the following events may lead to your account being limited:
...
# Use of an anonymising proxy;
# Logging in from a country not included on PayPal's Permitted Countries list.
...
----------------------------------------------------------------------------------------
toliko o proxy-ju

sledi glavni za***.
Osvojio sam jednu aukciju na eBay, platio paypal i roba je stigla. I evo prilikom druge kupovine su me zajebali.
Prvo je sve izgledalo regularno kad sam sa eBay presao na paypal stranicu (Pay), nikakvih obavestenja da mi je
nalog limitiran i sl. a onda sam se 'odusevio' posle klika na "Pay":
skinuli su mi 20 funti sa racuna (stigao mi je momentalno sms koga salje banka cim nesto platim karticom)
a onda ispade stranica "ne mozete slati novac, vas nalog je limitiran".

Kolko sam glup. I pored silnih upozorenja na ES-u ja sam popusio.
Pa bar da sam proverio prvo sa 1 dolarom i sl. nego ovako ko majmun sam se zaleteo.
Ja sam mislio da cim se ulogujem na PayPal videcu dal se nesto desilo sa nalogom (neko obavestenje ili sl.)
Ali nee batice, prvo odose pare sa racuna a onda "e znate pa ne moze"... btw. GDE su sad pare ? :)

Rezime:
Niti je tip dobio pare, nit cu ja da dobijem robu, em sam prejeban za 20 funti a plus sto mi je jos vise krivo
zbog robe koju sam jedva nasao i osvojio na aukciji. Naravno, kako odgovoriti na njihove zahteve da
puste novac ? Ja onaj broj koji se vidi na racunu koji mi stize iz banke cu im poslati ali :

"...PayPal requires a copy of certain documents for verification purposes to return your account to regular standing.
Please fax each of the following documents:...
Proof of address
Utility Bill..."
...blabla..ma znate vec sta traze

eto, neko kaze da kupuje po godinu dana sa paypal i nista mu traze a eto ja
posle jedne kupovine sam sredjen.

just for the record.
[ dados.p @ 19.08.2006. 10:46 ] @
trninic
Citat:
Mislim da je PayPal i dalje u samom vrhu, moj je omiljeni payment gateway pri izradi sajtova za klijente koji imaju male online 'prodavnice'. Cinjenica je da ima vrlo jednostavan sistem za podesavanje 'shipping cost' na strani naloga. Mislim da mu je jedini pravi konkurent 2checkout. I naravno, u poslednjih pola godine nije bilo nijednog incidenta sa PayPal-om, na 7-8 sajtova klijenata koji stvarno rade i nesto prodaju i neko kupuje preko tih sajtova. Ako neko ima neka slicna iskustva sa drugim pg-ovima, bilo bi lepo da podeli sa drugima.


Ok, da li bi mogao da nam objasnis kako si to izveo, da se resi ova zabluda. Kako otvoriti racun i da on opstane i vrsenje transfera novca.
[ shtefcs @ 20.08.2006. 16:28 ] @
Znam da je tesko poverovati u ovo, jer se o ovoj temi govori vec duze vreme na svim forumima, ali postoji nacin podizanja novca sa Paypal-a. Proces moze da traje i do 10 dana, ali imate sledeci izbor isplate:
-Bank transfer
-VISA/VISA Electron
-Western Union
-Money Bookers
-Neteller

Zainteresovani neka se jave na mail [email protected]
[ shtefcs @ 27.01.2007. 04:51 ] @
Zelim da updatujem post.
Isplate su moguce samo u dinarima i to samo na bankovni racun.
[ Max Payne @ 26.05.2007. 09:01 ] @
Da li ce ovo promeniti nesto?


Sistem PayPal dobio licencu za rad u Evropi
---------------------------------------------------------------------------
Predstavnici sistema elektronskog plaćanja PayPal, saopštili su da je
taj
sistem dobio licencu za rad u Evropi, tako da će u narednom periodu
moći
znatno više pažnje da posveti oglašavanju svojih usluga i
privlačenju
novih korisnika.

Licencu sistemu PayPal odobrila je luksemburška Komisija za nadzor u
finansijskom sektoru (CSSF), a ona stupa na snagu 2. jula ove godine.
Predstavnici PayPala izjavili su da će do tog datuma predstavništvo
sistema u Evropi biti premešteno iz Velike Britanije u Luksemburg.
Sistem
PayPal je, zbog neposedovanja licence, poslovao u Evropi samo kao
izdavač
elektonskog novca; finansijske transakcije su, ipak, obavljane, ali
zaobilaznim putem, preko Velike Britanije.

Sistem PayPal je dobio bankarsku licencu nepunih mesec dana nakon što
je
kompanija Google predstavila svoju novu uslugu Google Checkout, sa
kojom
namerava da konkuriše sistemu PayPal. Usluga Google Checkout je u SAD
pokrenuta 2006. godine, a u Evropi se, zasada, može koristiti jedino u
Velikoj Britaniji, ali su predstavnici Googlea najavili da će ubrzo
biti
dostupna i u drugim evropskim zemljama.

Sistem za elektronsko plaćanje PayPal je osnovan 1998. godine, a od
2002.
godine se nalazi u vlasništvu kompanije eBay. PayPal je u Evropi
dostupan
od 2004. godine, a trenutno ga koristi oko 35.000.000 korisnika,
uglavnom
iz zemalja članica Evropske unije. (G.B.)
[ gsmvizamajstor @ 09.06.2007. 08:50 ] @
BICE SRBIJE USKORO LJUDI JA SAM DANAS DOBIO ODOBRENJE REGISTROVAO SAM SE NA BIH I STAVIO ZEMLJU ZIVLJENJA SRBIJA I MOJU PRAVU ADRESU ,KUPIO SAM VIRTUELNU VIZA KARTICU...PROMENIO IP ADRESU I NARAVNO POSLE DVE TRANSAKCIJE I PLACANJA NA EBAY-U LIMITIRALI SU MI ACCOUNT. IZVUKO SAM BANKOVNI RACUN (UTILITY BILL)SLEDIO UPUTSVA NA PAYPAL-U POSLA FOTOKOPIJU PASOSA SRBIJE i transakcije koje sam vrsio da vide da je kartica moja da nije kradena(TO JE UTILITY BILL)!!! ! TACNIJE FOTOKOPIRAO SVE TRANSAKCIJE NA PAPIR i POSLAO NA FAX PAYPAL NARAVNO UZ OBJASNJENJE DA ZIVIM I RADIM U BOSNI I SRBIJI DA JE TO STARA JUGOSLAVIJA I EVO ODGOVORA OD PAYPAL SUPPORT-A:
Dear .................

Our review is complete and we have restored your account.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal
the safest and most trusted online payment solution.

Sincerely,
PayPal

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you
will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account
and click the Help link located in the top right corner of any page. If
your inquiry is regarding a claim, log in to your PayPal account and go to
the Resolution Center.

----------------------------------------------------------------
Copyright © 1999-2007 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) Ltd. is
authorised and regulated by the Financial Services Authority in the United
Kingdom as an electronic money institution. PayPal FSA Register Number:
226056.
------------------------------------KO ZNA ZNA I SAD SAM VERIFED MEMBER AND CONFIRMED I RAZGOVRAJUCI SA LJUDIMA IZ PAYPAL DEFINITVNO NEZNAJU DA JE SRBIJA STARA JUGOSLAVAI!
[ supp @ 11.06.2007. 11:56 ] @
Valjda bi im neko trebao odrzati malo predavanje iz geografije
[ gsmvizamajstor @ 19.06.2007. 13:06 ] @
Ne samo iz Geografije nego iz svega jedva sam uspeo da im objasnim da je Srbija ,slovenia,bih ..stara Jugoslavia...i druga stvar
nemozete da primate novac ako se registrujete na bih,slovenia...i ostale drzave koje su ubacene jedino mozete da saljete pare ....procitajte malo vise o paypal .. kako je moguce da nas stave na listu kad pola ljudi iz srbije nezna da ukuca CVV2 broj sa viza kartice,otvori email....etc...!
[ gsmvizamajstor @ 19.06.2007. 13:10 ] @
to sto ti nudis nema veze sa paypal-om ! Da bi mogao da podizes pare sa paypal moras da imas bankovni racun u Americkoj banci ili u zemlji koju paypal podrzava za podizanje novca. Slovenia,Bih ,...i naknadno ubacene drzave nemog da primaju novac samo da placaju-tj. salje pare drugim prodavcima-ljudima .
[ Spavac_na_Chatu @ 21.06.2007. 03:36 ] @
i pored toga sto je paypal s***** i sto su prevaranti vecina sajtova radi samo preko njih :(. Ja mislim da je World Pay najbolji... nema nikakvih zajebancija oko regovanja... kucas broj kartice i sigurnosti kod i to je sve ;)
[ zero_83 @ 26.12.2007. 16:30 ] @
Code:
i pored toga sto je paypal s***** i sto su prevaranti vecina sajtova radi samo preko njih


Pa da su prevaranti ne bi ceo svet vrsio transakcij epreko njih ... ti si izgleda zaboravio gde zivis i da za
nas (zemlje treceg sveta) treba dodatna provera jer smo u svetu predstavljeni kao lopovi i prevaranti (nisu daleko od istine)! :)

Ja sam dosao na ideju kako da se zaradi neki "dinar" preko net-a, a da to nije freelance poslovanje, ali nikako da nas prime Pay-Pal-ovci!
I o cemu se tu u stvari radi - ti kao otvoris nalog i prijavis se da si recimo iz Finske, a IP ti je nas ... oni kad' provere koja IP adresa pristupa
nalogu koji je otvorio drzavljanin Finske i vide da IP nije Finski, nalog se zatvara radi sigurnosti Finskog drzavljanina jer mu neko sa druge IP
adrese pristupa nalogu i "trosi" novac (a taj neko si u stvari ti, ali si ostavio lazni podatak o zemlji stanovanja i svi su zbunjeni)! Zatim se njemu tj. tebi salje mail i traze dokazi da si ti vlasnik naloga kako bi ti vratili novac i omogucili dalje koriscenje naloga ... to
nekad ume da traje i mesecima ... pa ti lazi i sledeci put kad' se budes registrovao, a tvoje zemlje nema na listi!!!

Sta da se radi !!! ---- imam ideju, ali nema svako mogucnost da je realizuje!
Ako imas nekog prijatelja, koji zivi u bilo kojoj zemlji koja se nalazi na Pay-Pal-ovoj listi, onda ga zamoli da otvori nalog na Pay-Pal-u!
Reci mu koja podesavanja treba tamo da odradi i kakav dizajn stranice zelis ...
Ti nemoj nikad' da pristupas tom nalogu, ali zato prilikom izvrsene kupovine i ponovnog vracanja na tvoj sajt, odradi kod tako da registruje
koliko je puta koji artikal kupljen ... tako "prijatelj" nece moci da te zavrce za kintu (jer on je ipak nase gore list i lako bi mu to poslo za rukom) !!!
Jedino sto ti neces moci nista da qpis preko net-a, ali jbg, neka zrtva mora da se podnese ...

i onako kad' nas budu primili u Pay-Pal sistem, nece biti dozvoljeno dizanje novca, vec samo qpovina preko net-a (tako se barem prica) !!!
Ali ti onda otvori nalog na svoje ime, a neka ti onaj gore pomenuti prijatelj salje kintu na fazon send to friend i qpuj do mile volje!
Malo treba da se cimas, ali jbg u ovoj zemlji i ne moze nista da bude jednostavno!

P0z ...
[ Strale @ 28.05.2008. 00:07 ] @
Da bi kupovao nesto preko paypala da li treba da imam na racunu na paypal nesto novca ili mi se skida direktno sa kartice
[ engineer @ 28.05.2008. 10:41 ] @
Citat:
Strale: Da bi kupovao nesto preko paypala da li treba da imam na racunu na paypal nesto novca ili mi se skida direktno sa kartice
Bilo koja kobinacija te dve opcije
[ stsung @ 28.05.2008. 11:04 ] @
Citat:
Strale: Da bi kupovao nesto preko paypala da li treba da imam na racunu na paypal nesto novca ili mi se skida direktno sa kartice


Pozd.

Ovo zavisi od toga gde se fizichki nalazish. Paypal modelira svoju stranicu prema tome kako detektuje po tvojoj IP odakle si, i onda na primer ako si iz USA ili CA i otvorish stranu za placanje, paypal ti nece trazhiti da morash da imash paypal nalog, vec mozhesh odma da ukucash svoje podatke sa kartice i kliknesh na PAY. Za neke druge medjutim nece ti ovo dozvoliti vec ce zahtevati da kreirash paypal nalog, i posle verovatno neku verifikaciju da je kartica tvoja.

Svako dobro.
[ Strale @ 28.05.2008. 13:51 ] @
Kartica mi je verifikovana
[ stsung @ 29.05.2008. 01:09 ] @
Pozd.

U tom sluchaju, paypal ce automatski da povlachi sredstva sa tvoje kartice, nema potrebe da prebacujesh prvo novac na paypal nalog. Ovo je bar sluchaj sa normalnim visa/mc/amex karticama u USA, nisam probao sa karticom banke iz Srbije ovo da uradim.

Svako dobro.
[ Strale @ 30.05.2008. 15:16 ] @
Uspelo mije izvrsio sam prvu kupovinu sa paypala iz srbije
[ jovanldn @ 24.06.2008. 11:41 ] @
@Strale
Kazi mi molim te kratko kako si obavio taj posao sa pay pal-om.

Kao koja zemlja si se prijavio pri otvaranju account-a?
Imas vizu pa si tako sredio prebacivanje novca?
Neka preporuka?

Hvala, pozdrav!:)
[ Strale @ 24.06.2008. 14:56 ] @
http://www.elitesecurity.org/t36066-PayPal-pomoc-potrebna
[ jovanldn @ 25.06.2008. 07:10 ] @
@Strale Hvala!
[ EnigMan @ 15.01.2009. 22:59 ] @
Necu da otvaram drugu temu posto ih ima milion sa Pay Pal pitanjima ali mene zanima jedno. Ja sam sebi namestio moneybokers i riffisen banku i super funkconise, medjutim imao sam problem sa jednim klijentom nije mogao da se registruje na moneybookers pa mi je slao preko Pay Pal-a tj slao je bratu u Australiju pa on meni. No da ne duzim pricu. Kada sam pravio racun u Riffisen banci sluzbenik koji je to radio mi je rekao da postoji u BG-u agencija koja za tebe naplacuje na Pay Pal i oni uzimaju kao neki mali procenat. Pa me interesuje jer neko zna nesto o tome i koja je agencija!?
[ navigare @ 23.01.2009. 11:30 ] @
koga interesuje ta informacija, nek mi posalje mail na [email protected], dacu mu kontakt ko to moze da odradi ( i pay pal i bank transfer)
[ zoksula @ 02.02.2009. 02:37 ] @
Da sigurno - paypal novac dizes tako sto otvoris nalog na 2checkout ili na plimus i onda platis sam sebi.

I onda trazis da ti neko npr plimus posalje payoner karticu sa koga mozes da dizes pare na kojem oces bankomatu.
[ noki@ @ 18.05.2009. 19:04 ] @
Interesu je me ako imam paypal nalog i verifikovanu karticu na tom paypal nalogu, i neko mi posalje neku svotu novca na taj paypal nalog i kada ja budem plachao tom kreditnom karticom preko nekog sistema koji ne ide preko paypal da li che mi pare skidati direktno sa kartice ili che vuchi pare sa paypal naloga?

Tj kako je najlakse da potrosim pare koje imam na paypal nalogu, ali ta uplata ne ide na drugi paypal account.
[ navigare @ 18.05.2009. 19:31 ] @
vuce ti sa kartice, pay pal sa tem nem nista :-)))

a kako pare potrositi, to ti je makar najlakse, tesko je da potrosis ako nemas...
[ noki@ @ 18.05.2009. 20:31 ] @
Mislio sam na to kako da ih skinem sa paypal naloga za neshto sto moram da platim, a nemaju za plachanje paypal. Da li mogu sebi da posaljem pare na bankovni rachun?

Radi se o zemlju EU.
[ navigare @ 19.05.2009. 08:24 ] @
moguce, ali verovatno ces morati da platis proviziju za tu transakciju
[ Operacija Debakl @ 09.06.2009. 13:04 ] @
http://www.emportal.rs/vesti/srbija/90500.html



09. jun 2009. | 12:53

Izvor: Beta

Srbija 2010. Treba da bude uključena u sistem za plaćanje preko Interneta PayPal, rečeno na konferenciji o Internetu.

Ministarka za telekomunikacije Jasna Matić je navela na konferenciji kako je planirano da Srbija 2010. bude uključena u sistem za plaćanje preko Interneta PayPal. Uključivanje Srbije u taj sistem, koji je za korisnike besplatan i jednostavan, podstaći će elektronsku trgovinu i poslovanje u Srbiji, kaže ona.

Najposećeniji inostrani sajtovi u Srbiji su Internet pretraživač Google, društvena mreža Facebook i sajt za razmenu video-sadržaja YouTube. Jasna Matić je na konferenciji I front rekla da ti podaci pokazuju da u Srbiji postoje mogućnosti za razvoj društvenih mreža i sajtova za razmenu video-sadržaja na srpskom jeziku. Najveće šanse za uspeh imaju sajtovi koji nisu ograničeni na Srbiju, već su namenjeni tržištu SFRJ, rekla je ona i dodala da to tržište treba iskoristiti.

Najposećeniji srpski sajtovi su B92 i blic.rs, Internet-pretraživač Krstarica i sajt za traženje posla Infostud.
[ dados.p @ 09.06.2009. 15:14 ] @
Iskreno se nadam da ce se ovo desiti uskoro...
[ StORM48 @ 09.06.2009. 15:41 ] @
http://www.elitesecurity.org/t366479-Pay-pal-Srbija

Pozdrav
[ radegeddon @ 07.07.2009. 14:31 ] @
Nakon svih pročitanih postova na [es] i "mali milion" pitanja za PayPal, evo i mini how-to za kreiranje PayPal naloga i upgrade na Premier tip:

Koristio sam Visa Revolving od Rajfeslus banke (da ne bi bilo posle "to je reklama" - mislim da će se shvatiti koja je). Njihov BIN tj. IIN (prvih 6 cifara na kartici) počinje sa 421108 i jedna je od (retkih?) domaćih koja "prolazi" kod PayPal-a. Ne znam da li je to konkretno vezano za BIN/IIN, kontam da jeste, jer sam probao još od jedne druge banke (BIN: 417373) i PP javlja grešku da ne prihvata karticu i da se mogu koristiti samo kartice od autorizovanih zamalja (???). Takođe sam probao Visa Virtuon (od Raj******) / BIN: 402323 - nije prošlo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bank_Identification_Number
http://www.binbase.com/csv.php?module=search i ukucati 421108

Valja imati i ebanking, koji dobro dođe kasnije za brzu proveru Verify koda. Ne mora, ali se onda mora ići do najbliže filijale i tražiti izvod za tu karticu. Ili čekati da sledeći izvod dođe poštom.

Kada se kreira PP nalog, ukucati sve podatke tačno kako jeste, tj. pravo ime i prezime, domaću adresu i domaći grad (koji su i dati u banci prilikom zahteva za izdavanje Vise), ali za državu kod PayPal-a staviti BiH - i to prolazi!

Treba paziti koji će se email koristiti. Meni "domaći" email PP nije prihvatio, tipa @tip****.rs i slični.
Najbolje neki javni - gmail, yahoo itd.

Nakon kreiranja naloga treba dodati karticu: "Profile - Add/Edit Credit Card". Kada se kartica uspešno doda, izabrati Verify (na glavnoj My Profile stranici).
Tada će PayPal sa kartice skinuti 1,95 USD (ali će posle refundirati). Mene su nakon par sati zvali (iz dotične banke) da provere da li je, nakon duže neaktivnosti, transakacija vezana za PayPal potekla od mene i da li da je odobre.

Nakon dan/dva ulogovati se na ebanking i proveriti četvorocifreni kod transakcije (videti sliku).

Na glavnoj My Profile stranici, pod "Notifications" stoji opcija da se unese ovaj kod. Nakon unosa ste verifikovani.
Status sada treba da bude promenjen na "Verified". Tada samo uraditi Upgrade naloga sa Personal na Premier - ništa dodatno ne košta.

I to je to. Uživajte dok nas ne provale.

[ MpegTv1 @ 25.08.2009. 21:38 ] @
Sve je to lepo sto si napisao samo nam nisi odao tajnu kako da registrujemo adresu u Srbiji.
Nijedan ozbiljan trgovac na Ebay-u ne zeli da salje robu ukoliko se adresa sa Ebay-a ne poklapa sa PayPal adresom, ili samo prihvataju PayPal konfirmisanu adresu !

Ova varijanta koju si opisao funkcionise za sitna placanja rapidshare, skype i slicno... ali isporuka robe je ozbiljan problem.

Cujem da smo u planu da pristupimo PayPal-u 2010 god. i nadaju se povecanju elektronske trgovine, a niko ne spominje zakon o carinskoj tarifi po kome sva roba preko 20eur podleze carini (ukljucujuci i trosak postarine) !!!

...MpegTv....
[ mls @ 18.09.2009. 15:02 ] @
Treba mi mala pomoc ako ima ljudi dobre volje. :)

Naime napravio sam nalog pre vise od godinu dana i posto je bilo nekih komplikacija Srbija, verifikacija i tako to... odustao sam. Zaboravio sam sta je uopste bilo potrebno za verifikaciju, da li slanje nekog pisma na kucnu adresu ili potvrda putem telefona... veze nemam.
Svejedno, danas sam se logovao i vidim sledece:
http://img200.imageshack.us/img200/714/11162313.jpg

Ispod Welcome pise "Status: Unverified Get verified". Kad kliknem na "Get verified" pojavi se ovo:
http://img27.imageshack.us/img27/162/13813509.jpg

Nema nista o podvrdi adrese stanovanja i slicno. Nije mi jasno da li ako unesem broj kartice i ostalo mogu da saljem i primam novac? Da li je sada moj nalog aktivan?
Adresu sam po preporuci sa jedne teme stavio pravu samo sam drzavu promenio stavivsi Bosna i Hercegovina umesto Srbija.

Ako je dovoljno samo uneti broj kartice, interesuje me koje kartice prolaze, kod koje banke i kako uopste to funkcionise. Voleo bih da cujem iz iskustva drugih a ne po prici nekog ko je procitao negde, jer sam i sam svasta citao u vreme kada sam pravio taj nalog.
Samo u kratkim crtama ako neko moze da mi objasni, ne bih da dosadjujem... Hteo bih recimo da prebacim neki novac na PayPal i to iskoristim za placanje na primer premium acc za rapidshare ili nesto drugo. A mozda kasnije i da primam uplatu. Kako taj novac stize do mene, da li preko te kartice pa u banci podignem sa racuna? I sto je najbitnije koja banka je proverena sto se tice ovoga?

Hvala. ;)
[ KCD @ 18.09.2009. 23:21 ] @
Procedura je sledeca...

Otvoris racun na npr. Raiffeisen banci i uplatis vrijednost od par $.
Na paypal-u popunis podatke o kartici tako da paypal servis skine sa tvog racuna oko 2$.
Za par dana odes do banke i trazis listing sa kojeg procitas br racuna od paypal-a koji ti je potreban za verifikaciju.
Prijavis se opet na sajt i odes na verifikaciju kartice gdje ces unijeti prva 4 broja (ili zadnja, ne sjecam se al znam da je detaljno i slikovito objasnjeno) sa racuna od paypal-a i to bi trebalo biti to.

Citat:
Where do I find the PayPal code to link and confirm my credit card?

Question :
Answer :
You can find your 4-digit PayPal code on your debit or credit card statement next to or near the charge amount. In the item description section, you will see it next to the word PAYPAL or PP.

Please allow a few business days for the PayPal code to appear on your online card statement. If you do not have online access to your statement, you'll need to wait for your statement in the mail.

To enter your PayPal code, log in to your PayPal account, click Profile at the top of the page and click Credit Cards under Financial Information.


Ja licno koristim Raiffeisen, mada ima jos banaka koje se mogu koristiti. Bitno je da na poledjini kartice ima trocifreni sigurnosni kod

slika poledjine VISA kartice

posle kod kupovine, kada dodje do placanja, samo se prijavljujete na paypal i naravno ako ima dovoljno sredstava na racunu... kupujes
[ mls @ 15.10.2009. 04:39 ] @
Hvala veliko na tako iscrpnom odgovoru. Moracu prvo da posetim Raiffeisen banku... ali ako je vec nekom uspelo sve ovo valjda ce i meni. :)
[ fade @ 15.10.2009. 22:50 ] @
Inace sto se tice tog trocifrenog broja, to je CVV iliti card verification value, trocifren kod VISA, cetvorocifren kod Master Card kartica. Unosi se u online transakcijama kao dodatno potvrdjivanje identiteta. Inace na Masteru bi trebalo da stoji na prednjoj desnoj strani, otprilike u sredini.
[ jedy @ 22.11.2009. 08:22 ] @
Ajde,da i ja dam mali doprinos ovoj zanimljivoj temi.
Ja sam paypal racun otvorio davno pre godinu dana,uradio sa onom cakom uneo sve moje podatke i kod mesta stanovanja stavio i Srbija,a zemlju iz njihovog listinga stavio Slovenia.
Nisam imao nikakvih problema do sada,(sada imam jedan problem)
Kupovao sam sa Ebay preko 100 artikala,normalno po jedan jer je nasa carina jako stroga.
Dosta puta mi se desavalo da mi odredjeni artikal ne stigne onda sam otvarao dispute i uz neko minimalno cekanje svoj novac je bio vracen.
E da ja sam otvorio sa karticom American expres izdat od Bankeintesa.
Vidim da ste pisali da niste mogli da podizete novac,to kod mene je do sada funkcionisalo kako treba do sada.
E sad imam problem jer me je jedan sa Ebay zavrnuo i nije mi posalo artikal,ja sam svoj novac dobio nazad,a njemu sam dao negativnu ocenu,pitao me covek sta da uradi da bi mu promenio tu ocenu,i ja iz zafrkacije mu kazem da mi uplati 10$,sto je on i uradio,e tu me je zeznuo,nakon uplate posle 3 dana je on otvprio raspravu,gde je naveo da mu nije stigao artikal koji ja onjemu nisam ni prodao,ovi iz servisa paypala su resili u njegovu korist pojma nemam kako.Trazio sam da mi objasne a oni meni lepo limitirali racun,e sad tu nastaje problem,poslao im izvod iz banke,kopiju pasosa,i naveo pricu kao eto ja sam novinar pa radim u sloveniji a zivim u srbiji i bla,bla,e oni mi odgovaraju da ne mogu da mi odobre novi limit jer oni ne mogu da ustanove gde ja to zivim.
E sada sta ce biti videcemo.
Inace kada placate direktno sa ebay artikle onda vam onaj sto prodaje salje na adresu koja vam je prijavljena na ebay,imate problem kada kupujete sa nekog drugog sajta sa paypal nalogom,tu morate prvo da ih kontaktirate(mislim ljude od kojih kupujete)i zamolite ih da vam posalju u Srbiju a ne recimo kod mene je slucaj Slovenia.
[ iboris @ 29.11.2009. 10:34 ] @
Ja sam uputstvo dobio sa www.kupujem.rs sajta (registruj se i dobićeš uputstvo na mejl).

Uglavnom, ja sam registrovao karticu Komer****** banke, Beograd (da ne bude da reklamiram ) i sve radi kao sat !!!

Može i da se prima i da se šalje novac, jedino što za primanje novca na račun morate da pošaljete čitavu gomilu nekih ličnih dokumenata !
[ iboris @ 29.11.2009. 10:37 ] @
Zaboravih da napišem, kartica je MASTER CARD !
[ markonatom @ 03.12.2009. 20:14 ] @
Mogao bi da napises kako si to otvorio, sam si rekao da ne reklamiras banku a ovako izgleda da reklamiras taj sajt koji si naveo. Ako vec ucestvujes na forumu onda budi precizan i pomogni oko ove iscrpljujuce teme.
[ stil @ 03.12.2009. 20:18 ] @
http://www.elitesecurity.org/t67936-0#2454825
[ drunkyduck @ 03.12.2009. 20:33 ] @
Nema u njihovom uputstvu niceg 'specijalnog' sto se vec nije znalo. I taj sistem je vec po ko zna koliko puta isproban. 'Izabrati drugu drzavu umesto Srbije'. Ljudima se masovno blokiraju accounti i traze dodatna dokumenta kako bi potvrdili svoj identitet odnosno drzavu koju su prijavili prilikom registracije na PayPal. A posto niko ne moze da posalje 'validan' dokument, od svega nema nista.

kupujem se jedino potrudio da vam objasni kako bi ste mogli te pare da 'date njima' kupujuci nesto na njihovom site-u, dok vas sam PayPal ne blokira. E dalje je to vas problem, jer 'kupujem' je ostvario zaradu. A oni verovatno imaju otvoren PayPal nalog sa VALIDNOM karticom iz neke od susednih ili EU drzava.

Pa kada bi to bilo tako lako, ne bi se ljudi toliko cimali i pitali, vec bi svi radili kako je 'kupujem' savetovao (a daleko od toga da su oni 'izmislili' taj sistem sa 'slovenijom, bosnom, hrvatskom, madjarskom itd).
[ mima_cool @ 24.12.2009. 00:10 ] @
Legla mi je uplata na Paypal 11.12. medjutim novac mi jos nije legao na karticu. Kada sam prosli put dobila refund jedne pogresne uplate, leglo mi je na karticu vec sledeceg dana. Koliko obicno vremena treba za to?
[ Ivan Dimkovic @ 24.12.2009. 02:10 ] @
Zavisi od banke do banke.

Racunaj na prosek 2-3 dana. Nekad moze da bude istog dana, a nekad za 4-5.
[ mima_cool @ 27.12.2009. 16:52 ] @
Nesto mi nije jasno. Na nalogu mi pise Payment status - Completed. Da li ja sad treba nesto da uradim da bi prebacila pare na karticu koja je povezana sa Paypalom ili bi one automatski trebalo da se prebace ? Kad sam imala refund koliko se secam automatski su prebacene. Sad me ovo buni.
[ drunkyduck @ 27.12.2009. 17:06 ] @
Koliko ja znam, ti sama moras da zatrazis da ti se novac sa PayPal-a prebaci na karticu (ili na racun u banci).
[ nindza@ @ 27.12.2009. 17:13 ] @
Postovani

preko koje banke i kartice ste uspeli da legalno otvorite nalog, jel koliko znamo iz Srbije nije moguce.
[ mima_cool @ 27.12.2009. 17:19 ] @
Nidzo, mislim da si ti deseti koji me to pita :-) U pitanju je Mastercard maestro Eurobanke (EFG). Registrovana sam prosle godine mislim, sa zemljom Grcka.

Drunkyduck, da li znas kako prebacujem?
[ drunkyduck @ 27.12.2009. 17:22 ] @
Ne znam tacno koja rec (termin) je u pitanju, ali potrazi 'witdrawal' (withdrawal funds) ili 'transfer' (transfer funds).

Trebalo bi da je nesto slicno tome.
[ mima_cool @ 27.12.2009. 17:34 ] @
Evo zackoljice :) Kad ubacim IBAN Number koji normalno pocinje sa RS, ispise "You have entered an invalid IBAN number. Please make sure the IBAN number contains no spaces and is 27 alphanumeric characters, for example GR1600101250000000012300695."


[ drunkyduck @ 27.12.2009. 17:44 ] @
Hm, ne bih znao...

Ali, IBAN ti treba samo ako pokusavas da na devizni racun u banci prebacis novac sa PayPal-a. Za prebacivanje sa PayPal-a na samu karticu to ti nije potrebno (bar meni nema nikakve logike).

Trebalo bi da imas opiciju da samo prebacis novac na karticu koju si vec dodala na PayPal i sa kojom si se 'verifikovala'.
[ mima_cool @ 27.12.2009. 17:56 ] @
Ja i zelim novac da prebacim na karticu, medjutim kad kliknem na Withdraw daje mi samo opciju "Withdraw funds to your bank account".
To ne znam kako da uradim.
[ drunkyduck @ 27.12.2009. 18:03 ] @
Cekaj, jesi li ti karticu verifikovala. Tj. da li ti je status na PayPal-u 'verified'.

Znaci, da li si obavila unosenje koda sa svog izvoda u banci kada ti je PayPal skinuo neku sumu sa kartice?
[ mima_cool @ 27.12.2009. 18:07 ] @
Jesam, odavno.
Account Type: Premier Status: Verified
[ drunkyduck @ 27.12.2009. 18:49 ] @
Onda stvarno ne znam. Trebalo bi da imas opciju prebacivanja novca sa PayPal-a na karticu...
[ mima_cool @ 27.12.2009. 20:08 ] @
Nema veze, hvala ti. Otvoricu novu temu, mozda vidi neko ko zna.
[ Milos Dedijer @ 27.12.2009. 23:39 ] @
Jel moze neko da me uputi zasto Srbije i dan danas nema na spisku? Apsolutno mi je neshvatljivo da tako velika firma makar ne navede razlog zbog kog nema Srbije a ima Albanije, BiH, etc. a da se to prihvata kao nesto bogom dato. Na kraju cemo pre u evropsku uniju nego na paypal.
[ pyc @ 28.12.2009. 06:23 ] @
Koliko znam, kod nas zakonski nije regulisano da ti uopste novac izlazi iz zemlje elektronskim putem (zato recimo preko Western Uniona mozes samo da primis novac)... Cini mi se da ce ovo nekim novim zakonima koji su u proceduri biti regulisano (ako vec nije), pa cemo valjda i mi jednom postati "kao sav normalan svet". Inace, ne bi me cudilo da ovo sto nema Paypala kod nas ima veze i sa politikom...
[ Joker @ 28.12.2009. 07:33 ] @
Western Union-om možeš i da šalješ novac u inostranstvo.
[ navigare @ 28.12.2009. 09:40 ] @
za mimu cool

kad ti neko plati preko pay pala, to ti ide na pay pal account, ne ide na karticu, na karticu mozes dobiti samo refund ako si nesto kupila preko neta i nije proslo kako treba, a kad ti stigne na pay pal, mozes da ga potrosis kupujuci ili da povuces na bankovni racun i nista vise

ako glasi kartica na tvoje ime, onda mozes samo na svoj racun da svuces novac
[ drunkyduck @ 28.12.2009. 10:11 ] @
Na karticu MOZE da se prebaci novac. ALI to ne vazi za sve zemlje. Evo pogledaj link:

https://www.paypal.com/worldwide/

Za sve zemlje koje imaju pored sebe '+' sa tih PayPal naloge moze da se svuce novac i na karticu. Nazalost, Grcka nije medju tim zemljama. (ali zato Bugarska i npr. Turska jesu).

Hajde Mima, ako uspes da prebacis novac i na racun u banci, javi kako je proslo.

[Ovu poruku je menjao drunkyduck dana 28.12.2009. u 13:49 GMT+1]
[ mima_cool @ 28.12.2009. 12:39 ] @
Citat:
navigare: za mimu cool

kad ti neko plati preko pay pala, to ti ide na pay pal account, ne ide na karticu, na karticu mozes dobiti samo refund ako si nesto kupila preko neta i nije proslo kako treba, a kad ti stigne na pay pal, mozes da ga potrosis kupujuci ili da povuces na bankovni racun i nista vise

ako glasi kartica na tvoje ime, onda mozes samo na svoj racun da svuces novac


Eto to nisam znala, ja od 12.12. cekam da mi same pare legnu na karticu.

Na racun verovatno necu moci da povucem, ali videcu da nesto kupim i da tako iskoristim novac.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 05.01.2010. 20:18 ] @


Iz nužde sam otvorio PayPal nalog, treba mi da uplatim nekih 30-40 $. Pored internet kartica i moneybookers-a, morao sam i ovo otvoriti. Sve je prošlo glatko, verifikovao sam sa intezinom karticom.

[ markomix @ 13.01.2010. 09:32 ] @
Sad je sve na PP-u, tj sada samo njih cekamo. Odgovor MTID-a na moje pitanje kada ce PP i da li su doneli one zakone za koje su rekli da ce doneti do kraja 2009., da bi PP i nas ubacio na njihovu listu:
Citat:
..........ministarstvo za telekomunikacije i informaciono drustvo je sprovelo sve kako bi gradjani mogli nesmetano da koriste ovu uslugu. Sada se samo ceka PP da sprovede njihov deo posla. Ne mogu da Vam kazem konkretno kada ce to biti, ali sto se tice ministarstva sve je pripremljeno kako bi ovaj vid kupovine preko Interneta zaziveo u Srbiji.

...............



@mima_cool Ne znam kako funkcionise to prebacivanje kod PP-a (tj ne znam zasto ti treba IBAN- on bi valjda trebao samo ako prebacujes na racun, a ne na karticu, bar je tako kod moneybookers-a).

Razlog sto nece da ti prihvati IBAN je taj sto svaka zemlja ima svoj kod pre pocetka brojeva, tj nas je RS, a Grcki je GR. Tako da ne mozes da koristis tvoj IBAN na Grckom nalogu, jedino bi mogla kad bi bio nas PP nalog(sto kao sto svi znamo nije moguce/ne postoji).
[ mima_cool @ 14.01.2010. 11:54 ] @
Citat:
mima_cool: Eto to nisam znala, ja od 12.12. cekam da mi same pare legnu na karticu.

Na racun verovatno necu moci da povucem, ali videcu da nesto kupim i da tako iskoristim novac.


Evo mene sa novom nedoumicom. Novac koji mi je bio na PP iskoristila sam za kupovinu i na racunu mi je ostalo jos nekih 7 evra. Danas kad sam obavila kupovinu za £6.99 GBP nije mi skinulo nista sa PP vec sve sa kartice. Da li je to zato sto 7 evra koje imam na PP nije bilo dovoljno ili sta je u pitanju?
[ LOVELORD @ 14.01.2010. 13:18 ] @
Citat:
mima_cool: Evo mene sa novom nedoumicom. Novac koji mi je bio na PP iskoristila sam za kupovinu i na racunu mi je ostalo jos nekih 7 evra. Danas kad sam obavila kupovinu za £6.99 GBP nije mi skinulo nista sa PP vec sve sa kartice. Da li je to zato sto 7 evra koje imam na PP nije bilo dovoljno ili sta je u pitanju?


mima koliko ja zna,m oni prvo skidaju sa računa, pa onda ako nešto nedostaje to dopune sa kartice. Tako ej bilo kod mene u više slučajeva. Doduše nikad nije bila tako mala suma u pitanju, pa su možda iz tog razloga skinuli sve sa kartice. Obično kada nešto plaćam, skidaju sa računa sve, i onda kada je stanej na računu 0,00 dopune sa kartice...
[ nindza@ @ 14.01.2010. 22:15 ] @
Postovanje

Jedno pitanje ako bih ja otvorio paypal account pod zemljom Slovenija, i da zatrazim od Raiffeisen ili Intesa Bank-e sta da trazim koju karticu koja ce proci, jel mi je ovaj paypal posto prece potreban

Unapred puno hvala
[ LOVELORD @ 17.01.2010. 01:49 ] @
Otvori zemlja italija, i odes u intesu i završiš posao...
[ gorca @ 19.01.2010. 21:54 ] @
Ja sam prateci uputstva sa ove teme otvorio PP personal nalog (Bosna) i pokusao da verifikujem Visa Electron karticu Meridian banke koju sam nzaista punoputa koristio za placanje preko neta ali ovaj put to ne ide.
Pokusao par puta da verifikujem karticu i dobijem gresku "That card number is already registered with PayPal. Please enter a different number." kao sad je imaju u evidenciji ali ipak ne daju da se verifikuje. A posle i gresku tipa "The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal." kod ponovnog pokusaja.

Ispada da je do kartice problem i koliko sam shvatio citajuci razlicite postove resenje za ovaj problem bi bilo da uzmem npr. Internet karticu Inteze koja je vezana za devizni racun koji bih takodje tada otvorio? Jel' tako? Evo pominje se da bi se tad trebalo napraviti PP nalog sa Italija? Kako te kartice koje prolaze uopste budu verifikovane da su iz "approved countries"? I kod njihovog uzimanja ostave se isti podaci kao i kod ovih drugih koje ne prolaze.

P.S. i pored toga sto nisam mogao da verifikujem platnu karticu stoji da imam neki 100 USD sending limit. Sta mu ovo dodje?

[Ovu poruku je menjao gorca dana 19.01.2010. u 23:10 GMT+1]
[ 3stramshandy @ 29.01.2010. 17:19 ] @
Dobar dan.
Ocekujem neke minimalne uplate na PP account (10-20 $),ali sa vise strana pa bi me zanimalo od kolega koje imaju iskustva sa naplatom preko PP da li isti pravi ikakve probleme po pitanju takvih ucestalih minimalnih uplata.
Pitanje je donekle motivirano i mojim iskustvom sa MB,koji bas i ne voli mnogo ucestalo trange frange sa malim iznosima.
Unapred hvala na odgovoru
[ drunkyduck @ 29.01.2010. 21:08 ] @
Odakle ti to da MB ne voli male uplate? Oni uzimaju proviziju na svaku transakciju i sta njih briga sta ti radis sa svojim novcem.
Da li to imas neka negativna iskustva sa MB?
[ 3stramshandy @ 29.01.2010. 21:40 ] @
Nikakvih prigovora na MB nemam,pun sam hvale za njih evo vec trecu godinu.
MB je u poprilicnoj meri orijentisan na "gaming purposis",pa u skladu s tim vole da novac ide u smeru online klada,a imao sam blagih neugodnosti (blokiranje accounta zbog rutinske provere ID i slicne procedure)kad mi recimo u toku nedelje sa 10-ak razlicitih adresa stignu iznosi cca 10-20 eura.
[ drunkyduck @ 29.01.2010. 22:15 ] @
Ja mislim da vecina ozbiljnih payment processor-a je uvek sumljicava kada ima dosta malih uplata u kratkom roku. Ako ih je zanimalo da te provere, ne smatram to za nesto negativno. Mene je licno operaterka sa MB prilikom moje registracije pitala da li zelim da taj nalog koristim za kladjenje (bwin). Ja sam joj rekao da ne zelim i ona je rekla 'ok'. Usput sam je pitao da li to mogu da 'promenim' kasnije i rekla je 'naravno'.
A posto je MB sada i zvanicno podrzan od strane eBay-a kao alternativa PayPal-u, mislim da se ne moze reci da je cilj MB iskljucivo kladjenje. I njima je, kao i PayPal-u, cilj da se 'sire'.

Ja takodje za sada imam samo pozitivna iskustva sa MB-om (koji btw. uzima manje provizije za isplatu novca na racun u banci u odnosu na to koliko uzimaju ove nase lopovske banke kada stigne uplata na devizni racun).
[ 3stramshandy @ 30.01.2010. 19:09 ] @
Rekoh da ne poznajem praksu kod PP,a MB reaguje na ceste i sitne uplate jer to upucuje na neki sitan biznis koji vodis preko privat accounta sto zapravo i radis kad su takvi iznosi u pitanju,dok je kod srednjih iznosa do cca 300 evra vrlo zahvalan jer se u mrezi uvek nadje neko ko ima cash a zeli ga prebaciti na MB i onda uz kafu zavrsite takvu stvar i izbegne se svaki moguci fee,a preko 3000 vec se mora raditi preko VIP MB accounta,ali tu je vec problem izlaz,a bogme i ulaz novca u zemlju.

No mene je prvobitno zanimalo prvenstveno eventualno iskustvo vlasnika PayPal naloga u nekom od "normalnih" regiona,jer me ceka cini mi se bolan proces sitnih uplata iz USA Na PayPal account u Francuskoj pa bi mi iskustvo nekog ko je u slicnoj situaciji bilo dragoceno.
[ drunkyduck @ 30.01.2010. 19:34 ] @
Smem li da pitam sta 'share-ujes' tj. koji je one-click-hoster u pitanjU? (ili affiliate mreza) :)
[ navigare @ 31.01.2010. 09:05 ] @
@3stramshandy

nece odmah da te cekiraju, ali posle par stotina sigurno ces dobiti neke upite
[ 3stramshandy @ 31.01.2010. 09:33 ] @
Iz nekog razloga ne mogu da quotam,ne radim nikakav affiliate,nego mi se sasvim spontano index kod YVT-a popeo na pola miliona pa se pojavilo par zainteresovanih strana za moje kolekcije. . . (:
[ 3stramshandy @ 31.01.2010. 12:51 ] @
Na zalost kao fresh clan nemam opciju odgovaranja na poruke. . .
[ dados.p @ 01.02.2010. 13:56 ] @
Citat:
3stramshandy: Na zalost kao fresh clan nemam opciju odgovaranja na poruke. . .


Koliko skupis mesecno zarade?
[ 3stramshandy @ 08.02.2010. 20:28 ] @
Za sada jos nista ali prema nekim izuzetno realnim proracunima bilo bi tu skoro 1K $ mesecno nakon nekih 6 meseci.
[ LOVELORD @ 12.02.2010. 09:30 ] @
Citat:
3stramshandy: Iz nekog razloga ne mogu da quotam,ne radim nikakav affiliate,nego mi se sasvim spontano index kod YVT-a popeo na pola miliona pa se pojavilo par zainteresovanih strana za moje kolekcije. . . (:


O kakvim kolekcijama se radi? I šta je YVT???

Pošto mi deluje poznato...
[ mima_cool @ 24.03.2010. 02:43 ] @
Da li neko zna ovo. Imam PP Verified status, Account Type: Premier. Kad udjem u Verified kaze otprilike ovo: "Your member status is: Verified. This means that you have linked and confirmed your card and can send an unlimited amount of money with your PayPal account."
Ovo znaci da mogu da imam neogranicen broj kupovina preko PP, jel tako, ne postoji nikakav limit ?


Medjutim kad udjem u View limits kaze:
"Receiving limit per year €2,500.00 EUR"
"Remaining - €2,274.19 EUR"
Limit je umanjen za 225 evra, medjutim ja u 2010. imam samo jednu primljenu uplatu od $59.00. Jer to zadnje se odnosi koliko uplata godisnje mogu da primim na PP, jel tako ? Ne znam onda zasto tolika razlika. U 2009. sam imala jos jednu primljenu uplatu tj. refund novca, ali to je bilo prosle godine cini mi se oko 50 USD. Ovde pise limit per year. Pa cak i da racunaju taj refund onda se opet ne slaze, nije to ta razlika.

Ako neko ima iskustva bila bih mu zahvalna da mi potvrdi ovo.
[ markomix @ 31.03.2010. 15:48 ] @
Citat:
mima_cool: Da li neko zna ovo. Imam PP Verified status, Account Type: Premier. Kad udjem u Verified kaze otprilike ovo: "Your member status is: Verified. This means that you have linked and confirmed your card and can send an unlimited amount of money with your PayPal account."
Ovo znaci da mogu da imam neogranicen broj kupovina preko PP, jel tako, ne postoji nikakav limit ?


Medjutim kad udjem u View limits kaze:
"Receiving limit per year €2,500.00 EUR"
"Remaining - €2,274.19 EUR"
Limit je umanjen za 225 evra, medjutim ja u 2010. imam samo jednu primljenu uplatu od $59.00. Jer to zadnje se odnosi koliko uplata godisnje mogu da primim na PP, jel tako ? Ne znam onda zasto tolika razlika. U 2009. sam imala jos jednu primljenu uplatu tj. refund novca, ali to je bilo prosle godine cini mi se oko 50 USD. Ovde pise limit per year. Pa cak i da racunaju taj refund onda se opet ne slaze, nije to ta razlika.

Ako neko ima iskustva bila bih mu zahvalna da mi potvrdi ovo.


Ta cifra ti pokazuje koliko mozes da primis u roku od godinu dana. Gleda se godinu dana od prvog prijema novca.
[ SonyBg @ 08.08.2010. 18:44 ] @
Zelim da postavim pitanje:

Imam paypal nalog regostrovan - zemlja Slovenija. Dodao sam Intesa Karticu i verifikovao je tako da sada imam status: verified.

Novac mogu da primam na account i sada treba da povucem novac na Intesa karticu.

Pre nego sto to ucinim zelim da pitam da li je neko to ovde uradio i dali je imao nekih problema ? Ako moze da mi odgovori neko ko je ovo probao !

Pitam unapred da mi nebi nesto blokirali posle jer je u pitanju malo veci iznos ? Hvalaa
[ dados.p @ 09.08.2010. 01:16 ] @
Ajde ako moze neko da odgovori posto imam opciju da registrujem pay pal iz Austrije ali se bojim kada uradim transfer iz Srbije da ceme blokirati?
[ tdjokic @ 09.08.2010. 03:48 ] @
Ne znam da li ce te blokirati zbog transfera (placanja) jer ti zvanicno imas pravo da setas svetom i placas. Znas i sam da mnogi ovde imaju "alternativni" nalog, pa kao zive u Sloveniji a odavde transferisu. Veci je problem ako zatraze dokaze da stvarno zivis tamo odakle si se prijavio.
[ navigare @ 12.08.2010. 16:39 ] @
nece te blokirati, zasto bi ? ne mogu oni sve da iskontrolisu, a i sto bi to kontrolisali odakle ti placas??
[ squirll @ 10.03.2011. 12:14 ] @
Gradjani hrvatske od danas mogu i da primaju pare na paypal :)
[ milstanyu @ 10.03.2011. 12:23 ] @
Uhh savrseno... Znaci da PayPal zaista radi na prosirenju. Dobra vest!
[ dados.p @ 10.03.2011. 13:12 ] @
Jel mozemo mi iz srbije da otvorimo racun u hrvatskoj i da tako odradim paypal, posto mi je osijek 50 kilometara udaljen..
[ squirll @ 10.03.2011. 13:38 ] @
dados.p koliko ja znam po nasem zakonu ti ne smes da otvaras racune u stranim zemljama a po zakonu HR strani drzavljani ne mogu da otvore racun kod njih ... jedino ako nije nesto promenjeno...

Hrvatska je pre koji mesec usvojila novi zakon(u skladu sa EU) za elektronsko placanje i multivalutne racune tako da je to izgleda jedan od razloga zasto je PP omogucio primanje..
Doduse nije bas primanje ko neke druge zemlje ali je ipak nesto.

Novac ne moze da stoji na PP racunu vec se svakog prvog automatski povlaci na karticu, i to samo Visa moze, u pocetku cekas 30dana da ti oslobode novac (posle ti to ukinu) ..i to je to uglavnom...

Al nije lose u svakom slucaju, za mene odlicno ...
[ dados.p @ 10.03.2011. 14:09 ] @
I to je dovoljno, moram da vijam nekog rodju u hrvatskoj da mi otvori racun :)
[ tdjokic @ 10.03.2011. 17:29 ] @
Citat:
squirll: dados.p koliko ja znam po nasem zakonu ti ne smes da otvaras racune u stranim zemljama a po zakonu HR strani drzavljani ne mogu da otvore racun kod njih ... jedino ako nije nesto promenjeno...
Ovde u Beogradu vecina banaka ima javno istaknuto "otvaranje deviznih racuna za strance" valjda rezidente. Znaci, moze stranac, ali da zivi u toj zemlji.
[ Dexic @ 10.03.2011. 17:40 ] @
I nerezident moze da otvori racun kod nas.
[ squirll @ 10.03.2011. 19:01 ] @
Citat:
tdjokic: Ovde u Beogradu vecina banaka ima javno istaknuto "otvaranje deviznih racuna za strance" valjda rezidente. Znaci, moze stranac, ali da zivi u toj zemlji.

To je usvojeno pre koji mesec, ali to nema veze sa onim sto sam ja pricao .
Meni je drzavljanin hr rekao da banke kod njih ne daju da stranac otvori racun...e sad ako on mene slagao onda i ja vazem vas :D
treba proveriti...ja necu skoro ici u hr tako da ..do leta cu da cekam...
[ Dexic @ 10.03.2011. 19:13 ] @
Recimo da nisam expert za hrvatski, ali po ovome mi se cini da bez problema moze fizicko lice da ima racun nerezidentni u Hrvatskoj:
http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=1382
[ flighter_022 @ 10.03.2011. 22:58 ] @
Moja supruga koja jos uvek nema nase drzavljanstvo (Nigerijka) kada je 2006 (ili 2007, omatorilo se pa se ne secam) otvarala racun u Raiffeisen-u, morala je da pokaze ne samo pasos kao identifikaciju, vec i da ima dozvolu privremenog boravka. Znaci, stranac moze, ali ne bezuslovno.
[ tdjokic @ 10.03.2011. 23:13 ] @
Gledao sam na zagrebackoj Raifeisen i pise da moze strani drzavljanin sa stalnim boravkom u Hrvatskoj.

Ovo http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=1382 izgleda da je za pravna lica kao i za FIZICKA u sklopu stranog pravnog lica:

Nerezidenti – klijenti Banke mogu biti:

pravne osobe sa sjedištem u inozemstvu, predstavništva stranih pravnih osoba u Republici Hrvatskoj, trgovci pojedinci, obrtnici i druge fizičke osobe sa sjedištem odnosno prebivalištem u inozemstvu koje samostalnim radom obavljaju gospodarsku djelatnost u inozemstvu za koju su registrirani, strana diplomatska i konzularna predstavništva u Republici Hrvatskoj, druge organizacije i tijela čije je sjedište izvan teritorija RH, koja na osnovi dvostranih ili mnogostranih međunarodnih ugovora koje je ratificirala Republika Hrvatska djeluju na teritoriju RH, strane udruge te druge strane organizacije, fizičke osobe s prebivalištem u inozemstvu i podružnice rezidentnih trgovačkih društava koje posluju u inozemstvu.


Jeste da su to nerezidenti ali nisu obicni nego pod okriljem neke organizacije a sto regulisu dvostrani ili mnogostrani medjunarodni ugovori.
[ gavrantije @ 11.03.2011. 00:28 ] @
Malo upozorenje za sve, ovako ili onako, korisnike paypal-a.
Ukoliko dobijete mail ovakve sadržine, da slučajno ne nasednete...





[Ovu poruku je menjao gavrantije dana 11.03.2011. u 02:34 GMT+1]
[ milstanyu @ 11.03.2011. 08:08 ] @
Nema nikakve veze da li rezident Srbije ima racun u Hrvatskoj, UK, USA... I dalje ne moze da otvori PayPal zato sto ce oni za verifikaciju istog traziti kopiju pasosa/licne karte i racun (struja, telefon) sa adrese koja je prijavljena. Znaci ako otvorite hrvatski PP, morate imati i hrvatski pasos i npr. racun za struju sa hrvatske adrese na vase ime... Sam bankovni racun i Visa kartica ne znaci nista.
[ knele82 @ 04.04.2011. 13:01 ] @
Da li je neko imao iskustva sa -----> www.vccandbank.com ili www.card444.com/atm

Mogu da obezbede Virtual US Bank Account!
[ milstanyu @ 04.04.2011. 13:23 ] @
Ako je namera da to uzmes da bi napravio USA PayPal, odustani, jer to nece raditi. Cak i sa pravim USA bank accountom ti ces otvoriti PayPal, verifikovaces ga lako karticom koju si dobio uz taj account, ali nakon sto primis par hiljada $$ na njega, racun ce ti biti blokiran, i trazice ti fotokopiju pasosa (americkog naravno), uz kopije utility bill-ova (za struju, telefon...) koji potvrdjuju da zivis na toj adresi u USA.

Provereno u praksi, ne pricam napamet.... :) Uz USA bank account, Google Checkout pak radi savrseno, bez ikakvih limita, provera... Ako ti to nesto znaci... :)

Ovo sto pricam za USA, vazi i za bilo koju drugu zemlju, UK na primer, ista stvar...

Dakle, NEMA primanja para na PP dok ne uvrste Srbiju na listu... Moguce resenje je kupiti kucu npr. u USA, dobiti njihovo drzavljanstvo i pasos. Tada bi mozda proslo glat... E to jos nisam proverio. :))
[ Kisho @ 19.04.2011. 13:23 ] @
Stigao mi je neki novac na racun. Registrovan sam na norvesku i na norvesku karticu jer tamo zivim i radim. Na racun je leglo nekih 70$ i sve je bilo ispostovano od strane posiljioca. Medjutim pre neki dan kada sam usao i hteo da pogledam stanje (spremao sam se da prebacim novac na karticu) tamo je pisalo Balance : 0 ! Odem u history tamo nema nikakvih naznaka samo je i dalje stajalo ono kada sam prmio novac,znaci nikakva transakcija posle toga da je novac prosledjen itd. Da li neko zna sta moze biti problem i kako da ga resim ? Nije mi bas i za tih 70$ vec sto mi za par dana stize jos jedna uplata.
[ vrisak78 @ 25.08.2011. 10:11 ] @
Posto PaYpal radi u Bosni,ja sam otvorio racun na adresu tamo.Izvadio visu elektron i verifikovao racun.Odlicno.Paypal je za mene jedna od najbitnijih stvari na internetu i od ogromne je koristi. Vec sam prodao 2 stvari na ebayu.

Ako nekome ja mogu pomoci u vezi tog paypala ,ocu.
Ja isto zivim u Srbiji ali imam dva drzavljanstva pa sam morao u BiH da uzmem karticu .

Inace imam i visu virtuon karticu iz raiffaisen banke u Novom Sadu,i nisam mogao s njom verifikovati racun,jer nije podrzana zemlja.

Paypal je vrh. Poverenje kod kupaca je ogromno.Ozbiljni su.Nema problema sa isplatom.Brzo i efikasno.

Zivio Paypal koji mi je omogucio da prodajem stvari !
[ djordjeno @ 24.01.2013. 13:30 ] @
Pozdrav svima,

Kako je najlakse zaobici konverziju koju paypal naplacuje prilikom konverzije dolar u evro?
Naime imam nalog za koji mi je vezana VISA kartica u evrima, i kad dobijem dolare na paypal njih ne mogu da povucem direktno nazad na karticu.
Tada moram da konvertujem iz dolara u evro i tu koriste bezobrazno nepovoljan kurs.

Kako je najbolje izvesti da me paypal ne opljacka (puno)?

[ andreja85 @ 19.05.2013. 12:54 ] @
ne mozes ako ti nije default valuta u $ ali moras da kazes i u banci da ti otvore na istom deviznom racunu na koji isplacujes i za primanje $
[ aristid @ 20.10.2013. 20:04 ] @
Hey drugari i forumasi htela bih ako mogu i ako je dozvoljeno da pozovem sve vas koji ste zainteresovani oko e-transakcija svih procesora da se od sada mozete pridruziti i na skype grupi......ko ima skype neka me samo doda na skype sa porukom da zeli na grupu.....dakle sve probleme i nedoumice oko procera mozete i tamo diskutovati......moj skype nick je ivlatin83 ukoliko se ne bude video moj nick ovde iz nekog razloga posaljite mi privatnu poruku ovde. Hvala
[ Laki024 @ 01.12.2013. 15:46 ] @
Ako se otvori paypal racun u drugoj zemlji konkretno madjarska, i povezem paypal sa bankovnim racunom u madjarskoj ( imam i madjarsko drzavljanstvo ) , a paypal hocu da koristim iz Srbije, kolike su verovatnoce da paypal trazi dokaze da zivim na adresi u madjarskoj? Ukoliko trazi iste dokaze sta ja treba da ima dostavim kao dokaz?
[ Mediamaster @ 13.04.2015. 13:30 ] @
imam otvoren racun u srbiji i sa radoscu mogu da vam kazem da mi je legla prva uplata na pejpal ,mada nije nigde nije bilo objavljeno.Pare su stigle iz Italije .... nekih 18 eura,ali je bitno da radi ... toliko od mene
[ milstanyu @ 13.04.2015. 14:22 ] @
Proradio. Ponovo. :) Nadamo se da ce trajati duze nego prosli put...
[ noreniou @ 13.04.2015. 18:15 ] @
kod mene jos uvek po starom :( - ne mogu dobijati novce.
[ noreniou @ 13.04.2015. 19:16 ] @
Proradilo, to jest pojavila se nova opcija ;)
fee je 0.35e + 3,9% ako je domestik ili 4,9% crossborder uplata
Poslao sam zahtev za 20$ sa jednog servisa te kako oni uplacuju petkom javljam kako sam prosao uz nadu da ce ova opcija ostati i nakon petka
[ Predrag Gajic @ 14.04.2015. 13:52 ] @
Radi
[ Slobodan Milivojevic @ 18.04.2015. 10:47 ] @
dok god primas novac od ne rezidenata Srbije sve je uredu, ako primas od rezidenata, u prekrsaju si.
[ bobanex @ 25.05.2015. 11:43 ] @
Ja tek danas dobih obavestenje.
[ pyc @ 25.05.2015. 12:29 ] @
To je scam email, dobio sam i ja danas, ne klikcite...
[ bobanex @ 25.05.2015. 13:03 ] @
Otkud vam ideja da je scam?
[ pyc @ 25.05.2015. 13:08 ] @
OK, ucinilo mi se posto je vodio na paypal-communications.com, sto mi se ucinilo da je phishing, ali ipak izgleda da nije...
[ mrsoje @ 07.03.2017. 06:52 ] @
Paypal trazi kopiju nekog racuna koji glasi na ime i adresu (naloga) plus kopiju licne karte , pasosa i vozacke .

Ajd jedan dokument sa slikom al sto tri ?

Why is my account access limited?

Your account access has been limited for the following reason(s):


Mar 6, 2017: We need to confirm some of your account information.
How can I get my account access restored?


It's usually pretty easy to take care of things like this. Most of the time, we just need a little more information about your account or latest transactions.

To help us with this and to find out what you can and can't do with your account until the issue is resolved, go to the Resolution Center.

We'll review the information you provide and email you if we need more details or when your account is back to normal.


Once you complete all of the checklist items, your case will be reviewed by one of our Account Specialists. We will send you an email with the outcome of the review.

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 07.03.2017. u 08:04 GMT+1]

Poslo sam im sliku vozacke i racuna za internet i reaktivirase mi nalog .

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 07.03.2017. u 17:53 GMT+1]
[ Cindarela @ 21.11.2017. 13:40 ] @
Pozdrav,da li moze pomoc u vezi pay pala otvorila sam racun medjutim
Neznam kako ali sam upisala pogresno ime to jest samo ime bez prezimena upisano je moja dva imena,stigao mi je novac na racunu i ja sam pokusala da prebacim i kao uspela sam medjutim posle 6 dana novac se vratio kada sam ih kontakttirala rekli su mi da se ne slaze moje ime sa kartice sa imenom koje sam unela u pay pal racun,i da moram da promenim ime poslala sam sliku licne karte rekli su mi da ce biti par dana promenjeno ime posle nedelju dana opet sam im pisala rekli su da se strpim,posle opet rekli su da je cirilica i da moraju da nadju nekog da protumaci,ja slikam pasos posaljem im i oni mi napisu da ne mogu da promenim ime nego da ugasim karticu i napravim novi racun,imam dosta para na tom racunu ne znam vise koga da pitam prosle su vec 3 nedelje i svako mi drugacije prica ja zaista ne znam kome da se obratim
[ ademare @ 21.11.2017. 18:56 ] @
Ovo na kraju je jedino sto covek moze sam da uradi , ali se ne isplati kada ima para na racunu Znaci to pali , ali se ne isplati !

Jedino ti ostaje da ih zoves telefonom , da ih smaras dok ti to ne isprave .

Na platnim karticama je Latinica , na licnim Cirilica , znaci nikome ne mogu da potvrde istovetnost ?

Resenje , jel imas Vozacku dozvolu ? Na njoj je latinica , ima slika , PP je priznaje kao valjani dokument za identitet. Ako nemas vozacku , onda nastavi da ih smaras, nema nista trece .