[ hulja @ 07.09.2005. 23:38 ] @
da li ste ga videli?strasno :)
ubedljivo najbolji ipod do danas!
apple je ponovo uspeo ne da osvezi ipod seriju nego da je znacajno usavrsi.
koliko je samo bilo komentara da ce se uspeh apple izduvati da se ipod blizi corsokaku recenzije kako je svaki novi mp3 ipod ubica (novinari malo reality check-a please).
dominacija ce izgledati potrajati mnogo duze :)
[ Liticovjesac @ 08.09.2005. 09:22 ] @
Da da , lepo izgleda. Toliko lepo da sam vec krenuo da ga narucim i onda vidim da koristi samo usb 2.0 kabl !!! E sad, kako ja to na mojim kompjuterima nemam, moze li preko obicnog usb ili samo preko dvojke?
[ SIT @ 08.09.2005. 10:35 ] @
fact 1

http://www.apple.com/ipodnano/specs.html
USB through Dock connector

fact 2
usb konektori su isti


[ Memotex @ 08.09.2005. 20:09 ] @
mislim da ce odusevljenje ipodima uopste poceti da splasnjava kako ljudima budu krenule da otkazuju baterije. em su skupe, em se tesko nalaze, em ih je tesko sam zameniti, tako da ce vecini kanta za djubre biti jedino mesto za ipod.
[ Toni @ 09.09.2005. 00:23 ] @
Citat:
Memotex: mislim da ce odusevljenje ipodima uopste poceti da splasnjava kako ljudima budu krenule da otkazuju baterije. em su skupe, em se tesko nalaze, em ih je tesko sam zameniti, tako da ce vecini kanta za djubre biti jedino mesto za ipod.


pojma nemam sta pricas
ali batterija radi odlicno a zamena uvek moze lako da se nadje i nije nesto extra skupa
http://eshop.macsales.com/shop/ipod/batteryreplacement/
[ Boe @ 09.09.2005. 01:00 ] @
@Liticovjesac
usb 1 ili 2 ti oznacava brzinu prenosa podataka. naravno da moze i usb1 jer je prikljucak isti. samo ce prenos mp3 fajlova trajati duze nego sa usb2.
[ Memotex @ 09.09.2005. 01:59 ] @
Citat:
Toni: pojma nemam sta pricas
ali batterija radi odlicno a zamena uvek moze lako da se nadje i nije nesto extra skupa
http://eshop.macsales.com/shop/ipod/batteryreplacement/


dobro, ako je tebi lako da sa dorcola kupis ovu bateriju online, i da je nekako dobijes, da li znas kako izgleda procedura zamene? to ne mozes da uradis tako sto ces da otvoris poklopac i stavis novu unutra, nego zahteva poprilicnu komplikovanu proceduru otvaranja celog uredjaja, s velikim sansama da nesto prekines, polomis, probodes i slicno...recimo, da li bi kupio mobilni koji bi kad mu ode baterija morao da vracas proizvodjacu kako bi nastavio da ga koristis? znam ja sta pricam i prosto ne mogu da verujem da toliko ljudi kupuje uredjaj koji postaje prakticno neupotrebljiv kad rikne baterija.

po meni, svaki uredjaj koji nema 'user replaceable' bateriju je teska prevara, pa kako ko voli.

[Ovu poruku je menjao Memotex dana 09.09.2005. u 03:14 GMT+1]
[ Boe @ 09.09.2005. 02:24 ] @
covjece odes jednostavno tamo gdje si kupio ipod i neka ti ljudi promjene i neces izgubiti garanciju!
[ Memotex @ 09.09.2005. 09:49 ] @
Citat:
Boe: covjece odes jednostavno tamo gdje si kupio ipod i neka ti ljudi promjene i neces izgubiti garanciju!


ovo je stvarno dobra sala. prvo, ovo je srbija, i koliko ja vidim prodavci apple uredjaja uopste nemaju rezervne baterije za ipode, a cak i da ih imaju ne bih nikome preporucio da bas na njegovom ipodu vezbaju zamenu baterije. tako sam ja nosio svoj portabl mini disk u ovlasceni servis i nakon toga vise nisu umeli da ga sklope. zaglavljeni prekidaci, vrata koja se jedva otvaraju itd....

poenta moje primedbe je da cak i kada nadjes neku firmu koja to moze valjano da radi, to u praksi moze da znaci, troskovi nove baterije + transportni troskovi + usluga zamene= dobar deo cene novog uredjaja. a ipod nije bas jeftin.
[ Toni @ 09.09.2005. 13:55 ] @
^^^

ne znam cemu toliki problem

Sa onog sajta gore je lepo posle nedelju dana dosla baterija, uputstvo, potrebni srafcigeri, 20 minuta posla i ipod na punjenju za novo formiranje bat i to je to... a da naglasim da se nebavim elektripom i tim stvarima nego sam kao klinac se mnogo igrao sa legokockicama. :)

Moj ipod vec hmm cca 3 godine radi i nema problema sa baterijom. Poklonio sma ga i uzeo photo.

Svakom pocket uredjaju kvalitetna baterija kosta boga oca... nebitno da li je to ipod ili iriver ili sta god vec.

btw. U cometradu ako si uzeo kod njih ipod menjaju bateriju bez mnogo muke.
[ SIT @ 09.09.2005. 17:48 ] @
Citat:
Memotex: ovo je stvarno dobra sala. prvo, ovo je srbija, i koliko ja vidim prodavci apple uredjaja uopste nemaju rezervne baterije za ipode, a cak i da ih imaju ne bih nikome preporucio da bas na njegovom ipodu vezbaju zamenu baterije. tako sam ja nosio svoj portabl mini disk u ovlasceni servis i nakon toga vise nisu umeli da ga sklope. zaglavljeni prekidaci, vrata koja se jedva otvaraju itd....

poenta moje primedbe je da cak i kada nadjes neku firmu koja to moze valjano da radi, to u praksi moze da znaci, troskovi nove baterije + transportni troskovi + usluga zamene= dobar deo cene novog uredjaja. a ipod nije bas jeftin.


koji je to ovlašćeni servis?
[ ducka @ 09.09.2005. 21:10 ] @
A koje su cene nano-a?
[ Memotex @ 10.09.2005. 18:41 ] @
Citat:
Toni: ^^^


btw. U cometradu ako si uzeo kod njih ipod menjaju bateriju bez mnogo muke.


ako je sam nabavis? danas sam prosao pored njih i gledali su me belo kad sam pitao imaju li rezervne baterije za ipod...
[ NastyBoy @ 10.09.2005. 22:16 ] @
iPod Mini se vishe ne pominje a Apple UK sajtu.... Nano je zamena, verovatno?
[ hulja @ 11.09.2005. 06:31 ] @
nano je zamena za mini.
a za zamenu baterije pa ljudi baterija stvarno dugo traje a s obzirom kojom brzinom se tehnologija menja ja cu verovatno kada mi na ipod shuffle-u rikne baterija sto sigurno nece biti u narednih godinu dve drage volje kupiti tada ipod nano 2 ili sta god vec.
[ ducka @ 11.09.2005. 11:12 ] @
Hoce li mi neko pomenuti prosecne cene istih?
[ MMX @ 11.09.2005. 16:22 ] @
Evo recimo na Amazon-u je nov iPod nano od 4 gb 179 funti ~ 265 eura. Ne znam koliko ce kostati kada dodje u Srbiju, ali ne verujem da ce biti ispod 300.

http://www.amazon.co.uk/exec/o..._ap_i2_xgl/202-9750731-5331837

[Ovu poruku je menjao MMX dana 11.09.2005. u 17:29 GMT+1]
[ SIT @ 11.09.2005. 22:43 ] @
Citat:
MMX: Evo recimo na Amazon-u je nov iPod nano od 4 gb 179 funti ~ 265 eura. Ne znam koliko ce kostati kada dodje u Srbiju, ali ne verujem da ce biti ispod 300.


nema razloga da bude jeftinije
Amazon≠Srbija

Mada kakve su ostale cene treba da se zovemo Amazonija :)
[ bObiLi @ 27.10.2005. 00:16 ] @
http://www.ingraf.co.yu/

ipod nano 23490,00
[ anon28907 @ 09.09.2006. 23:59 ] @
da li iPOD nano ima bluetooth ili IR?
[ cikaKosta @ 10.09.2006. 01:05 ] @
Ni jedno ni drugo,ali koliko znam,apple bi trebao da ponudi za par meseci bluetooth module koji ce se prikljucivati na iPod ili su bar tako nesto pominjali...ali sto je sada sigurno ove opcije nema niti jedan iPod ...
[ madamov @ 11.09.2006. 10:06 ] @
Citat:
Hoce li mi neko pomenuti prosecne cene istih?

Odeš na www.apple.co.yu i tamo imaš cenovnik sa preporučenim cenama za sve dilere u Srbiji.
[ Backy @ 11.09.2006. 10:26 ] @
jel ste videli kineske kopije ipoda nano? ja sam video jedan crni, spolja stvarno liči (jedva sam primetio razliku), ali je softver isti kao na kineskim plejerima... jedini problem je što su pokušali da za 70€ naprave uređaj sa 4gb, pa se dešava deo memorije ne radi ili slični problemi...
najlakše se prepoznaje po tome što nema clickwheel, već "običan kineski" kontroler koji u sredini ima play/pause, a dole volume...
[ cikaKosta @ 11.09.2006. 12:34 ] @
Bas sam skoro video jedan beli od 512 jer ga je lik prodavao za 100e i poceo da me ubedjue preko telefona da iPod pusta wma i wmv :)...Toliko je lose i smesno da uopste nije bilo vredno pomena...Kinez samo LICI na iPod nano i to sa 10m,inace cim se iz blizine vidi...
[ Toni @ 12.09.2006. 22:28 ] @
Izasao je novi iPod video
sada ima 30gb i 80gb
ima ako se dobro secam 40 ili 60% svetliji ekran
ima napokon pretrazivanje po slovima i imaigrice :)

takodje pojavio se i novi NANO koji je TANJI i od aluminijuma i u bojama

a iPod shufle je sada velicine novcica 20dinara i ustvari je jedna moderna stipaljka :)

imate na sajtu sve a mozete da pogledate i keynote
http://events.apple.com.edgesuite.net/sep_2006/event/index.html
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.09.2006. 10:05 ] @
Ima li nagoveštaja da će se firmware od novog iPod Videa moći ubacivati u "stari"?
[ madamov @ 13.09.2006. 10:44 ] @
Nema, za sada. Iskreno, pitanje je da li će i biti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2006. 20:10 ] @
Evo iskočilo mi je u novom iTunes-u obaveštenje da mogu da uradim upgrade firmware-a na v1.2 za iPod Video, koji navodno ima neke bugs fixed i igre iz iTunes Stora :)
[ vasmilos @ 06.10.2006. 10:08 ] @
Ja sam kupio Ipod nano 8GB za 200e i sjajan je...