[ stefaneg @ 22.10.2005. 11:21 ] @
Ljudi, treba mi pomoć oko sledećeg:

Imam formu sa txt poljem i submit dugmetom. Target frame je podešen na različit od onoga u kojem se nalazi forma, pa me zanima kako da se kada korisnik pritisne submit dugme podaci pošalju gde trebaju ali i da se sama foma resetuje (odnosno samo txt polje). Pretpostavljam da se ovo može izvesi preko JavaScripta ali ne znam kako.

To ovako otprilike izgleda:

Code:

<table width="200" style="border-style:dashed; border-color:#CCFFFF; border-width:2" cellpadding="10" cellspacing="0">
<form method="post" action="qmessage/index.php" target="comment">
 <tr>
  <td class="font_black_bold" align="center">Qmessage:</td>
 </tr>
 <tr>
  <td align="center">
  <iframe name="comment" src="qmessage/index.php" frameborder="0" scrolling="auto" width="180" height="160" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe>
  </td>
 </tr>
 <tr>
  <td align="center"><input type="text" name="comment" size="24" maxlength="100"></td>
 </tr>
 <tr>
  <td align="center"><input type="submit" value="Pošalji komentar"></td>
 </tr>
</form>
</table>


Hvala!
[ stefaneg @ 23.10.2005. 14:22 ] @
Što mi premesti temu?!? Znam da je za podforum JavaScript-a, ali kad će neko ovde da mi odgovori

Ajde ljudi znam da je ovo prosto, samo ja to ne znam da uradim
[ stefaneg @ 31.10.2005. 08:40 ] @
plz pomozite.... bejah na ekskurziji i sad vidim da mi niko nije nista napisao :(

znam da nije tesko ali ja sad ne mogu da trazim dokumentaciju za javascript
[ noviKorisnik @ 31.10.2005. 09:46 ] @
Ne mogu ni ja da tražim dokumentaciju za javascript, sigurno imam pametnija posla.
[ stefaneg @ 01.11.2005. 19:12 ] @
što me namaza tako?

mislio sam ako nekog ne mrzi, a zna javascript pošto se ovaj forum ipak tako zove zar ne?
to su, siguran sam, neka 2-3 reda i mislio sam da će nekome biti lakše da mi ih napiše nego da ja tražim nešto što i ne znam kako se zove! Koliko se puta na forumu php pojavilo banalno pitanje slično ovom od osoba koje ne žele da nauče programiranje već im samo treba pomoć u tom trenutku? u takvoj situaciji bih pomogao toj osobi ukoliko bih znao. Nemam pravo da kritikujem, ali zaista ne znam zašto ljudi pišu odgovore u kojima ne pomažu već samo mažu