[ kuzman @ 03.09.2005. 14:07 ] @
zelim znati sve o uzgoju sampinjona sta je potrebno od uslova neka posebna oprema cenovnici materija za proizvodnju sve?
[ salemfk @ 13.09.2005. 14:57 ] @
B92 je u saradnji sa firmom Euro Kompost izdao jednu kasetu na tu temu!


http://www.eurokompost.co.yu/Publikacije.htm
[ simonzec @ 15.09.2005. 22:40 ] @
nisam gledao doticnu kasetu ali sam bio kod ljudi koji proizvode doticnu pecurku! mogu reci samo da za pocetak i nije potrebna neka nauka! ja sam mislio kad sam gledao o nekim proizvodjacima da je to neko ludilo ,da to treba para ,znanja ko pleve itd,a ono kad sam video uzivo... bruka...
[ salemfk @ 16.09.2005. 07:38 ] @
Sve zavisi koliko srece imas. Moj gazada je u podrumu takodje gajio sampinjone na priucen i inprovizovan nacin. I sve je lepo islo dok nije pukao za samo 2 ture.I bio finansijski onemogucen da nastavi dalje.
Problem sampinjona je sto su veoma osteljivi, napadaju ih razne bolesti. Tako da moras da budes veoma oprezan, tj. posao je isplatljiv ali i dosta rizican ako se krece sa malo para i znanja.
Moj ti je savet obidji neku firmu koja proizvodi kompost, mozes onu pomenutu u predhodnom postu jer je sigurno dobra. I siguran sam da ce ti objasniti sve pojedinosti.
Po nekom iskustvu izbegni oglase u kojima ljudi nude otkup ako od njih kupujes kompost, cesto se desava da taj kompost nista ne vredi i ima u sebi miceliju loseg kvaliteta.
Javi do kojih si ti saznjanja dosao.
[ Milos niks @ 22.09.2005. 22:55 ] @
ja sam pre x godina gajio bukovace i krenuo sam sa njima iz razloga koja salemfk navodi i koji su tacni , i sa bukavacama nisam nesto imao uspeha iako su lakse za gajenje sampinjona . sta mogu da ti preporucim , ako vec hoces da gajis izguraj 2-3 ture bez nekog velikog ulaganja ( malo vreca ) , kupuj micelijum od onoga ko pravi ako treba naruci direktno za sebe pa cekaj malo ( recimo od agroekonomika ) - nikako od posrednika .. sto se tice cene , pa to vidi sam koliko kosta stajnjak i vrece , to je smesno najvise kosta seme i proces proizvodnje . Inace o sampinjonima imam lose misljenje ... prljave mnogo ...


poz.

[ Carobnjacic @ 11.10.2005. 19:02 ] @
Da li neko zna gde bi u Nisu i okolini mogao da kupim micelijum bukovace?
[ vladaq @ 28.06.2006. 22:47 ] @
Da li neko zna ko otkupljuje sampinjone neki broj telefona ili ime neke firme koja to radi kao i otkup drugih vrsta gljiva?

[ zarko71 @ 18.01.2011. 09:46 ] @
Zasto nece da radi ovaj mail odnosno stranica:
http://www.eurokompost.co.yu/Publikacije.htm
HITNO!!!
[ acatheking @ 18.01.2011. 10:06 ] @
Zato sto je .yu domen umro jos prosle godine ...
[ donmarkone @ 04.03.2012. 18:31 ] @
Da li ima dobre duse koja se bavi ovim poslom i koja je voljna da mi odgovori na par pitanja :)?

Unapred zahvalan