[ speedman @ 11.10.2005. 18:38 ] @
eto, desi se da i ja nesto ne znam :P

znam da se u virtualdubu to moze napraviti(maknuti logo televizijske kuce) ali meni treba program za micanje loga da pri tome ne dira i ne mijenja codec(nesto tipa "direct stream copy" u virtualdubu) i da se radi o mpeg2 file-u(moze i u .avi-ju ali u mpeg2 mi je vaznije)

ne znam, mozda se to moze sa after effects-om, ako moze, onda mi napisite step by step kako to uciniti jer, kao sto vec napomenuo, u tome programu ne znam gdje mi je glava a gdje guzica :)
[ -sfx- @ 11.10.2005. 20:33 ] @
Svaka izmena unutar frejma zahteva rekompresiju, moraces da cekas. Jesam li dobro razumeo da je izvorni materijal mpeg2?
[ speedman @ 11.10.2005. 20:57 ] @
da, mpeg2 koji sam dobio sa Sky Star 2
kuzis, nesto snimim sa televizije(satelitske) u mpeg2, napravim authoring i odmah to bacam na DVD, sada bi bilo lijepo izmedju snimanja i authoringa "izvaditi" logo
[ koleNS @ 12.10.2005. 01:50 ] @
Da li hoces bas da "izvadis" logo ili jednostavno da ga prekrijes nekom svojim logom, slikom, razmazanim pravougaonikom ili možda sa slikom u slici?
[ speedman @ 12.10.2005. 10:59 ] @
zelim da se zamuti, kao u vitualdubu, no, ako imas bilo kakvu ideju da se napravi bilo kojom metodom koje si nabrojao, dobro bi dosla
[ koleNS @ 12.10.2005. 15:18 ] @
Premijer !
Mozes direkno u njemu da izradis prostiji logo ili bolja varjanta, pripremis svoj logo u Photoshopu, Corelu, bilo cemu, ili kakvu fotografiju obradis i dodas text i to snimis negde.
U Premijer ubacis video snimak u kome zelis da prekrijes logo, zatim file-new-title,
tamo desni klik-logo i pronadjes gde si snimio svoj logo i uvezes ga, smanjis i postavis na mesto logoa koji prekrivas. To snimis i zatvoris, pa novi logo stavis na video traku iznad video trake gde ti je snimak, i to je to.
Javi ako si uspeo ili ako negde zapne.
[ Mister_rap @ 12.10.2005. 15:21 ] @
Da ali opet vrsi kompresiju materijala. Sluzeci se samo PC-ijem
Citat:
-sfx-: Svaka izmena unutar frejma zahteva rekompresiju, moraces da cekas.
[ speedman @ 12.10.2005. 16:26 ] @
nemam premiere, to jest imam, ali samo trial verziju, neda mi se reinstalirati windowse
BTW: sve sam probao(znate na sto mislim) i nist ne pomaze, tako da premiere otpada
[ koleNS @ 12.10.2005. 22:42 ] @
Nisam probao ali kazu da Pinnacle moze to da uradi slicno kao Premier
[ speedman @ 13.10.2005. 11:52 ] @
ne zelim ispasti idiot, ali pinnacle u nikojem slucaju ne zelim instalirati na komp
[ Misa_exclusive @ 14.10.2005. 20:19 ] @
Citat:
speedman: ne zelim ispasti idiot, ali pinnacle u nikojem slucaju ne zelim instalirati na komp


Sa ovim se slazem, i predlazem ti da zaobidjes Pinnacle studio.
Moj savet oko izbora software-a za editing je Sony Vegas. Ja koristim isti i mogu reci da sam prezadovoljan.
[ arijanaze @ 18.10.2013. 09:51 ] @
pokušavam da skinem logo sa videa. skinula sam na komp virualdub. kada pokušam da ubacim video sa kojeg želim da skinem logo odmah mi izbaci na virtualdubu da mi kod ne odgovara. video koji pokušavam ubaciti je u avi formatu. ja nisam neki veliki poznavalac informatike, shvatim ja kako i šta treba praktično da se uradi kad mi se objasni .
pregledala sam videa na YT kako koristiti virtualdub i kako skinuti logo, postupak skidanja mi je jasan, al nikako ne znam u čemu griješim i zašto ne mogu da ubacim video u virualdub....molila bih za pomoć....