[ ljubisa2011 @ 29.08.2005. 20:40 ] @
Interesuje me da li mogu kao gradjanin SCG otvoriti
devizni racun preko interneta u nekoj Svajcerskoj banci
za Online prodaju i da li mogu dobiti kreditnu karticu
[ Davor Vlajkovic @ 29.08.2005. 20:49 ] @
Tehnički je moguće, ali je zabranjeno zakonom.
[ OffShore @ 29.08.2005. 23:12 ] @
zato fino registrujes offshore firmu ili klasicnu (d.o.o.) u inostranstvu i sve je po zakonu ( a plus dobijes i boravak:)
[ Slobodan Miskovic @ 30.08.2005. 05:07 ] @
Citat:
Tehnički je moguće, ali je zabranjeno zakonom.


Zabranjeno je zakonom samo ako vlasnik racuna ima rezidencu tj. prijavljen boravak u SiCG.
[ kobrejabre @ 01.09.2005. 23:15 ] @
Dobro, ljudi, hajde da se manemo ovih stalnih podsecanja da je to kaznjivo zakonom...

Ima li neko iskustva sa ovim ili blize informacije - sta, kako itd?...
[ noki@ @ 03.09.2005. 19:01 ] @
i mene bi obo zanimalo,neke blize podatke,sajt banke i kako to sve ide...

@STELLANOVA

a sta za nas koji smo drzavljani SCG,dali i za nas vazi taj zakon?
[ Slobodan Miskovic @ 04.09.2005. 04:40 ] @
Zakon vazi za drzavljane SiCG koji imaju prijavljen boravak na teritoriji Srbije i Crne Gore.
[ Ivan Antić @ 04.09.2005. 16:24 ] @
Zakon (o deviznom poslovanju, član 23) zabranjuje otvaranje deviznih računa u inostranstvu svim rezidentima - pravnim i fizičkim licima.
Izuzeci postoje u svim grupama, a kod fizičkih lica su to strani državljani sa boravkom preko jedne godine i diplomate.

Ako je nešto zabranjeno zakonom tu prestaje svaka diskusija, osim ako moderatori dozvole i tutoriale srodnih vrsta kao što su warez, cracking, carding, phishing...
[ OffShore @ 04.09.2005. 16:36 ] @
zato jednostavno mozete otvoriti firmu u nekoj stranoj zemlji,preko interneta, i samim tim ne podlezete tom glupavom zakonu
[ kobrejabre @ 05.09.2005. 09:08 ] @
Citat:
Ivan Antić: Zakon (o deviznom poslovanju, član 23) zabranjuje otvaranje deviznih računa u inostranstvu svim rezidentima - pravnim i fizičkim licima.
Izuzeci postoje u svim grupama, a kod fizičkih lica su to strani državljani sa boravkom preko jedne godine i diplomate.

Ako je nešto zabranjeno zakonom tu prestaje svaka diskusija, osim ako moderatori dozvole i tutoriale srodnih vrsta kao što su warez, cracking, carding, phishing...


Slusaj, lepo si i sam primetio da zakon ovo zabranjuje samo rezidentima, sto znaci da to nije nesto sto je po defaultu nezakonito (tj. dozvoljeno je za nerezidente). Uz to, imajuci u vidu da se na ovom forumu skuplja dosta ljudi koji uopste i nisu drzavljani SCG, a nisu ni rezidenti, nije mi jasno zbog cega zvocas.
[ Ivan Dimkovic @ 05.09.2005. 09:57 ] @
Takodje, ovo je zakon o deviznom poslovanju na teritoriji Republike Srbije - ne znam kakav je zakon na teritoriji druge clanice Drzavne Zajednice Srbije i Crne Gore, ali u svakom slucaju ovaj zakon ne vazi za ljude koji su rezidenti Crne Gore ;-)


[ Buum @ 05.09.2005. 14:37 ] @
Citat:
OffShore: zato jednostavno mozete otvoriti firmu u nekoj stranoj zemlji,preko interneta, i samim tim ne podlezete tom glupavom zakonu


Definitivno najbolja solucija!
[ McKracken @ 05.09.2005. 17:54 ] @
Osim toga, offshore ima jos niz prednosti ;)
[ kobrejabre @ 05.09.2005. 19:37 ] @
McKracken, kad si se vec javio, da te priupitam par stvari:
1) Koji nacin preporucujes za otvaranje offshore kompanije, sa sto manje posrednika i sto manje mogucnosti da te ti posrednici kasnije zayebu? Nesto mi ovi Thetaworld ne ulivaju poverenje...
2) Isto to za racun u inostranstvu. Uz upotrebu engleskog jezika (nemacki i madjarski mi bas ne idu). Po mogucstvu bez posrednika i bez licnog prisustva (tipa overa dokumenata u ambasadi i slanje banci postom)...
[ McKracken @ 05.09.2005. 20:46 ] @
1. corporate.com ili wsr.biz

2. Nigde neces moci bez slanja dokumenata (akoje licni racun) .. Paritate.com nije los ali je boljekorisititi firmin
[ psu43npv @ 05.09.2005. 21:12 ] @
Kao zastupnici ThetaWorld usluga mozete sve informacije naci na nasoj stranici kao i sve uplate uraditi licno u Srbiji.

www.pixelwebstudio.co.yu

[ kobrejabre @ 05.09.2005. 23:25 ] @
Citat:
McKracken: 1. corporate.com ili wsr.biz

2. Nigde neces moci bez slanja dokumenata (akoje licni racun) ..

Ne znam da li smo se dobro razumeli - naravno da mi ne smeta slanje dokumenata (naravno, nekih fotokopija). Mislio sam na sledecu varijantu: ne moras fizicki tamo da odes nego im posaljes dokumente (najbolje direktno banci) a oni tebi otvore racun i poslju debitnu visa karticu. U tom slucaju, gde mislis da je najbolje ovo odraditi (najbolje ako je iz licnog iskustva)?
[ McKracken @ 06.09.2005. 02:55 ] @
Iz licnog iskustva ne mogu da kazem nista za Svajcarsku :)

[ kobrejabre @ 06.09.2005. 09:39 ] @
Ne mora da bude Svajcarska :)
[ rasotreci @ 20.09.2005. 22:55 ] @
kako je moguce otvoriti i registrovati firmu u inostranstvu preko interneta
[ McKracken @ 21.09.2005. 00:53 ] @
@rasotreci:

Pretrazis fotum :) i nadjes 100 linkova
[ nikolaniko12 @ 16.11.2005. 00:40 ] @
Ocigledno sam malo okasni na ovu temu ali jebiga.

Nije mi jasno sto se toliko smarate sa pitanjem da li je dozvoljeno ili nije i pitanjem offshore firmi kad su nepotrebne.

U svajcarskoj postoji snazna privatnost klijenta i cak dosta banaka prihvata da se racuni otvore preko mejla tako sto kao oni posalju tebi ugovor i ti ga potpises i posaljes kopiju pasosa i oni ti otvore racun za koji nemora i ne moze da sazna nasa drzava niti poreski obveznici (to sam procito na sajtu jedne kako se meni cine firme za posrednistvo pri otvaranju racuna ili cak banke, nesto u fazonu nemojte da brinete za porez jer vasi poresnici nikada nece dobiti od nase banke informaciju da vi uopste imate racun kod nas a kamoli koliko para imate kod nas osim ako se bavite nekim teskim kriminalon kao sto je trgovina drogom i trgovina oruzjem)

http://swiss-bank-accounts.com/e/index.html

Pravo pitanje je ustvari da li tim tamo bankama nesmeta zakon po kome je zabranjeno nama odavde da otvaramo racun kod njih.
Ja verujem da im ne smeta, samo je na onom ko ga otvori da nebude budala pa da sa tog racuna pod svojim imenom u inostranstvu izvrsi transver u neku nasu banku.

Uglavnom svasta je tu moguce samo je potrebno upotrebiti mastu i svoju kreativnost.

[Ovu poruku je menjao nikolaniko12 dana 21.11.2005. u 14:15 GMT+1]
[ lazam1 @ 23.12.2005. 14:45 ] @
Sve vezano za offshore kompanije i bankarske racune mozete pronaci na sajtu www.offshore.co.yu.

Inace nije naivno i jednostavno otvarati racun na daljinu ... niko ne garantuje uspeh i sigurnost.
Mnogo je jednostavnije iskoristiti neku od opcija sa gore navedenog sajta i otvoriti racun.
[ Thetaworld @ 29.12.2005. 16:51 ] @
Citat:
psu43npv
Kao zastupnici ThetaWorld usluga mozete sve informacije naci na nasoj stranici kao i sve uplate uraditi licno u Srbiji.


Vi definitivno niste naš zastupnik i molimo da se više ne predstavljate tako. Zvanična izjava o tome:
http://www.offshore-services.b...luge/corporate-advisories.html
[ etrarkia @ 04.09.2008. 13:28 ] @
Ima li nekih promena po pitanju otvaranja firme i racuna u banci on-line?