[ takezo @ 30.08.2002. 03:01 ] @
Kao sto iz naslova vidite, interesuju me knjige (na srpskom) koje detaljno(za pocetnika!) opisuju C/C++, UNIX(LINUX), BSD, ... (ovdje mozete dodati knjige koje su se vama svidjele, a vezane su za neke druge oblasti !!!!!!!!!) ?????
Pozeljno je da stavite dje se knjige mogu kupiti i koja je im je cijena!!!!!!!










____________________________________________________________________
“Riješi čovjeku trenutni problem – pomogao si mu toga dana ;
Nauči čovjeka da razmišlja i sam rješava probleme – pomogao si mu za cio život”
(takezo, masu godina prije kineske poslovice)
[ ljuban @ 30.08.2002. 13:57 ] @
Za Unix je dobra Unix do kraja od komjuter biblioteke. Ima je u svakoj knjizari pa mozes da vidis koliko kosta. Za C++ je najbolji C++ Izvornik u izdanju ceta. Knjiga kosta oko 1600 isto je ima svuda pa pogledaj.
[ Goran Rakić @ 30.08.2002. 15:43 ] @
meni je izvornik bio pretezak kada sam ga prvi put citao pa sam kupio c++ za linux u izdanju kompbib. Knjiga nije losa, lagana je, ima malo i o GUI-ju, GNU alatima, i slicno...
[ ljuban @ 30.08.2002. 19:09 ] @
Ako se radi o ucenju C/C++ za Unix onda je to druga stvar. Ako hoces knjigu za C++ koja je bas za pocetnike onda uzmi C++ za 21 dan od kompjuter biblioteke. Ona je veoma lagana ali i dosta povrsna tako da je za ozbiljniji rad potrebna neka bolja. Postoji i knjiga C++ objektno programiranje autora Dragana Miliceva ali mislim da i ona nije bas za pocetnike jer je dosta uopstena i podrazumeva poznavanje ili znanje odredjenih stvari.
[ Lord Storm @ 30.08.2002. 23:11 ] @
Za C/C++ je za sam pocetak dobro imati Osnove jezika C++ od Lippman-a [CET] i C++ za 21 dan [Kompjuter Biblioteka]. Tek malo kasnije je dobro procitati C++ Izvornik.