[ dr ZiDoo @ 14.09.2002. 20:34 ] @
Jel koristio neko SunOS od vas.
Interesujeme nesto vise o njemu. Koji File system koristi, koji GUI, jel slican BSD-u ili vise linuxu...
Pomoce u linkovi al radije bih iskustva...
[ B o j a n @ 15.09.2002. 11:23 ] @
Najbolje bi bilo da cekiras Sun-ov Answer Book, imas ga na:
http://dinamo.datagate.co.yu:8888/
Totalno je user friendly ...

SunOS ili popularno Solaris je najslicniji izvornom SystemV sistemu ... dakle, blizu samog korena L;)


Sto se tice tog teol-a, ne znam da li je to ovde neko postovao, ali to je provajder u RS-u, koji fura cak na 155Mbs optike ... Cisto radi informacije, da se zna da smo najgori L;(
[ dr ZiDoo @ 15.09.2002. 11:31 ] @
thx,

aj ne brini prebacicemo malo teola preko Drine :}, ako vama zafali!
[ drazha @ 25.09.2002. 13:07 ] @
E sto su mi simpaticni ovi smajliji...

Enivej, SunOS, iliti Solaris, vlasnistvo Sun-a je SystemV based UNIX flavoured OS.

Od GUI-a iliti WindowManagera, imas OpenLook, i imas CDE. OpenLook se sada izbacuje, CDE se forsira, a GNOME se najavljuje kao next generation WM for Solaris, kad bude bio gotov i u reprezantibilnom stanju. Trenutno postoji Gnome2 beta2 za Solaris, i lepo radi, ali bi ipak sacekao zvanicnu verziju ako doticni/a nije guru.

Inace, Solaris se radi za Sun-ove platforme, koje se baziraju na SPARC procesoru, od Ultra 5 serije se koriste UltraSparcII CPU, sa 64bitnim magistralama. Od nedavno u rabljenju je i UltraSparcIII sa brzinama i do 750 MHz, a mislim da sada ima i brzih.

Serveri uglavnom teraju GRID computing ispod haube (dakle, ne bus, vec grid).

Drugi popularan naziv je Slowlaris, koji jeste spor, iako jako stabilan, ali sta da se radi, backward compatibility zato funkcionise. Jos jedan od razloga sto Solaris ponekad ume da bude spor jeste i native podrska za Java procese od Solaris 8. To ne znaci da ne treba da se instalira JRE, ali je sada i Solaris adaptiran tako da to sve sada lepo 'pashe'.

File system se zove UFS.

Eto, toliko za sada.
[ Jovan Marjanovic @ 08.10.2002. 13:24 ] @
Elem, Solaris i SunOS bas i nisu jedno te isto.
Kao sto je moj kum pomenuo, Solaris radi na 64 bitnim SPARC procesorima, i ustvari je nova generacija SunOS sistema koji su prestali da se razvijaju posle verzije 4.2 (mozda gresim) (jedno vreme su se paralelno razvijali, SunOS za 32 bitne masine, i Solaris za 64 bitne)
[ Cube4EVER @ 11.01.2003. 16:17 ] @
i *BSD koristi UFS...
[ caboom @ 14.01.2003. 20:24 ] @
Citat:

i *BSD koristi UFS...


erm... NetBSD rabi FFS (slicnosti su velike, ali ipak...)