[ Ka2 @ 27.09.2005. 19:54 ] @
1) Pre neki dan sam preko stare Opere instalirao novu, besplatnu i iako su mi svi podaci ostali netaknuti ipak mi se par stvari pokvarilo. Sve sam uspeo da vratim kako je bilo osim sto mi je nestao GOOGLE SEARCH (toolbar) . Da me ubijete ne secam se kako sam ga uopste imao, da li sam instalirao programcic ili to vec postoji u Operi. Moze li neko da me podseti?


2) Pocela je povremeno da mi puca Opera. Hteo bih da je deinstaliram pa da instaliram svezu ali cu izgubiti sve kontakte, bookmarks-e i ostalo. Mogu li neke fajlove da sacuvam pa da ih posle vratim kako bih sacuvao gore pomenuto (vratio na staro) ? Ako moze, koji su to fajlovi?
[ Deda_Mraz @ 27.09.2005. 20:13 ] @
Odgovor pod jedan i pod dva:

Slobodno izbriši Operu (samo nemoj dirati folder u ProgramFiles/Opera/-/-/-) i instaliraj ponovo novu. Sve će ti ostati isto i vratiće ti se google toolbar i valjda ti više neće pucati.

Pozzz
[ Virked @ 27.09.2005. 21:47 ] @
1.GOOGLE SEARCH ide u paketu sa Operom.
2.Instaliras novu Operu pa ides na file>Import and export>...
[ Ka1 @ 28.09.2005. 08:10 ] @
Kako da razvucem toolbar da bude u duzini prozora (kao sto je bilo ranije) a ne samo u duzini jednog taba?
[ miki_ja @ 08.10.2005. 22:29 ] @
U slučaju da nisi uspeo da aktiviraš “google search”, ili ti ponovo nestane, možeš ga jednostavno vratiti tako što ćeš uključiti “personal bar” (tools/appearance/toolbars/personal bar). Kada se pojavi “personal bar”, na njemu bi trebalo da bude i “google search”. Ako ne, klikni desnim tasterom miša na pomenuti “bar” i izaberi “show search”. Tu možeš uključivati i isključivati razne “srčeve”, a među njima i pomenuti Google.

Kada instaliraš novu Operu, ostaju ti svi “bookmarksi” i ostala podesavanja, pa čak i kada obrišeš folder Opera iz Programs Files, probao sam. Izgleda da se ti podaci čuvaju na drugom mestu (Documents and Settings\*\Application Data).
[ softsoundboy @ 30.10.2005. 23:47 ] @
Help/About Opera

PATHS
=============
Ispisani su svi, otprilike vazni fajlovi i gde se nalaze,
tako da nije problem iskopirati ih na drugo mesto, pa
ih posle ubaciti, nakon instalacije/reinstalacije............