[ Majstorov @ 09.09.2005. 11:18 ] @
Pre par dana u kucu mi je stiglo pismo od neke Mladinske knjige.
Navodno NAGRADNA IGRA i kazu da sam upao u trece kolo nagradne igre...
bla, bla,bla... da ne smaram sa tim, jer sam odma provalio da su seljaci.
Nego, me najvise zabrinjava sto na pismu pise:

Republika Srbija Ministartstvo finansija
Saglasnost broj: 424-01-388/2005-02
datum: 14.02.2005, Beograd

Sad sam u misteriji...
Saljite vasa iskustva?
Da li je nekom nesto slicno stiglo?
[ mkdsl @ 09.09.2005. 11:22 ] @
Evo meni pre 20 min. stiglo isto to . Mater im...

Pazi shta je trip, i ja i cale smo dobili po jednu kovertu, s tim shto njemu pishe "Todic", a meni "Tadic"... Inache, u birachkom spisku mu greshkom stoji "Todic" (i jedino tamo), tako da mislim da su spisak odatle izvukli.

Klasichan prevarantski spam... A neka od drzhavnih institucija je umeshana...
[ devet @ 09.09.2005. 12:08 ] @
Pozdrav ljudi i ja juce primih isto to pisance, ali nekuzim sta je tu strasno, mislim to je marketing, ljudi rade otvoris pismo vidish smrdi, bacish pismo kao da ga isi ni primio, a sad dal je neka institucija umesana u to ili ne???pusti to kraju... Uzmi telefonski imenik, to im je dovoljno,...zatim kod nas u BiH tacnije Banja luka RS, ima jedan servis koji nudi posta RS, u tom je fazonu slanja tih gluposti, ti samo treba da kazes kada i gde treba da bude sta isporuceno i koja kolicina, naravski platis i gotovo...
[ AaronNS @ 13.09.2005. 10:15 ] @
Strasno jeste jer ovo nije marketing vec postanska prevara...
Ako uzmes i nastavis sa programom (u ovom pismu ce ti pisati da ako ne primis one njihove listice za par dana, posaljes pismo nazad njima i da ce ti oni odgovoriti. U tom slucaju ce te oni ubaciti u dalji mehanizam), uskoro ce ti stici sledece pismo u kojem ce ti pisati da si srecan dobitnik i da ti je nagrada poslata u vidu paketa, medjutim kad ti stigne postar i saosti ti da moras da platis 1000din za paket u kojem se nalazi "sledeci stupanj" do tvoje nagrade od 2 000 000 dinara, 90% posto ljudi ce odustati, a neki ce platiti taj kesh, kad otvore paket i u njemu nadju ciglu ili tako nesto... Ako pokusas da se zalis naicices na firmu koja ne postoji ili je postojala pa nestala u roku od 2 nedelje... ili pak neces moci nista da dokazes ako ih i nadjes...

Ova firma koja se bavi ovim prevarama postoji vec par godina, uvek imaju isti upecatljiv tekst i znam ljude koji su nasedali na ova pisma. :)
[ tdjokic @ 13.09.2005. 12:09 ] @
Ovo je originalna Mladinska knjiga http://www.mladinska.com/ pa mozete uporediti ima li ikakve povezanosti / slicnosti sa tim pismima.
[ jelllenche @ 13.09.2005. 21:09 ] @
Ma nije zaista u redu. Moj deka koji ima 70 godina je dobio pismo i mozete da zamislite koliko se je jadnicak obradovao kad je dobio. Cak je i otkazao neke obaveze da ne bi bio kuci kad mu stigne pismo. Svi znate u kakvoj su finansijskoj situaciji penzioneri, a on pomislio da ce i njemu konacno nesto lepo da se desi. I sad ja njemu treba da objasnim da je rec o zescoj prevari. Pa nemam srca. Dugo ga nisam videla tako srecnog. Jer ste vi sigurni da je rec o prevari?
[ abishai @ 14.09.2005. 00:14 ] @
Pa ... sa obzirom da je "deka" znaci stariji covek, bolje mu odmah kazi da je prevara nego da odjednom (tako srecan) sazna da su ga zavuklli i jos da pukne pare...


p.s. Da inace je i meni stiglo (tj. mom bratu) i ja sam ga samo prosledio do kante za djubre.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 14.09.2005. u 01:15 GMT+1]
[ Tony_Harnell @ 14.09.2005. 11:21 ] @
Kul,ja i moja kewa smo dobili takodje[R] ponudu za nastavak zajebavancije i igranke.
spam.fino je sto sam izguglao ovaj link,krenuo sam da trazim po webu adresu predstavnistva Mladinske kod nas....da,dobro pitanje,odakle im info o gradjanima...i ko s kim deli profit
[ Tony_Harnell @ 14.09.2005. 11:25 ] @
Hm,jos nesto:
http://www.mladinska.com/skupinamk.aspx?docid=153026
i
http://www.mladinska.com/skupinamk.aspx?nodeid=1819
[ cicevac.com @ 16.09.2005. 17:52 ] @
I ja sam dobio istu poruku i proverio u imeniku.Telefonski brojevi se stvarno vode na Mladinsku knjigu na navedenoj adresi.
[ cicevac.com @ 16.09.2005. 17:56 ] @
Da pogodim... Svi imate po 3 zvezdice i svakome se kljuc podudara sa nekim autom :
[ pravo_u_raj @ 16.09.2005. 19:39 ] @
za one koje su dobili kljuchitj
koliko sam ih skontao mora da se kupi knjiga da bi nastavio sa igrom
znaci koja prevara... :)
i sta je taj http://www.rd.com ?

[Ovu poruku je menjao pravo_u_raj dana 16.09.2005. u 20:41 GMT+1]
[ Maxima @ 16.09.2005. 22:16 ] @
I meni je stigla koverta,naravno i mojim rodjacima,a niko od njih nema visa elektron karticu! Kakva prevara.
[ Ulixes @ 17.09.2005. 12:37 ] @
I ja sam dobio istu kovertu. Pise da sam prosao prva dva kruga, i da sam u najuzem izboru. Dobio sam tri zvezdice, a kljuc se poklapa sa opel astrom. Sada treba da kupim knjigu od 2000 din, da ucestvujem dalje. Nemam pojma kako su me nasli. Kakvi su vasi rezultati u "nagradnoj igri"?
[ Glumac2006 @ 17.09.2005. 13:38 ] @
I ja sam dobio tj moj deda juce.
[ ViceA @ 17.09.2005. 14:29 ] @
Pogledajte ovu stranicu: http://www.mladinska.com/emaga...eaders_Digest&docid=130217 Mladinska knjiga na svom zvanicnom sajtu ima stranicu o nagradnoj igri. Pise da promovisu knjigu "Sva cuda sveta" i da u igri saradjuju sa "Reader's Digest". Uostalom pogledajte sami. I ja sam dobio isto pismo, i sad mi NISTA nije jasno.
[ becheery @ 17.09.2005. 15:54 ] @
Dobar markeeting, nema sta.

Moji matori su dobili.

Da 3 zvezdice, astra, kljuc i neki broj ispod (ne verujem da je isti kao kod Ulixes-a).

Verujem da ce izvlaciti i dalje.

U dokumentu (kao i na sajtu) pise da nije obavezno kupovanje knjige...

Kakve kartice, citate li vi pomno stvari koje dobijate?

Aj jos jednom...da shvatite.

Zivo me zanima koliko je ljudi dobilo ovo (npr. ako je dobilo par stotina, to i nije neki marketing)...





[ becheery @ 18.09.2005. 03:51 ] @
Ja nisam tvrdio da je prevara (rekao sam dobar marketing)...

Opet slabo citate...

Nagradna igra je legalna (sto pise u pismu i na sajtu mladinske...) a ko ce i da li ce dobiti (a neko hoce, mozda oni iz ministarstva ) je pitanje koje me ne zanima. Odluku mojih o daljem ucescu ne znam i ne zanima me.


[ ViceA @ 18.09.2005. 09:33 ] @
I ja se razmisljam da probam.Valjda necu dobiti ciglu za 2000 din?

[Ovu poruku je menjao ViceA dana 18.09.2005. u 10:34 GMT+1]
[ aramat @ 18.09.2005. 21:03 ] @
po zakonu o igrama na srecu, saglasnost/dozvola ministarstva je neophodna

http://www.mfin.sr.gov.yu/html...ories=Aktuelno&parent_id=0


tamo negde skolarci vec koriste cd-rom:

http://www.booksarefun.com/boo...uct_detail.asp?inventory=30351

a izvukli su spisak imena sa popisnih lista... kako inace da najpreciznije moguce ubodes ljude starije od 18, kojima smes da ponudis igru na srecu, a koje su relativno platezno sposobne, a znaju gomilu dece kojima bi bas ta knjiga bila lep poklon za pocetak skolske godine, rodjendan, novu godinu, a i njima bi koristila?

2000 din + postarina vs. $20 ... pa, ok je cifra

NEGO!

sad znam sta cu da ti poklonim za rodjendan, milkice

xixixixixixixixixixixixixixixi

[Ovu poruku je menjao aramat dana 18.09.2005. u 22:05 GMT+1]
[ becheery @ 18.09.2005. 21:43 ] @
Dakle, bio sam upravu

Sve je legalno, ko voli nek izvoli


[Ovu poruku je menjao becheery dana 18.09.2005. u 22:43 GMT+1]
[ burzujius @ 19.09.2005. 23:46 ] @
i meni je danas stiglo, bas sam u nedoumici, jel prevara?
koliko nas ucestvuje, po kojim kriterijumima?
proverio sam po net-u sve izgleda regularno.
[ slovenc @ 20.09.2005. 19:20 ] @
Poštovanje!
Pišem vam iz Slovenije.Ja sam sudjelovao u slovenskoj verziji igre.
24.9. je žrebanje.104 nagrade.Pežo 307,miljo,3 miljona...Ako nešto dobijem,napisat ču vam.
PS nije prevara.Valjda ima MK kod vas isto igro.
[ becheery @ 20.09.2005. 19:34 ] @
Poz Slovenija!!!

OK koliko je krugova bilo?

[Ovu poruku je menjao becheery dana 20.09.2005. u 20:35 GMT+1]
[ slovenc @ 22.09.2005. 11:39 ] @
Pozdrav!
Bili so trije krogi.Sudjelovao sam u sva tri.Kupio sam tri knjige,a sad čekam na pežo 307.
HE HE treba se nadati zar ne?
PS odlični su vam forumi ovde.Svaka čast.
[ Silvester156 @ 22.09.2005. 20:52 ] @
Hello svima! Upravo smo i mi danas dobili cuvenu crvenu kovertu, sa naravno 3 zvezdice,OPEL Astrom,i ostalim nebulozama!Zao mi je samo onih koji ce nasesti na ovu budalastinu!Sjajan marketing,ali zato se ljudi i skoluju da nas naprave "debilima",ako ikako mogu! To mora da su neke cuvene diplome,... FUJ!Pravo je cudo kako smo svi sa "posebnim povlasticama" i kako smo prosli 2 kola,a da to ni ne znamo ?! Jos nesto je interesantno da nas vise od desetero ima isti broj kljuca???? Celo moje selo je dobilo ovu zajebanciju!Dobro razmislite da li cete se "ukljuciti"?!

[Ovu poruku je menjao Silvester156 dana 22.09.2005. u 21:57 GMT+1]
[ makishon @ 23.09.2005. 02:00 ] @
Pa dobro, niko vas ne tera da kupujete knjigu. Valjda vam je ok suma od 2 miliona dinara kad pošaljete ona 4 lična listića, a to je za dz. Poštarina plaćena, samo da odete do prvog sandučeta i ubacite pismo.
Meni se knjiga baš dopala, a nije ni skupa. Zašto je neko budala i glup ako kupuje knjige?Jasno je meni da ne padaju pare sa neba, ali kad pogledam mercedes mog druga koji je dobio na nagradnoj igri...eee...
Dakle, ja učestvujem u ovome, šta god bilo.
[ brazilazz @ 23.09.2005. 20:51 ] @
I meni je danas stiglo na kucnu adresu pismo iste sadrzine... E sad jedino sto je olaksavajuca okolnostu svemu tome jeste sto ukoliko i dam te pare necu ispasti ovca posto ce mi ostati knjiga, a neko je vec rekao da covek ne moze biti budala ukoliko kupuje knjige...
Medjutim, krajnje sam oprezan i sumnjicav po pitanju citave nagradne igre, mislim da je to cista navlakusa, znate onu foru, kao ajde sad kupi josh ovu knjigu, pa josh ovu i t.d. Josh gore bi bilo da se knjiga i ne pojavi...
Imao sam slicnih iskustava od pre 2 godine, kada mi je na e mail stigla poruka da sam u nekoj nagradnoj igri, kao fora moja e mail adresa je izvucena pd par milijardi adresa, dobio ni manje ni vishe nego 300.000 dolara. Naravno, nisam toliki dilkan, ali nisam bio lenj te sam nazvao broj koji su mi ostavili (naravno broj je inostrani) i bas se lepo izrazgovarao sa nekom zenkom po engleski. Sustina svega je da sam ja njima trebao da posaljem oko 1.000 evra, da bi meni oni tu lovu dali... Smesno... imalo je tu josh nelogichnosti, samo sto me mrzi da tipkam. Usput, moj dobar ortak iz Luxemburga mi je ispricao kako su na ovu foru koja se sad kod nas prodaje izmuzli po Francuskoj masu ljudi... kao fora dobili su na lotou, samo sto niko loto nije igrao... Imate i forum koji se bavi sa tom problematikom, samo ne mogu sad da ga se setim... naravno, na Engleskom je i verujte mi, na njemu mozete da se upoznate sa strasnim ljudskim sudbinama, koliko su ljudi ispadali naivni i sl. Stoga... krajnji oprez...
[ makishon @ 24.09.2005. 00:06 ] @
Nemojte slati nikakav novac dok ne dobijete knjigu. Cela filozofija. Ja sam razumela da ti prvo pošalju knjigu i uz nju 3 uplatnice. Dakle, može se platiti u 3 rate.
[ mouse1 @ 24.09.2005. 00:14 ] @
Ovo postaje sve zanimljivije! Pored moje supruge pismo, i sve ostalo dobila je i moja tasta, na istu adresu! Zanimljivo! A jos interesantnije je to, da ona vec tri godine nije na toj adresi! Hocu reci - NIJE MEDJU ZIVIMA!!!!! Pa prosudite sami, koliko ljudi je ukljuceno u nagradnu igru? I koliko dusa koji nisu vise u ovom materijalnom svetu? Njima nisu znacajni ni novac ali ni knjiga!
[ bkaradzic @ 24.09.2005. 01:16 ] @
Citat:
mouse1: Ovo postaje sve zanimljivije!

Da, svi vi koji učestvujete u ovoj temi imate manje od 10 postova i članski brojevi su vam nekako previše blizu. Izgleda svi koji dobiju tu poštu od Mladinske Knjige imaju veliku želju da postanu članovi ES-a i diskutuju baš o toj pošti? :)

Ovo je za madzone... :)
[ mkdsl @ 24.09.2005. 01:23 ] @
Evo ja nemam 10 postova (tj. imam i preko ), i na samom sam pochetku rekao da je prevara u pitanju. Prvo, nikad za njih nisam chuo, podatke nisam ostavljao nikakvoj firmi (a provereno znam da su preuzeli adrese iz birachkih spiskova), a ja to tretiram isto kao i elektronsku poshtu - SPAM!

Chak i da nije prevara, nachin na koji pokushavaju da mi uvale svoj proizvod/nagradu/whatever je krajnje drzak...
[ bkaradzic @ 24.09.2005. 01:55 ] @
Citat:
mkdsl: Evo ja nemam 10 postova

Evo ispravljam se... Skoro svi koji učestvuju... ;)

Moj post se odnosi na:

AaronNS
Član broj: 67556
Poruke: 1

jelllenche
Puno ime: jelena malenovic
Član broj: 67640
Poruke: 1

Maxima
Puno ime: Sanja M.
Član broj: 68003
Poruke: 1

Ulixes
Puno ime: Nikola Jovanovic
Član broj: 68049
Poruke: 1

Glumac2006
Član broj: 68053
Poruke: 1

aramat
Član broj: 68237
Poruke: 1

burzujius
Puno ime: Vasa Vasic
Član broj: 66930
Poruke: 1

mouse1
Član broj: 68830
Poruke: 1

brazilazz
Puno ime: Ribeiro da Souza da rolim Caraluces
Član broj: 68801
Poruke: 1

I delimično na:

ViceA
Član broj: 68065
Poruke: 2

slovenc
Član broj: 68448
Poruke: 3

Silvester156
Puno ime: Tatjana Kovac
Član broj: 68654
Poruke: 4

makishon
Član broj: 67572
Poruke: 5

Tony_Harnell
Puno ime: Tony Harnell
Član broj: 36742
Poruke: 7

becheery
Član broj: 68068
Poruke: 8

cicevac.com
Puno ime: Saša Paunović
Član broj: 62678
Poruke: 9

Majstorov
Puno ime: Velimir Majstorov
Član broj: 46666
Poruke: 10


:)
[ mkdsl @ 24.09.2005. 02:07 ] @
LOL! Kako te samo nije mrzelo...

I ako nisi primetio, svi su mahom iz NS . Chudo nevidjeno

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 03:09 GMT+1]
[ becheery @ 24.09.2005. 02:26 ] @
OK kao prvo bio sam clan ovog foruma, ne bas od samog zacetka ali jako rano.

Drugo:

Manuo sam se vecine foruma jer sam gubio previse vremena na njih, pa sam zaboravio i usser i psw (mozda je damirb ali nisam siguran).

Trece:

To sto pise da sam iz NS-a, i sto sam u postu napomenuo da su mi matori dobili isto sto i drugi ne znaci da su i oni iz NS-a

Cetvrto:

mali broj postova obrazlaze drugo

Peto:

Mladinska je velika firma sirom poznata od ranije

Sesto:

Ko ne voli ne mora, niko vam ne preti....

Sedmo:

Dosta mi je ljudi ciji su matori ulagali u Jezdu i Dafinu ili verovali vidovitoj Zorki ili Kleopatri pa uzalud bacali novac.

Za date novce dobijate knjigu, ne blisku buducnost ili nemoguce kamate. Ko vam je kriv sto ste se (ili su se vasi bliznji) opekli o glupavo poverenje u sve sto podrzava neka televizija itd...

Pa makar i ne ucestvovali u nagradnoj igri (ovim mislim na izvlacenje) dobijate knjigu. kada moji ne bi dobili knjigu tuzio bih boga i oca da izvucem stio vise paraod odgovornih, pa makar i drzave (sto nije praksa starog doba, ali mi iz kamenog polako izlazimo, ili se vrtimo u mestu, nvm)

Trazim izvinjenje "starijih" clanova za opasku o malom brouj postova velikom broju ID-a.

[ tdjokic @ 24.09.2005. 03:03 ] @
Ocigledno da ovde ima svega i svacega. Nekima je novi nacin prodaje cudan, jer je ovde nov a "tamo" to funkcinise vec dugo. Onda "spam" - pa meni je postansko sanduce (ono u ulazu u zgradu, ne ono kod Internet provajdera) dan, noc puno nekih listica, reklama itd., sto ne bi i Mladinska knjiga slala svima redom - ko hoce - OK, ko nece - opet OK. Drsko? Jeste, ali nije zabranjeno. Dok se mi kao femkamo, oni zaradjuju.

Pa opet se neki cude kako su neki nastradali - ko je bre nastradao? Zasto je nastradao? Da li je tome kriva Prosveta ili Mladinska ili ljudska pohlepa? Ona grupa prevaranata iz neke africke zemlje, koja nudi milion dolara na poklon, je radila jos u vreme papirnatih pisama. A ko je kriv tim ljudima sto su nastradali sto zive u samonametnutom informacionom mraku. Primer: koliko vas ovde zna sta je to prohibicija, i kao rec i kao ono sto se dogadjalo u SAD? Licno poznajem osobu koja zivi u SAD, drzavljanin je i - nema pojma sta je prohibicija, nikad cula! Znaci, nikad nije pazljivo procitala novine, knjigu, odgledala film itd. Njoj mozes ponuditi sta hoces, mozda ce poverovati.

Drsko je i reklamiranje piva, letovanja u Grckoj, podmladjivanja koze koje pocinje "za 14 dana" i mnogo toga, pa sta da se radi. Dozvoljeno je sve sto nije izricito zabranjeno, pa i tu se mnogi prosvercuju zbog inertnosti drustva. Zar nije drsko da SAD ostavi ljude u unesrecenom Nju Orleansu da cekaju pomoc 5 i vise dana, [psovka]!

Zanimljiva neka civilizacija...
[ mkdsl @ 24.09.2005. 06:11 ] @
@ becheery

Primi moje iskreno izvinjenje, nisam imao nameru da te uvredim.

Srecom, nisam se opekao ni o dotichnog Jezdu i dotichnu Dafinu, tako da ne bih znao reci nishta o frustracijama i averzijama prema piramidalnom nachinu zaradjivanja para... Znam samo iz teorije (ono shto nas uche na fakultetu), a to je - MLM != good!

@ tdjokic

Sve je to fine and dandy, moj komentar da je to po meni spam, da je po meni prevara, itd. ne treba nikoga da pogadja, izneo sam svoje mishljenje, koje neko mozhe da uvazhi, a neko ne. Ono shto bi trebao svako da uvazhi je:

1. Nachin na koji su doshli do podataka - poslato SAMO meni i mom ocu. Inache smo u doba uvodjenja u birachki spisak zhiveli zajedno, i zajedno otishli da se uvedemo (on je inache dokumentima iz Crne Gore, a ja iz Srbije). U birachkom spisku mu pishe Todic, a meni pishe Tadic - i tako je isto pisalo na kovertama. Ja sad zhivim u drugom kraju grada, i nisam ishao da promenim adresu u birachkom spisku, a koverta je stigla na staru adresu na kojoj su podstanari - tako sam i dobio svoj primerak od dotichne Mladinske Knjige.

2. Videh da je neko spomenuo pokojnu babu ili dedu... Birachki spiskovi se ne azhuriraju u Srbiji tako chesto...

3. Iz razgovora sa jednim radnikom opshtine sam zakljuchio da do birachkih spiskova uopshte nije teshko doci, uz 100 gr. kafe i 300 gr. Milke - ama bash sve se mozhe... Pa puta 50 gradova po Srbiji...

Da zakljuchim:

Koliko sam ja upoznat, reklamni i propagandni materijal NIJE NELEGALAN, ali je dostavljen na NELEGALAN nachin - zakonom je zabranjeno odavanje podataka iz birachkog spiska neautorizovanim osobama. Ukoliko greshim, molio bih vas da me ispravite, u protivnom - mislim da povodom ovoga nema shta da se diskutuje... Ako se vi slazhete da vashe ime, prezime, JMBG i ostali podaci budu javni - go for it. Ja ne zhelim da mi se podaci vuku kao masna kesa iz mesare...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 07:11 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 24.09.2005. 07:18 ] @
Inače, malko offtopic... Maltene svako može da dođe do biračkog spiska - kolko sam ja čuo, u Somboru (za celu opštinu) on košta oko 50€, a u većim mestima je verovatno skuplji. Naravno - sve je to ilegalno i radi se na crnjaka...
[ makishon @ 24.09.2005. 12:54 ] @
@ BKaradzic, kako ti olako sudiš ljudima ;)
Pa šta ako imam 6 postova? Bila sam i ranije član ovog foruma pod drugim nickom,ali sam zaboravila lozinku i eto, sad sam Makishon. A tražila sam na netu nešto o ovoj nagradnoj igri i naletela i na temu u ovom forumu. Cccc.. :)
I dalje mi nije jasna ova nagradna igra u potpunosti, ali stojim iza onog što sam u prethodna 2 posta napisala :)

I da nisam iz Novog Sada,nažalost :)

[Ovu poruku je menjao makishon dana 24.09.2005. u 13:55 GMT+1]
[ becheery @ 24.09.2005. 13:29 ] @
Na zalost, mislim (samo mislim) da niste u pravu po pitanju spiskova.

Kod nas je poznato da je veliki problem i kod azuriranja vlasnistva i svih ostalih papira, sto kod nas drzi ministarstvo koje je pomenuto u pismu.

Verujem (opet, samo verujem) da je problem nabavljanja informacija o gradjanima resen na taj nacin (sto da placas lokalcima kada mozes da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo...).

offtopic{
Izvinjenje prihvaceno...
}

[ mkdsl @ 24.09.2005. 13:55 ] @
Citat:
becheery: Na zalost, mislim (samo mislim) da niste u pravu po pitanju spiskova.

Kod nas je poznato da je veliki problem i kod azuriranja vlasnistva i svih ostalih papira, sto kod nas drzi ministarstvo koje je pomenuto u pismu.


Do svoje 19-e godine sam zhiveo na toj adresi, sa 18 sam upisam u birachki spisak, 5 godina adresa u Beogradu, 2 godine ponovo u Shapcu - ali na drugoj adresi, sve zvanichno upisano u lichnu kartu, zdravstvenu knjizhicu i Vojni Odsek. Za tih 5 godina u Bgd-u, stan u kome sam zhiveo se vodio na mog brata (i dalje se vodi), kuca u kojoj sada zhivim se vodi na moju majku... Moji otac i majka se prezivaju Tadic, isto kao i ja, a ne Todic (kako pishe u birachkom spisku). Need I say more?

Citat:
Verujem (opet, samo verujem) da je problem nabavljanja informacija o gradjanima resen na taj nacin (sto da placas lokalcima kada mozes da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo...).


Izvini, na momenat sam te izgubio... Odakle zakonsko pravo trecem licu da od drzhave zahteva moje podatke. pogotovo inostranoj firmi? Nije u pitanju nikakva drzhavna sluzhba niti preduzece infrastrukture pa da mogu da manipulishu tudjim podacima kako hoce, a pogotovo da mozhesh

Citat:
da zamolis drzavu ili malo da joj platis, ili das udeo


da bi doshao do tih podataka... Chudi me da to prihvatash tako olako, to nije neshto s chim se treba igrati... Mi mozhda jesmo Srbi, pa nam je svejedno da li ovaj ili onaj ima nash JMBG, ali pitaj prosechnog Amerikanca da ti kazhe svoj social security number, pa cesh videti koji cesh odgovor dobiti (Inache, brat mi je drzhavljanin USA)

Citat:
offtopic{
Izvinjenje prihvaceno...
}


Hvala.
[ Goran Aničić @ 24.09.2005. 20:19 ] @
Citat:
bkaradzic
Da, svi vi koji učestvujete u ovoj temi imate manje od 10 postova i članski brojevi su vam nekako previše blizu. Izgleda svi koji dobiju tu poštu od Mladinske Knjige imaju veliku želju da postanu članovi ES-a i diskutuju baš o toj pošti? :)

Ovo je za madzone... :)


Delim ovo zapažanje. Vrlo indikativna relacija broja postova sa stavom u pomenutim odgovorima.

A što se tiče biračkih spiskova, oni jesu javni i svako ima pravo uvida u njih, ali niko nema pravo da ih koristi u strogo komercijalne svrhe.

Inače napisao sam na blogu šta mislim o ovoj aktivnosti. Ipak se radi o vidu pokušaja prevare potrošača kompleksnošću "mora informacija" kojim se "preplavljuju" potencijalni "dobitnici u nagradnoj igri", te odvlačenjem pažnje sa suštine i "zamagljivanjem pogleda".

Jeste legalno, ali vrlo neprofesionalno i nemoralno. Ali, šta da se radi, "cilj opravdava sredstva". Ili, nije baš tako.

[Ovu poruku je menjao Goran Aničić dana 24.09.2005. u 21:22 GMT+1]
[ mkdsl @ 24.09.2005. 20:42 ] @
I komentar sa tvog bloga, Gorane:

Citat:
Iz birackih spiskova !!! "nagradu" sam dobio ja
na svoje ime i prezime, kao i moja supruga (na istoj adresi) ali na devojacko prezime!!! Takva
greska (devojacko prezime) se redovno ponavlja samo kad dobija poziv za glasanje na izborima!
Ona je nezainteresovana da juri po salterima kako bi ih ponovo obavestavala da sada nosi prezime muza.U braku smo 5 godina pa zakljucite sami odakle im takve (pogresne) adrese.


Citat:
Goran Aničić: A što se tiče biračkih spiskova, oni jesu javni i svako ima pravo uvida u njih, ali niko nema pravo da ih koristi u strogo komercijalne svrhe.


I naravno, ne! Imash pravo da zavirish u birachki spisak taman toliko da vidish da li si u njemu, a ne da trazhish adrese rodjaka, prijatelja, devojke koja ti se svidja itd... Kao shto rekoh nekoliko puta, nebitno da li je komercijalna ili nekomercijalna svrha - pristup birachkom spisku ne bi smela da ima nijedna firma, a pogotovo ne strana!

Ista situacija je i sa dosijeom u MUP-u - pristup svom dosijeu imash jedino ti, ali ne mozhesh pristupiti dosijeu svog brata, druga ili svekrve...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 21:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 24.09.2005. u 21:43 GMT+1]
[ tdjokic @ 24.09.2005. 20:52 ] @
Citat:
Goran Aničić: "cilj opravdava sredstva"
Jeste, tako je. Toga ce biti sve vise i vise. Mislim da mnogi ovde zive i razmisljaju nalik mom razmisljanju: "mi smo svi kao porodica, prvo je ona prava porodica - otac, majka, deca, zatim stambena zgrada je opet kao neka porodica - komsije brinu jedni o drugima, tu je i Kucni savet, pa predsednik, pa zamenik, zatim je tu Mesna zajednica, pa Opstina, pa Grad, pa Republika, pa svi o svima brinu, znaju se pravila ponasanja, morala, skolovanja, zaposlenja, odlaska u penziju, trgovanja, zanatskih usluga, zdravstva, vojske,...", valjda mi je to poklonio komunizam, gde su se neke stvari tako objasnjavale.

A skoro nista od toga nije tako, svako je prepusten samome sebi, konkurencija je nemilosrdna i tako redom. Govorite da niko nema prava da zloupotrebljava glasacke spiskove (i ja se slazem sa vama), sa druge strane, na TV-Shopu nam svima javno namecu stotine proizvoda nepoznatog kvaliteta, nepoznatog statusa prodavca (siva ekonomija? "Narucite telefonom, to se prodaje samo putem TV-Shopa!"), nepoznatog porekla. Namecu nam i pravila ponasanja, zivota, svega zivog. Vreme je da se probudimo i odrastemo - to je Evropa, to je Zapad, a u velikoj meri je sada i Istok slican tome. Mucke ne poznaju granice, nacije, religiju, rasu, pol, ma nista.
[ mkdsl @ 24.09.2005. 20:59 ] @
Tomo, pazi - ja tebe apsolutno razumem. Ali jedno je kad ti neko preko tv-a reklamira nepoznat proizvod, a drugo kad ti poshalje reklamu na kucnu adresu, sa sve tvojim podacima... Ej, Slovenachka firma ima moje podatke u nekoj svojoj bazi, a da nikad ranije nisam ni chuo za nju... Chekaj, pa tu neshto nije u redu... Odakle im moji podaci? Vidish da to nije isto kao reklama za tiganje i sherpe na "kupovina iz stolice"...

Drugo, svako ima uvid u spisak da se vidi da li je upisan... Adresa je http://www.birackispisak.sr.gov.yu/ i potreban je JMBG... Dakle, uzmite bratov JMBG i proverite ga... A onda otkupite par stotina hiljada JMBG brojeva (i ostalih podataka) od neke vladine sluzhbe, pa napravite svoju Spamersku Bazu™ (a mozhda mozhete to kasnije da prodate nekom trecem... u neke druge svrhe)...
[ Djuki @ 25.09.2005. 11:49 ] @
PREVARA!!

I ja sam naravno prosao dva kruga,
i ja sam naravno dobio 3 zvezdice
i ja sam naravno potencijalni dobitnik Opel Astre


Mislim da ovde ima osnova za krivicno delo

Vise o tome na blogu
http://djuki.padrino.co.yu/blog/
[ gvendolina @ 27.09.2005. 08:19 ] @
Nemam nista da dodam na sve dosadasnje diskusije.Naravno,i ja sam uspesno prosla dva kruga i usla u treci i ogrebala tri zvezdice!
Moj broj telefona NIJE u telefonskom imeniku,znaci izvor je ili biracki spisak ili nesto drugo.U pismu se pozivaju na Zakon o zastiti podataka licnosti !?!
Cak i da porucim knjigu,nemam sta da izgubim,vec imaju moje ime i prezime i adresu.Malo mi je sumnjiva cena od 1.990 dinara za takvu enciklopediju,ili je to mozda neko dzepno izdanje?Mogu da odustanem da je preuzmem ako se ispostavi da nije ta cena,ali ako je preuzmem i u paketu nadjem dve velikodusne uplatnice na "odlozeno",ali sa nekim enormnim iznosom...sta onda?Ah,da,u pismu kazu da se knjiga moze vratiti NEOSTECENA u roku od 15 dana!A sta ako neko ne uplati ostatak od dve rate?Moraju ga tuziti ili alaliti 2/3 vrednosti knjige!Veliko poverenje prema srpskom narodu,nema sta!
I jos me zanima kolika je cena ovakve kampanje...mnogo papira,mnogo kvalitetne stampe,placena postarina,bezbrojne nagrade,iznenadjena,automobili...i sve to samo za 1.990,dinara.Svaka cast!!!

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gvendolina dana 27.09.2005. u 09:22 GMT+1]
[ tdjokic @ 27.09.2005. 17:09 ] @
Ne mogu da se ne javim jos jednom. Ne tvrdim da je to sto rade ispravno, ali tvrdim da nam je to "nova realnost"(!), kako Albanci govore za Kosovo. Ne upustam se u to kako su dosli do podataka. Rekao bih nesto drugo. Marketing je nauka. Sve su oni to proucili - i da ce neko vratiti knjigu, i da ce ih mozda neko tuziti i mnogo toga sto ja ni ne znam, ali pouzdano znam da su to sve proucili i iskalkulisali rizik i krenuli u taj projekt. Mozda je to samo pilot-projekt za nase trziste?

Ne bi Slovenija bila to sto jeste da nisu tako radili stalno, kako im je nekom prilikom rekla jedna Japanka, udata za Slovenca, kad su je na slovenackoj TV pitali kako ona objasnjava japansko "privredno cudo": "Nije cudo. Oni su stalno radili." Dok se domaci politicari svadjaju oko najvaznijih drzavnih pitanja, tudje firme se bave ekonomijom, zaradjuju pare, otkupljuju nasa preduzeca - dogadja se mnostvo stvari koje su nazalost mnogo vece od ove nagradne igre.

Vasa ljutnja je opravdana, ali sam ubedjen da ste bespomocni i trenutno prepusteni sami sebi.
[ Jons @ 30.09.2005. 12:38 ] @
Dragi moji pokusavajuci da nadjem podatke o Mladinskoj knjizi nabasala sam na ovaj sajt. Naravno da sam se odmah prikljucila ne bih li Vam dala jos neke informacije.
Juce je moj tata dobio famoznu kovertu sa kljucem i nagradnom igrom, medjutim bila je na ime moje pokojne babe???
Kako je ona umrla pre tri godine tata je bio potpuno zbunjen, jer se od tada nista ne vodi na preminulu pa ni tel. racun.
Moje je misljenje da su uzimali imena iz glasackih spiskova i to verovatno ranijih jer kako bi inace doslo do takve greske.
Dok nisam procitala Vasa iskustva mislila sam da je u pitanju prevara na nacin: Ucesnik igre je taj i taj i ne sme se preneti na drugog clana porodice. Kako je taj "ucesnik nagradne igre" preminuo, vrlo nam je zao sto moramo da Vas obavestimo da je bas on dobitnik nagradne igre i Vi ne mozete da budete korisnik. Unapred zale....bla, bla...
Sada vec nisam sigurna u to, mada ko zna......
[ apex @ 01.10.2005. 00:57 ] @
... mislim - sta reci ....
"NEKI SE LJUDI NIKADA NECE NAUCITI"

Nemojte da ste tako grubi prema novim navalitetima menadzera, kojih ce uskoro biti kao pravnika u ovoj drzavi. Kanda su se udruzili i napravili novi tip zabave.

U ostalom ko zna ZNA. Ko NEZNA ------ NAUCICE.
[ mcdaddy @ 02.10.2005. 13:57 ] @
Procitao sam vecinu poruka sa ove rasprave i ne mogu da verujem u stepen nepoverenja i paranoje. Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre i u to koja knjiga se nudi i za koje pare!

Naravno da su svi dobili 3 zvezdice i prosli dva gruga (glup potez marketinga...tipicno americki) ali sam knjigu drzao u ruci i svi koji odluce da ucestvuju i poruce knjigu nece se razocarati kad je dobiju i otvore. Za te pare pa jos na 3 rate knjiga je odlicna. I naravno da ce biti izvlacenje nagrada i neki malobrojni srecnik ce zaista dobiti kola i 2000 000 dinara nede sredinom januara iduce godine. I nema nikakve prevare vec cist marketing jednog Readers Digest-a koji preko raznih drugih izdavackih kuca ovo isto izvodi u nekih 50 zemalja u svetu. Cilj je da naprave grupu vernih kupaca kojima ce nuditi svakuh par meseci po jednu dobru knjigu za male pare.
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.
I ne mozete ucestvovati u nagradnoj igri ako se list ne vodi licno na vas, ali mozete nazvati mladinsku knjigu u beogradu i poruciti knjigu na 3 rate a i to vredi.
I zaista nema nikave prevare... ja to znam jer trenutno radim preko Omladinske zadruge u odseku Mladinske Knjige i Readers Digest-a za doticnu nagradnu igru.

Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...

[ apex @ 02.10.2005. 23:33 ] @
Code:
Procitao sam vecinu poruka sa ove rasprave i ne mogu da verujem u stepen nepoverenja i paranoje. Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre i u to koja knjiga se nudi i za koje pare!

Naravno da su svi dobili 3 zvezdice i prosli dva gruga (glup potez marketinga...tipicno americki) ali sam knjigu drzao u ruci i svi koji odluce da ucestvuju i poruce knjigu nece se razocarati kad je dobiju i otvore. Za te pare pa jos na 3 rate knjiga je odlicna. I naravno da ce biti izvlacenje nagrada i neki malobrojni srecnik ce zaista dobiti kola i 2000 000 dinara nede sredinom januara iduce godine. I nema nikakve prevare vec cist marketing jednog Readers Digest-a koji preko raznih drugih izdavackih kuca ovo isto izvodi u nekih 50 zemalja u svetu. Cilj je da naprave grupu vernih kupaca kojima ce nuditi svakuh par meseci po jednu dobru knjigu za male pare.
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.
I ne mozete ucestvovati u nagradnoj igri ako se list ne vodi licno na vas, ali mozete nazvati mladinsku knjigu u beogradu i poruciti knjigu na 3 rate a i to vredi.
I zaista nema nikave prevare... ja to znam jer trenutno radim preko Omladinske zadruge u odseku Mladinske Knjige i Readers Digest-a za doticnu nagradnu igru.

Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...


... RECE COVEK SA CITAVOM JEDNOM PORUKOM NA CELOM FORUMU
[ mkdsl @ 02.10.2005. 23:47 ] @
Citat:
mcdaddy: ... Ja sam upucen u kompletan tok nagradne igre ...


Molim te, onda uputi i nas neupucene, kojim to legalnim tokovima ste doshli do tolikog broja adresa potencijalnih dobitnika nagrade? Stvarno me zanima.

PS. S obzirom da imash celu jednu poruku na forumu, sumnjam da cesh se ikad javiti da odgovorish na ovo pitanje...
[ gvendolina @ 03.10.2005. 13:10 ] @
Verujem da je knjiga lepa i korisna,ako je zaista onakva kako izgleda na slici.
Ali posto sam ja "neupucena" u tok igre moja koverta sa sve kljucicem i zvezdicama zavrsila je u smecu!
Ne bih vise komentarisala,sve je vec receno.Ko voli nek' izvoli!
[ tdjokic @ 03.10.2005. 13:22 ] @
Ti iz Kikinde, apex, cuti i pokrij se usima! Jest'da je off topic, ali vi tamo imate celu fabriku koja radi iskljucivo za Sloveniju (Cimos-Kikinda) a ovamo vam smeta neka nagradana igra, he, he, he. Bar sam tako zapamtio, mozda se i varam.
[ Goran Aničić @ 03.10.2005. 15:38 ] @
Citat:
mcdaddy:...Ne morate mi verovati ali ja zaista nemam nikakav interes u Mladinskoj Knjizi da bih lagao...


Još jedno "pismo podrške", ovo postaje vrlo zabavno ;)
[ apex @ 03.10.2005. 18:17 ] @
Citat:
Ti iz Kikinde, apex, cuti i pokrij se usima! Jest'da je off topic, ali vi tamo imate celu fabriku koja radi iskljucivo za Sloveniju (Cimos-Kikinda) a ovamo vam smeta neka nagradana igra, he, he, he. Bar sam tako zapamtio, mozda se i varam.

Izvini nije li cilj ovog foruma da se odgovori ili bar pokusa razjasniti dilema oko doticne teme u koju si se ukljucio. Sudeci po tvom diplomatskom odgovoru nisi mnogo ljudi ubedio da kupi knjigu.
A sto se tice Cimos-Kikinda, secanje te dobro sluzi - ukratko to se zove PRIVATIZACIJA, ili u tvome gradu mozda nema toga.


A usput ako vec treba nako da me ubedi da kupim knjigu to sigurno nece biti covek koji na forumu postavlja teme sa nazivom:
Citat:
Kako nekoga navuci na drogu?



[Ovu poruku je menjao apex dana 03.10.2005. u 19:30 GMT+1]
[ mcdaddy @ 03.10.2005. 23:07 ] @
Kad bolje razmislim ja sam definitivno ovde zalutao.... Rece covek sa samo jednom porukom na forumu?????!

Kao prvo, tek sam juce primetio doticnu raspravu i pozeleo da malo bolje pojasnim o cemu se radi onima koje to zaista zanima...

Kao drugo, "PISMO PODRSKE" se pise za Seselja i Slobu a ne za Mladinsku knjigu.

Kao trece, ja NE ZNAM kako su formirali bazu podataka kupaca kojima ce slati ponudu, ali mogu da saznam. A ako ja to mogu da saznam kao neko ko radi na najnizem stupnju u firmi, onda to definitivno ne mirise na teoriju zavere... mozda ste svi vi bili dobrovoljni davaoci krvi...

I na kraju sam pokusao da vam napomenem da se ne radi toliko o Mladinskoj Knjizi koliko o Readers Digest-u, i da se ova nagradna igra istovremeno odigrava i u Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Austriji, Madjarskoj... I svuda na isti nacin, i za slicne nagrade. CILJ je prodati knjigu sto vecem broju ljudi (kao kupite MB pivo, Frikom, Sinalko...) i formirati potencijalno buduce trziste.

Znaci mozete da kupite knjigu i ucestvujete u nagradnoj igri.
Mozete da ne kupite knjigu i ucestvujete u nagradnoj igri, ali za manju nagradu (logicno)
A mozete i da ne narucite knjigu, ne ucestvujete u igri i nastavite da lupate glavu kako je neko saznao da ste postali punoletni i usudio se da vam posalje ponudu da kupite nesto!


Pozdrav Nebojsa.
[ mkdsl @ 04.10.2005. 10:02 ] @
Citat:
apex
A usput ako vec treba nako da me ubedi da kupim knjigu to sigurno nece biti covek koji na forumu postavlja teme sa nazivom:

Citat:
Kako nekoga navuci na drogu?
[/quote]

Da si se barem usudio da kliknesh na link pa da zakljuchish da je tema jeftini laptop rachunar, a ne droga u pitanju - smatrao bih te za ozbiljnog sagovornika.

@ mcdaddy

Da se podsetimo:

Citat:
I adrese su uzete na skroz legalan nacin a racunar je prosto izabrao nasumice odredjen broj ljudi kojima ce se poslati ponuda.


A sad:

Citat:
Kao trece, ja NE ZNAM kako su formirali bazu podataka kupaca kojima ce slati ponudu, ali mogu da saznam.


Dakle, ne znash kako su formirali bazu, ali ZNASH da je na legalan nachin??? Pa ti si dvanaesto svetsko chudo, bogte... Pa kad mozhesh da saznash, zashto nam ne saznash, i ujedno time odgovorish na moje pitanje iz prethodnog posta? Evo ti josh mozgolomaca:

1. Zashto je meni pismo stiglo na adresu na kojoj ne zhivim vec 2 godine? (zadnji birachki spisak je update-ovan 2003. godine)

2. Zashto se slovne greshke koje su u birachkom spisku ponavljaju na kovertama Mladinske knjige?

3. Zashto Mladinska knjiga shalje koverte umrlima (kad vec imate toliko azhurnu i legalno prikupljenu bazu podataka) ??!?!??

Ukoliko ne mozhesh da odgovorish na ova pitanja, bolje nemoj ni da se javljash...
[ Slavica Racic @ 04.10.2005. 10:39 ] @
Ne znam kakva je situacija u SCG, sto se tice kupovine knjiga, ali u BiH nije uslovljeno da mora da se kupi. A, iskreno, knjiga vrijedi nekih 51 KM koliko je kod nas.

A, sto se tice ostatka nagradne igre - ko zna.

U svakom slucaju, nisam izgubila nista kupovinom knjige.
[ Shadowed @ 04.10.2005. 10:44 ] @
Hm, a ne pada ti na pamet da si izgubila novac u vrednosti razlike stvarne cene i one po kojoj je knjiga nudjena u nagradnoj igri? Naravno, nije njima nikakav problem da povecaju cenu u knjizari dok traje nagradna igra.
[ Goran Aničić @ 04.10.2005. 11:15 ] @
Citat:
Slavica Racic: Ne znam kakva je situacija u SCG, sto se tice kupovine knjiga, ali u BiH nije uslovljeno da mora da se kupi. A, iskreno, knjiga vrijedi nekih 51 KM koliko je kod nas.

A, sto se tice ostatka nagradne igre - ko zna.

U svakom slucaju, nisam izgubila nista kupovinom knjige.


Još jedno "pismo podrške" ;)

Ova tema stvarno postaje zabavna, jer online marketing tim Mladinske knjige ne miruje.

[Ovu poruku je menjao Goran Aničić dana 04.10.2005. u 12:19 GMT+1]
[ apex @ 04.10.2005. 12:58 ] @
@mkdsl
OK U pravu si - nisam bacio pogled na temu.
@svi ostali
Mozda je knjiga stvarno dobra - nisam video posto je nisam kupio.
Ali ja se ne bunim zbog knjige, nego kao i vecina ucesnika ove teme na 100% maznutoj bazi podataka sa nasim licnim podacima.
Ako mogu oni da nabave moje licne podatke onda verovatno to moze uraditi bilo ko i sta onda.....treba da mi stizu svaki dan tako neka nebulozna pisma?????
TO SE UKRATKO ZOVE SPAM I TO JE ZABRANJENO - barem na zapadu.

Citat:
Ova tema stvarno postaje zabavna, jer online marketing tim Mladinske knjige ne miruje.
HEHEHEHEHEHEHEHEH...

[Ovu poruku je menjao apex dana 04.10.2005. u 14:03 GMT+1]
[ edvin.k @ 11.10.2005. 22:52 ] @
Mozda niste dobro informisani u vezi tih Privatnih Podataka, licnih ili slicno.... Rijec je o tome da je izbor bio slucajan putem telefonskih brojeva, tako da su vecinom onina koje je prijavljen telefon bio izabran za nagradnu igru. Ne radi se, znaci, o nekim licnim podatcima, mada u neku ruku i jesu, ali su svakako dostupni svima putem interneta tako da nema nikakvog krsenja privatnosti...
[ tdjokic @ 12.10.2005. 01:26 ] @
Citat:
apex:...treba da mi stizu svaki dan tako neka nebulozna pisma?????
TO SE UKRATKO ZOVE SPAM I TO JE ZABRANJENO - barem na zapadu.

Citat:
http://www.elitesecurity.org/t...w-we-are-just-like-USA-people-
P.S. postajemo pravi ameri, ono kao iz filmova ustajem ujutru proveravam poštansko sanduče ispred kapije uzimam jedno 50-ak koverti 45 bacim u kantu koja stoji pored sandučeta (jer su to spamovi) a ostalih pet je dva računa za struju, jedan za porez i dva za komunalije


Ovde ili jedno ili drugo nije tacno.
[ milicenator @ 06.11.2005. 20:59 ] @
ja sam kupio knjigu i super,bas sam im zahvalan sto su me natovarili da je kupim,jer nikada ni ne bih pomislio na to.
Ne kazem sada da treba kupovati knige(ha ha ha,mala sala ILI NE?),ali ko voli nek izvoli.
A JAKO MI JE CUDNO STO NA ADRESI PREKO KOJE SAM DOBIO NJIHOVO PISMO
NISAM PRIJAVLJEN VEC VISE OD TRI GODINE,A I GLASAO SAM ZADNJI PUT NA SASVIM DRUGOJ-TRECOJ ADRESSI
PA VI VIDITE-OVDE SE RADI O VELIKOJ PREVARI I MNOGO BI MI ZNACILO AKO
BI STO MANJE LJUDI UCESTVOVALO U NAGRADNOJ IGRI,PA DA JA IMAM VISE SANSE DA DOBIJEM TU LOVU.
UNAPRED ZAHVALAN
[ mala_bestija @ 09.11.2005. 23:43 ] @
Ne znam sta da mislim! Covek se uvek nada lepom ali nas ovi mnogo zajebase. Pitam se samo koliko im se isplati slati toliku silnu dokumentaciju i toliko papira. Zar ih to ne kosta malo? I sto ste svi skepticni toliko?! Niko vam nije stavio noz pod grlo da igrate igru!
[ SempronBG @ 28.11.2005. 01:14 ] @
Moram se i ja ukljuciti! Evo sam pre par dana dobio neku cestitku sa dva sampanjca na slici i obavestenje kako treba da dobijem novu kovertu, jer sam u uzoj konkurenciji, a nisam kupio ni jednu knjigu, samo sam im slao ono sto su rekli da se posalje. Dakle, imali jos neko sa ovom cestitkom?

[ shunjalica80 @ 28.11.2005. 11:51 ] @
Za pocetak drago mi je to ova tema izaziva interesovanje, verovatno im je to i bio cilj!Naravno da je tesko starijima objasniti o cemu se radi i moj deka veruje da je vec dobio ta dva miliona.Za nas koji celo pismo razumemo , mislim da nema nista lose.Narucila sam knigu i vec sam otplatila dve rate ostala je jos jedna od 663 dinara i knjiga je definitivno moja.....i ne nadm se nikakvoj nagradi jer je knjiga zaista kvalitetna i dobra tako da je ona sama po sebi dovoljna nagrada za sve one koji su se odlucili na ovaj korak.Knjiga ne moze da se kupi u knjizari a sama sam se uverila da knjige slicne ovoj u knjizarama kostaju malo vise a kvalitet je slican...Mislim da ovo nije prevara nego cista kataloska prodaja....Dobila sam skoro ponudu i za drugu knjigu koju je kupila moja baka.Meni se ta knjiga ne dopada i naravno da nisam morala da je kupim ....sve je stvar interesovanja, pa ljudi ko je u mogucnosti neka sebi priusti nesto ovako lepo.....a u vezi ona dva miliona, pa to se niko i ne nada da ce dobiti jer jednostavno mislim da sam ja obicni mali smrtnik kome to nije sudjeno.
[ Slavica Racic @ 30.11.2005. 12:40 ] @
---------------------------------
I ja sam dobila cestitku.Izgleda da smo ipak svi u uzoj konkurenciji, bez obzira na kupovinu knjige (hocu reci knjiga, bilo ih je dvije), a sada nam nude jos jednu. Pa ko voli, nek` izvoli. Jedino je utjesno da knjige nisu lose, i da nije ovoga, pitanje je da li bi ih uzela pored mora stvari i sitnica koje covjeku trebaju. A, nagrada k`o nagrada, neko ce imati srece. Hocu li to biti ja? Cisto sumnjam, ali nikad se ne zna.

[Ovu poruku je menjao Slavica Racic dana 02.12.2005. u 11:23 GMT+1]
[ SempronBG @ 30.11.2005. 23:53 ] @
Hvala na odgovoru, znao sam da je to vest marketing. I dobih famoznu plavu kovertu sa nekakvim pasosesem, sad to treba da im posaljem.
Sto posto dobijam,
[ Hamza @ 04.01.2006. 16:55 ] @
Danas dobio pismo.
Naravno isto kao i svi drugi.
Igru zaobišao u širokom luku, kao uostalom i sve ostalo što dolazi iz slovenije.
[ vaske71 @ 06.01.2006. 19:55 ] @
Danas sam i ja dobio Pismo dok sam sljakao na poslu , moja zena vristi od srece
prvi put nam nesto slicno stiglo a ona misli dobice nagradu kakav blam
Pa dobro bre znate li vi slovenci ko su bre Pirocanci pa zar oni stvarno misle da
cu kupiti neku tamo knjigu a da ne znam sta je , o nama bre kruze vicevi vec 100
godina o tome kakvi smo . Marketinski potez u Pirotu - kakav blam !!!
[ dreamsound @ 28.01.2006. 19:07 ] @
Srbi su vrlo "zajeban" narod. Posto su toliko puta zajebani, vise nikome ne veruju i nema sanse da nasednu cak i kada bi svi dobili nagradu.
[ vivicav @ 31.01.2006. 11:01 ] @
I? Ko je dobio nagradu (auto). Ako se ne varam, izvlacenje je bilo za vikend!
[ bogos_z @ 03.02.2006. 09:32 ] @
Da li neko zna gde se mogu pronaci rezultati izvlacenja nagradne igre Mladinske knjige?
[ Gojko Vujovic @ 03.02.2006. 09:35 ] @
Ljudi to je marketinški trik, da li je moguće da i dalje tražite "rezultate nagradne igre" ?!
[ shams @ 06.02.2006. 21:59 ] @
Bilo da je prevara ili marketinski trik, knjiga "Sva cuda sveta je super", i toplo je preporucujem svima!
[ Slavica Racic @ 09.02.2006. 10:34 ] @
Podaci o dobitnicima su ``izasli`` u Dnevnom avazu od 27.01. tekuce godine. Ko zna mozda se i pronadjes tamo. Ja se nisam nasla, ali iskreno nisam se puno ni nadala.

Za utjehu, imam tri super knjige.
[ SempronBG @ 25.02.2006. 23:25 ] @
Uf, eto prodje i to, bilo je gusto, umalo da osvojim prvu nagradu, ali nisam kupio ni jednu knjigu, i onda sam diskvalifikovan.

Eto da znate da kupujete knjige koje inace necete moci nigde da kupite, a odstampane su malom tirazu od svega 100.000 primeraka.))

[Ovu poruku je menjao SempronBG dana 26.02.2006. u 00:29 GMT+1]
[ Zeleni zub @ 23.08.2006. 17:24 ] @

LJUDI DOBIO SAM AUTO !!!

I kad sam se probudio, video sam da mi je palo cebe.



Istorija se ponavlja :-(
Evo juce mi je stigla ova koverta 'od Mladinske knjige'.
bla bla bla...
I sta bi - ko je do sada dobio te silne milione i automobile ?
Molio bih za odgovor prvenstveno ove sto imaju <10 postova, posto rade za MK pa sigurno imaju informacije iz prve ruke.

(Dok u razvijenim zemljama SPAM salju e-mailom, na Balkanu se to vrsi klasicnom postom)
LOL
[ tdjokic @ 23.08.2006. 21:09 ] @
Cuti dok je dzabe! Na RTS ti rade isto to, a jos moras i da placas. I tamo ima miliona, automobila, lakog zivota u super opranom rublju ("mojim" detergentom), sa super zdravim zubima ("moja" pasta za zube), lica su super obrijana i imaju super kozu i sve tako. Nije li i to neka vrsta spama?
[ R-Byter @ 23.08.2006. 23:35 ] @
Kompletan bezobrazluk. Briga me za njihove nagradne igre. Spam i to u najgorem obliku. I jos narusavanje privatnosti. Kakva oni imaju prava da uzimaju podatke iz birackog spiska.
I opet sa 3 kruga i opet...
Uf, bolje da ne pisem dalje, bolje...
[ perica111 @ 24.08.2006. 09:36 ] @
Bezobrazluk iznad svake normalne granice! Zamislite samo situaciju da neka nasa firma ima predstavnistvo u Sloveniji i da za potrebe marketinga uzme ceo biracki spisak Slovenije!!! Pa to bi bio skandal veka! Bili bi osudjeni od strane cele EU za krsenje ljudskih prava. Elem, posto sam sav zacudjen primio njihovo pismo, pozvao sam ih telefonom i zatrazio objasnjenje odakle im moji licni podaci. VRLO neljubazne sluzbenice su mi, posle duge rasprave zbog cega ne zelim da im dam svoje identifikacione podatke, najzad prebacile vezu na menadzera prodaje GORANA ZIVANOVICA, koji je bio ljubazan, ali nije mogao da mi ponudi pravi odogovor, vec me je prosledio pravniku firme. Neljubazni pravnik sa novosadskim akcentom je poceo da ponavlja pricu kao papagaj da oni podatke imaju od kupaca koji su ranije kupovali njihove knjige, od akvizitera i (sada kljucni odgovor) iz baze TELEKOM-a SRBIJE. Na moju konstataciju da mene nema u javnoj bazi Telekoma, dobio sam odgovor da oni (Mladinska knjiga Beograd) imaju ugovor sa firmom koja je prekucavala telefonske imenike Srbije o kupoprodaji telefonskog imenika koji ukljucuje i brojeve telefona koji po izricitoj zelji vlasnika nisu za informaciju. Sva moja dalja interesovanja u pravcu identifikovanja te firme su bila brutalno odsecena od svih zaposlenih u Mladinskoj a nastojanja da razgovaram sa BODOR ALENOM, direktorom firme i potpisnikom (predsednik VELIKE NAGRADNE IGRE) meni upucenog pisma su presecena od neljubaznih sluzbenica.

p.s.

ZIVELO BRATSTVO JEDINSTVO SVIH NASIH NARODA I NARODNOSTI SFRJ!!!!

ili ti dokle mi da ispadamo budale?
[ gajdas @ 24.08.2006. 16:16 ] @
I ja sam dobio kovertu(s`tim što nije crvena kao nečja nego bela),al s`obzirom da nisam naivčina uzeo sam malo da ih proverim i nabasao na ovo.Neverovatno je šta se sve danas radi.Najbolje je što je reko neko da mu je celo selo dobilo istu stvar,da,da,svi su oni prošli u takozvani trći krug,ha,ha,ha.Pa dobro da vas pitam...jer neko na kraju dobio nagradu ili ste samo kupili knjige a dobili cigle il i na cigle još čekate?
[ sokol @ 24.08.2006. 19:28 ] @
Evo dobih i ja kovertu, naravno da ide pravo u kantu za smece.
Stvarno smo jadni kad uopste raspravljamo o ovakvim sra****...
[ smokism @ 26.08.2006. 01:03 ] @
I meni je stiglo isto to ali ne znam sta da radim! Kao 5% iz mog regiona je izabrano i ja sam medju njima. A li videce mo sta ce biti negajim bas neku veliku nadu, ovo mi se prvi put desava. I odakle im moji podaci kad im nista nisam slao a i nisam u kontaktu sa njima tj. ni ne znam kosu prvi put cujem za njih. Da nam nije ugrozena privatnost ili nedaj boze tako nesto?
[ N N @ 26.08.2006. 03:59 ] @
Mladinci mu ga baš dali po spamu... I mene su pronašli...
Samo ću citirati njihovog velikog prijatelja:
Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

Ne kunem, ne kunem i ne pretim
Sve ovo smatrajte šalom
Ja neću da vas se setim
Ni kad budem gledao slalom

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili
[ gajdas @ 26.08.2006. 07:10 ] @
Dakle kao sto sam i mislio,niko nista dobio.Pa u svakom slucaju hvala;a ovo zavlacenje u vidu "nagrade"(a u zivotu nisam kupio nista od njuih niti se prijavio za bilo kakvu nagradnu igru)ide u kanu.pozdrav
[ godsnejk @ 26.08.2006. 07:30 ] @
e sta sve ljudi nece da se sete
[ karambol @ 28.08.2006. 14:22 ] @
Jadna smo mi zemlja kada se dozvoljava ovakvo maltretiranje ljudi. Ko u ovoj zemlji nekome nesto poklanja? Ko ce vas nagraditi a da nista niste uradili? Ovde se gleda da ti otmu sto vise a nema tog koji ce dobiti nagradu na cisto izvlacenje imena. Treba napisati onom ministarstvu iz prvog odgovora, kako se neko sluzi laznim resenjima i vara ovaj jadni narod. Neka nesto preduzmu. A i oni koji su pisali pismo sigurno su videli ovaj sajt. Svi se slazu da je ovo prevara. Zasto ne napisu neki demanti. Slovenacka Mladinska knjiga treba da tuzi sudu za odstetu ovu nasu "Mladinsku knjigu". Isto mora da ucini i Reader's Digest ako ima malo postovanja prema svom radu. Dobio sam pismo i pljunio na Alena Bodora, ako mu je to pravo ime. Cisto sumnjam jer to su lopovi. A veliki predsednik je i najveci lopov. Neka me tuzi za uvredu.—“))))”•
[ branchy @ 29.08.2006. 21:21 ] @
Ljudi, hvala što postojite!!!!
[ Kempi @ 30.08.2006. 11:51 ] @
I ja sam danas dobio "ASTRU" Samo da kupim knjigu "Lecenje bolesti i tegoba" i to je to!!!!! A moju adresu su uzeli sa Telekomovog imenika jer na njemu mi je bio pogresan broj zgrade pa sam imao probleme sa telefonskim racunom (sad je ispravljeno) a oni uzeli pogresan i po tome znam odakle im moja adresa.Inace i jedan moj prijatelj dobio juce isto-Kljuc od Astre,tri zvezdice.... Al' sad i na koverti sa odgovorom NE je PLACENA POSTARINA!!! Divno!!!!!!
JEL NEKO ZNA NEKOG KOJI ZNA NEKOG KO ZNA NEKOG KO JE NEKADA NEGDE DOBIO NAGRADU?????????
[ klirens @ 30.08.2006. 15:24 ] @
Ja ne znam kako su dosli do Vasih podataka, ali znam kako su mene pronasli. Stanujem u privatnoj kuci u kojoj sam vlasnik jedino telefonskog broja (koji je u imeniku), a kuce NE (placam stanarinu). Na birackom spisku sam u drugom mestu i tu me nisu pronasli. Dakle, samo je moj telefonski broj (i to za jos neki mesec, jer se selim) i ama bas nikakve druge veze nemam sa ovom adresom na kojoj su me nasli i na kojoj sam "prosao" 2 kruga i direktno usao u treci.
I ja sam izgrebao 3 zvezdice, takodje sam "dobio" OPEL Astru i jos "samo" treba da kupim knjigu, koja verovatno vredi par stotina dinara, a ja treba da je platim preko 2000 dinara. ALAL VERA.....

Dobro, mogu da platim samo jednu ratu od oko 700 dinara i da se pravim lud, jer me nece vise naci na ovoj adresi (selim se), ali sta je sa nagradnom igrom.

Pa zar oni misle, da mi mislimo, da su oni ludi, ili smo mi ludi?
Sve je to VEEEEEELIKA prevara.

Niko ne daje nista za dz. i kraj.
[ zoka_z @ 30.08.2006. 20:51 ] @
I mene su izgleda nasli preko broja tel.evo kod mene ceo komsiluk dobio i smesno mi svaki dan se susrecu komsije i pitaju jedni druge da li su dobili nesto za nagradnu igru.Bila sam na Sajrejevskom sajtu oni su tamo izvlacili pa su cak i imena dobitnika objavili.
[ deki77 @ 31.08.2006. 08:19 ] @
ja sam izgrebao 3 zvezdice na onm listiću...(a verujem svi)

hahaha dobijam zanimljv poklon
btw... http://www.belestrane.nadlanu.com/site/
zašto bi se ko mučio ukuca npr slovo a(Beograd),slovo b(Novi Sad)...i tako redom

[Ovu poruku je menjao deki77 dana 31.08.2006. u 09:43 GMT+1]
[ benke @ 31.08.2006. 12:18 ] @
Mladinska Knjiga ne postoji na adresi Bulevar Mihaila Pupina 10Z/III
[ carouselambra @ 31.08.2006. 12:44 ] @
I ja dobih,tj moj cale,pismo s kljucicem,kuponima,grebi-grebi-pa se zajebi karticom i ostalim propratnim materijalom.Nego ovaj logo mi se malcice razlikuje nego logo na zvanicnom sajtu Reader`s Digest,a i buni me ovaj potpis Zivanovic Gorana,osobe koja se potpisuje kao mendzer odeljenja Reader`s Digest,da ne govorim o tome da niko nije igrao nikakvu nagradnu igru,a sad odjednom ulazi u trku za osvajanje glavne nagrade.e jel neko ko je od vas il nasih bliznjih dobio pismo,kojim slucajem advokat,i jel bi imali ikakve sanse na sudu ako bi eventualno ucestvovali,i ako bi nas zavrnuli?
[ ziza @ 31.08.2006. 15:26 ] @
Radi se o �e��oj prevari ali prvi put da vidim da je u takvu rabotu ume�ana i neka relativno poznata firma, tj. firma koja nije osnovana upravo samo zbog ovakve prevare, i to je zna�ajan iskorak u razvoju ovakvih prevara. Stil pisanja je potpuno (frapantno) isti (- debilan) kao i pre godinu-dve u pismima od "Kancelarije direktora nagrade", pa onda ne�to skorije od neke firme kojoj ne mogu da se setim imena (a da, ADUT Internacional koja je uzgred nekoliko puta menjala sedi�te firme), bilo je o tom Adutu par tekstova u novinama, koga ne mrzi mo�e da potra�i na Googleu, milsim da ima u arhivi Glasa Javnosti i mo�da jo� nekih novina - sve u svemu posao je na granici legalnosti, sve je formalno na dobrovoljnoj bazi ali nema naravno ni govora o pravom izvla�enju nagrada koje bi oti�le u ruke bilo kog od kupaca. Ali koliko sam shvatio to na� zakon bar za sada ne sankcioni�e u dovoljnoj meri, bar su tako zaklju�ili novinari koji su onomad istra�ival taj slu�aj. Za�to je to tako ostaje nam da razmi�ljamo, pogotovo sad kad �itamo u �tampi kako �e se strogo ka�njavati prodavci koji stave znak "akcija", "sni�enje do 50%" i sli�no ako se kao utvrdi da je to poluinformacija, ili da su cene podizane u me�uvremenu itd. Meni je to sa rasprodajama recimo mnogo manje bitno nego ba� ovo kad mojoj �eni koja se ni�im osim glasa�kim spiskom, jednim brojem telefona i li�nom kartom vodi na adresi na kojoj �ivimo periodi�no sti�u "reklamne" kampanje na koje se naravno smejemo ali ipak ostaje neprijatan ose�aj da ste bili u dodiru sa ne�im zlim, znate da ste fizi�ki bezbedni ali ose�aj je i dalje neprijatan.
Uzgred, kakva je to knjiga koje nema u slobodnoj prodaji (i za�to ako M.Knjiga ima svoja prodajna mesta ovde u Beogradu), da li vam je �udno �to nigde nije naveden ISBN i autor(i) knjige, tako ne�to ne prili�i jednoj ozbiljnoj izdava�koj ku�i. Mi smo to pismo dobili ju�e pa sam sad video da ve� postoji ovaj topic na ES, dakle prevara vidim traje ve� bar godinu dana. �ak sam pomislio da je neko iz ovih �atro firmi koje se bave po�tanskim prevarama oti�ao i korak dalje i na prevaru se poslu�io ugledom Mladinske knjige jer je na kovertama za odgovor samo po�tanski fah, ali kada sam pro�itao ceo ovaj thread i video da je neko stvarno i razgovarao sa tim "�ivanovi�em" ostaje mi samo da se prekrstim iako nisam religiozan i da �ekam da vidim �ega �u se jo� nagledati u �ivotu. �ta je slede�e - da nam iz neke banke nude da kupimo "knjigu" nepoznatog autora o kori��enju platnih kartica i u�estvujemo u izvla�enju automobila i jo� 1001 nagrade, ili ne znam �ta ve�.
Za one pacijente koji tvrde da se nisu zeznuli jer ipak imaju knjigu koja je uvek dobar prijatelj (pod uslovom da zaista nisu na bilo koji na�in na platnom spisku MK) moram da ka�em da bi jeftinije pro�li da kupe na kilo polovne knjige na ulici (pretpostavljam da to nije samo u Beogradu slu�aj) jer ako �ete da date skoro 2000 dinara za knjigu o kojoj nemate pojma ko je pisao, koliko su ta�ni navodi u knjizi (pogotovo kad se �atro radi o "zdravlju"), ko je i da li je ikada recenzirao tu knigu, onda se bojim da takvima knjiga i ne treba osim u psihoterapeutske svrhe. Ako je to u pitanju onda u redu ...
[ rusnis @ 31.08.2006. 17:09 ] @
Koristim forume elitesecurity-ja cisto da bih saznao nesto sa neta na sta nabasam u realnom svetu. Elem, kako sam morao nesto da napisem na ovu temu sada sam se i registrovao.

<<Prevara na granici legalnosti>> je sasvim odgovarajuci izraz.

Tu oni nikoga ne lazu, nakon uplate prve rate za knjigu - dobicete je. Pa cete mozda da uplatite i ostale dve. I mozda je tacno da cete da ucestvujete u igri u kojoj ce oni isplacivati tolike sume novca, ali ce tu sumu dobiti ona jadna osoba koja nije medju zivima, a kojoj su oni poslali kupone i koja automatski ucestvuje u igri. Tako da ce svi ostali da izvise.

Druga stvar: Ako neko kaze da je ta knjiga vredna 1900 dinara (a ja je licno nisam otvorio), za takve imam dve knjige koje ce razbiti tu "enciklopediju", a koje sam kupio na sajmu knjiga u Nisu za po 600 dinara (znaci obe su 1200) i to su tvrdo ukoricena izdanja Politike i Narodne Knjige 2005: Dzin Karper "Hrana vas cudesan lek 1 i 2". (250 stranica po knjizi, i to nema slika) dobra je stampa, skoro sve bolesti pokriva i daje dobre savete. Ja sam je kupio zato sto savetuje zdravu ishranu. I to sam je kupio prvog dana bez popusta, a poslednjeg dana sajma je kostala upola manje (znaci 600 dinara za obe knjige), pa sad vidite ko ce zaraditi od druge i trece rate te vase "enciklopedije".

Treca stvar: Sutra cu da vidim u Posti da li je "Mladinska knjiga" uplatila postarinu i da li bi platila da pisma nisu poslata. Ako se postarina placa samo slanjem pisama, ja se ozbiljno razmisljam da im posaljem oba pisma sa sve tim papirima koje su poslali mom ocu, sem onih cekova na kojima stoji njegovo ime. Tako da ce morati malo da se zanimaju otvaranjem pisama. To isto bih savetovao i drugima kako bi ti prevarantski majstori ukapirali da im ovde nije mesto.

Ukratko: ako nasednete i zeznete se, niste zeznuli samo sebe vec i jos 40 ljudi koje mozda nikada niste ni upoznali. Kako? Pa recimo da ih stampanje tih papira i postarina kosta 30 dinara, od druge i trece rate (600+600 din) moci ce da posalju jos 1200din/30din=40 takvih navlakusa. Pa sad vi vidite.
[ zoka_z @ 31.08.2006. 17:49 ] @
Na sajtu mladinske knjige sarajevo dole ispod pise i Beograd,kad se otvori pise stranica je u pripremi i ta adresa koja nam pise u pismu stoji i na sajtu samo je drugi broj tel.A U ZUTIM STRANAMA stoji jedan od telefona koji su naveli u pismu zajedno sa adresom.E sad stvarno otprilike su legalni ko ce ga znati da li pokusavati sobzirom da je kni9ga preskupa.
[ aleksandar89 @ 31.08.2006. 18:39 ] @
Da li je ko pokushavao sta sa ovom mladinskom knjigom. Ja danas tokom dana dobio onu '' Zlatnu '' kovertu i ne znam shta sta radim. Da li je prevara, ili neshto legalno? Vredi li pokushavati i od kada je to sa ovom knjigom, Vidim neke teme i iz 2005.?
[ dexxx @ 01.09.2006. 10:48 ] @
Evo i ja sam dobio pismo... mada, mora se priznati da su se lepo potrudili da upakuju ovu prevaru. Ne ulazim uopšte u to da li postoji ili ne postoji nagradna igra, da li su nagrade prave, i da li će ih dobiti sestra direktora; već u samu činjenicu da valjaju knjigu za 2000 din, za koju (neko je dobro primetio) se ne zna ko ju je napisao, ko je radio recenziju....itd. Kapiram da bi realna vrednost te knjige trebala da bude manja od 1000 din.
[ techtris @ 01.09.2006. 18:54 ] @
Pročitao sam čitavu temu, i pokušavam da ubedim roditelje da ne pošalju kovertu.

Ali mislim da mi neće uspeti.
[ ton_majstor @ 01.09.2006. 21:00 ] @
Dakle, stiglo je i kod mene.

ALI, na ime pokojne ženine babe, koja je UMRLA pre tačno 5 godina. Naravno, podatke su uzeli iz telefonskog imenika, jer smo telefonski broj preveli tek prošle godine!

Znači, DNO! Svi smo dobili na greb sve zvezdice, ključiće i ostala sranja! Ne reagujte, očigledno su u akciji ovih dana!

"Readers Digest"? Beše li to ona lepa knjižica koju čita Homer Simpson pred spavanje i obrazuje se!?

Pozdrav!

[ AjdukV @ 06.09.2006. 10:10 ] @
...ista stvar, ja sam dobio pismo na maoga pokojnoga dedu koji je takodje umro pre ravno 5 godina...

...pride sam izgrebao i opel astru a koliko sam razumeo ne moras da narucis knjigu ali mozes da ucestvujes u izvlacenju za 2.000.000 dindzi, plus izgrebana astra koja vredi 1.200.000 ukupno sam dobio 3.200.000 dina ...postao sam bumbar, ili je moj pokojni deda postao bumbar...imam utisak da se ovde nagrade dodeljuju posthumno...pazite se vi sto ste dobili pismo a jos ste zivi...

by the way, razmisljao sam da im posaljem link ka ovom forumu da vide koliko raji treba knjiga koja u isto vreme leci sidu, rak, leukemiju, alchajmera, MPS... mozda stvarno posalju auto (burago)...

[Ovu poruku je menjao AjdukV dana 06.09.2006. u 11:52 GMT+1]
[ ton_majstor @ 06.09.2006. 12:41 ] @
Kad već spomenu pokojnog dedu, možda "namerno" šalju pokojnicima dokumentaciju, e da naslednici ne dobiju eventualno ništa!

Zamisli, "izgrebeš" auto, a oni kažu:"Žao nam je, ali dobitnik nije među živima!" Jel' Telekom da tužiš?

"SAMO JE SMRT SIGURAN POSAO!" (Laki Topalović)

Pozdrav!
[ Srdjaaa @ 07.09.2006. 13:40 ] @
Dobio sam i ja pre par dana kovertu...Naravno moji su je odma' poslali :D

U svakom slucaju...Mladinska knjiga postoji na onoj adresi (posto je neko napisao da ne postoji), i nisu svi dobili, posto niko od mojih ortaka nije dobio, al' naravno , siguran sam da od nagrade nema nishta, a i u to da knjiga ne vredi 2000 din sam ubedjen . Poz

[Ovu poruku je menjao Srdjaaa dana 07.09.2006. u 22:32 GMT+1]
[ aigor @ 08.09.2006. 14:06 ] @
Koliko se secam, ovo je vec bilo pre neku godinu. Jedan deda se zalio da je iz meseca u mesec morao da kupuje knjige (sve u fazonu samo jos jedan korak do velike nagrade). Kad vise noje mogao da placa odustao je (sto je ocigledno i cilj) i poslao pismu u Politiku, rubrika "Medju nama". Nakupovao se krs knjiga za preskupe pare.

Moji matori takodje dobili, ali sam im lepo objasnio da ga bace odmah u kantu.

Ljudi ne nasedajte.

[ Balša @ 09.09.2006. 12:15 ] @
Ko hoće da im zagorča život, može da uzme onu priloženu kovertu s unapred plaćenom poštarinom, napuni je svim smećem koje su mu poslali, plus eventualno ostalim reklamnim lecima koji su se zatekli u sandučetu, i pošalje im sve to natrag. Ja to redovno radim. ;)
[ ton_majstor @ 09.09.2006. 12:38 ] @
E, ima bezobraznih ljudi... sram te bilo!

Pozdrav!
[ dolovac @ 19.09.2006. 21:31 ] @
...JOJ kad videh temu nisam mogao da ne napisem par reci!
moj cale je kupio jednu knjigu od njih i sada ne moze da se otkrpiod raznih "nagrada"a vrh imbecilnosti je bio kad je dobio
"zlatnu medalju " da ljudi moj cale je nosilac zlatne medalje .Cimali smo ga mesecima ,mozete li zamisliti tu bruku kad dobijes list papira sa nacrtanom zlatnom medaljom i svojim imenom na njemu mislim da vise nista ne treba reci ....
[ ton_majstor @ 20.09.2006. 12:07 ] @


Al' fali "Mladinska knjiga" u sredini... ovo nije dobio, pretpostavljam?

Pozdrav!
[ dolovac @ 23.09.2006. 01:18 ] @
Nije... na zalost. verovatno vredi vise nego ceo tiraz neke njihove knjige!!!
[ Fuzz @ 23.09.2006. 09:20 ] @
Mladinska knjiga posluje na slican fazon vec minimum 15 godina. Ne vidim razlog zasto bi danas neko (zdrave pameti) ucestvovao u icem slicnom.
[ ton_majstor @ 23.09.2006. 09:49 ] @
Bojane, ovo je reakcija na KAMPANJU! Ja do pre nekoliko meseci nisam ni znao da oni "dejstvuju svim sredstvima" po Srbiji. Nisam ni znao da postoje više, posle raspada Jugoslavije!
Pre 20 godina sam kupovao knjige od njih koje su VREDELE, i sve još i danas vrede i čitaju se i ostaće mojim unucima.

Ovo sada što rade je SPAM. Veruj mi, ne bi bilo ovolike alabuke da nisu oni toliko agresivni. Oni likovi što nam ubacuju flajere za picerije i salone za "lepotu" su bleda kopija MK, ali ipak potpadaju pod isti Zakon.

Nedavno je neko ovde rekao (pctel ili broker, ako se ne varam) da 'ladno može da se TUŽI bilo ko ko ti protiv tvoje volje ubacuje neželjeni sadržaj u poštansko sanduče! Znači, prema Zakonu o javnom informisanju!

Ako je moja komšijska picerija po tom principu plain spamer, "Mladinska Knjiga" je Al Kaida!

Pozdrav!
[ xchillah @ 30.09.2006. 00:12 ] @
"Ako ih ne možeš pobediti,pridruži im se"
U slučaju da neko želi biti
Menadžer službe prodaje Mladinske knjige u Beogradu
Neka požuri!
[ sanynick @ 02.10.2006. 23:53 ] @
Cao narode!
Kupila sam knjigu i nije uopste losa,cak stavise,mislim da bi je svaka kuca trebala imati.
Bez obzira dal je navlakusa il ne,50km u 3rate nije skupo za ovakvu knjigu.
Pozdrav
[ ton_majstor @ 03.10.2006. 10:15 ] @
Super si, 'ajde još malo reklamiraj SVOJ proizvod! Nisi se valjda prijavio-la samo radi toga ovde? Cccc!

Mladinska Knjiga NE SPAVA! Moderatori, reagujte na otvoreno reklamiranje!

Pozdrav!
[ sanynick @ 04.10.2006. 10:48 ] @
"""""""""Super si, 'ajde još malo reklamiraj SVOJ proizvod! Nisi se valjda prijavio-la samo radi toga ovde? Cccc!

Mladinska Knjiga NE SPAVA! Moderatori, reagujte na otvoreno reklamiranje! """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""




Gospodine Darko
ne reklamiram "SVOJ" proizvod,cak stavise,
nemam nikakve veze sa tim,osim koverte koju su svi dobili.
Nije u redu da vredjate narod,
imamo pravo da se prijavimo kad hocemo i zbog cega hocemo.
POZZZ svim moderatorima koji su poput Darka
[ ton_majstor @ 04.10.2006. 14:19 ] @
Iz tvog posta se to ne vidi.

Nažalost, ličiš upravo na njihovog promotera, što nije loše po tebe. Nisi nam naveo-la nijedan konkretan argument da KUPIMO knjigu osim cene i rata! Jel' na to da se oslonimo?

Dobro za svaku kuću!? Tako se može reklamirati i Biblija, Larus, Ginisova knjiga rekorda, Vujaklijin leksikon, Pelagićev narodni lekar, Kuran, Sam svoj majstor!!!

Izvini, ali nisam uvredio nikoga, samo sam upozorio da je reklamiranje (i-ili antireklamiranje) zabranjeno na forumu, osim ako nije plaćeno!

Hvala na pozdravu!

Pozdrav!

P.S. Ako si ovde pročitao-la iskustva ostalih, da li ti pada na pamet da ovo nije baš afirmativna tema po Mladinsku knjigu, nego više upozorenje na njihov "papirni spam", uvijen u fancy-oblandu nagradne igre, koju ovde na ozbiljnom ICT-forumu pokušavamo da razobličimo?
Razmisli o tome.

P.P.S. Ne cimaj me na ICQ.
[ NaIvac @ 14.02.2007. 11:22 ] @
Novo kolo nova sreca. Nekom manja nekom veca.

Evo vidim da se marljivo radi na ovoj temi jos od 2005. god, a da se malo uradilo. Da je spam jeste, da nije lepo rabiti licne podatke, nije, ali da cilj ne bira sredstva to svakako jeste.

Ja evo vec treci put dobijam doticni koverat, i po treci put znam da je u pitanju prevara, a ako ne prevara, onda je velika sarena laza.
Naime- od cetiri kuce familije Canjar u Srbiji, ova fenomenalna ponuda, koja ukljucuje tek 5% stanovnistva sremskog okruga, poslata je na samo tri adrese familije Canjar. Da li smo to mi najsretniji Sremci u kraju ili sta?
Naravno da nismo. No ovo saznanje me nije sprecilo da posaljem kovertu sa odgovorom da, i platim knjigu koja je preskupa, ali je i korisna.

Imam nameru da narucim i ovu sledecu koju mi nude, samo sto nemam nameru da je platim. Postoji u pravnom sistemu nesto sto se zove obligaciono pravo, ako se ne varam. E to pravo ti omogucuje da od ovakvog sljama uzmes knjigu, platis prvu ratu, oni ti posle par meseci posalju smesno ozbiljnu pretnju o naknadi ucinjene im stete zaplenom imovine,kroz sudski postupak ili blokiranjem racuna (!?! kog racuna!?!?)i posle godinu dana imas knjigu koju si kupio za samo 749din, a za koju ti je tamo neko trazio celih 2.996din. Da te tuze nemogu. Kovertu je mogao da posalje i tvoj komsija, koji zeli da ti crkne krava. Zar ne? Tvoj potpis nigde ne stoji, osim u posti na nekom listicu, koji garantuje da si preuzeo posiljku. I taj potpis je mogao da udari komsija na tvoje ime, pa tako i uradis. POsaljes komsiju da te potpise umesto tebe ( bar kod mene u selu u Sr. M ne traze LK). Pa i ako dodje do suda, a niko se u Svetu ne sudi zbog jbn 2000din, niti si ikada video kovertu sa odgovorom da, niti imas knjigu, niti si igde potpisao da si istu preuzeo.
E ako svi koji su kivni na ovakvo ponasanje, i oni koji se dvoume da li da posalju koverat sa odgovorom da, ucine ovako, ovoma vise nikad nece pasti na pamet ovakva kampanja. Evo kao kuriozitet, u kovertama vise nema kljuceva od kola, i kompletno g**** je malo slabije upakovano, pa jos vise smrdi.
Ipak je to veliko ulaganje, stampati i slati toliki materijal, pa jos kad ubacis i malo plastike i lima, ajoooooj. Jos kad na sve to dodas nagradni fond od 3.000.000 din, gde je tu profit?!?
Pa dragi moji, drage moje, svi vi koji ste dobili koverat sa 3. nagradnom igrom Mladinske Gnjide, toplo vam preporucujem da postupite kao ja, i da postom dobijete sjajan rodjendanski poklon za vaseg malog batu ili seku, za samo 749 din.
Nadam se da ovo niko iz mladinske Gnjide ne cita, inace mi nece poslati robu
[ Goran Aničić @ 15.02.2007. 17:49 ] @
Citat:
NaIvac:...Pa dragi moji, drage moje, svi vi koji ste dobili koverat sa 3. nagradnom igrom Mladinske Gnjide, toplo vam preporucujem da postupite kao ja, i da postom dobijete sjajan rodjendanski poklon za vaseg malog batu ili seku, za samo 749 din.
Nadam se da ovo niko iz mladinske Gnjide ne cita, inace mi nece poslati robu

"Toplo preporučujem" adminima da zatvore ovu temu, jer ovi iz mladinske stvarno nemaju meru.
[ NaIvac @ 16.02.2007. 08:33 ] @
Steta Gorane sto ne ukljucujujes mozak dok citas, pa ti moj tekst lici na propagandu akvizitera Mladinske Gnjide.
Citaj pazljivije pa mi reci ko jos tako reklamira nesto. Valjda zbog toga sto pisem sa ironijom, sto se vidi iz celog teksta, pa i iz gore prilozenog citata. Jedino sto ja ovde reklamiram je moto: "Nije prevara prevariti prevaranta". Ako me razumes sta hocu da kazem.

Ako nisam bio dovoljno jasan, moja je ideja da narucim knjigu, platim prvu ratu, a ostale uplatnice bacim u smece. Dakle knjigu cu platiti 4 puta manje nego sto ovi traze, a oni ako hoce nek me tuze. Moj potpis nigde ne stoji da sam trazio tu knjigu od njih, pa ako imaju parnicu neka izvole. A ako ovo i dalje lici na reklamu, ja se izvinjavam, ali to je moj stav a ne reklama.

Kod ljudskih bica je veliki problem to, sto vecina misli da su pametniji od ostalih, i da onaj drugi ne vidi dalje od svog nosa. Te se ni ja nista ne razlikujem od vecine. Nemoj mi zato uzeti za zlo sto zelim da malo vise ukljucis mozak.


Pozdrav
[ urke @ 22.02.2007. 10:28 ] @
Stiže i meni danas zlatna koverta. Mene mrzi da naručujem knjiguy koja mi ne treba (nekakvo lečenje prirodnim koječime), pa ću se prošetati do kontejnera.
[ Zeleni zub @ 22.02.2007. 13:43 ] @
Da su pratili postove koje sam ovde pisao, ne bi mi poslali ovu kovertu - danas i ja dobio...
Naravno - dvokorak, pa u kantu.
[ old.man @ 22.02.2007. 16:53 ] @
Citat:
...... danas i ja dobio...Naravno - dvokorak, pa u kantu.


Evo danas i kod mene.
Pridruzujem se, al sam mator za dvokorak, ja cu da bacim polako.
[ ton_majstor @ 22.02.2007. 19:06 ] @
Zove me danas ćale i kaže da hoće da me časti sa 2.500.000 miliona dindži! U pitanju je, veli... nagradna igra iz "Politike"!

Dobri starac, možda je nešto pobrkao.

Pošto sam bolestan, ode moja žena po to i donese, naravno, "oMladinsku knjigu"!!! Sa gađenjem vratim ženi u ruke, a ona učini trokorak do kante za đubre.

Javim malopre ćaletu da se (nažalost, kao i obično) zeznuo, tj. pao na marketinške trikove. Mnogo mu je teško palo... pocrkali skotovi dabogda, samo uznemiravaju pošten svet!!!

A adrese imaju po "žutim listovima" itd...

Pozdrav!
[ srle69 @ 23.02.2007. 00:09 ] @
@ NaIvac
Mozda si ,Ivane,napravio pravi potez sa svojim predlogom kupovine knjige za male pare.Nisi se zapitao zasto Goran trazi zatvaranje teme?Mozda je bas on iz Mladinske i ne odgovara mu ovakva kupovina?Mozda i gresim jer vidim da ima dosta postova,voleo bih da me demantuje.

Sve u svemu,dobih i ja koverat.Na prvu loptu,deluje primamljivo ali posle samo malo logicnog razmisljanja i analize doneo sam zakljucak.Ima dosta nelogicnosti i sumnjivih poteza organizatora.

1. Najveca nebuloza je pismo komercijaliste glavnom "baji" gde se obavestava da su sredstva za nagradni fond obezbedjena i da su na racunu.Stil pisanja je totalno van svakih poslovnih normi (pisem dopise godinama i svakodnevno).Pazi sad,sada je februar a i izvlacenje je u januaru 2008.Ta sredstva ce da stoje u tom iznosu godinu dana i da cekaju dobitnike,ha,ha.

2.Jako je sumnjivo ovo sto je izvlacenje 2008.Sve nagradne igre se organizuju u periodu najvise do 4 meseca.Posebno je indikativna hitnost slanja odgovora u roku od 14 dana,pogadjajte zasto?Da bi ste sto pre kupili knjige i doneli im brzu zaradu.Zar nije logicno da se zbog ovakvog roka odgovora izvlacenje obavi tamo negde najdalje u aprilu?Cemu cekanje do 2008.godine?Polovina ce i zaboraviti na sve ovo (psiholoski,nema sta!)

3.Sto se kvaliteta knjige tice,to je posebno sumnjivo jer nema autora i recezenta.Toliko slicnih knjiga danas postoji da je skoro svakom ko poseduje bilo kakvu stampariju(a ima ih dosta) jako jednostavno sakupiti tekstove iz raznih izdanja i pretociti ih u jednu ovakvu knjigu sa sumnjivim tirazom.Malo se dodaju slicice,malo preradi tekst,lepe korice.To inace,povremeno radi jedan moj prijatelj.Jedan je jedini Vasa Pelagic,svi ostali su kopiranti koji samo dodaju masnice.Inace,sav ovaj propratni materijal je verovatno uradjen u istoj stampariji gde i knjiga.Sto se same cene knjige tice,ogromna je, sto opravdava isplativost celokupnog stampanja materijala.Realna vrednost knjige je oko 10 evra.To sto se neki odusevljavaju kvalitetom i cenom je dokaz da se verovatno nikad ranije nisu sreli sa slicnim publikacijama i da retko posecuju knjizare i sajmove knjiga i nemaju uvid u kvalitet/cenu istih.Uostalom,neka ih,njihove su pare.Tragedija je sto oni drektno omogucavaju ovakvim prevarantima da dodju do zarade i da maltretiraju nas koji smo toga svesni.

3.Sto se nasih licnih podataka tice,to danas nije sporno pronaci na puno nacina i ne shvatam ljude koji se cude odakle bas njima da posalju.Jednostavno,to nije sumnjivo.

4.Jako je smesno i neprofesionalno ono sa kljucem od auta i tri zvezdice.Neko nas stvarno smatra tolikim idiotima.Pa nismo mi Ameri kod kojih 30% gradjana ne zna ko im je predsednik drzave.Verujem da nije toga,mnogo bi se vise ljudi "upecalo".Kljuc je toliko smesan da stvarno ne mogu da shvatim da postoje oni koji veruju da je od nove Astre.I gde bas najbolji auto od tri sa slike da se poklopi sa brojem na kljucu.Nisam proveravao,ali mislim i da su nagradni brojevi na kuponima verovatno kod nekih identicni,ne bi me cudilo.

5.Prosli ste dva kruga,usli ste u treci...Totalni promasaj mozga koji je osmislio projekat.Jednostavnije bi bilo:"Listajuci imenik dosli smo do vasih podataka i odlucili da vam posaljemo ponudu za kupovinu nasih knjiga koja moze i da vam se isplati jer dodeljujemo i male nagrade uz narudzbinu..." Ja bih pre na ovako nesto naseo,a cim su milioni u pitanju,verujem da ce neko i da ih dobije,samo sto se obicno takav uvek isto zove: ORGANIZATOR IGRE.Gde je tu realna racunica sa par stotina hiljada primeraka knjiga (za koje je pitanje koliko ce se prodati) dati tolike nagrade.Ne bi nasi listovi mnogo kvalitetnih naslova prodavali za po 300 dinara da je prodaja knjiga toliko isplativa.

Ako posle mojih argumenata i dalje verujete u dobitak,onda sigurno radite za Mladinsku knjigu,a ako ne radite,pokusajte da dobijete pare i na telefonskim TV kvizovima,jer ste vi prava osoba za to, vama nema druge pomoci.Bitno je bar da znate ko nam je predsednik...

Srle
[ svetlanalane @ 25.02.2007. 10:48 ] @
E ljudi, tek sam sada videla ovu temu a već drugi put mi stiže koverta. Hvala svima na dobrim savetima.
Da nisam naišla na temu možda bih se i "upecala" zbog same knjige.

Ovog puta sam poslala kovertu (jer je plaćen odgovor) a kad knjiga bude stigla (ili samo uplatnice, ne znam kojim redom im to ide) neću ni biti tu ha ha ha.
[ NaIvac @ 25.02.2007. 16:49 ] @

Citat:
srle69: @ NaIvac
Mozda si ,Ivane,napravio pravi potez sa svojim predlogom kupovine knjige za male pare.Nisi se zapitao zasto Goran trazi zatvaranje teme?Mozda je bas on iz Mladinske i ne odgovara mu ovakva kupovina?Mozda i gresim jer vidim da ima dosta postova,voleo bih da me demantuje.



Srle


Priznajem nije mi palo na pamet. Nesto se ne javlja sa demantima!
[ Fuzz @ 14.03.2007. 14:47 ] @
Moja drugarica dobila 80 000 dinara...doduse, kupila je knjiga za jedno 20 000 u dve godine :)
[ zlacarobnica @ 24.07.2007. 15:18 ] @
I moja mama je dobijala silen koverte ...te usli ste u ovaj krug te u onaj ... te dobili ste neki kljuc ....
Narucila je 1 knjigu ,i posle toga su stizale koverte na svakih 7 dana .Ali ne lezi vraze Prosle godine odem na sajam knjiga i izvalim standa Mladinske knjige i ne mogu cudom da se nacudim.Stand kao i svaki drugi ,zivi bili pa videli ove godine .Pitam ja njih koliko ste dugo vec na sajmu -oni lepo kazu oduvek Ja sam skoro svake godine bauljala po tom sajmu a ne pamtim da sam ih zapazila .I tu naravno krece trovanje o nagradnoj igri Narvno na standu mozete da kupite sve te knjige po sajamskim cenama ....

Ko sad ti koga lozi i ko je zaista dobio pare ja ne znam ... ali oni legalno imaju stand na BEOGRADSKOM SJAMU KNJIGA ,koji je inace medjunardni sajam .



No comment
[ Goticni @ 29.01.2008. 16:33 ] @
hehehe, i opet su krenuli... zivote crni
[ momsab @ 29.01.2008. 21:41 ] @
dobro ste me podsetili da ih prijavim trzisnoj inspekciji
poslali su mi nezeljenu reklamu
[ XTeam @ 04.03.2008. 12:58 ] @
Komentar ?

http://www.mladinskaknjiga.co....x?docid=190571&nodeid=2459
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.03.2008. 13:44 ] @
Mislim sta sada reci? Sve izgleda regularno, ljudi su stvarno dobili novcane nagrade koje su stvarno extra.
[ DusanC @ 07.03.2008. 16:56 ] @
Bas mi je drago. Red da i neko za nista dobije nesto u srbiji :)
Sta, pa neki cak nisu ni kupili knjige.

A za ostale
ROFL
[ Zeleni zub @ 07.03.2008. 22:40 ] @
Ma ovi dobitnici su im ujke, tetke i ostala familija ;)
[ Aleek @ 22.04.2008. 23:21 ] @
Ja sam danas dobio još jednu šansu. A vi kakvi ste slepci pare ne bi uzeli ni da vam ih neko stavi u džep. Ne samo što ću učestvovati već ću se i zahvaliti, Gospodinu Alenu Bordoru, bar 10 puta, kako putem maila ([email protected]), tako i telefonom (3132-248, 3132-303). Ako njemu nije problem da mi pošalje pismo koje mi može promeniti život, nije ni meni da mu se zahvalim. A kad mu budem bio u kraju (Novi Beograd, Bulevar Mihaila Pupina 107/III) ostaviću mu zahvalnicu i u poštanskom sandučetu.

I ne samo njemu, već i vlasniku 100% kapitala Mladinske knjige - Mladinska knjiga Založba d.d. i to na mail: [email protected].

A vi se dozovite pameti i pružite Gospodinu Bordoru bar deo uzbuđenja koje osetite svaki put kad dobijete kovertu tako što ćete mu reći hvala.

A ako čitate ovo dobri Gospodine Gorane Živanoviću iz Reader’s Digest-a, i vama ću svojim velikim i nadasve brojnim zahvalnicama priuštiti bar deo onog istog gore pomenutog uzbuđenja čim budem pronašao način.
[ Milos Maglov @ 21.07.2008. 13:23 ] @
Pazi ovaj lik sto je dobio kola je radio sa mojim caletom,i kad su se sreli rekao je da je poslao kovertu sa odgovorom ne i da nista nije kupio i ipak je dobio..........
Moj matori se nalozio i salje ti on sve i kupuje knjige ali nista da dobije...........
Sto se mene tice ja ne bi trosio vreme na to......
[ vujo032 @ 11.12.2008. 10:10 ] @
Dolazi Perica kući iz škole, pa će roditeljima:
- Danas zamalo da dobijem peticu!
A oni začuđeno:
- Kako?
- Pa dobi dečko do mene!


Svi imaju šansu, i oni koji ne igraju, penzioneri dobili silne novce i auta!
Kako su samo lepo upakovali, mamicu im prevarantsku :(
[ MOSLER @ 18.12.2008. 21:07 ] @
Citat:
Milos Maglov: Pazi ovaj lik sto je dobio kola je radio sa mojim caletom,i kad su se sreli rekao je da je poslao kovertu sa odgovorom ne i da nista nije kupio i ipak je dobio..........

Da ali pogledaj koliko je osvojio, "samo" 80.000 din.Sto ne dobije neko Astru ili ovih famoznih 2.750.000 dinara a da pri tom ne kupi ni jednu njihovu knjigu???
Inace rece mi komsija koji radi u posti da je organizator ove nazovi nagradne igre, ranije vec "svirao klavir" zbog slicnih mucki pa se sada opet vratio u posao preko Mladinske knjige, a zadnjih nekoliko meseci preko 90% paketa ove nagradne igre, postom se vracaju posiljaocu jer ih vise niko ne podize.Inace da bi ste se kvalifikovali za izvlacenje automobila i gorepomenutog milionskog iznosa, potrebno je kupiti knjige i ostale splacine u vrednosti od priblizno 200 evra!!!
[ Milos Maglov @ 18.12.2008. 23:30 ] @
Pazi sto se mene tice zabole mene djon i za njih i za te knjige i za sve......licno mislim da je to porez na budale......
pa sad ko voli nek izvoli ......
ko u onoj emisiji gde je lik dao 20.000 evra da bi platio transakciju za kao nagradu sto je dobio .....
sve su to gluposti.....
[ Universe @ 03.06.2009. 21:01 ] @
Da se nadovežem sa svojim iskustvom u vezi ove prevarantske rabote jer drskost ove "firme" prelazi sve granice.
Dobijao sam njihova pisma i ranije, ali sam sve uredno bacao u smeće, ali su sad pronašli nov način.
Pre par meseci, stigla je njihova koverta, na ime mog ćaleta, u kojoj je pisalo da nije neophodno kupiti knjigu, već je jedini uslov da se učestvuje u nagradnoj igri, da ih pozove telefonom i kaže neki kod koji su poslai u koverti, što je on i učinio.
Kratko posle toga je stiglo pismo gde se oni zhvaljuju na "narudžbi" pretplate na njihov časopis i traže da se plati godišnji iznos od blizu 3000 dinara u dve rate.
Dakle, niti je moj ćale nešto pismeno naručio (nije ni telefonom, mada je zvao da potvrdi učešće u igri), niti smo ova tri broja časopisa dobili na potpis ili pouzećem.
Jednostavno ih pošalju, poštar ih ubaci u sanduče, a pre neki dan su nam poslai opomenu, gde treba da platimo taj iznos, uvećan čak za "troškove opomene" i kamate od nekih 200 dinara.
Prvo što sam pomislio je da ih ignorišem, ali neću da mi se ćale živcira zbog ovih prevaranata i njihovih pretnji, pa želim da pitam šta mi je ovde činiti, posebno da li sa pravne strane oni imaju ikakvo uporište da nas ovako šikaniraju.
Da su časopis ponudili na iole korektan način možda bi ga i uzeo, ali ko mi garantuje da ga ne bi na ovakav način "slali" i ubuduće, bez ikakvog pristanka sa naše strane.
Da li da ih pozovem i kažem izričito da više ovo ne šalju, da eventualno spakujem ova tri broja i vratim im poštom ili nešto treće?
[ Aleek @ 11.06.2009. 11:05 ] @
Da li je jos neko imao skorasnja iskustva slicna Universeovim?
[ gvozdenkv @ 10.07.2009. 13:02 ] @
narode evo i moji su jutros dobili isto pismo za nagradnu igru.Interesuje me jel moguce da uspevaju da zavrcu narod u ovoj krizi.Ko jos veruje u bajke.Moj vam je predlog da zasucete rukave,bajke su za malu decu.
[ Zeleni zub @ 10.07.2009. 13:36 ] @
I ja sam dobio juce.
Imam dve zamerke:
1. Steta sto papir nije A3 formata tako da zimi mogu da napravim fisek, ubacim ugalj i pravo u pec.
2. Ovaj A4 papir je stampan dvostrano tako da ne mogu ni poledjinu da iskoristim da napisem nesto pametno ili dete da moze da crta i zvrlja...

Zato necu da ucestvujem ;)
[ Sirenica @ 10.07.2009. 16:46 ] @
Dakle, ne mogu da verujem!!!

Upravo sam i ja dobila pismo... ko zna koji put, u zadnje 3-4 godine. Samo prvi put sam, priznajem, nasela na prevaru. Poslala sam odgovor, posle kojeg mi je stigao neki katalog, kao, da izaberem knjigu, pa kad kupim u toj i toj vrednosti, kao, ulazim u uži krug...bla, bla, bla... No, da ne ponavljam opet reči svih ovde oglašenih "žrtava", samo mi nikako ne ide u glavu:

1. kako je moguće da G-din Radoš Jovanović (direktor) tako čvrsto veruje da smo svi debili!? Ili ih ipak ima na tom njihovom spisku!?

2. zašto MK jednostavno ne objavi svoju nagradnu igru na mnogobrojnim sajmovima i festivalima knjiga (gde uvek imaju svoj štand), pa tamo kažu "ako kupite knjigu..." ili "ako kupite u vrednosti od *** din... učestvujete u nagradnoj igri"!? Mada je i to prevara, ali ajd'... nekako je prihvatljivije i legalnije ;) Uostalom, svako "normalan" to radi preko medija (novine, TV, radio)!

3. zašto troše toliko boje za štampu i papir...pa koverte...ko to sve štampa i pakuje!? Kako nadoknađuju ovaj trošak?

4. zar u ovoj svetskoj ekonomskoj krizi zaista postoji firma koja ne zna šta će sa viškom para, pa poklanja 2.500.000 dinara navodnom dobitniku!? Pa još i boravak u hotelu sa 5 zvezdica i limuzinom, koja će srećnika da vozika po Beogradu gde god poželi!?

5. najčudnije od svega mi je zašto im je važno da znaju da li želim "svečanu dodelu nagrade" ili "privatnu, bez velike pompe"??????? Pa ja nisam još ništa ni dobila, a oni već "brinu" o tome kako želim to da primim!? Zar nije logičnije da, AKO dobijem (hahahahahaha!!!), onda me pitaju to (ionako GLUPO) pitanje!?

6. i na kraju, zašto bi oni meni izdavali Visa Electron karticu na moje ime (na koju, navodno, treba da uplate gore navedenu sumu!), kad ja već imam svoj račun i karticu!? Što mi ne bi uplatili na MOJ postojeći račun!?


P.S. Ja se svoje nagrade unapred odričem i poklanjam crkvi (bilo kojoj)!!!!!!!! :D

[Ovu poruku je menjao Sirenica dana 10.07.2009. u 18:04 GMT+1]
[ fanfon @ 10.07.2009. 17:16 ] @
Citat:
Sirenica:
Samo prvi put sam, priznajem, nasela na prevaru, samo mi nikako ne ide u glavu:
1. kako je moguće da G-din Radoš Jovanović (direktor) tako čvrsto veruje da smo svi debili!? Ili ih ipak ima na tom njihovom spisku!?


Uzmes sebe za primer za taj prvi put i bice ti jasno sve sto si pitala...
[ milas @ 14.07.2009. 11:52 ] @
Pa ko dozvoljava ovom prevarantu da ovo radi?! I odakle mu imena i adrese ?! Ovo je NAJVECA prevara trenutno u Srbiji i niko nista ne radi!
[ EHHO @ 14.07.2009. 12:22 ] @
Evo i ja dobio samo sto od mene nece dobiti ni kovertu sa odgovorom NE.

Dok god ovako nesto ne bude kaznjivo, a ovo se moze svrstati u SPAM, ljudi ce ovo raditi i navlaciti lakoverne ljude da ucestvuju u svemu ovome a oni da zaradjuju.

Sve je to ku.va banda

[ = RG = @ 15.07.2009. 12:53 ] @
hehe, kurva prasica

evo, ja dobio koferat pre neki dan

nije me mrzelo da uslikam svaki papiritj

http://www.imagebam.com/gallery/b8fd7cede2d019ea86ce4a05827b41dc/

primecujem, da je i kod njih kriza, u ovom paketu nema onog famoznog kljuca za auto !?
Bas su se ofucali, kako ce bre da navuku pacijenta na auto-nagradu samo sa nalepnicom u obliku kljuca?

'1001 lek za bolesnog srbina' moze biti i od koristi nekome, ali mislim da ne vredi tih para.

Skoro svaka recenica na tom spamu je veoma dobro osmisljena i napisana modernim jezikom ubedjivanja
stvarajuci kod citaoca prividnu sliku o 'SKORO' sigurnom dobitku, dakle, veoma drsko i bezobrazno.

p.s. Potrudio sam se da obelezim sve vazne 'momente' u tekstu, odnosno, koji su mi se ucinili vaznim

[ Zeleni zub @ 26.07.2009. 23:06 ] @
Evo prosle nedelje sam dobio onu veliku, lepu i sarenu kovertu. Pitao sam se kako ih ne mrzi vec vise, a onda mi se ukazalo providjenje:

Na samoj koverti se nalazi obavestenje da je unutar koverte i pismo koje mi je uputio Zika Nikolic licno (aka Zika Seljak iz Sarenicu sto bi rekao Zoran Kesic iz Fajront Republike)


A unutra naravno i pismo



Sad kad mi je jasno koja je njihova ciljna grupa, sve im oprastam
[ cozi @ 13.11.2009. 14:41 ] @
Ponovo su krenuli; na calovu adresu stiglo je i pisance za strica, iako ne zivi, niti je ikada, niti je prijavljen na toj adresi, jedino sto cicin racun za telefon stize na caletovu adresu.

Citat:
milas: Pa ko dozvoljava ovom prevarantu da ovo radi?! I odakle mu imena i adrese ?! Ovo je NAJVECA prevara trenutno u Srbiji i niko nista ne radi!


Ja sam slobodan da zakljucim, iz ovog (mog) primera, da im je adrese dostavio neko iz telekoma/poste, jer pomenuti stric ima svoju kucu, adresu, koja cak nije ni u istom gradu.
[ fanfon @ 13.11.2009. 15:57 ] @
Njihova ciljna grupa definitivno nisu mladi. Oni preko telefonskog imenika biraju imena i salju na adrese starijih ljudi jer znaju da su lakse skloni da se polakome za nagradom koju nude.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 20.11.2009. 11:23 ] @
Ju če sam od ovih čobana budala i ja dobio i bacio sve to u smeće. Marš u pm
[ crews_adder @ 20.11.2009. 21:22 ] @
Ja sam njih nagradio ubacivanjem u kantu. Nisam ni otvarao koverte... mozda sam nesto dobio?

Na mene se ne vodi ni jedan telefon, mora da su adresu dobili na neki drugi nacin.
[ Judge Dred @ 22.11.2009. 11:51 ] @
I mom pokojnom ocu je stiglo pismo pre par dana! Iskreno, pobesneo sam. Popasace krivicnu i "on" i "poslodavac" a obavesticu i MUP o aktivnostima gore pomenutog INTELEKTUALCA. "Ceracemo se JOS"............sto rece Matija, g Radose
[ BBS @ 22.11.2009. 12:06 ] @
Telefonski imenici nisu mesta sakojih oni skupljaju podatke jer bi u tom slucaju imali ime i podatke samo za vlasnika tel. broja. Najverovanje je rec o uvidu u biracki spisak e ko im je to dozvolio je vec interesantno pitanje
[ Mzo @ 22.11.2009. 14:59 ] @
Ja sam se kod njih "registrovao" preko mts-a, odnosno neko odatle im je dao podatke.

Znam zato sto je ta adresa samo njima prijavljena kao adresa na koju da salju racune (ne kao adresa
stanovanja).
[ nidza27a @ 23.11.2009. 13:31 ] @
jutros keva dobila isto....
odmah sam video o cemu se radi i samo sam hteo da proverim koliko je rasprostrnjeno i koliko je banalno.
i vidim da je veoma veoma.
procitao sam na drugom forumu lik iz rep. srpske kupio knjigu normalno kako se kupuje i normalno platio i oni mu poslali isto ovo (ponude obecanja, 100% ste moguci dobitnik tra la la...) necu reci za maloumne i lik im odgovori pismom ( nebitno dali je narucio drugu knjigu ili kovertu sa odgovorom ne) uclanili su ga u njihovu biblioteku za sta nije ni znao cije se clanstvo naravno placa a da nije ni znao, stigao mu je racun sa kamatom ukupno 150 km (konvertabilnih maraka).
poenta cele stvari da se najmanje prica o sadrzaju knjige. sto mislim da neplaniraju da zarade na prodaji knjige vec od neke nagradne igre ili clanarina.
[ coolvibes @ 23.11.2009. 18:54 ] @
upravo je i meni stigla ta ista prevara... deluje jeako jako plitko jer su ga nakitili silnim ubedjivanjima kako ce mi biti mnogo dobro i to kako moram da posaljem te podatke iz te plavobele koverte...
nisu mogli gluplju foru da smisle... ej nas nikole su nesli... xaxaxa
[ srpsko gradjevinarstvo @ 24.11.2009. 17:32 ] @
Sve dok jedno jutro u Mladinskoj Knjizi ne pukne bombina. Dokurčiće nekom sa kratkim fitiljem i dum..jbg-a
[ VJEKOLSAV @ 05.01.2010. 09:44 ] @
evo ja sam danas dobio ponudu, sve je identično (osim koverte) kao na slici što je postavio "= RG =" samo što će meni stići "crvena" koverta u narednih nekoliko dana.
a ja sam sretnik, jedan od , "manje od 4 % stanovnika hrvatske" koji će "sigurno dobiti 500 000 kn. a potpisani je Alen Bodor.

ja odabirem "pompu" a još se nadam da ću i dobiti i taj hotel sa 5* u zagrebu, ako ne odmah, barem u razumnom roku, jer pare se potroše a nekretninama cijena raste.
a još me zanima da li mi ostaje i automobil koji šalju po mene skupa sa vozačem ?, ili bez vozača??
jeste da imam vozačku dozvolu, ali nije na odmet ako malo cugneš.

znači ista ekipa djeluje po cijeloj regiji.
[ abitbp6 @ 09.01.2010. 10:33 ] @
Nemojte bacati koverte, napunite ih glupostima i pošaljite ih. Tako će im biti naplaćena poštarina ni za šta...
[ Lo0odak @ 02.07.2010. 12:26 ] @
Znate vi za onog milionera iz Amerike,cini mi se?Uglavnom kruzi ta prica odavno...

Citiram: "Objasnicu vam kako da postanete milioner,ali pre svega morate uplatiti 1$ na moj ziro racun"

I tako milion ljudi uplati dolar,i on postane milioner(da pripomognem)...
E ovo je slicno,samo malo "profesionalnije" odradjeno...Srecno u nagradnoj igri!
[ Chobicus @ 15.11.2010. 22:41 ] @
Ove godine su se bash potrudili.
Ovih dana mi je stiglo na poshtu brdo materijala.
Gomila novca po materijalima.
Jedva chekam pojavljivanje u Sharenici!
:)
[ 3way @ 15.11.2010. 22:53 ] @
I ja sam isto pre neki dan dobio par miliona evra i privatni avion. Nisam jos podigao nagradu, ostalo mi jos od prethodnog puta...
[ Chobicus @ 15.11.2010. 23:17 ] @
Citat:
Reader's Digest in the UK has been criticised by the Trading Standards Institute for preying on the elderly and vulnerable with misleading bulk mailings that claim the recipient is guaranteed a large cash prize and advising them not to discuss this with anyone else. Following their complaint, an investigation was launched by the Advertising Standards Authority.[15] The ASA investigation upheld the complaint, ruling that the Reader's Digest mailing was irresponsible, misleading (particularly for the elderly) and had breached three clauses of the CAP code.[16] Reader's Digest were told not to use this mailing again.


Izvor:
[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Reader's_Digest]Wikipedia[/url]
[ Kreativna @ 17.11.2010. 21:11 ] @
Da li je neko od vas pokusao da pokrene neki postupak protiv gore navedenog Radosa.Da li uopste mozemo da se zalimo Drustvu za zastitu potrosaca.S kojim pravom oni mene uznemiravaju i pokusavaju da obmanu.Za to sledi krivicni postupak koliko ja znam.Inace i ja sam juce dobila kovertu.Pozdrav srustvo
[ mr_bungle @ 18.11.2010. 11:26 ] @
Ha, evo meni doneli na poslu. Uzeo sam skoro nešto od Mladinske Knjige od prodavaca koji su došli u firmu pa je valjda zato i stiglo na adresu firme gde radim sa mojim imenom.
Elem, hteo sam odmah samo da pogledam flajere da vidim šta ima novo od knjiga a bacim sve ostalo ali vidim da unutra ima svašta.
I tako dok sam samo gledao kovertu sa svim onim ubacivanjima propisno sam se ismejao. Ali bukvalno ko da ti je bog-zna-šta stiglo!

Maltene one fore tipa ako ne otvoriš pomreće 25 čeljadi u Zimbabveu od gladi itd.
Koverta je bukvalno vrištala "osigurano!" "zaštićeno!" drž!, ne daj! nekakvi referentni brojevi u militari stilu na sve strane ... itd ma ko da mi je stiglo nešto iz ministarstva odbrane :S !

A unutra "pasoš" na koji lepiš nalepnicu iz druge koverte pa sve tako skockano i lepo napravljeno da ako nedajbože otvoriš pred svojim detetom ono ima da skoči od sreće da se zeza sa onim i da te posle udavi da kovertu sa odgovorom "DA" pošalješ naravno :D

Iskreno ja sedoh onako razmišljajući kolko ih košta ova kampanja i kakva im je krajnja računica tj. kolko im se isplati, lepo se izigrah , polepio nalepnice kao kad smo deca bili i sad se razmišljam dal da šaljem, možda nije loša ona knjiga u 3 rate ... ionako sam počeo da menjam ishranu zbog zdravstvenih problema :)
eee i eto ti šta ti je marketing .... nauka ! nasedoh :/
[ boss074 @ 19.11.2010. 06:26 ] @
Ma smradovi smradovski, lopovski. Ja sam pre 3, skoro 4 godine kupio jednu enciklopediju na sajmu knjiga. Ostavio sam kao kontakt ime i prezime i MOBILNI TELEFON!!!! A tek od nedavno kada sam se skucio, uveo sam fiksni telefon. Nije proslo mesec dana a poceli su da me zovu na fiksni i da mi salju na novu adresu propagandni debilski materijal. Tako da mogu zakljuciti da im je ipak neko iz Telekoma dao podatke. Sto me nista ne cudi jer je skoro u mojoj firmi na sluzbeni mail stigla neka ponuda da za ne znam nekih 1000 RSD kupimo 1370000 email adresa, tako da verujem da i ovo neko radi na tom principu. Najveca fora je sto to rade uz blagoslov drzave i uz pomoc onog prevaranta seljacine Zike iz Sarenice! Kazem prevarant jer i one majice sto kao dele u Sarenici, ne salju ljudima, znam neke koji su kao dobili a nikada im nije stiglo. I tako. Sve u svemu ja sam u jednom od papira pronasao da ako ne zelim mogu da pozovem i da im kazem da mi vise ne salju. Ja sam ih pozvao i rekao im niti na mobilni niti na adresu da mi nesto salju. I gospodjica/dja koja mi se javila rekla mi je da je blokirala moju SIFRU!!!!!!!!
A interesuje me da li neko moze da iscupa broj od ove dvojice pedercina Zike Sarenice i Radosa Jovanovica DIREKTORA VELIKE NAGRADNE PREVARE pa da ostavi ove i da ih svako od nas moze zvati i uznemiravati kao sto oni nas uznemiravaju. SRAMOTA STA NAM RADE!!!
[ boss074 @ 19.11.2010. 06:36 ] @
Uzgred evo ja sam gledao u Telekomovom telefonskom imeniku i u celom BG nasao dva Radosa Jovanovica. Jedan iz Sremcice, drugi iz Lestana. Ne verujem da je neki od njih, ali moze se i to proveriti. A kupio bih neku karticu za 200 din i zvrckao ih i noc i dan, mamicu im pedersku. Imam preko 7 telefona memorisanih u imeniku kao MLADINSKA KNJIGA (i time se koriste) svaki put me zovu sa drugog broja (ne nije to lokal sa njihove centrale, vec bas drugi broj) STRASNO! Izvinjavam se na psovkama svima, ali bas su me iznervirali!
[ cukovanny @ 14.01.2011. 21:44 ] @
Izvinjavam se ako ponavljam stvar, ali evo full kontakta :)

Kontakti
Mladinska knjiga - BEOGRAD
Đorđa Stanojevića 14
11070 Novi Beograd

CALL CENTER: 011/22 57 077
e-mail: [email protected]


Pa ako ko ode ili se čuje sa njima, pozdravite mi Radoša !
[ cukovanny @ 18.01.2011. 22:10 ] @
Radoš se ne smiruje...

... čitava hrpa materijala sa natpisima "AUTORIZOVANO", "VERIFIKOVANO", "KODIRANO" su došli na adresu mog oca.

Očigledno su obavešteni da u Srbiji živi mnogo stoke ....
[ Rasczak @ 20.01.2011. 13:22 ] @
Da, Radoš je baš vredan - "OVERENO" pismo, pa kao brojevi koji su se baš slučajno meni poklopili pa pismo da su pare rezevisane na računu, kakve su to genijalne ideje. Socijalni inženjering za desetku...
Lepo kaže izreka: A fool and his money are easily parted - Budala i njegov novac se lako razilaze

Elem, malo sam se raspitao u pošti - svaki plaćeni odgovor koji im stigne u poštanski fah se unosi u specifikaciju i po tome im se naplaćuje poštarina.

Cene su:
Do 20 grama - 22 dinara
20-100 grama - 33 dinara
100-250 grama - 44 dinara
250-350 grama - 77 dinara

Ja sam dobio "nagradu" na dva imena tako da sam poslao kovertu i sa DA i sa NE napunjenu kojekakvim papirima tako da ću im izbiti iz džepa 132 dinara.
Sad mi je žao što se nisam setio nekog težeg lako dostupnog materijala pa da sam prešao 100 grama, to bi već bilo 176 dinara, to bi mi baš ulepšalo dan...
[ CaliforniaDreaming02 @ 28.01.2012. 13:08 ] @
Juce sam dobila kovertu od Mladinske knjige(nikad nista nisam kupila od njih), takodje je vezano za nagradnu igru. Navodno, ovih dana bi trebalo da dobijem bez kovertu, i odmah nakon sto je dobijem, trebalo bi da im odgovorim, i postoji mogucnost da dobijem 2 500 000 din... Pominje se Readers's Digest klub.
Sta vi mislite o ovome? Da li je neko dobio nesto slicno? I jos da kazem, pre nekoliko meseci zvali su me iz Blica, i pitali za tacnu adresu.
[ fanfon @ 28.01.2012. 13:30 ] @
"Nagradna igra" Mladinske knjige je prevara za izbijanje novca iz dzepova lakovernih. Smesno je verovatno da si dobio nagradu ako nisi ni igrao. Nemojte da se lozite bez potrebe. Znam licno par lakovernih penzionera koji su pukli par penzija zbog ove gluposti, a nisu dobili nista osim jos povoda za kupovinu dodatnih lekova za smirenje...
[ Zandor @ 06.04.2012. 10:02 ] @
Dobio sam pre neku godinu od njih "Opel Astru", jer sam u koverti izvukao ključ od čistog pleka i ogrebao sam tri iste, samo što me je mrzelo da odem da pokupim nagradu. U međuvremenu sam se preselio, pa sam pre neki dan, kao verni kupac,[att_img] dobio šansu da učestvujem u nagradnom izvlačenju i osvojim dva i po miliona dinara i "Ševrolet Kruz" (mogu da biram boju), kao i "pisma" od Radoša koga mnogi spominju, kao i od neke tetke po imenu Katarina Krstić, koja jedva čeka da se upozna sa mnom na dodeli nagrada. Ponuda važi samo na moje ime, jer sam (ponavljam i naglašavam) verni kupac i nije prenosiva. Vi već pogađate: nikada od "Mladinske knjige" ništa nisam kupio.

Od svega što se nudi, privukao mi je pažnju "Ilustrovani oksfordski rečnik", za koji nisam hteo da dam 4 800 dinara prodavcu na uličnoj tezgi. Kod "Mladinske" košta 7 392, ili šest rata po 1 232 dinara. "Poslednji slučajevi gospođice Marpl" od Agate Kristi, koja je zainteresovala moju ženu košta 2 496, a pamćenje mogu da poboljšam na 101 način za samo 3 496 dinara, knjigom "101 način da poboljšate pamćenje. Pored knjiga, nude se i nekakve tablete za jake i zdrave kosti. [att_img]
[ Zandor @ 07.04.2012. 11:22 ] @



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 19.04.2012. u 14:20 GMT+1]
[ mirjana2005 @ 05.05.2012. 23:31 ] @
Mladinska knjiga, obmana i prevara, nego šta!!!!!
Nisam znala za ovu nagradnu igru dok moj teča nije, nažalost, preminuo pre mesec dana. Kako je, posle smrti moje tetke, živeo sam (nisu imali decu), otišla sam da sredim stan i pokupim dokumenta i naišla sam na hrpu koverata sa ponudama Mladinske knjige i obećanjima za potencijalnu nagradu od dva i više miliona dinara ako kupi jedan ili dva ponuđena proizvoda. Istovremeno sam našla brojne porudžbine moga teče Mladinskoj knjizi za knjige, satove, ogrlice, noževe i sl. (sve to, naravno, uz ponuđene poklone za kupovinu čija vrednost je i ispod 10% cene naručene robe).
Te lagarije Mladinske knjige trajale su, kako sam videla, od 2008. do 2011. godine (obećavane nagrade su bile te 1.500.000, te 2.000.000, te 3.500.000, pa ček i 5.000.000 dinara, uz dodatne nagrade ako odmah odgovori na pismo). Usamljeni teča se primao na to, naručivao silne knjige, satove, ogrlice i dr. i nikada nije uspeo da osvoji nijednu nagradu, a o milionima dinara i da ne pričamo.
Kako sam letimičnim pregledom uplatnica mogla grubo da izračunam, za sve ono što je kupio, usled lažnih obećanja Mladinske knjige, platio je oko 35 - 40.000 dinara. Itekako je mnogo para za robu koju Mladinska knjiga prodaje bar 100% skuplje nego što se na slobodnom tržištu ta ista roba može kupiti. Osim toga, da li ta roba, uopšte, odgovara kvalitetu koji oni proklamiraju? Što se knjiga tiče, teme, sadržaj i sam povez, nisu loši, ali te knjige na raznim sajmovima se mogu naći upola cene, a za ostale stvari (satovi - navodno sa Svarovski kristalima, ogrlice od prirodnih bisera ???, kompleti muških satova i sl.), nisam sigurna da se ne mogu naći u kineskim radnjama po bagatelnim cenama.

Moram napomenuti da sam kod mog pokojnog teče našla istovetne ponude i obećane nagrade od firmi "Adut", "Joker" i dr.

Bez obzira na raznorazne prevare i obmane kupaca od strane raznih firmi sa lažnim obećanjem nagrada i, na taj način, iznudom poručivanja i plaćanja kojekakvih proizvoda, ja ne mogu da krivim samo te prevarantske firme, već krivim i nadležne inspekcijske službe, koje su, sasvim sigurno, upoznate sa načinom poslovanja tih firmi, a već dugi niz godina ništa ne preduzimaju da spreče njihovo prevarantsko poslovanje i obmanjivanje kupaca obećavanjem nepostojećih nagrada.

Te inspekcijske službe, a možda, i istražni sudski organi, bi sasvim lako mogli doći do podataka koliko se jadnih usamljenih i siromašnih ljudi našlo u klopci prevarantskih firmi, nadajući se da će doći do gomile para koje će im omogućiti da bar jednom u životu , bar na kratko, uživaju u tom svom životu i priušte sebi ono za čim oduvek žude. Ali, ne samo da nisu došli do gomile para, nego su tim, izvesno, već bogatim firmaa, dali i ono malo što su imali.

Nije sramota nadati se boljem životu, ali je velika sramota bogatiti se na jadnim i siromašnim ljudima, nudeće im nešto (novac) za šta se zna da ga nikad neće dobiti. Jer, i ako neko dobije taj novac, to su odabrani, ponuđačima znani ljudi.
U pitanju je čista i prava obmana i prevara lakovernih ljudi, koji nisu lakoverni po prirodi, već ih je život učinio takvima: siromaštvo, nezaposlenost, usamljenost, bolest i još mnogo sličnih razloga.

Zbog svega toga, treba nadležne službe da stanu na put svima koji se bogate tuđom nesrećom, kakva god ona bila, lažno obećavajući kule i gradove, koje će svaki razuman čovek prepoznati kao prevaru i pokušaj za još većim obogaćenjem na račun onih koji nemaju ništa, ali se u svom opstanku hvataju za svaku slamku.

Dajmo svoj glas protiv prevara i obmana, pozovimo nadležne da preduzmu energične i delotvorne mere protiv svih onih koji sumoral i etiku ostavili negde daleko iza sebe, koji ne prezaju da svoje bogatstvo stiču fizičkim i psihičkim uništenjem ljudi.

Potrudimo se da se tim raznoraznim Mladinskim knjigama, Adutima, Jokerima i svima njima sličnim, koji obećavaju lažne nagrade i premije, uništavajući, pritom, na razne načine, veliki broj ugroženih ljudi (ta kategorija ljudi (usamljeni, bolesni, siromašni, neuspešni, neostvareni i dr.) je vrlo prijemčiva na razna obećanja, ponude i sl.), onemogućimo dalje delovanje, stanimo im na put upropašćavanja tuđih života, omalovažavanja i destrukcije ljudskih života ibogaćenja na račun nemoćnih da se odupru njihovim sramotnim ponudama. Prozovimo ih u medijima, prijavimo ih nadležnim organima, tražeći da se ispita njihovo poslovanje, plaćanje poreza državi, eventualno primanje mita. Obavestimo i uputimo prevarene ljude u njihove obmane i prevare. Ne dozvolimo da naši sugrađani podlegnu njihovim lažima i lažnim obećavanjima raznoraznih milionskih nagrada.

Ljudi, budite razumni, ne verujte svemu što vam se nudi, pogotovo ako je to milionske vrednosti!!! Ko u današnje vreme krize može, olako, za par hiljada vrednosti naručene robe, da nudi milionske nagrade? Samo prevaranti, i niko drugi!!!!!!!!!



[ bukidj @ 05.08.2013. 19:42 ] @
Citat:
Majstorov:
Pre par dana u kucu mi je stiglo pismo od neke Mladinske knjige.
Navodno NAGRADNA IGRA i kazu da sam upao u trece kolo nagradne igre...
bla, bla,bla... da ne smaram sa tim, jer sam odma provalio da su seljaci.
Nego, me najvise zabrinjava sto na pismu pise:

Republika Srbija Ministartstvo finansija
Saglasnost broj: 424-01-388/2005-02
datum: 14.02.2005, Beograd

Sad sam u misteriji...
Saljite vasa iskustva?
Da li je nekom nesto slicno stiglo?

Poruka Radošu Jovanoviću od Vere Đorđević Uzad‚njem kolu što je prekp neta spisak imam tri knjige To su:Zlatna knjiga,Najlepše bajke braće Grim ii Kuvar veštog baštovanan nećuda kupujem više knjige,jer znam da jenagradna igra jedna velika laža bae za mene.srdačan pozdrav molim pošten odgovor
[ koke 1 @ 05.06.2014. 20:53 ] @
danas me zovu iz MLADINSKE iz Sarajeva i kažu ako kupim enciklopediju OKEAN dobijem poklon tablet

enciklopedija je 120 eura na 10 mjeseci a u normalnoj prodaji 100 eurića

je li ko čuo za ovaj poklon?
[ mr. ako @ 05.06.2014. 21:41 ] @
Proverio si koja je enciklopedija u pitanju, da li je kvalitetna i posto je zaista u knjizarama?
Proverio si koji je tablet u pitanju, kojih je karakteristika i posto je u redovnoj prodaji, posto je u Kini na Aliexpress reicmo?

Skoro sam siguran da nije dobra ponuda i da bi mogao da bolje utrosis 120evra, ali svakako proveri i sracunaj sam sta ti je raditi. :)
Skoro sam siguran da ti nije potrebna ta knjizurina sa fiksiranim i verovatno zastarelim podacima, pored postojanja zivahne Wikipedije i Googlea. :)