[ indicator1 @ 29.09.2005. 15:27 ] @
Svuda na netu pise da spliteri imaju u sebi i mikrofilter, tj direktan izlaz za telefon. Vidim da kod nas Beotel daje i spliter i mikrofilter u paketu. Na spliteru postoje ADSL out i Tel out izlazi i po nazivima bi se reklo da je u spliteru ugradjen i mikrofilter pa mi nije jasno zasto onda daju i dodatni mikrofilter? Da li su samo darezljivi ili je u pitanju neka "caka"?
[ biotech @ 29.09.2005. 15:36 ] @
mislim da su posebno
[ Srdjan_ts @ 29.09.2005. 18:18 ] @
Neobicno, ja sam na ADSLu preko SezamPro i dobio sam samo spliter. Ubodes LINE u uticnicu, tel u PHONE, a usb modem ili ruter u MODEM i kraj.
[ tdjokic @ 29.09.2005. 19:39 ] @
Evo jednog moguceg scenarija: tebi kod kompjutera treba prikljucak za ADSL modem i obican telefon - za to prikljucno mesto ti dadu ADSL spliter, koji ima ugradjeni filter na telefonskom prikljucku; nekom drugom clanu familije, u nekoj drugoj prostoriji, treba samo filter, pa za to prikljucno mesto daju samo filter. Mozda im je to jeftinije, obicno su filteri nesto manji i lepsi i slicno. Ima neke logike. Inace, postoje i obicni spliteri - razdeljivaci, za taj tip prikljucaka, samo obican razvodnik, nista vise.




[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 29.09.2005. u 20:45 GMT+1]
[ indicator1 @ 30.09.2005. 09:24 ] @
Ovaj tvoj "scenario" je upravo ono sto mi i treba. Da je u pitanju "obican" spliter, mislim da ne bi pisalo ADSL out i Line out. U svakom slucaju moracu daproverim o cemu se radi.