[ st1mpy @ 09.09.2002. 19:06 ] @
ok ovako problem mi je sledeci ... bota sam uradio u delphi uz pomoc jednog saradnika i sad to sve radi malo bug-va ima al ok za sad privat verzija e sad zanima me sledece kad uradim exe sa kojem radim update bota ili skojim ljude vatam lako ga je razbit samo u hex ga otvoris i vidis nifo di se nalazi bot server pass i sve zivo e sad mene zanima mislim ZNAM da postoji nacin da se on kriptuje ili kako vec samo me zanima cime i kako pa ako bih neko mogo od vas da malo detaljnije iznese upustvo i link za program hvala puno svima

gratez na sajtu i forumu

[ StratOS @ 11.09.2002. 23:19 ] @
IRC i botovi, OK

znači treba ti da kriptuješ server, password i bilo koje ostale stringove.


To možeš da napraviš na mnogo zanimljivih načina :
Tvoje tipičan string je dobro vidan u hex-editoru jer je (.data), zato to treba enkriptirati sa algoritmom, a onda se taj algoritam preko funkcije dekodira i odmah ulazi u ostali dio programa.


Ako malo bolje pogledaš ovaj forum nači češ jih veliko.

Imaš tipične ASCII konverzije
primjer "www.myserver.com" bi bio 119,119,119,46,109,121,115,101,114,118,101,114,46,99,111,109
onda bi mogao i malo uljepšati algoritam ( dodati, oduzeti, modulirati ...)

možeš se poslužiti kakvom simple substitucijom
1=A 2=B 3=C 4=D 5=E 6=F 7=G 8=H 9=I 0=J A=1 ... I=J ...


možeš da se raduješ kakvom još vještijem kripto algoritmu
možeš i da služiš veš inštalirane win Crypto algoritme kao što su DES/BSDI/MD5/BF/AFS/LM i slični, no mislim da to tebi netreba.

Ako još što djetalnije treba javi.
[ tzeljko @ 12.09.2002. 18:06 ] @
a oce li nakon toga file.exe uspesno moci da se pokrece bez ikakvih problema ?
[ StratOS @ 12.09.2002. 19:14 ] @
ako hočeš baš jedan dobar encrypt programčič
( Microsoft Base Cryptographic Provider v1.0 ) kog češ upotrebiti u programu možeš da pogledaš za source u MSDN ili na netu, pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/8310


a za Delfi :
ili BF algo na http://www.elitesecurity.org/tema/760


itd ... itd ...


pa potrudite se malo i pogledajte cjeli forum, pa samo u tom pisemo

Citat:

tzeljko
a oce li nakon toga file.exe uspesno moci da se pokrece bez ikakvih problema ?


.. pa zna se, algoritam če dekodirati poruku i dobit češ svoj znani string ili broj ili ostale podatke kog drugi "nesmiju" da znaju, samo,da se to u hex editorima teže vidi, no pravi disasm maheri če easy enkripciju/dekripciju brzo shvatiti i napraviti svoje programe za dekodiranje stringova u RAM-u itd ...