[ informal @ 30.08.2005. 00:53 ] @
Pozdrav svima!
Nameravam da uplatim ADSL(imam tehn.mogucnosti-Zvezdara,nova centrala) pa rekoh da pitam par stvari o Beotelu.
1.U mailu sa odobrenjem da imam tehn.mogucnosti mi kazu da mi je setup besplatan(upravo valjda zbog mog maila njima za zahtev) a inace kosta 3000 din.To mi vazi do 1. septembra(tj do prekosutra...).Da li je ovo "stvarno"?Nisam zvao danas(proslo radno vreme) pa rekoh da pitam ovde neke prekaljene adsl-ovce.Kazu (valjda)da je u setup ide i modem na koriscenje(?).True ili false?
2.Kakva je konekcija generalno(mislim u poslednjih par meseci),dal veza "umire" posle nekog vremena,puca,slab ili dobar protok(u KB),DC++ & torrent ponasanje....Znam da zavisi i od korisnika(centrale),al kod mene modemom postizem i 5.0-5.6 KB/s tako da je centrala super.
3.Kakva je procedura oko placanja(svaki mesec?) i parkiranja adsl-a?
4.Ima li nade da cena "ostane" na letnjem popustu od 1600 din ili ne?
Poz&hvala unapred

P.S. Ako imate sugestije tipa:drugi/bolji provajder slobodno iznesite isqstva.Dobrodosla je svaka pomoc

Ivan
[ mexico @ 30.08.2005. 08:51 ] @
@informal

1. True (dobijas modem i ne placas setup). E, sada do kada to vazi sve zavisi. Prvo je vazili mesec ili dva meseca (zimus), pa produzili (prolece) pa jos produzili (leto do 1. septembra). Da li ce produzavati ili ne pitanje je...

2. Ja sam na centrali bezanija i konekcija (generalno) je dobra. Veza mi nikada nije "umirala". Desilo se jednom ili dva puta da nije hteo da se konektuje iz "prve" ali moja licna procena je da je to bilo pre do modema nego do druge strane. Nisam se nesto preterano bavio download-om ali brzina je uvek bila oko 24-25 KB (KBytes), konstantno. P2P ne koristim, ni DC tako da ne znam. Probao sam par puta sa posla na izuzetno brzom linku i mogu ti reci da sam svaki put dobijao razlicite rezultate: od 1.1KB do 180KB. Provereno nema veze sa mojim linkom vec sa linkovima drugih od kojih skupljam file-ove.

3. Placanje je svaki mesec (oko 1. u mesecu) a imas i mogucnost "parkiranja". To pise na site-u.

4. Nezvanicno, cuo sam da ce cena verovatno ostati 1600. Ali to je priiiilicno nezvanicno.

[ informal @ 30.08.2005. 14:04 ] @
Hvala mexico,pomogao si mi,posto mi neke stvari nisu bile "jasne".Danas bi trebalo da odem do njih da potpisem ugovor,pa cu da javim kada me budu ukljucili kako ide.Inace ni ja necu nesto mnogo da skidam,vec mi se smucio telekomov racun na kraju meseca(imam flat kod sezama).Ne zelim mojima da objasnjavam "koga" sam zvao i sto "toliko" i sto mi je telefon stalno zauzet...
Pozdrav!
[ pailhead @ 30.08.2005. 14:22 ] @
2. Ja najvise koristim emule, paket mi je 768k, i on skoro stalno skida do 70kb/s, ali istovremeno skida barem 10 fajlova, znaci brzine po fajlu nisu preterano velike, ali ukupan protok koji silazi kroz emule je velik. Inace je max 85kb/s ovako, kad direktno skidam neki fajl.
Torrent ne koristim preterano ali skidao sam nesto bas veliko i islo je isto do 70kb/s, mada to pretpostavljam da zavisi i od torrent klijenta.
DC++ isto, neki fajlovi idu i po 400b/s a neki do samog maksimuma moje veze, isli su i do 85kb/s.

[ Salko Dinamitas @ 31.08.2005. 16:54 ] @
Citat:
informal: Hvala mexico,pomogao si mi,posto mi neke stvari nisu bile "jasne".Danas bi trebalo da odem do njih da potpisem ugovor,pa cu da javim kada me budu ukljucili kako ide.Inace ni ja necu nesto mnogo da skidam,vec mi se smucio telekomov racun na kraju meseca(imam flat kod sezama).Ne zelim mojima da objasnjavam "koga" sam zvao i sto "toliko" i sto mi je telefon stalno zauzet...
Pozdrav!



Slobodno ti skidaj koliko god hoces kada uplatis ADSL. Kada platis 2000 dinara (ili 1600 sa popustom) nemas vise nikakve veze sa telefonskim racunom. :-)

A sto se besplatong setup-a tice on je kod Beotela bio od prvog dana. Verujem da ce opet produziti.
[ Boki4u @ 06.09.2005. 16:26 ] @
"Free Setup" jos uvek vezi, dok je cena 2000din za 256/64 paket.
Da li ce pojeftiniti jos se ne zna!
Ima li neko informacija (nezvanicnih) o tome?
[ Sylvester @ 08.09.2005. 11:24 ] @
Kad sam bio u Mekenzijevoj da uplatim ADSL za septembar, deckonja koji radi tamo rece mi da se za 1. oktobar spremaju druge cene, naravno nize od trenutnih. E sad, nije znao da mi kaze koliko ce biti nize, ali da ce biti - to je sigurno. Ja tipujem na 1800 din :) i na pocetak naplate setupa.
[ informal @ 09.09.2005. 00:20 ] @
Ja sam uplatio adsl kod Beotela 31.avgusta(nesto posle postavljana teme na forumu),ali mi jos nije pusten u rad jer sam na Zvezdari(a tamo nema dovoljno portova..bar tako telekom kaze...).
Inace trebalo bi da bude pusten uskoro(kazu za nedelju dana,mada to su mi rekli kad sam uplatio:( ),a setup je bio besplatan:).
Dobio sam sagemov usb modem na koriscenje.Verovatno je Ok(standardni DSL modem).
Ako pojeftini na 1800 bice pun pogodak,jos ga parkiram deset dana i ustedim jos cetristo i kusur din.,a to je opet bojle od sezamopog kvazi flate-a 750+750.
Pozdrav i hvala svima na pomoci!