[ Smrtko @ 21.06.2001. 02:09 ] @
Kod nas jako slabo sljaka ovaj tip trgovine. Da li bi ljudi kod nas bili spremni da odustanu od trgovine "cc" na NET-u u korist normalnih korisnika Interneta tipa "surf and buy". Prvenstveno pitanje za ljude koji nemaju korsiti od e-commerca pa onda za ljude koji bi razvijali aplikacije tog tipa.
Naime VeriSign (firma koja licencira ssl enkripciju) ne daje licencu na ssl paket za e-commerce aplikacije u Srbiji. Upravo zbog ogromnog exploatisanja ukradenih kartica. Ko od ovoga ima koristi?
Web developeri nikako. Kako da se razvije e-commerce aplikacija kod nas?

[Ovu poruku je menjao Smrtko dana 06-21-2001 u 02:09 AM GMT]
[ stinger @ 21.06.2001. 10:26 ] @
pogresio si druze, kada se koristi pojam e-commerce ne misli se iskljucivo na CC kupovinu... to je mnogo sira oblast, a kupovina sa CC je samo jedan manji segment... malo si promasio tematiku
[ torbica @ 21.06.2001. 11:05 ] @
hm smrtko, ako sam te dobro shvatio... ti kukas na cardere?
probao si da integrises Verisign u neki sajt pa su te oni napusli?
ja ocekujem uskoro slican servis kod nas...
a sto se tice e-commerca
evo jedan link
http://www.ebxmlsoft.com
[ Smrtko @ 22.06.2001. 00:55 ] @
Pa cc je najbolji i najrasprostranjeniji vid kupovine preko net-a.
[ Gojko Vujovic @ 22.06.2001. 00:59 ] @
Citat:
stinger je napisao:
pogresio si druze, kada se koristi pojam e-commerce ne misli se iskljucivo na CC kupovinu... to je mnogo sira oblast, a kupovina sa CC je samo jedan manji segment... malo si promasio tematiku


Stingeru izmišljaš :)

Kupovina sa CC je 95% u B2C, a što je u B2B drugačije stanje to se nas uopšte ne tiče, doba za to još nije došlo.
[ Rodd @ 22.06.2001. 01:43 ] @
Ustvari, kao sto to kaze onaj IBMov marketing menadzer (zaboravih ime) koji je napisao knjigu 'Strateski marketing na Internetu' (izdaje CET), pod e-commerce-om se zvanicno smatraju sve radnje koje se obavljaju preko interneta a koje prethode, odnosno dovode do fizicke kupovine proizvoda. Znaci, sajt neke kompanije koja proizvodi automobile (koje je po meni jos uvek debilno prodavati preko interneta, mada sam u Americi video i te slucajeve za Saturn), koji u tancine opisuje automobil koji ta firma prodaje, i preko kojeg potencijalni kupci mogu da se informisu i zainteresuju za odredjeni model do te mere da zaista izadju iz kuce i odu do dealershipa i kupe ta kola, se zapravo smatra za e-commerce web sajt iako nema ama bas nikakve veze sa cc.
[ stinger @ 22.06.2001. 11:50 ] @
Citat:

Stingeru izmišljaš :)

Kupovina sa CC je 95% u B2C, a što je u B2B drugačije stanje to se nas uopšte ne tiče, doba za to još nije došlo.


gojko ne lupaj vec se prvo informisi o e-com-u, nemoj da se ljudi smeju...
imam dosta dokumentacije pa ako si zainteresovan....
[ nemesis @ 22.06.2001. 14:46 ] @
Citat:
torbica je napisao:
hm smrtko, ako sam te dobro shvatio... ti kukas na cardere?
probao si da integrises Verisign u neki sajt pa su te oni napusli?
ja ocekujem uskoro slican servis kod nas...
a sto se tice e-commerca
evo jedan link
http://www.ebxmlsoft.com


ma sve je to kewl :) ... ali najveci problem ovde je shto u takav posao hoce da ulaze neobiljni likovi ... tipa ... prichaju o avionima kamionima ... kombinacije sa ovim sa onim ... poslovi sheme ... a kad im trazish 200dm
koje ti duguju nemaju da ti isplate ... ma sve veliki igrachi ... :)))))
al nikako da naprave neki posao ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))

:)


[Ovu poruku je menjao nemesis dana 06-22-2001 u 02:48 PM GMT]
[ Smrtko @ 22.06.2001. 19:21 ] @
Ja sam moju B2C i B2B aplikaciju skoro zavrsio. Ostala mi samo statistika. Samo nemam kome da je prodam ovdje. Zato mi je krivo. Krivo mi je sto ne postoji ni jedan server za hosting sa Cold Fusion-om ovdje, krivo mi je sto service administratori u nekim provajderima neznaju da podese MySQL, krivo mi je sto kad sam trazio MySQL podrsku za jedan sajt, provajder kaze: "NEznamo koliko to kosta, niko nam to nije trazio do sada, dodjite sjutra pa cemo vam reci" Krivo mi je sto ne mogu da kupujem LEGALNO preko neta u 70% online prodavnica... samo zato sto zivim ovdje !

U al' sam pesimista. Nisam al je takva situacija !
[ Gojko Vujovic @ 22.06.2001. 19:43 ] @
Citat:
Smrtko je napisao:
U al' sam pesimista. Nisam al je takva situacija !


Pusti ja sam jo� ve�i pa ne kukam toliko
Al u ovo ovde sam se odavno razo�arao..
[ torbica @ 22.06.2001. 19:54 ] @
Citat:
Smrtko je napisao:
Ja sam moju B2C i B2B aplikaciju skoro zavrsio. Ostala mi samo statistika. Samo nemam kome da je prodam ovdje. Zato mi je krivo. Krivo mi je sto ne postoji ni jedan server za hosting sa Cold Fusion-om ovdje, krivo mi je sto service administratori u nekim provajderima neznaju da podese MySQL, krivo mi je sto kad sam trazio MySQL podrsku za jedan sajt, provajder kaze: "NEznamo koliko to kosta, niko nam to nije trazio do sada, dodjite sjutra pa cemo vam reci" Krivo mi je sto ne mogu da kupujem LEGALNO preko neta u 70% online prodavnica... samo zato sto zivim ovdje !

U al' sam pesimista. Nisam al je takva situacija !


hajde za one neupucene sta je to
B2B i B2C ?
[ Gojko Vujovic @ 22.06.2001. 19:57 ] @
Osnovna podela e-commerce-a, barem koliko sam ja shvatio.

B2B - biznis tu biznis, medju kompanijama
B2C - biznis tu kastomer, kompanija ka krajnjem korisniku
[ Smrtko @ 23.06.2001. 00:49 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Osnovna podela e-commerce-a, barem koliko sam ja shvatio.

B2B - biznis tu biznis, medju kompanijama
B2C - biznis tu kastomer, kompanija ka krajnjem korisniku


Aha

btw...
http://www.e-trgovina.co.yu


[Ovu poruku je menjao Smrtko dana 06-23-2001 u 01:07 AM GMT]