[ Mikky @ 15.06.2001. 14:44 ] @
jel zna neko kad je prijemni na istoj
na sajtu nisam nasao tu informaciju
takodje me zanima da li je prijemni za ona 2 nova smera isti kao i za ostale smerove i u isto vreme posto sam cuo da je to nesto malo drugacije

btw ima li neko na visoj odavde sa smera nove racunarske tehnologije da nam kaze isqstva, za i protiv argumente da se odlucimo bas za to
kakva je strucnost profesora i ostalo

[Ovu poruku je menjao Mikky dana 06-15-2001 u 03:01 PM GMT]
[ Ivand @ 15.06.2001. 15:10 ] @
smer nove racunarske tehnologije je samofinansirajuci
a prijemni za njega je smesan nesto kao koliko ima kockica na slici ?
[ Mikky @ 15.06.2001. 16:02 ] @
ok znam da je finansirajuci
50k godisnje
ali gledao sam sad predmete i stvarno je odlicno
nemoras da se drndas 5 godina ko na faxu + kolko ces da padnes
nemoras da ucis gluposti koje te nezanimaju tipa ekonomika ko na fonu
[ Rodd @ 16.06.2001. 01:21 ] @
Eve me - ja sam NRT VETS i upravo "privodim kraju" prvu godinu. O NRTVETSu sam pisao (citaj: hvalio) dole u nekom od prvih postova ali evo, aj'e da jos jednom rezimiram:
-Skola je do OO opremljena i tu joj nema premca (najbolje bi ti bilo kad bi dosao na razgovor kod dise pa da te sprovedu po laboratorijama itd.)
-Odnos profesora i studentske sluzbe prema studentima je neverovatan za Srbiju (cak me nisu ni jedanput oterali u materinu, za razliku od ETF gde sam pre studirao) sto cini sve mnogo laksim.
-Plan i program je kao moderan ali sta ja da ti pricam - www.vets.bg.ac.yu. Disa skole je velika faca koja se lozi da je sto vise modernizuje i poboljsa. On nam je napricao kako je samo u intranet ulozeno 500 soma maraka i kako je plan i program napravljen po ugledu na neki engleski koledz, itd.
-Meni su mnogi SRBI govorili pre nego sto sam je upisao stvari tipa "ma to je s***** cim se placa" ali su mi je i mnogi inzinjeri predlagali, ukljucujuci neke iz inostranstva. Moj licni utisak: skola jeste laksa nego ostali tehnicki fakulteti, ali da moze da se djusne - moze, veruj mi itekako. Nazalost, mora da se uci. Meni je najvaznije da uz nju stizem i da raduckam i da izadjem i igram basket ponekad, itd.
-Rokova ima puno i redovni su (evo sad cemo izgleda imati cak i julski) sto je fenomen za Srbiju.
-Profani su uglavnom sa drugih fakulteta i ima ih dobrih ima ih i losijih ima ih i drkadzija. Vecina profana ce da ti pruzi nekoliko nacina da polozis ispit, sto je do OO jer kod nekih na tu foru mozes i lako da prodjes ako imas srece, ali ako propustis (kao npr. ja) - onda najebes i moras da se otkidas od ucenja za ispit. Ima dosta dobrih asistenata od kojih moze nesto da se nauci.
-Ribe su ocaj ali u istoj zgradi je i srednja frizerska gde ima dobrih ali su sve uglavnom silovateljke koje ce da ti dovikuju i da te vacare (pa ko voli nek izvoli )
-Jedina losa stvar, ako te interesuje nastavak studiranja, a koju sam cuo od Gojka, je da izgleda vise ne moze da se nastavi na FON (od '98 compliments by Vojislav Seselj). Pre su uglavnom svi tamo nastavljali. Koliko sam ja cuo od jednog asistenta, moze da se nastavi na ETF u Novom Sadu ali mozda i ovde u Bgdu s tim sto moras dobro da se iscimas da bi ti priznali vecinu predmeta.

I to ti je moje misljenje o mojoj skoli: meni se svidja i savrseno mi odgovara. Moze u njoj dosta i da se nauci a znam da se posle mogu dobijati lepi poslici (ako se nesto i zna, naravno). Ja se nadam samo da cu da uspem da odrzim neki bolji prosek pa da posle ove 2,5 godine (toliko traju predavanja) zapalim negde preko da dovrsim do diplome faxa.
[ Mikky @ 16.06.2001. 15:07 ] @
ovo mi fino zvuci + sto sam video predmete koji su stvarno ono sto me zanima, cak nema ni jednog koji ce da smara preterano
mislim da je ok imati par predmeta izvan struke za koju se skolujes, dobro ne sad kao na fonu da ih ima 20

e sad sve zvuci super osim toga kao sto si rekao za upis dalje, znaci ko hoce da zavrsi i fax mora da se cima do jaja
to bi bilo mnogo dobro, em imas 2 diplome em si ucio bas ono sto te zanima
meni bi super kombinacija bila otprilike to, zavrsim visu u roku sa dobrim prosekom (racunam da cu da ucim ono sto me zanima cak i vise nego sto je potrebno za fax) pa posle upisem ako je ikako moguce etf na smeru rti
to bi bio pun pogodak, samo ne znam koliko je ostvarljivo

btw jel zna neko takav slucaj, znaci sa vise na etf u bgd (ne onaj u ns)

e da jos me zanima taj prijemni, da li je on u isto vreme kad i na ostalim tehnickim faxovima ili ne
posto planiram da konkurisem i na etf i na toj nrt pa ako mi pukne etf da mogu bar to da imam
i koliko ljudi primaju na taj smer?
[ Rodd @ 16.06.2001. 16:36 ] @
Ma za prijemni ne moras da brines. Na NRTu je to neki test inteligencije plus test sklonosti rada na racunaru, cini mi se. Mislim da ces NRT moci bez frke da upises i u septembru ali ipak dobro proveri jer su prosle godine imali ogromnu navalu pa su mozda nesto promenili, mada sumnjam i mislim da nemas frke sto se toga tice.
[ m r v a @ 16.06.2001. 18:16 ] @
a na toj vetš, jel gužva na NRT smeru ??
[ Rodd @ 16.06.2001. 21:40 ] @
Bilo se upisalo ove godine jedno 120-130 ali ostalo nas je mozda 60-70. Nije guzva, opusteno je, ima svako svoj komp na vezbama i tako to...
[ Mikky @ 17.06.2001. 15:13 ] @
a jel znas kakva je mogucnost da se posle nastavi neki fax u bg......znaci isto neka informatika a ne ekonomija i sl

e a to sto je od 130 ostalo 70 .. nerazumem jel to oni sto su batalili sve to ili nije bilo mesta ili sta??

[Ovu poruku je menjao Mikky dana 06-17-2001 u 03:16 PM GMT]
[ Rodd @ 17.06.2001. 17:52 ] @
E, nekada je to bilo raj - ko nije siguran da hoce da ide do kraja on zavrsi visu skolu pa, ako mu se bas hoce fakultet, on nastavi na 3. godinu fakulteta. E, a onda su dosli Voja Seselj i kompanija koji su poceli da menjaju ta pravila.
Ja sam se samo ovlas raspitivao o tome. Meni je jedan asistent rekao da najvise njih ide na FON pa na ETF u Novom Sadu pa na ETF u Beogradu. E, sad, Gojko mi je rekao da je on pitao i da se od '98 vise ne moze na FON. Za ovo drugo verovatno moze ali uz malo muke oko priznavanja predmeta (zavisi kako je profesor koji treba da ti to prizna raspolozen tog dana, itd.). Ja se, doduse, secam da sam na ETF-u video studente koji su presli sa VETS-a... Najbolje bi ti bilo da se ti lepo raspitas i u VETS-u i na ETF-u ili gde vec zelis da nastavis. Samo imaj na umu da se svi ti truli zakoni menjaju i da ce za 2,5 godine, koliko traje VETS, vaziti ko zna sta.
Ja samo cenim da se priznaje u inostranstvu i nista drugo me ne interesuje.
[ Mikky @ 17.06.2001. 22:31 ] @
a kod nas jel se priznaje ta diploma uopste ili ono...
nelogicno mi je da se u svetu priznaje a kod nas ne

btw rekao si da radis neki poslic, jel to u vezi toga sto studiras ili nesto nevezano sa racunare
[ Rodd @ 18.06.2001. 00:12 ] @
?!? Pa, normalno da se priznaje! To je visa skola k'o i svaka druga...

Sto se mene tice, ja se honorarno bavim grafickim i web dizajnom.
[ Mikky @ 18.06.2001. 02:14 ] @
ok nisam dobro pitao
mislio sam nesto tipa koliko se priznaje

pa sigurno ce da prime nekog sa etf diplomom pre nego sa visom?
[ Rodd @ 18.06.2001. 11:28 ] @
Pa, pazi, ako na to mislis onda se ne radi o priznavanju vec o tome sta je jace. Normalno da je ETF jaci od VETS i da su fakulteti uopste jaci od visih skola. E, sad, ako mene pitas, mi se bavimo specificnom granom industrije kod koje je vrsta diplome na 16. mestu po prioritetu kod ozbiljnih poslodavaca, a zna se sta je na prvom - znanje. Firme u kojima te ne pitaju sta znas vec sta si zavrsio su trule drzavne ustanove u kojima se zaradjuje od 70 do 150 dem mesecno.
Mislim da, posto je rec o informacionoj tehnologiji, za zaposlenje necemo morati da brinemo jos duuugo, duugo, bez obzira sta zavrsili. Ako pogledas malo bolje oglase za poslove u ovoj grani, videces da svi traze 'visoku ili visu' strucnu spremu. E, sad, naravno da se slazem da je bolje imati fakultet nego visu, kao i magisterijum nego fakultet odnosno doktorat nego magisterijum, pa cu u tom duhu i sam pokusati da odem sto dalje sa obrazovanjem. Ali poenta je da smatram da ne moras da brines da sutra za tebe nece biti posla samo zato sto si zavrsio visu a ne fakultet - bice ga sigurno, a ako znas znanje, dobijaces bez problema i bolje i placenije poslove nego bilo koji 'doktor' koji je vreme provodio uceci uzaludne stvari umesto nesto prakticno primenljivo.