[ stublina @ 07.09.2005. 15:15 ] @
Pozdrav !
Zanima me dali je moguće i kako dodati određene opcije u bios ?
Kako se sam bios "piše" te dali ga je moguće bili kako reprogramirati , urediti ili izmjeniti ?
U suštini htjeo bih ako je ikako moguće napraviti neke izmjene biosa mb Foxconn 875A02
, dodati opciju da mogu zaključat AGP/PCI frequency i CPU VCore Voltage.
[ glupi @ 10.09.2005. 21:01 ] @
Ako imas opciju flashanja biosa, skini neku verziju biosa i rucno je patchaj sa zeljenim kodom, naravno samo ako znas sta tocno trebas i kako to napravit jer ovo je divlja metoda. A neka normalna metoda bi bila naci novu verziju biosa koja ima tu opciju u sebi.
[ stublina @ 13.09.2005. 03:44 ] @
"rucno je patchaj sa zeljenim kodom"

Iskreno rečeno nemam pojma o tome , ovaj bios što sad imam je najnovija verzija.
dali je to komplicirano za naučit - patchanje biosa ? Taj "kod" bi vjerojatno trebalo uzeti od neke druge jako slične ploče t.j. biosa i unjeti u moj ? Ista takva ploča samo sa 865 čipsetom ima te stvari u biosu koji je usput doslovce isti kao i moj osim što nema PAT.
Ajd malo pojasni to patchanje , s čime , kako itd...
Bilo kad , sam da mi više ko objasni oko ovog problema..
[ glupi @ 13.09.2005. 21:17 ] @
to "patchanje" bi zapravo bilo da ti dodas svoj kod u taj bios, sto bez znanja dobrog znanja asemblera i konstrukcije biosa nebi bilo moguce. Ako se dobro sjecam ovdje http://www.codebreakers-journal.com/ je bio jedan txt o award biosu i njegovom unutarnjoj organizaciji i injektanju koda sto bi tebi trebalo. Samo da bi to napravio trebat ces se pomucit.