[ krvopije @ 17.09.2002. 15:12 ] @
Da li je moguce da se sa jedne web strane proslijedi grugoj web strani sadrzaj 'hidden' promjenjive . Da budem jasniji na strani prva.php imam nekoliko checkbox-ova koje korisnik moze (ali ne mora da otkaci), vrijednosti tih checkbox-ova se pomocu JavaScript-a ubacuju u 'hidden' promjenjivu strane prva.php. Pitanje glasi : Da li ja mogu da prenesem sadrzaj ove 'hidden' promjenjive putem hiperlinka na drugu stranu drug.php (znaci bez upotrebe submit-a). Problem je u tome sto se sadrzaj 'hidden' promjenjive dinamicki mijenja na strani korisnika. Da li postoje neka resenja za ovo?

Pozdrav!!!
[ vsego @ 18.09.2002. 00:40 ] @
Moze, naravno, iako nema veze sa PHPom, nego sa JavaScriptom. Jednostavno, skoci na Google, upisi nesto i klikni "Images" (obicni link, a ne SUBMIT button). Cini mi se da je to ono sto ti treba. Ako je, pogledaj onClick event handler i to je to.

Basicly, mislim da je nesto kao onClick="window.location=document.imeForme.imeHiddenElementa.value; return false;" (ili return true, nikad ne znam ). "return xxx" sluzi da se ponisti ono kuda bi te odveo klik da nema JavaScripta (href="..." ).
[ dwarf @ 18.09.2002. 03:45 ] @
Cekaj, ako pokusavas da vise promenljivih premestis sa jedne strane na drugu, samo checkboxove nazovi neki imenom, ali stavi "[]" posle imena. PHP ce automatski napraviti varijablu koja je niz sa tim imenom (ili ce ona postojati u $_GET/$HTTP_GET_VARS nizovima). Naravno, method atribut <form> taga podesis na GET i sve je cool...

To ti je najlakse. A ako je nesto drugo, onda opet mozes da samo upises pdoatke iz checkboxova u hidden polje, i da zatim pustis da korisnik sam posalje formular, ciji je method atribut opet podesen na GET.
[ krvopije @ 18.09.2002. 16:17 ] @
Bice da je ovo resenje sa window.location, hvala u svakom alucaju.

Pozdrav