[ dr ZiDoo @ 13.06.2001. 20:49 ] @
E imam jedan mali problemcic. Imam shell, naravno i BitchX na njemu, ali imam jedan mali problem. Ne mogu nikako da primjenim iden i realname na BitchX-u. Jel to mozda ono /set realname blabal i tako to pa onda /save ili nesto drugo. E ljudi pozurite frka mi jee :)
[ UroS @ 13.06.2001. 22:11 ] @
ident ne mozes menjati
a realname je valjda to sto si reko
[ dr ZiDoo @ 14.06.2001. 07:22 ] @
hvala!
[ stinger @ 14.06.2001. 10:29 ] @
ma moze sve u bitchx-u RTFM kako rece jedan nas prijatelj na forumu, kucaj /help i citaj sta pise od komandi pa onda /help se i itd...
[ tuzlaorg @ 24.06.2001. 23:59 ] @
Ident se nekad poze promjeniti

/ircname ime <- RealName
/ircuser user <- Ident
/nick nick <- Nick
/hostname hostname <- vhost

Nekada se moze promjeniti ident. Sve zavisi da li ima ident server i etc
l8er
[ prdo @ 20.10.2001. 11:26 ] @
Citat:
dr ZiDoo je napisao:
E imam jedan mali problemcic. Imam shell, naravno i BitchX na njemu, ali imam jedan mali problem. Ne mogu nikako da primjenim iden i realname na BitchX-u. Jel to mozda ono /set realname blabal i tako to pa onda /save ili nesto drugo. E ljudi pozurite frka mi jee :)


Hm .. ako imas ident server opet ima nacin da promjenis ident.
Probaj kompajlirati anonirc.c npr, i pokreni ga (naravno prvo ga
edituj i promjeni ono sto je neophodno).
Slijedece sto treba da uradis je da pokrenes bX i nakacis se na port
na kome si otvorio anonirc.
[ sallle @ 25.10.2001. 02:31 ] @
Imas neke sistemske promenjive, $IRCNAME, $IRCUSER , odakle irc klijenti citaju odredjene podatke. Dodeljivanjem odedjenih vrednosti tim promenjivim, ne moras naknadno u bitxhx-u podesavati te stvari.
To radis tako sto kucas :
export IRCNAME="bla" (u bash-u)
ili : setenv IRCNAME "bla" (tcsh)
IRCNAME - je ime koje ce se pojaviti
IRCUSER -je onaj deo : *!ircuser@*.
Citav proces mozes da automatizujes (da nemoras svaki put da kucas te stvari) tako sto ces u neki fajl koji se inicijalizuje prilikom logovanja upisati ove gore naredbe (.bash_login , .profile,.tcshrc, .bashr,...).
E kad je instaliran identd, onda promenjivu $IRCUSER ne mozes da fake-ujes (to je tvoj login name), medjutim pretpostavljam da radi ova fora iz prethodnog post-a (moje znanje ne doseze toliko daleko :)).

Inace u bx-u imas finu komandu /newuser, koja te rekonektuje sa novim IRCUSER-om (zgodno kad te banuju) - ukoliko nema ident-a (ili si ga zajebo onim prethodnim postom)

Pozdrav,
sallle
[ Markoxxx @ 04.12.2001. 20:05 ] @
lepo ti rece sa111e za /newuser odlicnu komandu.. ali zavisi i od ident servera.. tako da na nekim serverima i nece raditi ako ga menjas.....