[ Nix @ 30.09.2005. 13:58 ] @
Da li postoji idealan-savrsen posao ako jeste,koji smatrate ?
Hvala.
[ Davor Vlajkovic @ 30.09.2005. 17:50 ] @
Preporučujem ti da pročitaš dva odlična teksta na ovu temu:

"Is there a Perfect Job?" by SC Chen

"How to find that perfect job?" by Nisha Ramachandran
[ Buum @ 04.10.2005. 06:07 ] @
Naravno da postoji idealan posao!

Evo kako to izgleda:

1. ovo je Adrijana Lima






2. a ovo je savršenstvo - plaćen si da ovu lutkicu mackaš kremom & ručno podešavaš bikini na njenoj guzi... uh!



[ dalibord5 @ 20.10.2005. 16:19 ] @
Drugar radi u pisarnici jedne velike osiguravajuce firme u centru grada.
Kad god pozeli je van firme,visi po kaficima,leti visi u knezu ili po kalisu...
Plata nekih bednih tridesetak ljada,slobodan dan kad pozeli,veliki godisnji odmor,krediti,dozvoljen minus od 100 000 dindzi.
Eto posla iz snova za nekoga ko nema neke ambicije u zivotu.
Meni to ne bi bilo dovoljno,tako da je definicija idealnog posla razlicita u zavisnosti od licnih zelja i potreba...
[ panonski mornar @ 20.10.2005. 19:37 ] @
To je bar jednostavno definisati: idealan posao je kada covek radi ono sto voli ( slikari su najbolji primer za to), odnosno da ti je hobi- posao. E sad stvar je samo u afinitetu...
[ Acika @ 20.10.2005. 20:26 ] @
Po meni je idealan posao rad u nekoj banci! Ali posto to nije moguce, onda je najbolje otvoriti neku svoju firmicu i razvijati je polako, kao ja!

[ Davor Vlajkovic @ 21.10.2005. 09:22 ] @
Šta, banke više ne zapošljavaju? Sve idealne pozicije su popunjene? :)
[ bags @ 21.10.2005. 11:01 ] @
Profesor uvoda u programiranje na mom faksu.

Imas 2h predavanja sedmicno,ispit ti pripremaju i pregledaju asistenti,ne trebas se posebno spremati za predavanje jer predajes osnove a plata ne moze biti bolja.

Naravno nije lako doci do toga ,ali kao posao je extra.
[ McKracken @ 21.10.2005. 11:03 ] @
definicija koju sam cuo na fakultetu (i ima puno istine u njoj):

"Mnogo je bolje voleti ono sto radis, nego raditi ono sto volis"
[ Kosta ******um Rex Persia @ 21.10.2005. 13:56 ] @
Svakako da postoji savršen posao. Po mom skromnom mišljenju, najsavršeniji posao, barem za muškarce, svakako je biti žigolo. Seks uvek, a još ti žene i plaćaju dobro za tu uslugu. Nema mnogo rada, nema umnog zamaranja, već samo uživanje.
[ Dusan Marjanovic @ 24.10.2005. 00:38 ] @
Razmisli malo, ribe koje vrede nešto ionako su obasute sa svih strana ponudama takve vrste za džabe ili čak i da se njima plati :) zašto bi one plaćale nekom za tako nešto. A one koje jure muškarce kojima će platiti za uslugu te vrste, sigurno nemaju ništa drugo čime bi privukle...
[ baja_yu @ 30.10.2005. 12:50 ] @
Citat:
McKracken: definicija koju sam cuo na fakultetu (i ima puno istine u njoj):

"Mnogo je bolje voleti ono sto radis, nego raditi ono sto volis"


Inace, to su reci Winstona Cercila, i mislim da savrseno oslikavaju ideju kapitalizma. U fazonu: "Ko te pita sta ti volis. Tu si gde si i zadovolji se time, a mi cemo da ti izrabljujemo koliko mozemo. Uzdravlje." :)

Ja ipak mislim da je bolje da radis ono sto volis.
[ McKracken @ 30.10.2005. 13:41 ] @
Nope.. Pre je u fazonu "Ja volim da gubim vreme po splavovima i zalicu se sto od toga ne zaradjujem dovoljno" :)
[ jagger @ 31.10.2005. 10:17 ] @
Zivot je suvise kratak da bi covek radio ono sto nevoli. Zato je baviti se idealnim poslom u stvari raditi ono sto te ispunjava!