[ s_tan @ 12.10.2005. 15:01 ] @
Nisam ni znao koliko mi fali ova opcija kod IE-a dok nisam primijetio da fali kod Firefoxa. Totalno je glupo da kad odem na neki link i kliknem back da se vratim na prijasnju stranicu, Firefox me vrati na vrh stranice umjesto na dio gdje sam kliknuo na taj link. Jel ima rjesenje za ovo?
[ Deda_Mraz @ 14.10.2005. 09:57 ] @
Ovaj... jel si mislio ovako.
Čitao si neki text na sajtu i skrolovao si skoro do pola ekrana! Tu si prešao na drugi link i kada si kliknuo back on te je vratio na predhodni sajt sa pomenutim text-om ali nije bio text na sredini nego opet na početku?!
Jel te to muči?
[ s_tan @ 14.10.2005. 14:15 ] @
Upravo tako. Uvijek me vrati na vrh teksta.
[ Deda_Mraz @ 14.10.2005. 17:40 ] @
Dobro je da smo se razumeli :)
Nažalost to ne može...
[ s_tan @ 14.10.2005. 18:18 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Dobro je da smo se razumeli
Nažalost to ne može...


a bjeri tamo, taman se ponadao da mozda moze nekako
[ Deda_Mraz @ 15.10.2005. 18:48 ] @
Pa pazi u 99% slučajeva to ne može ali... postoje neki sajtovi koji to pomoću cookies-a rešavaju, tako da ipak ti vrati predhodnu stranu na deo gde si je prebacio.
Ali takvih sajtova je jako malo tako da
[ godspeed! @ 18.10.2005. 23:32 ] @
a kad smo već firefoxa i vraćanja na prethodno otvarane strane, kako da nateram frfx da mi zapamti stranu, koju sam pre 10 minuta online otvorio i gledao, i da je otvorim u offline režimu? tj. koliko velik temporary folder (ili gde već smešta pregledane stranice) treba da imam da bih mogao videti sajt (offline) koji sam posetio ako ne pre 4 dana a ono bar pre 10 minuta?!
čini mi se da je IE to mnogo bolje radio..
[ icobh @ 19.10.2005. 15:23 ] @
Citat:
godspeed!:kako da nateram frfx da mi zapamti stranu, koju sam pre 10 minuta online otvorio i gledao, i da je otvorim u offline režimu?

Ovako, FireFox koristi nekakav svoj način temporary fajlova koji su kriptovani, tako da od njih nebih imao neke koristi. Ako hoćeš da neku stranu sačuvaš na hdd i pregledavaš offline to možeš ovako: Dok si na toj strani pritisni Ctrl+S, kao tip izaberi WEB Page - Complete, ime fajla i lokaciju po izboru i na kraju stisni dugme SAVE.
[ Nabukodonosor @ 19.10.2005. 16:40 ] @
Evo npr. ja sam ovde na es-u sada probao i hoce. Evo probao sam i na jos nekim forumima i takodje hoce. Evo i na Google-u sam probao i tamo hoce. Kod mene je to uvek bilo dobro.

Citat:
Dok si na toj strani pritisni Ctrl+S, kao tip izaberi WEB Page - Complete, ime fajla i lokaciju po izboru i na kraju stisni dugme SAVE.

hehe, pa ovo je klasicno cuvanje strane na hard. Ne znam sta se time postize. Za to je covek verovatno i znao.

@godspeed!
Pa na koliko dana ti je podesen History i na koliko MB ti je podesen Cache?

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 19.10.2005. u 17:43 GMT+1]
[ s_tan @ 19.10.2005. 16:42 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Evo npr. ja sam ovde na es-u sada probao i hoce. Evo probao sam i na jos nekim forumima i takodje hoce. Evo i na Google-u sam probao i tamo hoce. Kod mene je to uvek bilo dobro.


probaj nakon restarta pc-a i vidjet ces da to ne fercera. ili da bolje kazem, zbog nerazjasnjenih razloga nekada radi, a nekada ne.
[ godspeed! @ 19.10.2005. 19:20 ] @
Citat:
icobh: Ovako, FireFox koristi nekakav svoj način temporary fajlova koji su kriptovani, tako da od njih nebih imao neke koristi. Ako hoćeš da neku stranu sačuvaš na hdd i pregledavaš offline to možeš ovako: Dok si na toj strani pritisni Ctrl+S, kao tip izaberi WEB Page - Complete, ime fajla i lokaciju po izboru i na kraju stisni dugme SAVE.

zezaš icobh? ccc

keš mi je na 500000KB (čak sam dodao tu jednu 0) ali me užasno nervira što ne mogu da se vratim sa back, običnim dugmetom, na stranu koju sam pre 3 munita gledao (posle diskonektovanja).
kao da mu naprasno ode ceo keš...
na piće i kur\/e..