[ fritz.ba @ 19.09.2005. 09:16 ] @
dakle, imam sljedeci problem..

inace nisam linux-as, i ne koristim niti shell, niti perl.. ali posao me evo natjerao..

ukratko: treba mi naredba za pozivanje web- URL-a iz shell-a, a da nije niti wget, niti lynx.. wget ne radi, jer ne moze prenositi parametre, a lynx mi ne radi iz drugog razloga, to cu objasniti u "detaljno";

Detaljno:- naime, koristim Hylafax Fax server.. i postoji jedna skripta koja se izvrsi svaki put kada dodje novi faks.. ja sam tu shell skriptu izmijenio po svojoj zamisli, i sve radi kada skriptu pozovem iz terminala, kao root user sa naredbom "sh".. onda se ta lynx naredba sa svim parametrima izvrsi, i skripta se regularno izvrsi... medjutim, u realnoj upotrebi, kada dodje novi faks, skripta se izvrsi, ali naredba lynx (upise response stranice koja se poziva u fajl) upise / permission denied..

napominjem da sam na svim fajlovima dao svima sve permise.. i na naredbi lynx, i na skripti, i na fajlu u koji upisuje.. ama bas sve..


nema ideja??
[ Jbyn4e @ 19.09.2005. 09:35 ] @
zamena za lynx....
w3m - a text based Web browser and pager

inace, daj kod i permissione pa da vidimo zasto to tebi ne radi kad bi moralo ako si ispravno podesio prava pristupa...
[ fritz.ba @ 19.09.2005. 10:46 ] @
permisioni su mi 777 na svim fajlovima :)


eh, kod je dakle.. neka skripta

#poziva se svaki put kada dodje novi Fax

#ovde pozivam neki perl fajl, cisto da vidim jel se skripta ispravno izvrsava prije i #poslije naredbe linx

perl /mojPerl.pl

lynx "http://nekiServer/nekiLink.asp?Nekiparametar=necemu, //i tako dalje

perl /mojperl.pl

#i ova se linija ispravno zavrsi...


oke, probam ovaj tvoj w3b ...

permise na svim fajlovima su dakle 777 :(

[ fritz.ba @ 19.09.2005. 10:54 ] @
w3m radi, konacno, potrosio sam 5 dana na wget, i lynx, hvala puno..

hvala zaista :)

[ Jbyn4e @ 19.09.2005. 10:57 ] @
Molim i drugi put...
mada mi je stvarno nejasno zasto nije hteo lynx ili wget.. ali nema veze. bitno je da radi.
[ fritz.ba @ 19.09.2005. 11:25 ] @
wget mi ne odgovara, jer ne podrzava parametre u URL-u

lynx se ne izvrsava iz skripte iz ne znam kojeg razloga :(

ali, eto sada radi.. to je bitno ...

pozdrav..

[ anrxc @ 19.09.2005. 13:32 ] @
Pogledaj manual za curl, elegantnije rijesenje.