[ lajk @ 05.10.2005. 18:01 ] @
Pozdrav
Citam ja i citam i bas neide naime prosto bi hteo da zatvorim sve sem nekoliko portova i kasnije po potrebi da dodajem na listu tj otvaram potrebne portove sad trenutno samo pravim spisak sta sve zatvaram sto mislim da bas nije logicno ..
Znaci ja bi da sve zatvorim i onda samo da dodajem izlaze a ne kao sad ne moze p2p , pa aol ...
i to sa p2p protokom stavio sam da ne moze i ono opet ide a stavljeno je u ip firewall rule fored drop na p2p saobracaj i on samo poveceva broj a drop ???
imali neko ideju

[ lajk @ 06.10.2005. 03:47 ] @
trazeci odgovor za moju pojavu stigao sam i na njihov forum i zakljucak je da je kanta busna i da je bila busna tako da nema izgleda veze licenca ni verzija ovo kao neki ruter ozbiljniji bas ne drzi vodu kao AP da
http://forum.mikrotik.com/view...61179c7b929a2261d200f3500c9159
[ lajk @ 09.10.2005. 23:23 ] @
Da nebude zabune programi tipa Kazaa, dcc, emule... i mogu se prepoznati po zaglavlju samih paketa tako da sama ideja zatvaranje porta kao zastita startno nije ispravna sto unosi jos vise sumlje u mikrotik i wirawall pricu posto imaju opciju blokiranja saobracaja tipa p2p imali neko realnih iskustva u oveme da mu radi ili ne narode ?
[ broker @ 10.10.2005. 09:40 ] @
Meni filtriranje p2p radi samo tako...

Sto se tice zatvaranja svih portova, to je tako trivijalna akcija da bi stvarno bio red da procitas uputstvo.