[ Silencer @ 16.08.2005. 12:49 ] @
Features:

1. Arhitektura (Smart Client arhitektura, šabloni/prakse, Simple Object Access, Dynamic Systems Initiative)
2. Kolaboracija, komunikacija i povezani sistemi (OneNote, rešenja za Microsoft Office i VS.NET, InfoPath, Live Communication Server, SharePoint Technologies...)
3. Razvojni alati i mobilnost (.NET 2.0, Visual Studio 2005, web servisi, .NET Compact Framework, ASP.NET, BizTalk Server za stručnjake koji se bave razvojem softvera...)
4. Upravljanje velikim količinama podataka (Enterprise Data Management - SQL Server, ADO.NET...)
5. Praktične vežbe
6. Infrastruktura (Windows Server 2003, Longhorn, Exchange, migracija, Virtual Server 2005, SBS...)
7. Upravljanje i korišćenje (Management and Operations - MOM 2005, SMS)
8. Microsoft Business Solutions (Navision 4.0, CRM)
9. Bezbednost (ISA, SQL Server, ASP.NET, bezbednost u .NET-u...)
10. Rešenja i sponzorska predavanja (partnerska rešenja, sponzorske prezentacije)

Bogatiji program nego prosle godine mislim da necu ovo propustiti.

Sql server 2005, Visual Studio 2005 po meni najinteresantniji delovi.

more info: http://www.mssinergija.net/
[ Milos Stojanovic @ 18.09.2005. 19:38 ] @
Citat:
Registracija učesnika
Kotizacije

Vrednost kotizacije: 21.500,00 dinara (bez uračunatog PDV-a).
Za prijave i uplate do 23.09. popust 25%.

:) A ja sam se nadao da možda odem neki dan da odslušam neko zanimljivo predavanje. Čemu ovako visoke cene? Ili je to normalno za ovakve događaje?
[ drbogi @ 18.09.2005. 20:16 ] @
Sinergija evoluira u skup koji je okrenut profesionalcima, ljudima koji zive od te tehnologije, a polako ce prestati da ima neselektivnu, promotivno -marketinsku ulogu. Znaci menja se ciljna grupa kojoj je skup okrenut, postaje fokusiranija, i mislim da su mogli sve to organizovati u nekom manjem prostoru, jer mi se cini da ce se broj ucesnika smanjivati.
Super je sto postoji i verovatno ce puno znaciti ljudima koji su okrenuti MS platformi i koji zele da ostanu u toku sa najnovijim trendovima. Odatle i cena koja iz godine u godinu raste.
[ anon28907 @ 18.09.2005. 20:49 ] @
Citat:
trooper: :) A ja sam se nadao da možda odem neki dan da odslušam neko zanimljivo predavanje. Čemu ovako visoke cene? Ili je to normalno za ovakve događaje?

U duhu M$-a ....
[ jablan @ 18.09.2005. 21:52 ] @
Po mom mišljenju, Sinergija više služi da se o njoj priča, nego da se na njoj priča. Iako su to uglavnom tehničke priče, vrlo malo tamo prisutnih ljudi u praksi i neposredno rade sa tim tehnologijama. Glavna publika tamo su raznorazni menadžeri koji odlučuju na šta će se trošiti pare. S tim u vezi i cena.
[ Miloje Sekulic @ 12.10.2005. 07:54 ] @
Interesantno - najavljeno je učešć dirktora Nacionalne štedionice u glavnom predavanju, verovatno vezano za njihov IS

eMiloje
[ Dejan Bizinger @ 13.10.2005. 20:08 ] @
Na Sinergiji sam bio u prethodne dve godine, ove godine sam zauzet. To je profesionalna konferencija, mogu da se cuju zanimljivi predavaci kao npr. Sasha Juric. Dobro je sto postoji jedna tako velika konferencija i kod nas. Mnogi nisu tamo zbog samog sadrzaja konferencije, sto i nije toliko neubicajeno ni za druge konferencije. Neki slusaju odredjena predavanja iako se time vec profesionalno bave, dobro poznaju tu oblast ali mogu da cuju i nesto novo i da sklope neke poslove. Dok su menadzeri obicno ljudi koji vecinu od toga ne razumeju nego kao sto je jablan napisao treba da odluce kako da potrose (investiraju) svoj novac.

Citat:
trooper: Čemu ovako visoke cene? Ili je to normalno za ovakve događaje?


Ne mogu da se slozim da je cena Sinergije visoka, pogotovo cena sa popustom. Jednostavno, oni kojima je Sinergija pre svega namenjena, a to su pre svega developeri i IT menadzeri cenu kotizacije mogu da zarade za jedan dan a na ovakvom mestu mogu i da ostvare korisne kontakte. Cena za ugledne trodnevne konferencije na Zapadu retko kada mogu da budu manje od $1000.

[Ovu poruku je menjao Dejan Bizinger dana 13.10.2005. u 21:11 GMT+1]