[ NenadS @ 30.08.2005. 23:54 ] @
Dobio sam u roku od par minuta dve identicne poruke na dve razlicite Email adrese koje se sigurno ne nalaze mojom voljom na tzv. javnim listama... pa vas molimo da prokomentarisete ako imate sta da kazete:

Subject: resih ti problem hostinga
From: Milance [[email protected]]

Code:
Evo resio sam ti probleme sa hostingom
 
Pozdrav drugar evo da ti odgovorim na tvoju molbu za dobar hosting !!!
 
Znas da imam vise sajtova iI da sam imao extra veliki problem sa nasim provajderima
Posle vise od mesec dana testiranja stranih servera konacno sam nasao pravi host koji nudi 
mnogo a vise je nego  pristupacan a za tebe je dobar I zato sto daje za svakoga ko vec ima 
sajt 3 meseca besplatan hosting da ti lepo provalis da li ispunjavalju ono sto ti zelis, a veruj mi 
da ce ispuniti jer imaju extra odradjen control panel u kome mozes bez ikakvih problema da radis 
sta oces i vrlo ok admina koji ti je na raspolaganju za sve i sto je najbitnije nas je covek ne 
pregovaras sa strancima))
 
Znaci znas koliko ja sajtova imam sve sam ih prebacio tamo i za sve sam imao free period 
od 3 meseca to daje svima koji vec  negde hostuju pa prelaze kod njega..
 
U svakom slucaju predji tamo resice ti definitivno sve 
probleme a i decko oce da izadje u susret meni je sve pomogao sto mi nije bilo jasno.
 
Ajde evo ti adresa odradi to prebacivanje i javi mi 
sta si uradio neces vise imati problema sa pucanjem 
baza i neotvaranjem sajta.   www.soloymi.com
 
Ajde kad odradis sve mogli bi se I malo videti 
da sednemo negde na klopu nismo se videli 100 godina  
Pozdravi Ivanu evo I Maja je pozdravlja pa se cujemo…
[ a4u @ 31.08.2005. 00:07 ] @
Nisi jedini,

i ja sam veceras oko 22h u roku od 5 min dobio isti taj mail na dve razlicite adrese... Prosledjeno SpamCopu al to nece nista pomoci :(

A tekst je kao da ga je autor "Nevaljalica spama" pisao...

Al ajd ako nista drugo, bar znas da ti je Maja pozdravila Ivanu :)
[ NenadS @ 31.08.2005. 00:14 ] @
Sam sam srecan covek ali samo zbog toga sto mi je Maja pozdravila Ivanu, a i ja cu licno da je pozdravim cim je budem video :)))
[ Bhamby @ 31.08.2005. 16:19 ] @
Pozdravi je 2x.
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 16:34 ] @
Ne znam poentu ove teme?
Šta da prokomentarišem? Jel očekuješ da kažem/o ovo je spam-nije spam-ili da se sprdamo?
[ NenadS @ 31.08.2005. 16:54 ] @
Ocekujem da se javi oni kojima je ova poruka stigla i da se potvrdi da je ta poruka SPAM...
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 19:25 ] @
pa zar nije očigledno da je spam pobogu?
[ SSFFCC @ 31.08.2005. 22:33 ] @
hehe ja nisam dobio ovaj mail o kom se ovde prica ali voleo bih da jesam koliko vidim soloymi daje free period 3 meseca i ne kapiram sta tu nevalja da sam ovo ranije znao bilo bi mi drago nebih imao probleme koje imam

a autor ove teme je ocigledno nezadovoljan kao sto sam i ja jer koristim njegove usluge koje su ocajne pa se sada zali na boljeg od sebe !!!
[ SSFFCC @ 31.08.2005. 22:38 ] @
autor ocigledno ovim zeli sebi da napravi reklamu ali je izgleda sam sebi napravio kontra uslugu!!!!
to se zove promasaj u marketingu
[ CLUB @ 31.08.2005. 23:19 ] @
Hm ja hostujem na soloymiju i nisam dobio nikakvo pismo ne znam sto ga napadas zbog svoje promocije ili sta je problem!!!

Ja sam prvi put zadovoljan kako mi radi sajt i stajem u odbranu napadnutog ne zato sto tamo hostujem vec sto mislim da je cela ova pricca pokrenuta zbog licne promocije...
[ LaMpiR @ 31.08.2005. 23:26 ] @
haha ovo je dobro.
Ja sam koristik soloymi.com i mislim da su odlican provajder. Zasto ?
Pa momak koji je vlasnik mi je omoguci sve sto sam trazio, meni neke stvari veoma vazne ali za njega malo komplikovane.
Dosad mi sajt nije bio down. Jedino par puta sam se ja malo igrao sa bazom pa sajt nije radio...

Ovo jeste spam, stvarno ali mislim da nenade ti nebi trebao biti autor ove teme jer ti si mu ipak konkurencija i ovo izgleda nisko od tebe stvarno ali sa druge strane ti si ozbiljan covjek koji smatra svoj posao ozbiljno sto je dokazano do sada!
[ broker @ 01.09.2005. 00:51 ] @
Ma covek je spamer najgore vrste, a na takve treba ukazivati u svakom momentu.
i ja sam dobio nekoliko poruka odnjega,poslatih na razlicite adrese.

Posaljite zalbe i na [email protected], pa ce i oni sa njim da se pozabave.
[ NenadS @ 01.09.2005. 09:49 ] @
Protumacite to kako god hocete ali takve mailove dobijaju moji korisnici, sto znaci da Soloymi zeli direktno da naskodi meni, a ja nigde nikakav link nisam ostavio, niti sam nege u ovoj temi napomenuo da se bavim hosting-om do sada, tako da ne razumem o kakvom se to kontra marketingu radi? Po tome znaci da je fer da neko na takav nacin spamuje moje korisnika, a od mene nije fer sto sam to objavio javno? Razmislite malo o tome...

[Ovu poruku je menjao NenadS dana 01.09.2005. u 10:51 GMT+1]
[ pedjagmuk @ 01.09.2005. 21:56 ] @
Brate jel si cuo ti za konkurenciju? Ako si los gubis korisnike u svakom slucaju, bez obzira na tudje pozitivne ili "negativne" reklame. Mala bara puno krokodila!
[ NenadS @ 01.09.2005. 23:47 ] @
Naravno da jesam ali ne na takav nacin... mada nije ni bitno, ja kad sam poceo da se bavim racunarim i ovim poslom, ti verovatno nisi ni znao sta je to... kazem verovatno jer ne zelim da tvrdim nesto u sta nisam siguran ali u svakom slucaju jedno je sigurno, a to je da ti na veoma kavaran nacin zelis da nekome otmes korisnike koji ce mozda potrcati za tom prvom loptom ali ce se kasnije verovatno kajati... mada sta je tu je, ja sad na osnove tvoje poruke imam pravo da spamujem sve tvoje korisnike i da im kazem kako je kod nas bolje... Ne, to se tako ne radi... ali nema veze, samo uzivaj jer ce tim putem daleko dogurati ;)
[ broker @ 02.09.2005. 00:29 ] @
Hajde sad malo da ukljucimo vremeplov:

Citat:

Delivered-To: private(at)uzice.net
X-MSMail-Priority: Normal
Received: (qmail 11436 invoked from network); 17 Jul 2003 16:52:55 -0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1165
Received: from mx0.gmx.de (HELO mx0.gmx.net) (213.165.64.100) by mailbox.routo-messaging.com with SMTP; 17 Jul 2003 16:52:55 -0000
Received: (qmail 18875 invoked by uid 0); 17 Jul 2003 16:51:52 -0000
Date: Thu, 17 Jul 2003 18:51:51 +0200 (MEST)
From: <[email protected]>
To: <private(at)uzice.net>
MIME-Version: 1.0
Subject: www.du nex.org/hosting
X-Priority: 3
X-Authenticated-Sender: #[email protected]
X-Authenticated-IP: [195.250.117.242]
Message-ID: <[email protected]>
X-Mailer: WWW-Mail 1.6 (Global Message Exchange)
X-Flags: 0001
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: 8bit

Imam cast da Vam predstavim DuNeX Web Hosting provajdera koji svojom cenom i
kvalitetom usluga ostavlja na kolenima sve svoje konkurente !!!

Proverite to i sami !!!

www.du nex.org/hosting


p.s.

Ovo nije nikakva SPAM lista, Vas mail se nalazi u mojoj kantakt listi, sto
znaci da smo razmenili minimum po jednu poruku!

Sve najbolje !

--
+++ GMX - Mail, Messaging & more http://www.gmx.net +++

Jetzt ein- oder umsteigen und USB-Speicheruhr als Prämie sichern!



Svaka slicnost sa sadasnjim dogadjajima je slucajna.
[ Bhamby @ 02.09.2005. 00:39 ] @
Citat:
Hajde sad malo da ukljucimo vremeplov:


Ne s*** da čuvaj mail-ove od pre dve godine. Ti si svetski prvak.
[ NenadS @ 02.09.2005. 00:40 ] @
Paket koji nije u standardnoj ponudi, sasvim je normalno da bude skuplji od unapred definisanih paketa. Pitam se samo da li ti provajde moze obezbediti backup tih 7gb podataka u slucaju da se desi nesto ne planirano, recimo da otkaze hard disk ili slicno tome i za koje vreme ce biti u stanju da to sve povrati...

Mnogi ljudi grese, jer gledaju da dobiju sto vise za sto manje novca, pa se posle kaju kad je kasno...

Evo pogledajte ovo:

www.servage.net

7500mb prostora
330gb transfera
besplatan domen
i jos dobijas par meseci besplatno ako im dovedes korisnika i slicno tome...

sve to kosta 7.5 eur mesecno... lepo zar ne?

Mada mislim da smo previse skrenuli sa teme, ako neko zeli raspratu te vrste, moze da je pokrene u odgovarajucem forumu, da moderatorima ne pravimo probleme bez problema.
[ broker @ 02.09.2005. 00:41 ] @
Ma nije uopste bitno ko od njih nudi bolji hosting, nego u tome da je spam dno dna. SA ljudima koji ne mogu da smisle nista bolje nego da spamuju normalni ljudi se ne petljaju, takvi imaju premalo vijuga da mogu da smisle da rade bilo sta da valja.

Usput, za 120 evra mozes da kupis MNOGO bolji servis. To sto ti placas 120 evra realno kosta oko 70 dolara, pa ti vidi.
[ broker @ 02.09.2005. 00:44 ] @
Citat:
Bhamby: Ne s*** da čuvaj mail-ove od pre dve godine. Ti si svetski prvak.


Recimo da sam veliko zlopamtilo kada su spameri u pitanju. :)
[ NenadS @ 02.09.2005. 00:47 ] @
Citat:
broker: Hajde sad malo da ukljucimo vremeplov:



Svaka slicnost sa sadasnjim dogadjajima je slucajna.


O tome je na ovom forumu vec bilo reci... tako da zaista ne moram da se ponavljam ali jednostavno sam primoran.

Taj i jedini mail koji je poslat, poslat je iskljucivo ljudima iz mog address book-a jer je zbog njih to sve i pocelo i time sam samo zeleo da obavestim te iste ljudi da smo krenuli sa radom, a to sto smo ti i ja nekada bili u kontaktu iz nekih mozda druhi razloga mozes da mi uzmes za zlo i da kazes da je to bio SPAM ali ovo je nesto sasvim trece, jer ja dobija poruke na mailove koje nigde ostavio nisam, a da ne pricam da sam sa njih nekome nesto slao, sto je jasan znak da su isli redom pa kome stigne, super, a kome ne, nema veze...

Mozes i dalje da cuvas tu poruku ali ja sam ti se i preko PP javio i razjasnili smo o cemu se radilo, mada nekim ljudim se ne moze ugoditi definitivno :)

[Ovu poruku je menjao NenadS dana 02.09.2005. u 01:56 GMT+1]
[ broker @ 02.09.2005. 01:02 ] @
Jednom spamer uvek spamer. Ja tebe potpuno razumem da nikad neces priznati da si slao spam, smao zaboravljas da tebe niko i ne pita. Slao si spam da se reklamiras. Stvari su sasvim jasne. I prostitutkama u neko doba dodje da ne bi volele da su radile sot su radile, ali ne mogu da promene vreme.

A sto se tice razjasnjavanja, hoces da citiram kako si mi objasnjavao da nisi spamer (sa sve prostaklucima?). Ali ipak, zarad kulture na ES-u to necemo raditi, mada mozemo da izvucemo nesto drugo iz slamarice, recimo sta se desava kada spameru posaljes poruku kojom trazis da te skinu sa spam liste:

Citat:

Received: (qmail 31243 invoked from network); 19 Jul 2003 12:03:36 -0000
Received: from mx0.gmx.de (HELO mx0.gmx.net) (213.165.64.100) by mailbox.routo-messaging.com with SMTP; 19 Jul 2003 12:03:36 -0000
Received: (qmail 32719 invoked by uid 0); 19 Jul 2003 12:01:04 -0000
X-MSMail-Priority: Normal
Date: Sat, 19 Jul 2003 14:01:05 +0200 (MEST)
From: <[email protected]>
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1165
To: "Predrag Supurovic" <private(at)uzice.net>
MIME-Version: 1.0
References: <000001c34cff$4b4e4ce0$0100007f@PASIK>
Subject: Re: www.dunex.org/hosting
X-Priority: 3
X-Authenticated-Sender: #[email protected]
X-Authenticated-IP: [195.252.84.73]
Message-ID: <[email protected]>
X-Mailer: WWW-Mail 1.6 (Global Message Exchange)
X-Flags: 0001
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-MDRemoteIP: 62.169.139.158

Vas zahtev je primljen, molimo Vas da sacekate 10-25 dana da se Vas mail
izbrise iz baze

Hvala


--
+++ GMX - Mail, Messaging & more http://www.gmx.net +++

Jetzt ein- oder umsteigen und USB-Speicheruhr als Prämie sichern!




... ali istovremeno i ...

Citat:

Received: (qmail 3302 invoked from network); 2 Aug 2003 02:52:38 -0000
Received: from mx0.gmx.de (HELO mx0.gmx.net) (213.165.64.100) by mailbox.routo-messaging.com with SMTP; 2 Aug 2003 02:52:38 -0000
Received: (qmail 26736 invoked by uid 0); 2 Aug 2003 02:38:59 -0000
X-MSMail-Priority: Normal
Date: Sat, 2 Aug 2003 04:38:59 +0200 (MEST)
From: <[email protected]>
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1165
To: "Predrag Supurovic" <private(at)uzice.net>
MIME-Version: 1.0
References: <005801c34f64$2f474670$0200a8c0@PASIK>
Subject: Re: www.dunex.org/hosting
X-Priority: 3
X-Authenticated-Sender: #[email protected]
X-Authenticated-IP: [195.250.117.242]
Message-ID: <[email protected]>
X-Mailer: WWW-Mail 1.6 (Global Message Exchange)
X-Flags: 0001
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-MDRemoteIP: 62.169.139.158

Postovani

zahvaljujemo sto ste prijavili na nasu mailing listu i sto ce te koristit
sve pogodnosti nasih usluga, kao sto su: jeftini paketi, domeni kao i usluge i
ponude nasih partnera.

Nasa politika je da ne sirimo spam vec da pomognemo nasim clanovima sa
jeftinim cenama i sigurnim serverima.

poruke ce se slati 2x sedmicno + poruke od nasih partnera kojima smo takodje
prosledili Vas mail

srdacan pozdrav

Dunex Hosting Team

--
COMPUTERBILD 15/03: Premium-e-mail-Dienste im Test
--------------------------------------------------
1. GMX TopMail - Platz 1 und Testsieger!
2. GMX ProMail - Platz 2 und Preis-Qualitätssieger!
3. Arcor - 4. web.de - 5. T-Online - 6. freenet.de - 7. daybyday - 8. e-Post




Dakle, ne samo sto na zahtev spamer ne uklanja mail sa liste nego navodno mora da prodje 15-20 dana da se to obavi, ali istovremeno, paralelno sa tim dolazi obavestenje da je ista adresa ponovo stavljena na listu, ovaj put uz jasno objasnjenje da je ta adresa cak prosledjena njihovim partnerima kako bi i oni mogli da spamuju.

A sve vreme se koristi besplatni (i anonimni) mail servis gmx.net...

I sad samo neko neozbiljan moze da kaze da se ne radi o spamu, narocito ako se uzme u obzir da email adresa na koju je sve vreme slat spam, nikada nije mogla biti poslata spameru iz prostog razloga sto s njim nikada nije bio nikakve komunikacije. Vlasnik napadnute email adrese, ne samo sto nikada nije komunicirao sa spamerom-om, nego ga nijepoznavano niti je do tada cuo za njega.


No, da se vratimo na temu, spamer je spamer i treba ga utucati svim sredstvima, jer, kao sto rekoh radi se o ljudima koji imaju zescih problema da sebi smisle da rade nesto posteno. Spameru nikada ne treba verovati a najmanje sa njim praviti neki posao. Ko je spreman da spamuje, spreman je i da laze, a ko laze taj i krade, a ko krade taj je i prevarant.

Ima na ovom svetu dovoljno postenih ljudi, tako da ne morate ni komunicirati sa spamerima vise nego da ih oterate tamo gde im je mesto.

[Ovu poruku je menjao broker dana 02.09.2005. u 02:04 GMT+1]
[ pajaja @ 02.09.2005. 01:08 ] @
nenade ne vidim sto se bunis kad si i sam spamer ?
samo si sebi napravio medvedju uslugu...

brokeru ti si lood sto cuvas spam od pre 2 godine :D

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 02.09.2005. u 02:08 GMT+1]
[ NenadS @ 02.09.2005. 01:11 ] @
Posto cuvam sve mailove u narednih par godina, proverio sam sve koje sam poslao i dosao do sledeceg:

- ja kao prvo nemam gmx.net nalog za mail, tako da ni jednu od poruka koju ti ovde postavio LICNO JA nisam poslao i za to mogu da garantujem zivotom

- poslao sam mail osobi koja je mozda ali napominjem samo MOZDA tebi poslala te poruke i ocekujem odogovor, tako da cemo nadam se uskoro znati tacno o cemu se radi.

Sada mi je tek jasno zasto nisam mogao da se setim tebe ili da te pronadjem u svom adresaru, tako da ti se na nekin nacin i zahvaljujem sto si postavio ove poruke i time mi dokazao da ja to nisam uradio. To mozda tebi nece znaciti nista ali meni licno mnogo znaci, jer bez obzira sto se osim tebe niko nikada nije pozalio, mene je to kopkalo sve vreme ali od ovog trenutka moja savest je mirna, tako da ti se zahvaljujem jos jednom.

[Ovu poruku je menjao NenadS dana 02.09.2005. u 02:22 GMT+1]
[ mkdsl @ 02.09.2005. 09:23 ] @
Lol, kako je lepo chuti da je spameru "savest mirna"... "Nisam ja, drugar moj je"...

Ne zhelite da chujete shta bi vam radio kad bi mi dopali shaka...
[ NenadS @ 02.09.2005. 11:32 ] @
Proverio sam, konkretno te mailove niko od meni poznatih osoba nije poslao, tako da bih i ja voleo da znam ko je to uradio, mada proslo je dosta vremena, tako da to nije moguce proveriti.

Kao drugo, mailovi su poslati sa Beotel.net-a i jos nekog drugog provajdera, a ja iste u zivotu nisam koristio.

Kao trece, niko od nas ko je to mogao da posalje, a da ga ja poznajem ne prica bosanskim jezikom, a ti mailovi su tim jezikom pisani.

Da zakljucim na kraju. Da li je neko taj mail koji je dobio od mene uzeo i sam poslao kome je hteo iz dobrih ili losih namera, ja to ne znam i verovatno nikada necu saznati ali jedno je sigurno, a to je da ljudi koji su vezani za DuNeX Web Hosting to nisu radili, jednostavno to nije nas stil pisanja.

Takodje i za Soloymi, ja nisam rekao da su oni poslali spam poruku, vec sam samo pitao da li je to spam ili ne, a ko ga je poslao, niti znam, niti me zanima.

I dok sam pisao ovo poruku pokusao sam da na netu pronadjem nesto vise od email adresi [email protected] sa koje su ti email-ovi poslati, a u isto vreme trazio sam i po mojim mailovima i nasao sledece:

Tu email adresu koristio je Dragan mr Galic-MrVa, nick MaRaToNcI ( http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/MaRaToNcI ), koji je tada drzao hosting.co.yu tako da me vise nista ne cudi, posto verujem da dobar deo vas zna ko je ta osoba i sta je sve radila kako bi dosla do klijenata. Sa doticnim vise nisam u kontaktu iz nekih privatnih razloga (pokusaja prevare) ali u to necu da ulazim.

Sta god vi sada pricali, meni je izuzetno drago da sam ovu misteriju razresio bar sebi, a vi ukoliko ne zelite u to da poverujete, ja vam ne mogu pomoci.
[ broker @ 02.09.2005. 15:32 ] @
Hm da, u to doba Mrva i ti ste bili pravi ortaci :) No svejedno, ja sam ionako samo obavestio da je Dunex nosting kada je poceo, reklamiran spamom, pa sam ti od tada trn u oku. Ti si tada ovde reagovao potpuno u skladu sa spamom koji sam dobijao, tako da ja tu nemam mngo sta da razlisljam. Sto se mene tice, tu se stvar zavrsava, a vi ste na listi domacih spamera, posto je spam slat u vasu korist a najamanje je bitno ko je stvarno uradio. "Nisam ja" ne pomaze.


[Ovu poruku je menjao broker dana 02.09.2005. u 16:34 GMT+1]
[ NenadS @ 02.09.2005. 17:44 ] @
A mogu li da pogledam tu listu, da se uverim u to licno?

Isto tako neko moze da spamuje za bilo koji drugi hosting, eto sada recimo za soloymi i sta je sad, da li su oni zaista spameri ili ne... ja ne znam ali po tome sto ti pises jesu, bez obzira na sve?
[ CLUB @ 02.09.2005. 19:37 ] @




[Ovu poruku je menjao CLUB dana 03.09.2005. u 02:45 GMT+1]
[ NenadS @ 02.09.2005. 20:52 ] @
Hehehe, ocigledno je da nemate pametnija posla, a taj mail ko god da ga je slao, a rekao sam cija je to mail adresa, nema nikakve veze sa nama, a onaj ko taj "spam" mail cuva 3 godine ozbiljno treba da se zapita da li je sa njim sve u redu...

Pozdrav svima :)
[ CLUB @ 02.09.2005. 21:51 ] @
haha napad je najbolja odbrana tom logikom ides jel nenade:)))) haha to ko ima ili nema druga posla ti si trebao da se zapitas koliko znam ovu temu si sam zapoceo a posle cele price vidi se i zasto

poznati spemeru napadajuci druge hteo si sebi da napravis reklamu haha e pa zajebao si se ups pardon za psovku ( grdno si se zajebao)

sam si sebi napravio kontra uslugu

mozda otvorim temu zadovoljni i nezadovoljni svoim hostinzima e verujem da bi te tu dosta bilo cim si zapocinjao ovakvu temu


sone mislim da ti vise nebi ovde trebao da pises jer opleo si po svojoj knkurenciji a to ti je bljak reklama smisli bolji nacin i nemoj vise da saljes spam neko cete opet za dve godine podsetiti a mi svi cemo ti opet verovati kad kazes ne znam ja ciji je to mail
[ NenadS @ 02.09.2005. 22:12 ] @
Tema vec postoji, mozes i da je procitas ovde http://www.elitesecurity.org/tema/107100 jer ja nemam sta da krijem, o mojim uslugama najbolje ti mogu reci moji klijenti i to je ujedno i najbolja reklama, jer ovako neko moze da obecava kule i gradove ali dok nesto ne probas ne mozes da znas da li je dobro ili ne ;)
[ _Punisher_ @ 02.09.2005. 22:27 ] @
Nenade jel taj nik oznacava NenadSpamer ;)


Licno sam korisnik usluga soloymija i nikada do sada nisam imao problema sa njima.Takav email sam dobio i ja ali na drugoj adresi.Iskreno mi lici na "nevaljalice",zbog ivane i maje ali necu da tvrdim jel mozda i nisu oni.Ocigledno je da je pokusaj da se napravi negativna reklama soloymiju ali je nisko to sto si mu ti kao konkurencija zapoceo temu zarad svoje koristi.SPamer jednom uvek spamer
[ LaMpiR @ 02.09.2005. 23:01 ] @
Citat:
_Punisher_: N

Licno sam korisnik usluga soloymija i nikada do sada nisam imao problema sa njima.Iskreno mi lici na "nevaljalice",zbog ivane i maje ali necu da tvrdim jel mozda i nisu oni.Ocigledno je da je pokusaj da se napravi negativna reklama soloymiju ali je nisko to sto si mu ti kao konkurencija zapoceo temu zarad svoje koristi.


Kao sto sam ja vec u svom prethodnom postu napomenuo :)
SOloymi je dobar, do sada nisam imao problema a uptime je odlican :)
[ NenadS @ 02.09.2005. 23:04 ] @
Kada sam otvorio ovu temu, nigde nisam naveo da se javljam kao hosting provider posto sam poruke dobio na mailove mojih licnih sajtova, tako da ne vidim u cemu je problem ali nije ni bitno, zaboravite sta sam pisao, tj. radite sta hocete :)
[ _Punisher_ @ 02.09.2005. 23:04 ] @
Da ne ispadne da hvalimo soloymi zamolio bih druge koji imaju nameru da odgovore da ne pricaju utiske i karaktiristike ovde vec da otvorimo drugu temu za to,ipak je ovo bre nenadova reklama ;)



[Ovu poruku je menjao _Punisher_ dana 03.09.2005. u 00:07 GMT+1]
[ CLUB @ 02.09.2005. 23:15 ] @
e nenade stvarno si kralj

a znas li kako je lav postao kralj zivotinja???

krenu magarac i lav da prelaze nabujalu reku preko jednog
balvana doduse svako sa druge strane
sretnu se na sredini i kaze lav magarcu ajde bre bezi odavde ili
cu da te pojedem na sta ce tvrdoglavi magarac " lave neseri i sam znas da ako me napadnes oboica padamo u vodu i tu nam je kraj:))))

ok rece lav ajde da jebemo jedan drugog i ko duze izdrzi on ce prvi da predje na sta se i magarac slozi:)))

krene ti tako lav da pegla magarca prodje 5, 10, 15 ,....30 minuta i lav zavrsi ponosno misleci da mu magarac to ne moze uzvratiti medjutim kad je magarac krenuo da pegla i kad je dosao do 25 minuta lav se zabrine i zamesa malo kako bi ovaj drugi pre zavrsio na sta ce magarac " to k r a lj u "
e tako ti je lav postao kralj zivotinja :))))


toliko od mene laku noc
[ broker @ 02.09.2005. 23:33 ] @
Mislim da ovde ima dosta mesta da moderatori intervenisu, s obzirom da ovakva prozivka na racun NenadS-a ne stoji. To sto je njegova firma nekada reklamirana putem spama ne znaci da njegova opaska na racun ovog aktuelnog spamera ne stoji.


Firma Soloymi se ocigledno reklamira putem spama, na najgori moguci nacin. Da li su njihove usluge dobre ili nisu uopste nije bitno. Samim tim sto su se prihvatili spama radi promocije govori dovoljno, radi se o krajnjem bezobrazluku i aroganciji.

Ja mogu da protumacim ovaj njihov samo na jedan nacin: radi se o potezu ocajnika kome biznis jenjava, koji, i u nadi da ce nahvatati jos nekog klijenta, preduzima ono najgore sto moze da smisli: pretrazuje net, nalazi email adrese ljudi koji vec imaju sajtove (sto znaci da su vec neciji klijenti) i pokusava da ih ubedi u to da ce im ponuditi bolju i jeftiniju uslugu. Postupak koji je za svaku osudu u bilo kom poslu, pa i ovom. Odavno je utvrdjeno da takvi podli i prljavi potezi na trzistu ne prolaze.

Ocigledno je da im je stvar toliko kriticna da uopste ne vode racuna, pa cak svoje "reklamne" poruke salju i direktno samoj konkurenciji.

Kada se sve svede, poruka je jasna: nemojte poslovati sa njima. Ma koliko se ovde javljali prijatelji tih spamera koji glume zadovoljne korsinike, stvar je jasna: svako ko se drzne da salje spam da bi se reklamirao ne zasluzuje nikakvo poverenje, a kamoli toliko da se sa njim ulazi u poslovne odnose. Tu se ne radi o samom nepostenju, nego o cistom odsustvu ikakvog morala kod takvih preduzimaca. Drzite se dalje od njih. Ista moralna nacela primenjuju i u poslu.

[ _Punisher_ @ 02.09.2005. 23:53 ] @
Cek malo brokeru

Jer je slat spam sa sluzbene adrese tipa [email protected]???? NIje
Da ni je mozda slato sa gmail.com na kome 10 godisnje dete moze da otvori nalog i svako drugi????Jeste

Da ne placa mozda soloymi dosta reklama(ukljucujuci i ovom sajtu,gore kod pretrage)???Placa

Da nema mozda markice na skoro svim sajtovima koje hostuje???Nisu svi sajtovi neuspesni pa da nema dovoljnu reklamu samo od toga pa da mora da se reklamira i ovako.Da nebi mozda sebi ucinio medvedju uslugu???.


I dete nemoj me nazivati lazovom.Da sam zadovaljan uslugom stoji.I nemoj soliti svakom pamet jer ocigledno je da kad je bog delio pamet da si se sakrio u bure.


[ Bhamby @ 02.09.2005. 23:56 ] @
@broker:

Kako da se rešim ovog spamera http://www.elitesecurity.org/tema/130407-Spamer-triper

Pisao sam Neobee.net-u (iz za*ebancije) da vidim šta će da odgovore:

Da li su me samo "skinuli" ili ...

Postovani,
zahvaljujemo se na prijavi.
Identifikovani Korisnik je pristupio Internetu preko Neobee.net PostPaid
ulazne linije i Neobee.net nema potpisan ugovor sa Korisnikom, te je u
nemogucnosti da primeni odredbe koje se ticu ove vrste nedozvoljenog
ponasanja na mrezi.
[ Predrag Gajic @ 03.09.2005. 00:15 ] @
Trebalo bi malo spustiti loptu....
Citat:
_Punisher_:
Jer je slat spam sa sluzbene adrese tipa [email protected]???? NIje
Da ni je mozda slato sa gmail.com na kome 10 godisnje dete moze da otvori nalog i svako drugi????Jeste


Pa koliko sam pročitao ni "stogodišnji" email koji je postavio neko od korisnika nije poslat sa službene adrese tipa [email protected] nego sa neke leve za koju je Nenad rekao da je uopšte nekoristi tj dokazao je da ta adresa pripada coveku "kojeg svi dobro poznajemo" ...
Citat:

Da nema mozda markice na skoro svim sajtovima koje hostuje???Nisu svi sajtovi neuspesni pa da nema dovoljnu reklamu samo od toga pa da mora da se reklamira i ovako.Da nebi mozda sebi ucinio medvedju uslugu???..


Svasta bi ljudi stavili na sajt za 30%(koliko sam primetio na sajtu)nižu cenu hostinga...
[ _Punisher_ @ 03.09.2005. 00:40 ] @

Citat:

Pa koliko sam pročitao ni "stogodišnji" email koji je postavio neko od korisnika nije poslat sa službene adrese tipa [email protected] nego sa neke leve za koju je Nenad rekao da je uopšte nekoristi tj dokazao je da ta adresa pripada coveku "kojeg svi dobro poznajemo" ...


Slazem sa apsolutno sa tim.Ali je takodje i dokazao neko od clanova da su oni bili u tom momentu u ortakluku

Citat:

Svasta bi ljudi stavili na sajt za 30%(koliko sam primetio na sajtu)nižu cenu hostinga...


Jeste 30%.Oni nizu cenu on reklamu.Fer

[Ovu poruku je menjao _Punisher_ dana 03.09.2005. u 01:42 GMT+1]
[ NenadS @ 03.09.2005. 00:54 ] @
MrVa sa nama nikada nije bio u bilo kakvom ortakluku kad je posao u pitanju, a to sto smo se privatno poznavali i jedno vreme bili u kontaktu, to je nesto sasvim trece.

Te poruke koje je on poslao ko zna sada sve kome, nikako nama ne idu u prilog kao sto i ova poruka ne ide u prilog Soloymi hosting-u ali ono sto je uradjeno, uradjeno je i ne moze da se izmeni.
[ CLUB @ 03.09.2005. 01:20 ] @
da kao sto si i ti Nenade slao spam i ne moze se promeniti zato nemoj ovde drzati lekciju bilo kome ako neko i ima pravo da prica na ovu temu to definitvno nisi ti


danasnji spameri su se naucili na tvom primeru zato mislim da ti nesmes biti lik koji ce postavljati teme o spamu i dok god ljudi odgovaraju na tvoje teme a da je spam u pitanju nikome nece biti ok

ti si zacetnik toga i nemoj vredjati inteligenciju ljudi sa pricom nije to moj mail
vrlo pametna izjava a ko sa svog pa salje spem

[ NenadS @ 03.09.2005. 01:26 ] @
Zasto bih ja tebi bilo sta morao da objasnjavam kada si ovde dosao juce i napisao 6 poruka... Mozda si ti bas poslat od strane soloumi hostinga da izmisljas hladnu vodu?

Sto se tice email, rekao sam sta sam imao, da je coveku stigla poruka sa [email protected] pa i da razumem ali gmx ... mislim smesno, pored toga mislim da je to nemacki servis, a ja nemacki ne pricam ali nije bitno, ko hoce da razume, taj ce razumeti, ko nece, daj ce i dalje terati po svom, sto je i logicno :)
[ broker @ 03.09.2005. 01:31 ] @
Je l' vi to najavljujete univerzalno izvlacenje za spamere: "Nisam to ja poslao, a ko je, ne znam, majke mi." :)


Cujte, kada neko izlepi plakate po gradu pa opstinari posle moraju da ih uklanjaju, oni lepo naplate i stetu i uklanjanje i kaznu onome koje na tim plakatima reklamiran i ne smaraju se da jure ko je stvarno lepio plakate. Isto, kada neko automobilom napravi prekrsaj pa pobegne sa mesta prekrsaja ili iz nekog drugog razloga ne moze da se utvrdi ko je nacinio prekrsaj, policija lepo kazni vlasnika vozila...

Pa sad vi terajte kako hocete.

Sto se tice arhive spama, sadrzi ona i mnogo starije spamove od Dunex-a. S obzirom da sam ja dugo gidina aktivan u suzbijanju spama, ne vidim zasto bi ikome bilo cudno sto imam takvu arhivu. Ona je ne jednom bila od velike koristi, a ubuduce ce tek biti. Ima tu vrlo zanimljivih imena, a neke spamere ja zanimljvo pratiti kako vremenom menjaju taktike i uporno smisljaju prevare ne bi li se nekako ovajdili o naivce.

Citat:
Bhamby: @broker:

Kako da se rešim ovog spamera http://www.elitesecurity.org/tema/130407-Spamer-triper


Meni su odgovorili da su identifikovali korisnika i da ce preduzeti mere.
U tim slucajevima, resenje je spamcop i slicni servisi koji blokiraju IP adrese provajdera koji ne sprecavaju spamovanje svojih korisnika. To obicno da rezultate.

Ja to resavam tako sto svi mail erveri koji su pod mojom kontrolom a i mail severi drugih admina koji se bave problemom spama, blokiraju svaki email koji dolazi sa IP-a koji su spam friendly, ili ako na neki drugi nacin ukljuce okidac za spam (recimo sto mail po sadrzaju odgovara nekom ranijem spamu iz baze, kao sto su recimo ovi spamovi Soloymi i Dunex), a spameri i administratori servera sa kojih je spam stigao automatski bivaju obavesteni o incidentu. Ima velikog efekta.
[ NenadS @ 03.09.2005. 01:39 ] @
Ajde molim te objavi sve te "spam" poruke od dunex-a, eto zivo me zanima sta smo mi to sve nekada radili, jer ne zelim da zivim u neznanju...

Eto imas moje odobrenje da javno objavis navodno dunex-ove spam poruke u ovoj temi.

Hvala
[ CLUB @ 03.09.2005. 01:43 ] @
jesu provalili ovog zmaja cime se uopste bavi???????

http://www.elitesecurity.org/tema/130407-Spamer-triper
[ broker @ 03.09.2005. 01:47 ] @
Citat:
NenadS: Eto imas moje odobrenje da javno objavis navodno dunex-ove spam poruke u ovoj temi.


Hvala, ali tvoje odobrenje mi nije potrebno. Prikupljene podatke o spamerima objavljujem kada smatram da za tim ima potrebe i u meri koja je dovoljna.
[ NenadS @ 03.09.2005. 01:53 ] @
Kada budes javno objavio te poruke koje imas, onda mozes nesto o njima i da pricas, ovako mogu sa pravom da mislim da lupas gluposti jer ti je dosadno i nemas pametnija poslao.

Eto, ja imam tvoje spam poruke koji si ti slao nekog tvog naloga uzice.net ali iz odredjenih razloga ne zelim da ih objavim javno... a ti mi sad dokazi da ja lazem...

Pozdrav ;)
[ Bhamby @ 03.09.2005. 01:54 ] @
Citat:
jesu provalili ovog zmaja cime se uopste bavi???????


Hoćeš da ti pošaljem jednu njegovu poruku - da ga ne reklamiram javno

[ Bhamby @ 03.09.2005. 02:48 ] @
Citat:
Meni su odgovorili da su identifikovali korisnika i da ce preduzeti mere.
U tim slucajevima, resenje je spamcop i slicni servisi koji blokiraju IP adrese provajdera koji ne sprecavaju spamovanje svojih korisnika. To obicno da rezultate.


@broker:

Sad si me zainteresovao. Uopšte nije naivan. Evo nekih zaglavlja njegovih poruka (onih koje nisam obrisao).
Šalje sa beotel.net, CS-SBB-NET i Neobee.net

**************************

Received: for <moja@adresa>
Received: from mdm-84-17.beotel.net [195.252.84.17] by SezamPro with SMTP on Thu, 1 Sep
2005 18:18:49 +0200
Reply-To: [email protected]
From: Halo, Molim<[email protected]>
Subject: Jeftino. Panasonic Bezicni Telefon sa IDentifikacijom
Date: Thu, 1 Sep 2005 18:17:51 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_0035_01C2A9A6.60CFFC22"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000
**********************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [195.252.85.231] [195.252.85.231] by SezamPro with SMTP on Sat, 27 Aug
2005 18:39:20 +0200
Reply-To: [email protected]
From: Kupi Me<[email protected]>
Subject: spam: Gledam Slusam Surfujem BESPLATNO
Date: Sat, 27 Aug 2005 18:38:40 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00ED_01C2A9A6.0179FC7E"
X-Priority: 5
X-MSMail-Priority: Low
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000
X-tis-spam: =?us-ascii?B?c2NvcmU9Ni41MDAwMCAoMTExNjAxLDExMTYw?=
=?us-ascii?B?MywxMTE2MDgsMTExNjEwLDEzOTcwNCwxMjE2MTIsMTEwNTk2LDE4?=
=?us-ascii?B?ODAxMiwxODgwMjgsMTg4MDAxLDExNDMwNywxODgwMDksMTExNjA1?=
=?us-ascii?B?LDExMzAyMywxMTE2MDQsMTExNjAwKQ==?=
**********************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [195.252.85.201] [195.252.85.201] by SezamPro with SMTP on Wed, 17 Aug
2005 03:20:52 +0200
Reply-To: <[email protected]>
From: "SAMSUNG" <[email protected]>
Subject: Kupi BRE Da Valja
Date: Wed, 17 Aug 2005 03:20:05 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00DD_01C2AA85.265FEBF2"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2800.1081
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1081
************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from postpaid_6-ip-80_74_162_6.dialup.neobee.net [80.74.162.6] by SezamPro
with SMTP on Wed, 27 Jul 2005 20:08:21 +0200
Reply-To: [email protected]
From: HDD COOLER<[email protected]>
Subject: Vasem Hard Disku Je Potrebno Hladjenje HITNO.
Date: Wed, 27 Jul 2005 20:07:15 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_010D_01C2AA85.2FEBC11A"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2800.1081
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1081
************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [82.117.205.246] [82.117.205.246] by SezamPro with SMTP on Sun, 24 Jul
2005 23:03:35 +0200
Reply-To: [email protected]
From: STRONG DVD DivX<[email protected]>
Subject: Nova VERZIJA sa Novim Kodecima i SRPSKIM TITLOM
Date: Sun, 24 Jul 2005 23:02:33 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_0101_01C2AA85.67F553FE"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2800.1081
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2800.1081
************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [82.117.205.246] [82.117.205.246] by SezamPro with SMTP on Wed, 20 Jul
2005 05:02:34 +0200
Reply-To: [email protected]
From: TORBE<[email protected]>
Subject: Protivne Cene. Torbe za NoteBook Racunare i Kamere.
Date: Wed, 20 Jul 2005 05:01:40 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00D8_01C2A75B.048B4294"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 5.50.4522.1200
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4522.1200
************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [195.252.85.210] [195.252.85.210] by SezamPro with SMTP on Sun, 3 Jul
2005 17:06:05 +0200
Reply-To: [email protected]
From: USB HUB 2.0<[email protected]>
Subject: Evo Resenja !!! za Dodatne USB Prikljucke
Date: Sun, 3 Jul 2005 17:06:59 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00BE_01C2A75B.14A7FEFE"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 5.50.4522.1200
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4522.1200
*************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from mdm-84-139.beotel.net [195.252.84.139] by SezamPro with SMTP on Sat, 2
Jul 2005 22:17:49 +0200
Reply-To: [email protected]
From: Yakumo<[email protected]>
Subject: Mnogo Dobar Digitalac 8x OPTICKI ZOOM 4.1MegaPixela CCD
Date: Sat, 2 Jul 2005 22:18:42 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00D2_01C2A75B.37EE0C9E"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 5.50.4522.1200
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4522.1200
************************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from mdm-84-66.beotel.net [195.252.84.66] by SezamPro with SMTP on Wed, 29 Jun
2005 06:17:27 +0200
Reply-To: [email protected]
From: Yakumo<[email protected]>
Subject: Dobra a Jeftina Digitalna DivX Kamera
Date: Wed, 29 Jun 2005 06:18:09 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_0006_01C2A75B.3DFB8E40"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 5.50.4522.1200
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4522.1200
**********************************************************************
Received: for <moja@adresa>
Received: from [195.252.85.199] [195.252.85.199] by SezamPro with SMTP on Tue, 28 Jun
2005 04:37:11 +0200
Reply-To: [email protected]
From: BEZICNE SLUSALICE<[email protected]>
Subject: 00-24 Samo Za Tvoje Usi
Date: Tue, 28 Jun 2005 04:37:57 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
boundary="----=_NextPart_000_00BC_01C2A75B.540E5ED0"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 5.50.4522.1200
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4522.1200
***********************************************************************

[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 03.09.2005. u 03:51 GMT+1]
[ broker @ 03.09.2005. 02:50 ] @
Nenade, procitaj ovu temu od pocetka. Bice da si nesto "propustio".
[ broker @ 03.09.2005. 02:54 ] @
Bhamby, sad ti je jasno zasto je dobro cuvati spam u arhivi. Taj tvoj spamer se time bavi odavno. Kako mu zatvorimo pristup na jednog provajdera on prelazi na sledeceg i sve tako u krug. Taj je vec bolesnik, cim ga ne mrzi da se masira za nikakvu korist.
[ NenadS @ 03.09.2005. 16:26 ] @
Dobio sam jednu informaciju posle koje mi nista ali nista vise ne cudi...

CLUB drzi sajt www.lesijebe.com koji se hostuje kod Soloymi ... http://www.whois.sc/lesijebe.com

Jedna 'ozbiljna' hosting firma da hostuje takav sajt... nemam reci...
[ Bhamby @ 03.09.2005. 19:41 ] @
Av! Av!
[ pajaja @ 03.09.2005. 19:50 ] @

kakve veze ima ko je njima klijent sa spamom ??

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 03.09.2005. u 20:57 GMT+1]
[ ivs @ 03.09.2005. 20:54 ] @
Mene samo cudi sta normalni (Nenad) ljudi traze na takvim sajtovima? Pozdavi Lesi! "Navodno informacija"!

[Ovu poruku je menjao ivs dana 03.09.2005. u 22:07 GMT+1]
[ ivs @ 03.09.2005. 21:05 ] @
Posto smo ustanovili da si ti vec stari spamer ne bi me zacudilo ni da si ti slao spamove umesto nas.
Naravno u cilju da unistis konkurenciju, kako bi nasi serveri dospeli na crnu listu.

[Ovu poruku je menjao ivs dana 03.09.2005. u 22:08 GMT+1]
[ NenadS @ 03.09.2005. 21:36 ] @
Naravno, ja nemam pametnija posla nego da reklamiram soloymi hosting :) ta ti je stvarno dobra :))

Sta trazim ja takvom sajtu? Ja nista ali dobio sam informaciju, pa je red da je objasnim... jer ne vidim razlog da to precutim.

Samo vi uzivajte u vasim lesi sajtovima i pozdravite ivanu i maju... valjda se tako zovu :)
[ NenadS @ 03.09.2005. 21:38 ] @
Citat:
ivs: Mene samo cudi sta normalni (Nenad) ljudi traze na takvim sajtovima? Pozdavi Lesi! "Navodno informacija"!

[Ovu poruku je menjao ivs dana 03.09.2005. u 22:07 GMT+1]
Ja pa da sam na tvom nesto zatvorio formatirao bih hdd na server istog sekunda nego da prihvatim hosting jednog takvog sajta ali tebi to ocigledno ne smeta jer je izgleda novac vredniji od casti :)
[ CLUB @ 03.09.2005. 21:47 ] @
e veseli Nenade sta tebe briga ko gde i kakve sajtove stavlja po serverima
radi ti na tvom losem pa ti ljudi nece bezati na druge...
zabadas nos u tudje stvari pa ti djavo kriv

ovde si rekao da nisi sa ovom pricom krenuo radi reklame a direktno pred
svima optuzujes soloymi kako oni kace ovakav ili onakav sajt kako
bi im naudio

ocajnicki pokusaj da zadrzis ljude koji su poceli da ti se osipaju i furaju na druge servere

A ako imas nesto protiv nekoga licno ili necijeg sajta otvori novu temu o tome nemoj skretati sa teme ovde kada su ljudi uvideli da im teme o pojedinim stvarima postavljaju kreatori istih



jedinica kako rekoh ca kolicinu sepma

1 N E N A D

[ NenadS @ 03.09.2005. 22:00 ] @
Za sve su krivi moderator(i) ovog foruma... Ja sam dobio tu poruku i postavio je sa pitanjem da li je spam ili greska... i onda se neko nasao pametan da postavi poruku koju je sada znam ko poslao njemu sa ciljem da naskodi meni? Zasto lepo nije otvorio novu temu u kojoj bi se pricalo o tome da li je dunex spamovao ili ne.

Sto se korisnika tice i odlazenja istih, ja ih hvala Bogu imam dovoljno i svakim danom ih je sve vise i vise, tako da nemam nikakvih problema te vrste i nisam ih imao. Sve to govori jos jedna tema koju je neko ko bi zeleo da postane moj korisnik postavio i delu za provajdere, tako da ja zaista ne moram nista da pricam, samo radim svoj posao i pruzam ljudima uslugu koju su platili.

Nisam zele da objavim taj tvoj sajt ali eto, tako si se ponasao u predhodnim porukama, pa sam ti samo uzvratio i nista vise.

Ukoliko neko uopste od moderatora pravi ovaj forum, mogao bi da pobrise sve poruke ili neka napravi dve teme u kojima cemo pricati, jer ova diskusija vise ne vodi nicemu...
[ _Punisher_ @ 03.09.2005. 22:19 ] @
AV,AV,AV,AV

E nenade crni nenade

Nakon ovoga mislim da si ti taj posaljioc
Citat:
Sto se korisnika tice i odlazenja istih, ja ih hvala Bogu imam dovoljno i svakim danom ih je sve vise i vise,


Da samo ti je "malo" krivo sto je on sakupio veci broj korisnika za 2 meseca nego ti za 2 godine.


Sto se tice moderatora predlazem da ako rade nesto da ne brisu vec da zakljucaju temu jet ima ovde zanimljivih stvari ;-)
[ NenadS @ 03.09.2005. 22:33 ] @
Nemam ja nista protiv toga da ima on i 1000 puta vise korisnika od mene za dan, a ne za par meseci, samo sto vi to ne shvatate, a to je vas problem...

Ja sam tu poruku dobio na email svog privatnog sajta, a kao sto se na pocetku vidi, jos neko je dobio taj mail...

Evo vam i header pa nadjite ko to spamuje i rusi ugled soloymi hostingu, nemam nista protiv toga

Citat:
Return-Path: <[email protected]>
Received: from dunex.dunex.org (root@localhost)
by techforum.co.yu (8.11.6/8.11.6) with ESMTP id j7UK2sr32630
for <[email protected]>; Tue, 30 Aug 2005 22:02:54 +0200
X-ClientAddr: 213.244.208.134
Received: from mail.com ([213.244.208.134])
by dunex.dunex.org (8.11.6/8.11.6) with SMTP id j7UK2ot32622
for <[email protected]>; Tue, 30 Aug 2005 22:02:51 +0200
Message-Id: <[email protected]>
Reply-To: <[email protected]>
From: "Milance" <[email protected]>
Subject: resih ti problem hostinga
Date: Tue, 30 Aug 2005 22:01:09 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/html;
charset="Windows-1251"
Content-Transfer-Encoding: 7bit
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000
Status:
[ _Punisher_ @ 03.09.2005. 22:37 ] @
Resavali gmail ovakve probleme ako se posalje poruka za abuse?
[ CLUB @ 03.09.2005. 22:40 ] @
nenade nije frka mozes i ostale moje sajtove da objavis ne potresam se zbog toga to je samo tvoja slika da si ti taj koji kad nema odgovor poteze za niskim udarcima no nebitno znas koliko si me pogodilo haha

izgleda je tebi stvarno krivo sko postoje kvalitetniji i bolji od tebe

treba da se radujes jakoj konkurenciji to mozda i tebe natera da budes bolji

a o spamu mislim da vise netreba da pricas pocni polako sada da olajavas ko kakav sajt ima a mogu ti i ja preneti neku pricu iz komsiluka pa ti zapocni temu:)))))

da jesi znao da je kusta nastavio snimanje u americi haha




samo ti pominji sajtove ovde pa posle reci da nisi spamer

evo upravo si preko ovog foruma sirio spam za mene hvala

[Ovu poruku je menjao CLUB dana 03.09.2005. u 23:42 GMT+1]
[ NenadS @ 03.09.2005. 22:40 ] @
Moze da se pokusa mada ne verujem, ja sam jednom poslao abuse na yahoo i dobio odgovor da ne razumeju jezik kojim je mail napisan... tako da od toga nista nije bilo, a ko je i sta spamovao ne mogu da se setim.
[ NenadS @ 03.09.2005. 22:45 ] @
O tome da li su moji korisnici zadovoljni ili ne, mozete procitati sad u 2 teme, a iz dosadasnjeg citanja znam da se uglavnom javljaju oni koji zele da izraze svoje negodovanje prema necijim uslugama koje placaju ali ovo nije slucaj.

http://www.elitesecurity.org/t...i-neko-koristi-DuNeX-i-hosting
http://www.elitesecurity.org/t...neko-koristio-Dunex-ov-hosting

Hvala
[ CLUB @ 03.09.2005. 23:03 ] @
haha sto si poslao ekipu da te hvali klaaaaasican spemeski fazon

Nenade Nenade

ja sam za to da se otvori tema hvale, pohvale, i sve ostalo sto mozete uraditi za mene a da se nezove spam
[ NenadS @ 03.09.2005. 23:07 ] @
Ok, moja raspava sa vama se ovde zavrsava, a vama bi bilo bolje da potrazite pomoc psihijatra ili nekog drugog lekara i tako pokusate da izlecite te vase bolesne umove.

Pozdrav svima
[ CLUB @ 03.09.2005. 23:16 ] @
Ok pozdrav spameru pa svrati kadkad:)
na nam udelis neku lekciju sta se sme a sta ne
[ Bhamby @ 03.09.2005. 23:35 ] @
Citat:
ja sam za to da se otvori tema hvale, pohvale, i sve ostalo sto mozete uraditi za mene a da se nezove spam


Av! Av!

[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 04.09.2005. u 00:43 GMT+1]
[ Car Dusan - Silni @ 04.09.2005. 00:12 ] @
Nisam imao nameru da se oglasavam ovde posto sam suvlasnik DuNeX-a a i Nenadu sam pricao da se ne nastavlja sa budalama, al ne mogu da citam vise budalestine i da cutim....

Sad i znam sto ovamo dolazim samo kad mi neko da neki "zanimljiv" link da pogledam.
Ovako dobar i ovako jak forum, a pun bolesnika (cast izuzetcima).

E moj CLUB(za umne bolesnike najverovatnije), nek oni imaju, sto kaze Nenad, i milion korisnika dnevno a ne za dva meseca vise od dunexa za dve godine, sto samo znaci da oni gledaju samo na pare i nista drugo. Dunex ipak ima taj luksuz da bira korisnike i sam odlucuje kome ce da proda hosting. Jos niko sa Dunexa nije otiso zato sto mu sajt nije radio ili sto je imao bilo kakvih problema i sa podrskom i sa bilo cime.
Ocigledno si ti jedan od onih kojima je Dunex odbio usluge pa ti je sad krivo, drugo nesto ne mogu da zamislim da je u pitanju :)

Kao sto sam reko na pocetku, nisam postovao godinama na ovom sajtu, ali nisam mogo vise da citam idiotizam i morao sam jednostavno da napisem sto mi je lezalo na dusi tako da se sad opet povlacim i ko zna kad cu se opet oglasiti..... a mozda me opet i navuce neki umni bolesnik, ko ce ga znati......

Pozdrav svima, a av-av nekima ;)

[Ovu poruku je menjao Car Dusan - Silni dana 04.09.2005. u 01:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Car Dusan - Silni dana 04.09.2005. u 01:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Car Dusan - Silni dana 04.09.2005. u 04:24 GMT+1]
[ MicrosoftCorporation @ 04.09.2005. 00:16 ] @
Upravo sam trazio ali izgleda da je obrisana jedna tema slicna ovoj. Sta da kazem iz ovog je ocigledno - bezite ljudi od domacih hostinga. Sve je to u principu igrala se deca hostinga :) Mozda i ima dobrih ali ja ne znam za njih.
Posto je tema koju sam trazio obrisana evo vam jedna slicna koja je ostala:

http://www.elitesecurity.org/tema/33077/0#225961

A moderatori bolje da zakljucaju ovo ili mi se cini da namerno pustaju predstavnike dve suparnicke "kompanije" da se sto vise izblamiraju.
[ cbbj @ 04.09.2005. 01:35 ] @
Ti mozda ne znas dobre domace hostinge, ali ja ih znam. I znam osobu koja odgovorno, posteno, pametno, casno i moralno obavlja svoj posao. I znam da svi oni kojima sam preporucio tu kompaniju i hosting imaju samo reci hvale i za uslugu i za tu osobu. Kompanija se zove Dunex, a opisani covek je Nenad S(trainovic). A to sto ce se medju vama raznima uvek naci tih koji ce da ga proglasavaju za ovo ili ono, to samo moze da bude smesno. Jer nacin na koji taj covek vredno posluje na kraju ce dati rezultata, pa makar njegova "konkurencija" brojala sto puta vise korisnika. Prave vrednosti opstace i ostace, a sve drugo ce se srusiti. Mislim da je time sve sasvim dovoljno receno.

Zalim sto moram na ovakve poruke da odgovaram i ja. Uzdrzavam se da ucestvujem u stvarima gde ste znalci, jer nisam informaticar. Ali od pre dve godine primecujem trend ludila i budalastina koji, vidim, ne zaobilazi sasvim normalne ljude. Stoga sam i ja iscitao ovu nit (litaniju) besmislica i normalnom coveku to samo moze da se smuci. No, kao sto sam rekao, ja znam dobar domaci hosting i znam ko kako i koliko radi. I do poslednjeg trenutka ostajem uz ono sto je proverena vrednost, kvalitet i vrlina! A vi: spamujte, postavljajte glupe sajtove sa lesijem, lajte, izivljavajte se i pucajte od muke, jer na kraju krajeva samo ono sto vredi opstace!
[ pajaja @ 04.09.2005. 10:45 ] @
Sta je ovo? Solojmi vs Durex ? [izmislili su kondome za pse :D ima tema u MZ]
naziv teme nema veze sa ovim, pitanje je o spamu a ne ko ima veci broj korisnika i ciji su zadovoljni, ko bira klijente i ostala reklamiranja ovde...
samo je problem sto niko od nadleznih ne gleda ovo cudo...

Mozda on casno obavlja svoj posao i mozda mu je dobar hosting i mozda je i dobar covek, ali je njegova firma [verovatno] uradila ono na sta se sad on zali da je [verovatno] uradila njemu suparnicka firma...
[ _Punisher_ @ 04.09.2005. 11:53 ] @
Citat:
A vi: spamujte, postavljajte glupe sajtove sa lesijem, lajte, izivljavajte se i pucajte od muke,


Spamer si ti.Gle koliki post nevezan za temu.Cista reklama za Dunex ceo tvoj post.Link za lesi sajt je ostavio NenadS tvoj gazda :)


Citat:
jer na kraju krajeva samo ono sto vredi opstace!


Slazem se

Citat:
Dunex ipak ima taj luksuz da bira korisnike i sam odlucuje kome ce da proda hosting.


No comment


Moderatori zakljucajte ovu temu jer nema vise ni jedne doticne stavke sa pocetkom.
[ Arsenko @ 10.09.2005. 20:03 ] @
Kakvo vreme dolazi, hostinzi koji ne dopushtaju spam ce imati sve manje posla.....
[ Arsenko @ 10.09.2005. 20:04 ] @
Da,da,zbog chasti
[ wOOzy @ 16.09.2005. 17:12 ] @
Citat:
Dunex ipak ima taj luksuz da bira korisnike i sam odlucuje kome ce da proda hosting.

Napaljeni gastarbajter :)
[ Winux @ 17.03.2006. 13:38 ] @
Dobar dan ja sam ovde novi :)

Juce sam nesto malo procitao o tim racunarima i stigao sam do lekcije Spam.

Kazu da je to ponegde zakonom zabranjeno i da su propisane poprilicno velike kazne za to.

Jos nesto sam saznao, citajuci tako po netu, da vecina antispam resenja radi na sledeci nacin.
Ukoliko je detektovana poruka koja se karakterise kao spem, a u njoj se (gle cuda) nalazi neki link, antivirusne i anti spem kompanije na osnovu linka vrse istragu. Ukoliko se na istoj IP adresi nalazi jos website-ova koji su registrovani na istog vlasnika i oni se dodaju na black listu. Tacnije sve poruke koje sadrze linkove ka ostalim sajtovima na tom serveru su takodje automatski zaustavljene.

Sta ovo znaci?

Ukoliko veliki broj korisnika dobije istu spam poruku na primer tipa:

From:ivka [[email protected]]
Subject:Pozdrav od ivke i jece
Data:
Cao svima evo nas opet
dajemo vam besplatnu sifru promotivni period 1 mesec www.surfingfanclub.com za godinu dana sajt je skupio ogroman broj clanova iz cele srbije upoznavanje,druzenje,brak,avantura,sex

Pridruzite nam se i pretrazujte veliku bazu clanova iz srbije i celoga sveta

Promotivna sifra za ulazak na www.surfingfanclub.com i besplatno koriscenje sajta je: surf22

Pridruzite nam se cmok!!!
---------------------------------------------------
END of message

I ako je recimo sajt www.surfingfanclub.com registrovan na recimo Petra petrovica i hipoteticki se nalazi na IP adresi 72.36.240.74

Tada anti spam kompanija shvati da mozda postoji jos recimo 62 druga domena registrovana na tom serveru, recimo www.zitopromet.com i primeti da je slucajno i za njega vlasnik gospodin Petar

Onda kao zakljucak kaze:

svi domeni registrovani na Petra su SPAMERI

I to je to, ma odakle poruka stizala ako link sadrzan u njoj vodi ka tim sajtovima => DELETE :)

Fala bogu moj server ovako radi

Naravno sada je na kompanijama da odluce da li zele da hostuju svoje website-ove na ovakvim serverima ili ne.
Moj zakljucak je jedino da ce vise korisnika moci da pogleda njihov sajt ukoliko se on nalazi na legitimnim serverima i ukoliko email domen nije na black listama.

Nadam se da nisam nikog uvredio ili nesto slicno, nije mi to bila namera.
Hteo sam samo malo da se nasalim.

Hvala na vremenu potrosenom da ovo procitate.

Winux
[ Bloodbath @ 06.10.2006. 16:39 ] @

'Ajde obrishite ovu temu... Ochigledno je da ovaj NenadS ubija konkurenciju. Soloymi je sasvim pristojan hosting..Mislim ne podrzavam reklamiranje na taj nachin, ali mislim 1-2 mail-a nije nishta, koliko vam stize od onih pornicara?Gore je NenadS ovo sto ti radis nego sto je radio Soloymi. I jel' ok da ceo Dunex pukne i bude fazon "uuups, j*bi ga...To je kapiram ok, jel'?

Nemojte da se palite ako ne znate da radite ili nemate volje. I nemojte da budete chobani i radite ovakve stvari.


Pozdrav.



[ cbbj @ 06.10.2006. 22:43 ] @
Heh, otkud sad pa tebe, nestaneš pa izroniš ni otkuda. Samo bih da kažem da je ova tema prastara a da "ovaj NenadS" je jedan odličan radnik i čovek, te se o njemu, i pored svih njegovih grešaka mora govoriti sa dužnim poštovanjem. A tema je prastara i svakako je treba obrisati.

Pozdrav,
Sasha1
[ inodius @ 07.10.2006. 19:13 ] @
Citat:
Bloodbath: 'Ajde obrishite ovu temu... Ochigledno je da ovaj NenadS ubija konkurenciju. Soloymi je sasvim pristojan hosting..

Pa ne bih se bas slozio sa tim...

Citat:
Bloodbath:Mislim ne podrzavam reklamiranje na taj nachin, ali mislim 1-2 mail-a nije nishta, koliko vam stize od onih pornicara?
Kojih "pornicara", jel mislis na Soloymi, posto se vecina domacih porno sajtova hostuje kod njih, tacnije mislim da su neki cak i njihovi sajtovi... Tako da sam Soloymi nekako omrzao od njihovog starta... spam, porno, spam, porno, soloymi... :) ne vidim nista pristojno u vezi sa njima...

[ _Punisher_ @ 08.10.2006. 23:19 ] @
Tema je stara sada vec godinu dana

Sta je bilo nenade, puko biznis pa moras opet sebi marketing da uradis?

Vise puta sam koristio usluge soloymija i koristicu ih i dalje.
Ne zelim da prozivam druge hosting "kompanije" kod nas ali normalno je da kada neko ima 500-600 sajtova da ne moze sve da drzi pod okom.Cudna stvar je sto ne dobijam domaceg spama uopste vec samo ona sranja za viagru i pilule.
Mozda sam imun na to :D

Kad pomenu porno sajtove,pa verovatno ih ima dosta tamo jer je dobar odnos cene i onoga sto dobijas.

Ni ja nebi brisao temu vec bi je zakljucao!

p.s.Kolko sam ja upoznat soloymi nema u vlasnistvu porno sajtove

EDIT
Winux pomenuo si svoj server.Mislis na nspoint?Recimi koliko sajtova imas?8-10?
[ MicrosoftCorporation @ 11.11.2006. 23:19 ] @
Citat:
_Punisher_:

p.s.Kolko sam ja upoznat soloymi nema u vlasnistvu porno sajtove



Ocigledno si lose upoznat. Imaju ih i to vise komada i neverovatno su bezobrazni Spameri. Alo bre stvarno ste preterali malo malo pa mi pise neka Bilja, Mira, Sladja, Jaca itd... Ali lepo sacuvao sam ja sve te mailove i sve sajtove koji se reklamiraju, pa cemo uskoro da vidimo funkcionise li zakon u ovoj drzavi ...
[ _Punisher_ @ 12.11.2006. 10:30 ] @
daj pastuj ih ovde
[ MicrosoftCorporation @ 12.11.2006. 12:33 ] @
da, kako da ne, jos i da ih reklamiram...
[ _Punisher_ @ 12.11.2006. 15:57 ] @
Ja ti trazim dokaz,adresu zamaskiraj promeni ili sta vec oces
[ nindza@ @ 02.12.2006. 16:20 ] @
Ja sam promenio preko 10-tak housting provejdera, niti sam bio cuo za Soloymi niti sa Dunex jer su to domaci Hosteri.
Vidim da posle godinu dana rasprave, Dunex je propao a Soloymi je i dalje radi.
Pre par mesece sam zakupio paket radi probe kod Soloymi-a, i imam sledece misljenje:


************************************************
Kao Hoster je Ok nemam zamerki.
Sto se tice tehnicke podrske 24h resavaju najbrze sto je moguce.
Sto se tice cena to se nikada ne gleda.
************************************************

Sad sto se tice spama ili bilo sta vezano za Soloymi nikada nista nije poslao.

Da ne ispadne da hvalim Soloymi a napadam Dunex vidite sami.

Soloymi --> www.soloymi.com i dalje radi

Dunex --> www.dunex.org prestali su sa radom (PROPALI)

Pozz
[ milos036 @ 08.12.2006. 22:10 ] @
Spam hosting provajder, zaobidjite ga u najsirem krugu!
[ nindza@ @ 09.12.2006. 12:21 ] @
Citat:
milos036: Spam hosting provajder, zaobidjite ga u najsirem krugu!


??????????????
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.12.2006. 11:24 ] @
Citat:
nindza@: ??????????????


hehe, sta ti nije jasno?

Sve je kristalno jasno!
Citat:
milos036: Spam hosting provajder, zaobidjite ga u najsirem krugu!


Sto je, je!!