[ kristian! @ 04.09.2005. 23:35 ] @
Pozdrav,

Moram za seminarski da napisem nesto o ovoj temi "Fuzzy tehnologija i baze podataka" trazio sam po netu ali slabo, posto sam i ovako slabo upoznat sa tematikom nisam siguran sta trazim jedno je siguran dosta pretraga je vodilo do FSQL - a.

Da li neko ima neke linkove za .doc, .pdf..... sa ovom tematikom.

Hvala
[ cedomir @ 07.09.2005. 14:51 ] @
Pozdrav,

O samom faziju imam literature ali o primeni u bazama ne. Taj FSQL ima primenu samo u ORACLE-u (ispravite me ako gresim) sto i nije bas zgodno za eksperimentisanje.

Jesi li siguran da ti treba bas alat za praktican projekat? Na netu ima bas dosta toga o samom konceptu a o primeni nisam dovoljno video.
[ NrmMyth @ 07.09.2005. 18:46 ] @
Jeli ti ovo pomaze.
[url]http://www.core-dump.com.hr/index.pl?lastnode_id=332&node_id=353[/url]
[ kristian! @ 07.09.2005. 19:25 ] @
hmm, gore pomenuti link mi ne pomaze,
Potrebna mi je literatura koja objasnjava fuzzy u bazama podataka, znaci jedan povrsan pogled na temu, ne i detaljna realizacija ili teorija sa mnogo fukcija i dokazivanja, vec zasto fazzy u bazama, gde je to naslo primenu sta to sve moze, koja je buducnost toga....

Pozdrav
Hvala
[ DeepInBrain @ 21.09.2005. 23:37 ] @
vidim da si zadnji put pisao 07.09. tako da ne znam da li jos uvek trazis.
Ako hoces mogu da ti dam e-address od jednog coveka kome je to posao, pa bi on mogao da te uputi na prava mesta, tj. linkove.
[ kristian! @ 15.12.2005. 20:20 ] @
Uh moze, Nikako da krenem sa ovim
[ kristian! @ 15.02.2006. 17:23 ] @
zar je moguće da niko nije imao iskustva sa ovom temom LIČNO!
[ boccakv @ 10.03.2006. 16:13 ] @
Naravno da nije,sto znaci da nece imAti :>
[ banzaiii @ 29.05.2006. 19:28 ] @

Ne znam da li je ovo još aktuelno, ali s obzirom da niko nije pomenuo data mining, pomenuću ga ja . Po mom skromnom mišljenju to je oblast gde fuzzy ima najviše potencijala (a da je u vezi sa bazama podataka).
[ nency06 @ 04.06.2008. 14:08 ] @
cao ljudi.treba mi pomoc.treba da predlozim fyzzy logicki sistem za upravljanje radom vise broja liftova u visokoj zgradi,definisem ulazne,izlazne promenjljive,i opisem mogucu implementaciju fuzzy logickog sistema.da li neko ima ideju kako bih to uradila jer ne znam sta fuzzy logika treba sve da podrazumeva i kako to treba sve da formulisem?