[ B32 @ 18.10.2005. 16:50 ] @
daklem..
Zanima me samo kratka osnova kako napraviti GiF aniamciju.. dakle, dal treba tu stavljati one freameove kao kod flasha? Ako da, kako?

radim u image ready programu koji dolazi uz photoshop..
ako mozete, malo mi to osnovno objasniti, dalje cu znati sam.. hvala :)
[ MileG @ 23.10.2005. 18:23 ] @
Jedan od nacina da to saznas je da otvoris program i stisnes F1 dugmic na tastaturi...
[ dr ZiDoo @ 23.10.2005. 19:36 ] @
Animacija kao animacija. Znaci imas frejmove, framerate i pravis animaciju. Mislim da GIF mozes da exportujes i iz flasha, pa ak si na flash naucio to ti nece viti problem.

Ne znam tacno sta te interesuje?
[ Shmeker1 @ 01.08.2008. 01:25 ] @
Imas dole niz slicica s tim da svaka predstavlja frejm, slazes slicice svaki put drugaciju i eto animacije :)
[ skemamen @ 01.08.2008. 10:18 ] @
Kao sto si rekao, otvoris Image Ready, importujes ceo folder sa slikama koje si vec spremio za tu priliku, za svaku sliku podesis trajanje u sekundama i sacuvas kao GIF.

How simply is that...
[ marko05m @ 21.11.2008. 12:55 ] @
jel moze to korak po korak za nas koji nismo bas tako vesti...dakle u image ready hocu da napravim gif od recimo 3 jpg slicice
sta treba da se radi?
hvala
[ koska @ 21.11.2008. 13:24 ] @
Nemam IR kod sebe, ali sustina je sledeca

1. Otvori novi dokument dimenzija koje hoces da ti bude GIF
2. copy/pasteuj svaki jpg kao poseban layer
3. ukljuci layer koji hoces da ti bude vidljiv, a ostale iskljuci
e sad ne mogu da se setim kako se zove toolbar gde redjas frejmove, ali po defaultu je stajao dole levo
4. onda idi na new frame (mala ikonica kao new document)
5. onda ukljuci sledeci layer koji hoces da ti bude vidljiv u 2. frejmu i tako ponovi jos jednom

Na istom tom toolbaru mozes da podesis brzinu i broj ponavljanja animacije.
Snimi kao GIF

[ Skandy @ 21.11.2008. 14:37 ] @
Image Ready se ne isporucuje uz photoshop od verzije CS3, znaci CS2 je poslednji koji ga je posedovao. Adobeovci su resili da Image Ready integrisu u sam photoshop, tako da je sada sve na jednom mestu.
Za pravljenje Gif animacije, potrebno je aktivirati paletu " Animation" (Window/Animation) i dobija se ista ona paleta sa frejmovima kao u IR-u.

U samom photoshopu ces na zasebne lejere staviti razlicite grafike, a potom na paleti "Animation" podesiti duzinu trajanja i ponavljanja frejmova. Na kraju to snimi pomocu opcije snimanja za WEB ( File / Save for Web & Devices) i eto brze i jednostavne Gif animacije.
[ marko05m @ 22.11.2008. 08:31 ] @
Hvala....uspeo sam konacno
[ Kikiriki92 @ 29.01.2011. 10:56 ] @
http://www.elitesecurity.org/t21053-Skidanje-celog-sajta
na dnu ove stranice sam vidio GIF sa oko 500 slicica :-0
ne vjerujem da je covjek snimao slicicu po slicicu, vec snimio pokrete
pitanje kako??? Cim???
izgleda pravo korisno kod pravljenja raznih uputstava
pa ako neko zna bio bih zahvalan :-)