[ @ 27.08.2002. 06:20 ] @
Skidam jedan program vec dva dana ( 72000 ), krenem nocas da to zavrsim ali nikako da se konektujem na PTT. Na Eunetu mi ostala jos minuta (tacnije 1.40') a ja bih da radim posao. Idem na EUnet, pa u minus. Negde pri samom kraju (posle downloada od jedno 3.5 h )sam mi se komp. diskonektuje i ja rekoh e nek ide u p..m.. Sta sada. Na spavanje u 4.30. Ja ponovo na PTT-nece. Ma da probam EUnet-kad ono hoce. Brzo idem na proveru vremena kad ono tamo i dalje stoji 1.40'. Sada evo teram i dalje (negde oko 1.5 h ). Kako ce se zavrsiti ne znam jer mi se jos ne da "diskonent".
Ima li ko objasnjenje za ovu pojavu.
Javicu kasnije da li su mi naknadno prikacili vreme.

Poruka prebacena iz foruma Fiksna telefonija u forum ISP & Hosting.
Razlog: Racunanje vremena kod EUNet-a nema nikakve veze sa fiksnom telefonijom.


[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 28.08.2002 u 03:12 PM GMT]
[ alex @ 27.08.2002. 12:08 ] @
Govoreci iz radnog iskustva sa EUnet-om, accounting sw se izvrsava na svakih pola sata, i tek racuna tvoje vreme posto se otkacis. Ako se nakacis izmedju accounting procesa, vreme koje si potrosio ti nece biti oduzeto, tako da mozes da se konektujes.

Naravno, pri sledecem startovanju accounting sistema, bice ti izracunato to vreme.

Ova situacija je poznata i EUnet TP je veoma cesto objasnjavala korisnicima tu pojavu.

Poz,
alex.
[ @ 28.08.2002. 06:03 ] @
Evo zaista iskreno govorim, upravo sam proverio sada vreme i nakon 24 sata vidim da mi nisu uracunali vreme koje sam potrosio ( negde oko 3.5h ). Kako sam rekao prilikom drugog konektovanja oduzeli su mi vreme-1.15h- ali ono predjasnje ne. Da li su u to vreme imali nekakav bacup podataka ili slicno zaista ne znam ali gore izreceno je potpuno istinito tako da stoji sa pravom moja naslovljena konstatacija.
[ UroS @ 28.08.2002. 16:09 ] @
pa pazi ti moguce zloupotrebe... posto je naravno moguce vise konekcija na 1 username

objavis username i password na ircu i nekim posecenim news grupama i svi koriste taj nalog tako da bude 24 sata online... i nikad ne stigne nalog da se zakljuca...

hmmmm
[ radovic @ 29.08.2002. 01:08 ] @
to je interesantno :))))) mada ne verujem urose da bi to radilo ... :)

[ UroS @ 30.08.2002. 14:26 ] @
pa probaj :)

bar na veratu na primer kad nego udje u minus 5 sati ukoliko se neko u isto vreme konektuje dok je ovja jos konektovan access server ce da ga pusti...
[ radovic @ 31.08.2002. 01:58 ] @
da ali ce mu sve jedno i to kasnije sabrati ... :) i cim se onaj prvi bude izlogovao ...dodace mu to vreme ..pa zatim kasnije onom drugom ..
[ UroS @ 31.08.2002. 18:07 ] @
pa naravno
al ja kontam da uzmes i objavis na nekom ircu hiljadu ljudi da koristi tako da se nikad ne izloguje skroz sa tog naloga...