[ duskosp @ 08.09.2005. 23:07 ] @
Pozdrav svima

Imam sledeci problem: vec 10-tak dana sam primetio da u menu baru kod indikatora za bateriju stoji 0%, a racunar radi iskljucivo kad je ustekan u strujno napajanje, ako se odvoji od punjaca ne moze ni da se upali. Napomena- racunar je kupljen kao nov pre 2 meseca, a otada je nakon formiranja baterije od pune do prazne 4 puta, vecinom bio non-stop ustekan u struju. Da li je moguce da je za ovakvo kratko vreme, ili ovakav rezim, baterija otkazala? Ili je neki drugi kvar?

Ima li neko ideju ili savet?
Hvala unapred.
Dusko
[ madamov @ 09.09.2005. 08:48 ] @
Probaj da resetuješ Power Management Unit, pronadji na Appleovom sajtu kako se to radi za tvoj model iBooka (ne postoji univerzalan način). Ni ja ne verujem da je crkla.
[ duskosp @ 10.09.2005. 23:11 ] @
Hvala, Milane, ali izgleda da sam lose srece.
Pokusao sam da uradim reset, na ovom linku [url]http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=14449#faq6[/url] pise sta treba. Medjutim, kombinacijom tastera se nista ne desava. Izgleda da ce morati baterija da se menja...
Pozdrav, Dule

[Ovu poruku je menjao duskosp dana 11.09.2005. u 00:13 GMT+1]
[ hulja @ 11.09.2005. 06:28 ] @
nemoj uopste da se uzbudjujes. jednostavno reklamiraj i dobices drugu bateriju.
imao sam prilike da promenim veliki broj hardverskih uredjaja i naucio da me takve stvari ne uzbudjuju.
ono sto me uzbudjuje je kada ti prodavac pravi problem itd.e to je bezobrazluk.
nadam se da ce sve brzo da se zavrsi.
[ duskosp @ 14.09.2005. 13:08 ] @
Hvala, zvuci utesno.
Medjutim, iBook je kupljen u USA. Da li vazi worldwide garancija i za iBook, ili samo za PowerBook? To moze biti problem...
Dule
[ hulja @ 14.09.2005. 17:19 ] @
nema problema sve laptop apple makine imaju world wide garanciju udji daj makinu i ne brini naravno ako je u garatnom roku.