[ Dragan Varagic @ 15.09.2002. 08:44 ] @
Date: Saturday, September 14, 2002, 5:53:20 PM
Subject: online direct marketing
> Postovani!!!

> U teskoj potrazi za reklamom na internetu naisla sam na vrlo zanimljiv
> sajt. www.blast4trafic.com <http://www.blast4trafic.com/> .
> Pitanje je sledece. Da li bi mogli iz vaseg iskustva da mi kazete da li
> je stvarno istina to sto oni kazu sa sebe Ili je u pitanju samo
> prevara. Naime oni nude slanje preko 70 miliona poruka mesecno
> za cenu clanarine koja Iznosi 29.99$ dozivotno. Nadam se da
> cete biti ljubazni I proveriti to za mene.

Cim se spominju sume od nekoliko miliona email adresa, ako niste culi za firmu ranije (Kao sto je AOL, Microsoft i slicne velike firme), znaci da je u pitanju cist spam. Do sada sam dobio ko zna koliko ponuda za CD-e sa milionima email adresa za sume od 15 $ US do nekoliko stotina dolara. Postoje programi koji mogu da sa sajtova i razlicitih ISP-a skidaju email adrese korisnika. Nekoliko mojih email adresa se nalaze na tim CD-ima i dobijam veliku kolicinu spama svakodnevno. Na Internetu ne mozete se legalno oglasavati na taj nacin sto cete da dobijete bazu podataka ermail adresa, to tako online ne funkcionise.

Legalni sistemi online direktnog marketinga zasnivaju se ISKLJUCIVO na dozvoli korisnika da prima vas email (Permission Based Marketing). Na mom sajtu imate citavu sekciju koja se bavi email marketingom, a u mojoj knjizi najveci deo je upravo posvecen ovoj oblasti.

Jedan od najpoznatijih legalnih sistema direktnog marketinga nudi sajt PostMasterDirect, a casopisi kao sto je Microsoftov Slate imaju preko milion korisnika. Ovakvih email casopisa je veoma malo. Sajt kao sto je NYTimes.com nudi veoma kvalitetnu varijantu direktnog marketinga, jer ima veliku bazu korisnika.

> Imam jos jedan problem. Posedujem
> MASTER karticu DELTA BANKE. Placanje za ovu reklamu se vrsi preko
> firme clickbank.com. Ranije sam Pokusala da uplatim tih 29.95$
> za uslugu reklamiranja ali bez uspeha, sistem mi javlja da
> kartica nije validna, Mada ja sigurno znam da jeste. Da li mi
> mozete pomoci.

> Unapred zahvalna

> Maja Silbaski

Pitanje je koliko je lokacija u svetu dobilo validnu informaciju o mogucnosti placanja putem Master kartice ove banke. Kako smo bili dugo izolovani, mora da prodje odredjeno vreme da bi na razlicitim lokacijama u svetu razlicite firme prihvatile placanje odavde. Znam za slicna iskustva s Visa karticom Continental banke, gde ova banka nudi direktan kontakt s vlasnicima gde se
dese problemi s online naplatom preko kartice. Znaci, ukratko - to sto vam se desilo nije narocito cudno, na zalost.

Kako su vasa pitanja veoma interesantna, nadam se da nece biti
problem da ih postavim na online forum E-marketing, gde mozete dobiti jos odgovora i drugih iskusnih korisnika Interneta i poznavalaca Internet marketinga.

P.S. Sajt koji ste spomenuli nisam uspeo da otvorim - jos jedna karakteristika spam firmi.
[ Miloje Sekulic @ 15.09.2002. 12:29 ] @
Citat:
Placanje za ovu reklamu se vrsi preko firme clickbank.com. Ranije sam Pokusala da uplatim tih 29.95$ za uslugu reklamiranja ali bez uspeha


Dobro po Vas.

Kako se sigurno radi o sistemu promocije koji se zasniva na spam-u da ste svoju reklamu realizovali na taj nacin vrlo brzo bi se vasa mejl adresa nasla na block listama. Da ne govorimo o gubitku kredibiliteta ukoliko se medju tim milionima adresa nadje adresa nekoga ko Vas prijavi za spam na mestima kao sto je:
http://www.elitesecurity.org/forum/66

Pogledajte interesantnu diskusiju o cenama reklamiranja na domacem Internetu:
http://www.elitesecurity.org/tema/13300

Dakle za sredstva koja ste spremni da ulozite mozete da sebi priustite skromnu ali legalnu promociju u domacim okvirima.
Naravno da za ta sredstva ne mozete da raunate na promociju u inostranim okvirima ali je slanje spam mejlova po negativnim efektima najskuplja kampanja koju mozete da napravite. Makar kostala samo 29.95$.

Pozdrav Miloje Sekulic