[ seymour @ 17.10.2005. 15:54 ] @
Koristi li od vas iko pomenute tehnike odredjivanja koji poligoni upadaju u vidno polje?Kako se u Direct3d proverava da li poligon(ili kocka) upadaju u frustrum ili ne(koje su funkcije za to)?Da li ce pojava hardverskih kartica za fiziku,potpuno nestati potreba za pomenutim metodama(one ce raditi koliziju i ostalo...),kao sto danas svi daju sve moguce poligone grafickoj da ih renderuje(bez eliminisanja onih koji se svakako ne prikazuju)?
[ yooyo @ 17.10.2005. 21:33 ] @
Glavna stvar je da posaljes sto manje poligona kartici na rendering i onda imas veci framerate. Za to se koriste occlusion culling algoritmi koje si naveo. Fizicke kartice nemaju puno veze sa cullingom.

Citat:

...kao sto danas svi daju sve moguce poligone grafickoj da ih renderuje(bez eliminisanja onih koji se svakako ne prikazuju)?


Ko to radi? Mozda u demoima i prezentacijama... U svim igrama se radi nekakav culling.

yooyo
[ seymour @ 24.10.2005. 16:02 ] @
Nisam bas mislio da fizicke kartice imaju veze sa cullingom ,vec da ce mi recimo one racunati senke i refleksiju za sve moguce poligone koje im posaljem,bez ikakve provere da li se ti poligoni uopste vide(sa sve frame rateom u 16 :)).Pretpostavljam da ce se fizicke kartice koristiti i za stvari koje sam naveo?Da li je neko koristio funkciju GetClipPlane?
[ yooyo @ 25.10.2005. 01:01 ] @
Koliko ja znam, fizicke kartice se ne koriste za to sto si mislio. Ako gresim, neka me neko ispravi.

Fizicke kartice ce se korstiti u simulaciji fizike u igrici. Ukratko.. kad nesto treba da explodira, explodirace efektine sa fizickom karticom nego bez nje! :)

yooyo


[ tosa @ 25.10.2005. 02:12 ] @
Pa posto fizicke kartice imaju sigurno metode da ubrzaju intersekciju i slicne
operacije zajednicke za fiziku, sigurno je da moze da pomogne i kod culling-a.
[ Filip Strugar @ 30.10.2005. 02:13 ] @
Samo, kakve to veze ima sa stvarnoscu? ;)

Mislim, physics cards nece verovatno nikada biti standard na igracevom desktopu, a high-level culling se uvek radi 'rucno'.

Dakle, odgovor na pitanje je: da, maltene svaka igra u kojoj mozes da se kreces kroz svet veci od par soba koristi neke od frustum & scene culling metoda!
[ Filip Strugar @ 04.11.2005. 09:22 ] @
Hej, kad je vec rec o physics kartici, ludaci iz Havoca tvrde da ce biti konkurencija ageia-i, prave neki GPU-assisted physics lib!

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2585