[ Dalibor81 @ 10.10.2005. 17:40 ] @
Nesto sam ubedjen da je ovo vec bilo, ali nisam imao dobar keyword za pretragu, pa da pitam sada:
Da li je stetno da hard disk radi okrenut "na ledja", znaci naopako. Pitam zato sto tako stoji kada visi na kablovima, a tada se najmanje cuje ono krljanje iz njega. Stvarno to grozno zvuci kada se stavi vodeno hladjenje. Pa da znam da li da trpim ili da ga ostavim ovako???
Hvala i veliki pozdrav!!
[ StORM48 @ 10.10.2005. 19:17 ] @
Položaj mu ne smeta, ako si to hteo da pitaš.

Pozdrav
[ Mister_rap @ 10.10.2005. 19:22 ] @
Ako ti sta znaci ja drzim dva harda u tom polozaju skoro dvije godine i rade perfektno :)
[ Binary Mind @ 11.10.2005. 03:51 ] @
ja takodje drzim jedan od 2 okrenut naglavacke i radi najnormalnije.
[ pctel @ 11.10.2005. 10:01 ] @
Hard disk treba drzati onako kako je navikao. Desilo mi se par puta da okrenem HDD u drugaciji polozaj nego sto je mesecima radio i tako izdrzi jos maksimalno mesec dana. Nov Hdd moze da se postavi u bilo koji polozaj.
Pretpostavljam da je razlog sto osovina koja se vrti 60 puta u sekundi radi kao burgija, doduse, veoma tupa, ali posle nekoliko meseci svakako izbusi malo, i ploce promene polozaj. E, sada, ako se polozaj promeni, burgija nastavlja da busi u razlicitom smeru i tako se stvori znacajan visak prostora oko osovine, pa to onda moze da vibrira, pa se tako vremenom dobiju bad sektori i drugi nedostaci. Ovo je samo moje logicko razmisljanje nije zvanican podatak.
[ euripyd @ 13.10.2005. 11:30 ] @
potpuno si u pravu pctel, imao sam prilike da dvogodisnjim diskovima promenim polozaj i da su ubrzo - preminuli. Dakle, novi hdd moze kako hoces ali da tako stoji zauvek (...)