[ pasvord @ 13.08.2005. 05:42 ] @
eh.. nov sam sa smartijem (poceo sam prije nekoliko sati :)) pa ako moze mala pomoc

hocu da napravim site i da odvojim php od htmla.. skonto sam kako pomocu smartija, ali kad dodjem do djela da vadi iz baze u html kod moram ovako pisat

{foreach from=$nesto item=tostoizvadi}
{$nesto}
{/foreach}

da li je ikako mogu bez ovog foreach (jer kontam: napravim stranicu, nekome je dam koji veze nema sa phpom i taj hoce da uradi redesign, da napravi svoj design.. sad ja njemu moram objasnjavat: " e vidis da bi ti ispisivo npr odgovore od foruma moras pisati {foreach blabla... i tako za sve")

eh, da li je moguce da umjesto ovog gore htmla stavim samo $blabla u html stranicu i da on zamjeni nekako cijeli gornji html sa ovim $blabla

tnx ;>
[ noviKorisnik @ 13.08.2005. 05:49 ] @
A kakve veze ima mysql iz naslova teme?

Mora da koristiš foreach ili nešto slično ako treba da se izlista sadržaj nekog skupa podataka.

Ko hoće da radi sa Smartijem i ne mora da ima veze s phpom, ali i sam Smarty u sebi ima programerskih elemenata za kontrolu toka ispisa, pa je neophodno da razume šta su to petlje i grananja, dodele i možda još ponešto.
[ Prika @ 13.08.2005. 22:17 ] @
Ja licno koristim
{section name=ime loop=$niz}
{$niz[ime].neko_polje_iz_baze}
{/section}
Veoma laka petlja, poput for petlje. Tako da bi svako ko je imao bilo kakve veze sa programiranjem trebao kapirati. Pogledaj smarty manual pa ces videti o cemu se radi!